Біткоіни — ризики заробітку і вкладень, як і де купити

Подорожчання біткоіни не могло залишитися непоміченим у користувачів віртуальних валют. Тільки за 2017 рік курс BTC збільшився більш ніж в 20 разів, а в грудні вартість перевищила позначку в 20 тисяч доларів (хоч і ненадовго). Надалі Bitcoin очікувала корекція і зниження курсу аж до 6,5 тисяч доларів за монету, але в першій половині квітня 2018 року вартість BTC знову пішла вгору і на 16 число становить 8151 долар. Експерти запевняють, що сьогодні — саме той час, коли необхідно вкладати і заробляти на Bitcoin. Це пояснюється «просіданням» курсу криптовалюта, що дозволяє отримати прибуток на зростанні ціни. З іншого боку, є ризик заробітку на біткоіни, пов’язаний з подальшим зниженням вартості криптовалюта. Розглянемо основні методи докладно.

Ризики заробітку на біткоіни за допомогою Майнінг

Великий значок Bitcoin і шахтарська кирка

Перша ідея, яка приходить в голову — видобуток віртуальної валюти із застосуванням потужних ферм на відкритих, ASIC-Майнер або хмарних сервісів. Суть заробітку в тому, що учасник мережі купує обладнання, підключається до кріптовалютной мережі і бере участь у видобутку блоків (самостійно або за допомогою пулу). Така робота має на увазі винагороду в розмірі 12,5 біткоіни за блок (на 2018 рік).

Майнер, які добували криптовалюта в період з 2009 по 2013 рік, було простіше. У ті часи для заробітку BTC було досить процесорів і відеокарт, встановлених на комп’ютерах. Із зростанням попиту на біткоіни підвищилася і складність видобутку віртуальних монет, виросли вимоги до вживаного обладнання. Згодом з’явилися ASIC-Майнер, призначені для складних математичних обчислень. Як результат, видобуток на GPU і CPU (для BTC) втратила актуальність.

Сьогодні найкращий спосіб Майнінг — покупка Асіка. У розпорядженні учасників мережі досить варіантів:

 1. Bitmain Antminer S9 — пристрій, що відрізняється високим хешрейтом (до 14 ТХ / с). На 18 квітня 2018 року зі його допомогою можна заробити 175 доларів місяць (з урахуванням витрат на електроенергію). Ціна ASIC-Майнера становить тисяча двісті вісімдесят вісім доларів, тому окупність дорівнює близько 7,5 місяців.
 2. Canaan AvalonMiner 841 — нова розробка відомої компанії. Хешрейт пристрою становить 13 ТХ / с, а потужність споживання — 1,29 кВт. Якщо розраховувати прибуток на 18 квітня 2018 року, вона дорівнює майже 162 доларам на місяць. Вартість апарату на офіційному сайті складає 1625 доларів, що дозволяє окупити витрати за 10,5 місяців.

Крім перерахованих Асіка, існують і інші моделі, що дозволяють добувати біткоіни, але середня окупність залишається майже ідентичною — від 9 місяців до року.

При виборі такого заробітку біткоіни існує ряд ризиків:

 1. Поява нового обладнання з більш високим хешрейтом призводить до зростання складності Майнінг. Як результат, початкові витрати втрачають актуальність, а підсумкова прибуток від застосування ASIC-Майнера може знизитися.
 2. Зменшення курсової ціни Bitcoin призводить до тих самих наслідків. Наприклад, наведені вище розрахунки орієнтовані на поточну вартість BTC на 16 квітня 2018 роки (8151 долар). Якщо в майбутньому курс просяде, наприклад, до 7000 доларів, потенційний прибуток знизиться в середньому на 15%, а термін окупності зросте.
 3. Питання Майнінг на законодавчому рівні поки не врегульоване. Якщо уряд запровадить великий податок на прибуток, отриманий від видобутку криптовалюта, в такому вигляді заробітку не буде сенсу.
 4. При виході з ладу ASIC-Майнера виникає ряд труднощів з лагодженням. Багато проблем можна вирішити без залучення виробників або покупки спеціальних деталей.
 5. Підвищення плати за електроенергію неминуче призводить до зниження підсумкової прибутку і зростання термінів окупності.

Таким чином, Майнінг — ризикований вид заробітку на біткоіни. Перед тим, як купувати обладнання, важливо розрахувати прибуток і окупність, вивчити новини про можливий випуск більш потужних Асіка найближчим часом і спробувати спрогнозувати курс криптовалюта хоча б на 6-8 місяців. При комплексному розрахунку та плануванні небезпеки Майнінг можна звести до мінімуму.

Ризики вкладення в біткоіни — класичні інвестиції

Чотири монети біткоіни лежать на клавіатурі

Найпростіший шлях для заробітку — покупка Bitcoin і їх зберігання в розрахунку на майбутнє підвищення ціни. Якщо виходити з того, що останнім часом відбувається з криптовалюта, такий шлях виправданий. На сьогодні тисячі людей стали мільйонерами (а деякі і мільярдерами), просто купивши біткоіни і дочекавшись підвищення їх ціни. Людина, який придбав криптовалюта на початку 2017 року і продав її через 12 місяців в період максимальної ціни, збільшив капітал в 20 раз. Є й такі інвестори, які купили Bitcoin ще на етапі розвитку. Їх прибуток у багато разів вище.

Ризики вкладення в біткоіни пов’язані зі зберіганням криптовалюта. Користувачі часто не знають, яким гаманцю віддати перевагу. Якщо не вивчити це питання і довірити кошти першій-ліпшій програмі, можна залишитися без грошей. Нижче розглянемо основні типи і види гаманців для Bitcoin, які гідні найбільшої уваги.

 1. Десктопні гаманці — сховища, які встановлюються на персональний комп’ютер. Вони відрізняються більшою надійністю, широким функціоналом і доступністю. Як приклад — Bitcoin Core. Це відомий гаманець, який забезпечує безпечне зберігання коштів, має російськомовну версію і велике число доступних опцій. З недоліків — високі вимоги до вільного місця на HDD і оперативної пам’яті. На додаток до встановленого гаманцю можна інсталювати Armory, який розширює можливості Bitcoin Core, підвищує рівень безпеки і дозволяє створити паперове сховище. Серед інших гаманців біткоіни для ПК варто виділити Electrum, який простий в установці та налаштування. З плюсів — наявність мультіподпісі, підтримка Андроїда, можливість роботи з різними криптовалюта.
 2. Мобільні гаманці — програми, що дозволяють зберігати і використовувати Bitcoin на своєму комп’ютері. Один з варіантів — Bitcoin Wallet. Сховище комутується безпосередньо з мережею Bitcoin, має зручне оформлення і підходить для початківців користувачів. До особливостей варто віднести легкість оплати за допомогою коду QR, але на відміну від десктопних гаманців рівень безпеки нижче. Не менш цікавий варіант — Mycelium. Особливість сховища полягає в здатності створювати резервні копії (підвищують рівень безпеки), а також здійснювати операції з криптовалюта. Альтернативні варіанти — гаманець Coinomi, GreenBits і інші.
 3. Онлайн-гаманці. Особливість варіанту в тому, що гроші зберігаються на сторонньому сервісі, що виключає вимоги до оперативної пам’яті і наявності місця на жорсткому диску. До популярних гаманцям з цієї серії варто віднести Blockchain, що має російськомовний варіант і можливість зберігання різних видів валют. «Слабка» місце полягає у високій комісії, що відлякує багатьох користувачів. Варто виділити Xapo — ще одне онлайн-сховище з мобільним клієнтом, що дозволяє зберігати кошти на окремих серверах з високим ступенем захисту. За заявою творців, вони не підключені до Мережі, що гарантує додаткову безпеку. За допомогою онлайн-гаманців можна розплачуватися за товари в будь-якій точці світу і отримувати доступ до грошей з різних ПК. Недоліком є ​​низька конфіденційність. Альтернативи названим вище сховищ — Xapo, Coinbase і кріптовалютние біржі.
 4. Апаратні гаманці відмінно підходять для тривалого зберігання криптовалюта. Це спеціальні пристрої, які мають невеликі розміри і можливість підключення до ПК для роботи з біткоіни. Популярний варіант — Трезор. Гаманець надійно захищає BTC і не боїться підключення навіть до зараженого комп’ютера. Мінус полягає в ціні, яка відлякує учасників мережі. Ще один варіант — апаратний гаманець Ledger, який відрізняється компактністю і порівняно низькою ціною. Його особливості — надійне зберігання ключів, невеликі розміри і сумісність з Ефіріумом. На відміну від Трезор, він має менший рівень безпеки.
 5. Паперові гаманці — варіант для довгострокового зберігання. Такий гаманець має вигляд QR-коду, в якому закодовані ключі доступу до грошей. Подібні сховища створюються за допомогою спеціальних сервісів (наприклад, walletgenerator.net).

Ризики зберігання біткоіни на гаманці:

 1. Завжди залишається небезпека майбутнього зниження курсу криптовалюта або її повного знецінення.
 2. При невмілому застосуванні або виборі сховища біткоіни є легкою здобиччю для хакерів.

Як і де купити біткоіни без ризику — варіанти

Графічне зображення покупки біткоіни за долари

Завдяки популярності Bitcoin, з його покупкою не виникає труднощів. Сьогодні існує багато способів, що дозволяють придбати віртуальні гроші, а після розпоряджатися ними на власний розсуд — зберігати або примножувати капітал. Якщо варіант з видобутком криптовалюта не підходить, її можна купити. Тут доступні наступні шляхи.

біржа

Найбільш вигідний спосіб — скористатися послугами біржі в Інтернеті. Після реєстрації можна дозволяють поповнювати рахунок, купувати і виводити криптовалюта, а також заробляти на різниці курсів. Вартість віртуальних грошей на біржі формується з урахуванням поточного попиту і пропозиції, тому вартість біткоіни може відрізнятися. Для покупки можна використовувати картки банків, ЕРС і інші методи.

Особливість роботи з біржовими майданчиками полягає в можливості контролю курсу в режимі онлайн, спілкування з іншими учасниками та пошуку партнерів для проведення угоди. Крім того, багато бірж універсальні, що дозволяє купувати не тільки біткоіни, але і інші віртуальні гроші. Середня комісія залежить від майданчика і рідко перевищує 10-відсотковий поріг. Щоб уникнути труднощів, рекомендується почати роботу з розділу FAQ або попереднього вивчення інформації в інтернеті.

Одна з популярних біржових майданчиків, гідних уваги, є EXMO. Розглянемо, як купити біткоіни без ризику за допомогою цього сервісу:

 1. Реєструємося на сайті EXMO.com, після чого вносимо гроші на депозит. Популярні способи поповнення — через Ківі, OKPay або інші платіжні системи. Гроші надходять на рахунок протягом 15-20 хвилин.
 2. Вибираємо варіант покупки Bitcoin (за долари, рублі або іншу криптовалюта).
 3. Переходимо в розділ по ринку, вказуємо число необхідних монет BTC (вартість проставляється автоматично).
 4. Натискаємо на кнопку «Купити Bitcoin». Як тільки знаходиться покупець, угода проводиться автоматично.

При бажанні переходимо на вкладку «За межі» і самостійно вказуємо цікавить курс віртуальної валюти. Угода відбудеться відразу, як тільки з’явиться покупець, готовий продати біткоіни за заявленою ціною.

обмінні пункти

У Мережі працює десятки сайтів-обмінників, що дозволяють купити біткоіни за внутрішнім курсом, в тому числі і без реєстрації. Для проведення транзакції користувач вводить дані джерела (звідки беруться гроші) і вказує адресу гаманця Bitcoin. На відміну від біржових майданчиків, тут менш вигідний курс і немає можливості торгувати з іншими учасниками. Процес покупки має наступний вигляд:

 1. Вибираємо обмінний пункт за допомогою сервісу моніторингу (наприклад, бестчендж). Приділяємо увагу поточному резерву, наявності негативних відгуків, рівню BL і курсовою ціною.
 2. Переходимо на сайт обмінника, реєструємося (за бажанням) і конвертований гроші в обраному напрямку.
 3. Перевіряємо, що криптовалюта зарахована на рахунок гаманця.

Якщо уважно підійти до вибору сервісу, ризики при покупці BTC мінімальні. Мінус в тому, що курсова вартість криптовалюта вищою за ринкову, а багато сервісів стягують комісію за переказ.

пряма угода

Альтернативний варіант — вчинення прямий угоди з іншим користувачем Мережі, який планує продати біткоіни. Для проведення операції необхідно знайти контрагента (на форумах, спеціальних сайтах), обговорити умови співпраці і зробити операцію. В процесі обговорення умов увага приділяється курсу, часу і способу переказу коштів.

На відміну від розглянутих вище варіантів, угода проходить без третьої сторони, що виключає необхідність виплати комісії. Зворотний бік прямого обміну — високий ризик потрапити на шахрая і залишитися без грошей. Часто бувають ситуації, коли людина перераховує заявлену суму, але в зворотному напрямку біткоіни не отримує.

Партнерів можна шукати на bits.media, де час від часу з’являються вигідні пропозиції з продажу криптовалюта. Перед проведенням операції важливо перевірити репутацію контрагента і його досвід роботи на форумі. Щоб знизити ризики, варто розділити одну велику операцію на кілька транзакцій. При такому підході на угоду піде більше часу, але зате ймовірність втратити гроші менше.

Ще один варіант — пошук продавців через localbitcoins.com/ru/. Тут можна швидко знайти вигідну пропозицію, зв’язатися з контрагентом і обговорити умови. Для оцінки репутації користувача наведено рейтинг, зазначений оборот і число проведених операцій. Краще вибирати партнерів, які провели більше тисячі угод і мають позитивні відгуки.

Кращий час для купівлі / продажу Bitcoin

При інвестуванні в біткоіни важливо правильно орієнтуватися в ринковій ситуації і своєчасно робити покупку криптовалюта. Експерти рекомендують купувати BTC в період зменшень ціни. Практика показує, що при падінні малодосвідчені учасники мережі в паніці скидають віртуальні гроші, а грамотні інвестори, навпаки, купують їх. При вкладенні в Bitcoin не варто розраховувати на швидкий прибуток — це довгострокова інвестиція.

Як отримати прибуток в біткоіни на біржі — основні ризики

Зображення графіка біржі і монети біткоіни

Вище зазначалося, що біржа — одне з місць для покупки криптовалюта. Але в цій системі наявні й інші варіанти, наприклад, гра на курсах для збільшення капіталу. Принцип в тому, що учасник майданчики реєструється на обраному сервісі, після чого поповнює рахунок і купує BTC в період зниження курсу. Далі людина чекає зростання ціни (нехай і незначного) і здійснює продаж. Різниця кладеться в кишеню.

Наведений алгоритм викладено в спрощеній формі, але на практиці не все так просто. Для успішного заробітку важливо проводити технічний і фундаментальний аналіз, мати уявлення про процеси на ринку криптовалюта. У першому випадку мова йде про контроль фігур кривої ціни, а в другому — про новини, пов’язані з віртуальними грошима. Досвідчені трейдери детально аналізують ринок і графік, після чого здійснюють операції з BTC. При відсутності спеціальних знань і досвіду високий ризик залишитися без грошей.

арбітраж

Ще один метод заробітку — використання декількох біржових майданчиків для заробітку. Суть в тому, що учасник мережі контролює курси біткоіни на різних сервісах, після чого робить покупку на одному сайті, а продає криптовалюта на іншому. Алгоритм дій має такий вигляд:

 1. Реєструємося на декількох біржових майданчиках.
 2. Поповнюємо на них депозити.
 3. Контролюємо курсову вартість. Наприклад, якщо на BTC-e криптовалюта продається за 800 доларів, а на EXPO купується за 850 доларів, беремо біткоіни на першій біржі і продаємо їх на другий. Різниця виявляється в кишені. Можна проводити і зворотні угоди.

Ризики такого заробітку:

 1. Банки і біржові площадки беруть комісії, які необхідно врахувати при розрахунку заробітку.
 2. При введенні і виведенні коштів, а також при проведенні операції можливі затримки. Це означає, що в момент покупки / продажу може бути вже інший курс.
 3. Біржові майданчики не регулюються урядом. Це означає, що заводити на них гроші небезпечно, і ніхто не дає гарантії їх збереження. Ось чому до вибору біржі важливо підійти з особливою відповідальністю.
 4. Якщо людина помилилася при введенні адреси в процесі відправки біткоіни, повернути гроші вже не вийде.

Ризики заробітку на біткоіни — загальні положення

Стопки 100-доларових купюр і безліч монет біткоіни

Бажання примножити і зберегти капітал притаманне кожній відповідальному людині. Вище ми розглянули, як і де купити біткоіни без ризику, а також пояснили, яка небезпека може чекати користувача мережі при певних обставинах. На завершення виділимо моменти, які важливо врахувати кожному, хто планує заробити на Bitcoin тим чи іншим способом:

 1. Інвестування в біткоіни краще працює, якщо зберігати криптовалюта від 3-5 років і більше. З іншого боку, існує ризик зниження вартості BTC, адже курсова вартість нічим не підкріплена (тільки поточним попитом і пропозицією).
 2. Проблема з масштабуванням до сих пір залишається актуальною, що знижує потенціал криптовалюта. Через зростаючого числа користувачів мережа не справляється з перекладами, що призводить до затримок у проведенні транзакцій. Залишається ризик перевантаження кріптосеті.
 3. Статус криптовалюта в світі знаходиться в підвішеному стані. Біткоіни легалізований тільки в Японії, а в США він представлений на товарних біржах у вигляді ф’ючерсів. Але ряд інших країн веде більш жорстку політику щодо віртуальних грошей. Як результат, довгострокове інвестування є небезпечною справою.
 4. Щороку з’являються нові криптовалюта, які мають кращі характеристики і готові скласти конкуренцію Bitcoin. Наприклад, Ріппл або Ефіріум.

Незважаючи на певні ризики, в 2018 році інвестування в біткоіни має ряд переваг — можливість заробітку на зростанні ціни, відсутність оподаткування та підвищення довіри до віртуальних грошей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector