Чому адреса біткоіни-гаманця змінюється?

 • Чому адреса біткоіни-гаманця змінюється — причини
 • Що робити, якщо змінився адреса біткоіни-гаманця
 • Користувачі кріптосеті часто цікавляться, чому адреса біткоіни-гаманця змінюється, і чи можна отримати гроші за колишніми реквізитами. Якщо відповісти коротко по першому питанню, заміна — необхідний елемент конфіденційності та безпеки користувачів Bitcoin. Завдяки регулярній зміні адреси, обчислити одержувача або зламати його сховище стає важким завданням. Багато гаманці автоматично змінюють адресу, але при бажанні цю опцію можна відключити і отримувати криптовалюта за старими реквізитами. Однак варто пам’ятати, що при такому підході зростає ризик втратити головний плюс кріптовалютной мережі — анонімність. Але про все докладно.

  Що таке адреса біткоіни-гаманця, і як дізнатися — змінюється він чи ні?

  Приклад публічного біткоіни-адреси
  Адреса біткоіни-гаманця на сайті coin.space

  Адреса гаманця Bitcoin — набір символів (цифр і букв), який вказує на місце розташування коду в blockchain. До складу ідентифікатора входить 27-34 елемента, а сама буквено-числова послідовність формується після реєстрації гаманця на онлайн-сервісі, установки програми на комп’ютері або додатки на смартфоні. Для кожної нової транзакції, як правило, створюється нова комбінація, але старі адреси залишаються в силі і при бажанні можуть використовуватися власником. При цьому загальне число нових ідентифікаторів не лімітується.

  Біткоіни-адреса застосовується для проведення транзакцій з криптовалюта (відправленням і отриманням монет). Цей параметр можна порівняти з електронним ящиком, який застосовується для прийому і пересилання листів. Різниця в тому, що адреса Bitcoin дається конкретного відправнику монет, а його склад має наступні особливості:

  1. Не використовуються символи I, O і 0. Це зроблено для того, щоб уникнути плутанини.
  2. Застосовуються букви і цифри різних регістрів (верхнього і нижнього). Завдання — підвищити надійність і збільшити загальне число комбінацій.
  3. Допускається заміна довгого набору символів простішим кодом QR, що представляє собою графічне відображення.

  Ідентифікаційний номер анонімний, що виключає пошук господаря кріптовалютного рахунку з його допомогою. Приклад адреси Bitcoin, який застосовується при отриманні (передачі) монет — 1D6pg1rUWqXErURULH2RoZ3Sov8REx7M4S.

  Адреса біткоіни-гаманця змінюється автоматично або вручну для забезпечення безпеки угоди і збереження максимальної конфіденційності. У деяких гаманцях, адреса змінюється без участі власника при проведенні кожної нової операції, що є додатковим плюсом.

  В процесі проведення транзакцій рекомендується копіювати набір символів, а не передруковувати їх самостійно. В останньому випадку високий ризик помилки і відправки криптовалюта сторонній людині. Крім того, є ймовірність, що транзакція взагалі не пройде.

  Для зручності ідентифікатор відображається у формі коду QR (має графічний вигляд). Така картинка зчитується за допомогою спеціальних додатків. При цьому принцип відправки криптовалюта і визначення одержувача залишається незмінним, адже у зазначеній графіку закладається той же адресу.

  Ось як пояснюють процес заміни адреси творці Bitcoin Core. Вони стверджують, що їх гаманець побудований на особливому фреймворку, що застосовує різні методики для створення і управління адресами. Нові реквізити формуються на базі розширеної відкритої частини ключа сховища (скорочена назва xPub). При цьому гаманець формує новий ідентифікатор і видає його користувачеві при натисканні на кнопку отримання коштів.

  Як створити адресу і дізнатися його?

  Створення біткоіни-адреси на біржі Exmo
  Біткоіни-гаманець на кріптобірже Exmo

  При появі облікового запису створюється приватний (особистий) ключ. Надалі за допомогою інструментів хешування формується загальнодоступний код, на підставі якого і створюється адресу. Весь процес ідеально продуманий, що виключає визначення номера особистого ключа по загальнодоступному параметру. Для захисту криптовалюта важливо зберігати приватний ключ в окремому місці.

  При реєстрації на онлайн-сервісі сховища біткоіни, установці на ПК програми або програми на телефон створюється адреса, який залишається стаціонарним або оновлюється. Щоб виключити ризик втрати анонімності і злому, перед використанням програми важливо визначити, чи змінюється адреса гаманця автоматично.

  Щоб дізнатися публічний реквізит, досить зайти в профіль на онлайн-сервісі або гаманець, після чого перейти в розділ отримання коштів. У ньому з’являється рядок з необхідним набором символів або QR-кодом. В процесі копіювання важливо бути уважним, щоб не упустити будь-які цифри. Крім того, існують програми, які підміняють адреси при внесенні даних в буфер. Щоб уникнути підробки, важливо перевіряти первинну інформацію (ту, що надається в особистому кабінеті) і дані після копіювання.

  Розглянемо, як отримати біткоіни-адреса в деяких гаманцях:

  1. Bitcoin Core — входимо в секцію «Отримати», після чого запитуємо платіж. Система видає необхідні дані для передачі відправнику криптовалюта.
  2. Jaxx необхідно вибрати криптовалюта BTC, а після натиснути на кнопку відправки. Адреса відображається в стандартному і графічному вигляді.
  3. Exodus — переходимо в секцію Wallet, вибираємо монету і йдемо в розділ відправки, де і вказуються відомості, що цікавлять.
  4. Electrum — переходимо в розділ отримання криптовалюта, і вже в першому рядку бачимо цікавить адреса.

  Деякі особливості є при отриманні біткоіни-адреси на біржовому майданчику. Наприклад, в EXMO необхідно пройти реєстрацію, а після перейти в розділ гаманців з переліком рахунків. Далі вибираємо Bitcoin (BTC) і тиснемо на поповнення гаманця. Система видає необхідну адресу для проведення транзакції. Що стосується інших біржових майданчиків, онлайн-сховищ або звичайних гаманців, принцип отримання ідентифікатора для дій з криптовалюта незмінний.

  Чому адреса біткоіни-гаманця змінюється — причини

  Графічне зображення декількох біткоіни-гаманців

  Питання оновлення адреси гаманця Bitcoin цікавить багатьох користувачів кріптосеті, які регулярно відправляють і отримують криптовалюта. Як правило, з такою «проблемою» стикаються власники популярних гаманців, а саме Blockchain, Bitcoin Core і інших.

  Якщо в черговий раз змінилася адреса біткоіни-гаманця після проведення операції з приймання криптовалюта, це нормально. Наприклад, користувач кріптосеті створив і передав згаданий реквізит іншому учаснику мережі. Як тільки кошти зараховані на рахунок, адреса змінюється в автоматичному режимі. Наступний раз при бажанні поповнити рахунок або отримати криптовалюта створюється вже інший ідентифікатор. При цьому колишні адреси не втрачають сили. При бажанні їх можна застосовувати для проведення транзакцій (отримання криптовалюта).

  Що це означає? Якщо користувач створив адреса для поповнення гаманця віртуальними монетами, і розмістив його на будь-якому сайті, в постійному оновленні даних немає необхідності. Це актуально навіть в тому випадку, коли реквізити для отримання криптовалюта багато разів помінялися. Виплати будуть приходити без збоїв, незалежно від числа створених біткоіни-адрес.

  Іншими словами, всі адреси, які були згенеровані в акаунті гаманця, продовжують діяти, і працюють на прийом криптовалюта без обмеження за часом. Це актуально навіть в тому випадку, коли користувач згенерував нові реквізити для отримання криптовалюта тисячі разів.

  Як відшукати старі адреси? Наприклад, в Bitcoin Core можна перейти в розділ налаштувань, далі і розділ використаних адрес. У переліку будуть вказані ідентифікатори, які раніше були створені. Тут можна отримати відомості по кожному реквізиту і дізнатися, скільки монет було отримано. Варто врахувати важливий нюанс. При відправці біткоіни гаманець самостійно визначає, яку адресу для цього використовувати. Отже, баланс конкретного ідентифікатора може відрізнятися з даними про реально отримані кошти.

  Крім того, знову згенеровані дані використовувати не обов’язково. Багато користувачів записують перший адресу, а в подальшому застосовують його на постійній основі, ігноруючи нові ідентифікатори, які видає гаманець. При цьому заміна адрес корисна, і тому подає дві причини:

  1. Безпека. У разі застосування нових адрес при проведенні транзакцій власник криптовалюта заплутує ланцюг своїх операцій. В результаті аналіз блокчейна зловмисником ускладнюється. Така передбачливість дозволяє захиститися від хакерських атак і тим самим убезпечити віртуальні гроші від крадіжки. У разі користування однією адресою на постійній основі ризик злому гаманця зростає.
  2. Конфіденційність. Якщо після чергової транзакції змінився адреса біткоіни-гаманця — це плюс для збереження анонімності. У разі, коли при проведенні кожної нової операції застосовуються індивідуальні реквізити, відстежити власника гаманця представникам спеціальних служб або шахраям важче. Користувач надійно захищений, адже операції в мережі проводяться в хаотичному порядку, і при кожному отриманні віртуальних грошей використовується нова адреса. Як результат, скласти проведені операції в один ланцюжок майже нереально. Але варто розуміти, що регулярна зміна адрес не гарантує 100-процентну конфіденційність (це лише один із способів забезпечення анонімності). Над вирішенням цієї проблеми працюють тисячі розробників і, можливо, в найближчому майбутньому учасники мережі будуть анонімні на 100%. До слова, вже існують віртуальні монети з максимальною конфіденційністю, наприклад, Monero.

  Що робити, якщо змінився адреса біткоіни-гаманця?

  Малюнок дівчини, яка несе монету біткоіни за конкретною адресою

  Користувачі кріптосеті часто губляться, і не знають, як діяти в разі зміни реквізитів для отримання криптовалюта. Причина, як зазначалося вище — алгоритм самого гаманця, який автоматично генерує нову адресу при черговому запиті. У користувача є кілька варіантів:

  1. Використовувати будь-який з колишніх адрес. При цьому потрібно врахувати, що рівень конфіденційності знижується.
  2. Отримати криптовалюта за допомогою нового ідентифікатора. Головне — бути уважним при копіюванні коду, щоб не припуститися помилки. В іншому випадку гроші можуть потрапити в руки сторонній людині і повернути їх вже не вийде.

  Таким чином, якщо пропав старий адресу з гаманця біткоіни, а на його місці з’явилися нові цифри і символи, не варто панікувати. Це робиться для безпеки користувача та збереження його конфіденційності в кріптовалютной мережі. При цьому заміна колишнього Зазвичай застосовується при кожній новій операції, але колишні реквізити залишаються активними і їх можна використовувати для отримання (відправлення) криптовалюта.

  На завершення варто зазначити, що адреса і гаманець біткоіни — різні поняття. Перший являє собою загальнодоступний ключ, застосовуваний для проведення операцій, а другий — набір приватних ключів, кожен з яких «прив’язаний» до певною адресою. При цьому в гаманці Bitcoin зберігаються створені адреси, із застосуванням яких можна відправляти або отримувати віртуальні гроші.

  Відео про те, чому змінюється адреса біткоіни гаманця:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector