Gram — криптовалюта Дурова на блокчейне TON, дата виходу

Блокчейн TON (Telegram Open Network) — гучний проект Павла Дурова, розробника соцмережі ВКонтакте, а також месенджера Телеграм. Він відрізняється високою швидкістю роботи, захищеністю, а також масштабністю, що гарантує обробку мільйонів операцій протягом однієї секунди.

Блокчейн TON орієнтований на рядових користувачів і компанії. Це потужний сервер, призначений для розміщення і управління великим числом сервісів. Планується, що TON буде прив’язаний безпосередньо до месенджер Телеграм, а згодом стане самостійним. У чому особливості нового проекту? Що його чекає в майбутньому? Які характеристики виділяють його серед конкурентів? Розглянемо ці нюанси докладніше.

Чого очікувати від блокчейна TON?

Графічне зображення ланцюга і значка блокчейна TON

На 2018 рік Telegram — один з лідерів серед месенджерів, який виділяється швидкістю, зручністю, а також надійним захистом листування від злому. Крім того, тут доступна опція знищення інформації при спробі її прочитання сторонніми особами. Крім того, Телеграм відрізняється анонімністю і доступністю внесення змін, що вважається плюсом для розробників. Завдяки «гнучкості» програмного забезпечення, вдається оформляти «додаток в додатку», розширюючи тим самим можливості програми. Наприклад, в Ірані месенджер виконує кілька функцій — гаманця для криптовалюта, засоби для оплати послуг і навіть замовлення таксі.

Популярність Telegram підштовхнула творців до розробки нового блокчейна, що розширює можливості програми. Чутки про появу TON з’явилися в кінці 2017 року, а в 2018-м припущення підтвердилися. Так, до виходу офіційного прес-релізу в Мережу потрапили відомості про принципи роботи нового блокчейна, його переваги і характеристиках. Разом з технологією планується впровадження нової криптовалюта під назвою Gram.

Планується, що до складу блокчейна TON увійде відразу кілька сервісів, а саме ядро ​​проекту (сам блокчейн), платформи для зберігання інформації, мікроплатежів і призначених для користувача сервісів, а також внутрішня система імен. Завдяки новій технології від Телеграм, за одну секунду будуть проводитися мільйони транзакцій. Для порівняння у Bitcoin їх тільки 7, а у Ethereum — 25.

Впровадження нового проекту дозволить докорінно змінити бізнес-діяльність платіжних майданчиків, банківських установ та організацій, що займаються зберіганням даних. Незважаючи на численні заяви про швидке впровадження платформи, повноцінний запуск проекту планується на 2019 рік.

З моменту появи TON всі користувачі мессенджера Телеграм отримають персональні гаманці для зберігання криптовалюта. З їх допомогою вдасться переміщати будь-які суми віртуальних монет Gram. У Мережі навіть є відео, на якому детально описаний принцип дії нової криптовалюта, а також виділяються її особливості. Головний упор робиться на зручність користування, повну анонімність ста відсотків проведених угод і миттєвість проведення транзакцій.

Як зазначалося, офіційної заяви про випуск нової технології блокчейн і криптовалюта Gram поки немає, але вже сьогодні вхід для інвестицій відкритий для великих інвесторів з-за кордону. Що стосується користувачів з РФ, у них можливості вкладень в нову технологію поки немає. За заявою інсайдера, перші монети купувалися по 30 центів США, але з часом планується зростання ціни до рівня 1,5-3,5 доларів за один Gram.

Цілі створення блокчейна TON

Дві емблеми блокчейна TON

Творці месенджера Телеграм і сам Павло Дуров стверджують, що головна мета проекту — зробити надійну майданчик для інтернет-ресурсів, які завжди будуть відкриті для користувачів і не зможуть блокуватися владою. Розробники запевняють, що таке завдання реально втілити в реальність в сфері ICO, віртуальних монет і з виходом нового блокчейна.

Крім того, до цілей створення TON варто віднести:

 1. Формування децентралізованої мережі з надійним захистом від стороннього впливу. Планується, що новий проект не буде залежати від держави.
 2. Створення блокчейна, здатного самостійно відновлюватися.
 3. Розробка нової криптовалюта Gram, яка буде застосовуватися всередині програми Телеграм.

В ході проведення ICO планується залучити 3-5 мільярдів доларів. Використання блокчейна в телеграмі — своєрідна відповідь владі Ірану, які заблокували месенджер на території країни. В результаті сервіс втратив близько 40 мільйонів користувачів. Впровадження нової технології дозволить захиститися від подібних явищ у майбутньому.

Для чого Павло Дуров запланував ICO, і що це таке? У перекладі з англійської мови термін Initial coin offering (повна назва) означає первинне розміщення коинов (монет). В ході проекту випускаються гроші, які згодом застосовуються для оплати послуг сервісу. Багато хто плутає ICO і IPO. У другому випадку мова йде про первинну продажу цінних паперів (акцій) підприємства. При цьому покупці не отримують частку і не має права впливати на проект.

У випадку з блокчейном TON мети ICO в наступному:

 1. Отримання додаткових фінансових інвестицій.
 2. Прискорення розвитку проекту, завдяки додатковому залученню грошей.

Характеристики блокчейна TON і криптовалюта Gram

Монети із зображенням криптовалюта Gram і профілю Павла Дурова

Блокчейн TON і криптовалюта Gram мають наступні характеристики:

 1. Сумарний обсяг випущених монет — 5 мільярдів.
 2. Поділ відбувається наступним чином — 52 відсотки коинов (2,6 мільярда) «заморожуються», щоб уникнути різкого зростання курсу, 44 відсотки (2,2 мільярда) з’являються на ринку і доступні для покупки, а 4 відсотки (решта 200 мільйонів) будуть в розпорядженні творців. Спочатку продажу проводяться за ціною 0,1-0,3 долара США з поступовим зростанням ціни. Планується, що кожна наступна продана монета буде на одну мільярдну дорожче минулого Коін.
 3. Для продажу монет застосовується SAFT або Simple Agreement for Future Tokens.
 4. Телеграм стає базовою площадкою для криптовалюта. В майбутньому вона буде перенесена на некомерційний фонд. Планується, що до 2021 року з’явиться індивідуальна архітектура нових віртуальних монет. Після цього зі скорочення TON піде Телеграм і залишиться тільки The Open Network.
 5. Після 2020 року планується додаткова емісія ста мільйонів монет.
 6. Купівля віртуальних монет Gram доступна тільки за готівку (євро або долари США).
 7. Біржові майданчики для покупки поки не розголошуються. Точні відомості з цього питання з’являться незадовго до появи проекту.
 8. Реальна ціна — від 1,4 до 3,5 доларів США (поки це тільки чутки).
 9. Видобуток криптовалюта — відсутня.
 10. Протокол, який застосовується для підтвердження — PoS.
 11. Масштабованість — не обмежена.
 12. Швидкість операції — мілісекунди.
 13. Криптовалюта блокчейна — Gram.

Структура блокчейна TON

Малюнок Павла Дурова і значків блокчейна TON

Платформа TON складається з декількох сервісів:

 1. Послуги — для створення сторонніх розробок з метою застосування можливостей проекту в сфері мобільних апаратів і розумних контрактів. Нові сервіси повинні бути призначені для всіх користувачів Телеграм.
 2. DNS — для забезпечення читабельності імен в сервісах розумних контрактів, облікові записи, а також вузлів блокчейна. Застосування DNS забезпечує таку ж простоту доступу, як і до Інтернету.
 3. Payments — для здійснення невеликих операцій. Сервіс буде застосовуватися для проведення мікротранзакцій всередині мережі, а також для інших перекладів. У Payments передбачена своя система, що забезпечує безпеку роботи і гарантує надійність здійснення операцій усередині платформи.
 4. Blockchain — складається з основного кола і супроводжуючих елементів, число яких становить два в 92-й ступеня. Головна особливість в тому, що в складі мережі передбачений спеціальний елемент, що забезпечує безмежне масштабування. Блоки в блокчейне TON здатні відділятися, а після з’єднуватися для обліку змін навантаження ланцюжка. Як результат, нові блоки формуються з більшою швидкістю. У тому числі відсутні довгі ланцюжки, що дозволяє економити на проведенні транзакцій навіть при підвищенні популярності монет.

У блокчейне TON варто виділити елемент Instant Hypercube Routing, метою якого є прискорення проведення транзакцій навіть за умови зростання популярності платформи. Для підвищення продуктивності і підтримки швидкості застосуються один з варіантів протоколу BFT (повна назва — Byzantine Fault Tolerant). Крім того, планується застосування спеціальних реєстрів 2D, що виключає розгалуження ланцюжка. Впровадження такої розробки робить систему автономної і здатною до самостійного видалення помилок.

В основі нової технології лежить підтвердження володіння, має динамічний характер. Надійність блокчейна гарантується, завдяки великому числу користувачів. Крім того, така особливість впливає на інший показник — стійкість до відмов. У блокчейне TON передбачено своє місце для зберігання розумних контактів, виплат і ID.

З урахуванням сказаного напрошується висновок, що при роботі нової платформи застосовується більш потужне доказ, що відрізняється меншими витратами енергії (якщо порівнювати з біткоіни). Якщо вірити документації TON, за одну секунду обробляється понад мільйон операцій.

Дата виходу криптовалюта Gram і блокчейна TON?

Малюнок паперового літачка, який символізує блокчейн TON

На тлі розмов про появу нової технології виникають питання про дату виходу TON і криптовалюта Gram. Плани поки такі.

2018 рік:

 1. Вихід анонса — березень.
 2. Запуск зовнішнього коду безпеки — перший квартал.
 3. Перевірка мережі по принципам MVP — другий квартал.
 4. Пуск стабільної версії — четвертий квартал.
 5. Впровадження гаманця Телеграм — четвертий квартал.

2019 рік:

 1. Формування економіки на базі нового блокчейна — перший квартал.
 2. Пуск служб сховища, а також початок роботи проксі-серверів — перший квартал.

Крім того, в 2021 році планується перейменування TON (про це згадувалося вище). При цьому майданчик Telegram буде використовуватися в ролі додаткової.

Перспективи блокчейна TON і криптовалюта Gram — думки експертів

Емблема блокчейна TON на тлі карти світу

Існуючі мережі блокчейн мають ряд переваг, але в перспективі вони не зможуть замінити банківські картки через низьку швидкості транзакцій. Крім того, ринок криптовалюта в більшій частині цікавий інвесторам, а не звичайним людям. Створення нової платформи змінює вже усталений порядок. Згодом платформа TON здатна повністю витіснити пластикові карти, завдяки високій швидкості операцій, доступності та зрозумілому інтерфейсу.

За попередніми підрахунками вже перше ICO може принести до трьох-п’яти мільярдів доларів. З чуток, мінімальний платіж на касах стартує з двадцяти мільйонів доларів. При цьому Дуров запевняє, що новий проект не буде проданий, як соцмережа ВКонтакте. Його мета — не просто впровадити проект, але і в майбутньому працювати над його розвитком.

Павло Дуров заявляє, що в новій платформі НЕ буде реклами, тому створення криптовалюта Gram виглядає логічним рішенням. До слова, спроба впровадження грошей в соцмережі вже мала місце в 2010 році, але вона виявилася невдалою (мова йде про ВКонтакте). Тоді нова валюта зацікавила тільки 1% користувачів, що змусило творців від неї відмовитися.

На тлі розмов про появу платформи експерти фінансового і кріптовалютного ринків діляться своєю думкою про майбутнє мережі TON і крипти Gram. Виділимо деякі витримки:

 1. Нова віртуальна монета, безперечно, стане конкурентом для банків. Якщо Telegram зробить зручні гаманці, створить умови для їх застосування і налагодить роботу з іншими організаціями, користувачі зможуть оплачувати послуги. В результаті з’являється конкуренція для еквайрингу.
 2. Нова криптовалюта Gram має перспективи, але найближчим часом вона навряд чи складе реальну конкуренцію банківським картками і ЕРС. Навіть при зниженні тарифів немає гарантій популярності платформи. На початковому етапі віртуальні монети і сам блокчейн будуть затребувані в тих державах, де раніше використовувався Телеграм.
 3. Згодом нова розробка призведе до зниження прибутку банків. Але це відбудеться не відразу, а через 6-8 років. Важливо дочекатися громадського визнання, після чого робити висновки про перспективи.
 4. Сектор застосування Телеграм обмежений, тому нова криптовалюта не несе ризиків для банківської системи. Якщо швидкість транзакцій буде вище, ніж в банках, у платформи з’явиться своя аудиторія. Але на її розвиток буде потрібно час.
 5. Успіх ICO не гарантований, але майбутні перспективи Gram виглядають райдужно. Тут багато що залежить від розробників, а сама постать Павла Дурова вже викликає повагу.

Що чекає блокчейн TON?

Павло Дуров і паперовий літачок на блакитному тлі

З початку 2018 Інтернет «гуде» новинами про майбутнє ICO, яке планує провести Павло Дуров, а також про нову блокчейн-платформі і криптовалюта Gram. Можливості нововведення дійсно вражають, адже вже сьогодні число користувачів месенджера досягає декількох сотень мільйонів людей в різних куточках планети. За допомогою нового сервісу можна буде оплачувати сотні послуг, перебуваючи у себе вдома без обмежень за місцем проживання.

Головним конкурентом є тільки один месенджер, в якому впроваджені свої монети — китайський WeChat. Його особливість в тому, що за допомогою внутрішніх монет можна розплачуватися за покупки і здійснювати грошові перекази. Платформа TON забезпечує виконання цих же маніпуляцій, але на базі більш захищеної мережі — блокчейна.

Перевага TON полягає в швидкості транзакцій. Наприклад, у звичайній кріптовалютной мережі переклад між гаманцями часто займає кілька годин. Ось чому біткоіни або Ефіріум не можна використовувати в ролі масового інструменту для платежів.

Наведемо приклади пропускної здатності криптовалюта:

 1. Біткоіни — 7 транзакцій за секунду.
 2. Ефіріум — 25 транзакцій за секунду.
 3. Пластикові карти Віза і МастерКард — 20-30 тисяч транзакцій в секунду.
 4. Платформа TON — мільйони операцій за секунду.

Ось чому Gram має всі перспективи, щоб обійти головних конкурентів в майбутньому і зайняти лідируючі позиції по капіталізації і курсовою ціною. Якщо виходити з ажіотажу, який виник навколо ICO, блокчейн TON викликав серйозний інтерес у великих гравців на ринку. А інвестувати в криптовалюта можна буде вже в березні цього року.

Більше про криптовалюта Павла Дурова Gram і блокчейне TON в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector