Як Ripple змінила погляд на міжнародні перекази

Від автора: швидкі і якісні переклади — те, чого не вистачало світової спільноти із моменту появи міжнародних транзакцій. Система поступово поліпшувалася, але довгий час вона була в ступорі, оскільки нових ідей її поліпшення не надходило. Ripple криптовалюта, яка вирішила безліч проблем, пов’язаних з міжнародними перекладами.

історичний розвиток

Світ звик до того, що першою криптовалюта є Bitcoin. Але мало хто копає глибше. У 2004 році була розроблена платіжна система Ripplepay, ідеєю якої було створення швидких міжнародних переказів з мізерною комісією. Схоже на ідею BTC, чи не так?

Крім того, ще одна ідея заснування RipplePay — це можливість створювати свої гроші. Чимось схоже на криптовалюта, чи не так? Адже будь-який альткоін з’явився в слідстві дій окремих команд, які пов’язані з державою.

На жаль, чи то світ не був готовий до такого прориву, то чи цього не хотіли якісь впливові люди, але платіжна система не отримала визнання. У проекту не вистачило фінансування, тому не було відповідного розвитку. Проте, його не закрили, а просто вирішили почекати, поки прийде його час.

Як видно зараз — цей момент настав. У 2012 році світ дізнався про заснування нової криптовалюта Ripple, яка бере свої витоки безпосередньо з RipplePay. Ідея залишилася колишньою — створення єдиної міжнародної платіжної системи. Оскільки такого на ринку ще не було, проект вистрілив моментально і сьогодні займає верхні рядки всіх рейтингів.

Повільно і дорого

Банківські перекази, та й взагалі — будь-які транзакції по всьому світу через будь-яку систему (Swift, Tyme, Western Union та інші) сьогодні налічують кілька сотень тисяч щодня. 21 століття диктує такі правила, що оплата будь-яких поставок потрібна постійно. Тільки згадайте, як часто фінансові директори великих компаній приймають рішення про суму платежу в іншу країну.

Їх швидкість відіграє ключову роль у підписанні безлічі контрактів і початку нових проектів. Вартість їх обслуговування позначається на комісійних. Іншими словами, світова банківська система — це невід’ємна ланка нашого майбутнього. Але що вона дає сьогодні?

Швидкість. Середній час відправки грошей в інший банк займає до 5-ти днів. Безліч транзакцій обробляється не тільки комп’ютерами, але і перевіряється людьми. На це йде багато часу. Крім того, потрібно конвертувати валюту, взявши до уваги курс в обох країнах і приблизний тренд курсу на найближчі кілька днів, поки гроші будуть «в дорозі».

Вартість. Скільки ви знаєте банківських установ і фінансових організацій? У будь-якому випадку, їх існує в кілька разів більше. Всі вони вимагають величезного бюджету на забезпечення своєї працездатності. Згідно з офіційними даними, щорічно витрачається близько півтора трильйона доларів на підтримку світової фінансової системи.

Згода. Репутація користувача відіграє дуже велику роль в проведенні платежу. Навіть якщо він буде мільйонером, котрий обіймав верхні рядки Forbes, завжди є ймовірність відмови в перекладі. Як отримати 100% гарантію згоди банку на проведення транзакції?

Сервіс. Для створення заявки на переклад потрібно надати безліч інформації. Більш того, користувач зобов’язаний підтвердити все дані. Після цього потрібно дочекатися перевірки, внести суму для перекладу, а також величезні комісійні. Хочеться вірити, що фінансові установи орієнтуються на клієнта, але факти свідчать про протилежне.

Такий квадрат проблем «4С» неприйнятний в наш час. Людство запускає супутники, використовує технологію Smarthouse, вчить роботів писати музику … За останнє десятиліття стався величезний стрибок вперед. Будьте впевнені, що безліч готових потрясінь досі «припадають пилом», тому що люди ще не натішились того, що мають.

При цьому до цих пір немає хорошого інструменту для міжнародних переказів. Насправді, сьогодні буде дешевше і швидше взяти мішок з грошима, відправиться на літаку до одержувача, передати йому все особисто в руки і повернуться назад. Пора від цього йти.

Рішення з минулого

RipplePay виправляв всі ці проблеми. Єдине питання, яке виникає в даній ситуації: «Чому?» Чому платіжній системі тоді не дали шанс. Сьогодні вже всі користувалися б нею. Це заощадило б масу грошей і часу, які можна витратити на розробку інших технологій.

Більш того, цілком імовірно, що коренем криптовалюта вважали б саме цю систему. Вона має безліч переваг над тим же біткоіни (хоча сьогодні він програє багатьом проектам). Проте, 2012 рік все ж дав їй шанс, який не був упущений.

Ріппл об’єднує безліч банків і фінансових організацій, а мережа криптовалюта дозволяє відправляти кошти з найкращими умовами. Вона дає вільний доступ до безлічі платіжних систем, забезпечує миттєві платежі, завжди дає позитивну відповідь на будь-який переклад і не вимагає оплати великих комісій.

У порівнянні з однією з найшвидших на сьогодні систем Swift, XRP стає чимось сверхневероятним. Коротка послідовність Swift платежів:

  1. Відправник передає інформацію про банк-одержувачі, про самому адресата засобів і сумою.
  2. Розраховується комісія (при 500 доларах перекладу вона складе близько 80 доларів).
  3. Банк-емітент створює кореспондентський рахунок, інформацію про який посилає банку-одержувачу.
  4. Останній приймає інформацію про рахунок і перевіряє її.
  5. Проводиться платіж.
  6. Адресат сповіщається про отриманому перекладі і тільки потім може отримати свої гроші.

Вся ця ланцюжок займає до 5 днів. Вона описана більш простим чином. За фактом же відбувається безліч складних операцій, за які, в першу чергу, відповідає банк-емітент. Якщо він припуститься помилки, то банк-одержувач відмовить в перекладі і користувачеві доведеться подавати інформацію заново, що за новою запустить весь ланцюг.

Мережа Ripple виключає кілька пунктів. По-перше, не потрібно створення кореспондентського рахунку. По-друге, банку-одержувачу не потрібно перевіряти всю інформацію: досить отримати одне підтвердження транзакції самою мережею криптовалюта. По-третє, оскільки банк-одержувач позбавлений необхідності перевіряти інформацію, вони не витрачають на це час і гроші.

Така система значно спрощує проведення платежів. До всього іншого, завдяки значному скороченню ланцюжка вдається знизити комісію. Згідно з офіційними даними з самого сайту оплата платежів становить 0.0002 долара. Для банків і фінансових організацій такі цифри здаються смішними. Але при цьому вони починають працювати з XRP.

Як це працює

Яким же чином вдається уникнути безлічі непотрібних дій? Адже криптовалюта ще не прийняті основним платіжним засобом, а тому банки не можуть виключити весь фіат зі свого списку і зобов’язати їх клієнтів перейти на Ріппл. Це швидше спричинить за собою втрату всіх власників рахунків.

Банки беруть на себе всі труднощі, пов’язані сьогодні з обміном фіатних грошей на криптовалюта. Але, насправді, для них це простіше, ніж займатися створенням кореспондентських рахунків. Впровадження мережі Ріппл в свою систему допомагає їм здійснити переклад без звернення до посередницьких сервісів.

Так, коли клієнт вносить потрібну суму на свій рахунок, банк просто конвертує ці гроші в XRP. Надалі, кошти відправляються банку-одержувачу саме в вигляді криптовалюта. Після цього банк чекає підтвердження від сервера. Оскільки в Ripple сервера централізовані, одного підтвердження достатньо, щоб не наштовхнутися на обман.

Воно є приводом прийняти платіж і конвертувати його в валюту своєї країни. Як ви розумієте, це займає не так багато часу. Єдина складність у всій системі — домогтися стабільного курсу XRP для простої конвертації.

концепція зберігання

Одна з особливостей Ріппл — централізоване зберігання всіх монет на серверах проекту. Досить двояка система, оскільки це наштовхує на думку про Лави та швидке закриття. Однак про це можна було говорити на початку. Але зараз системі вже 6 років і все більше великих банків і інших компаній починають з ним працювати.

Навіщо ж тоді близько 60% монет закриті від обороту? Це зроблено з метою забезпечення стабільного курсу. Оскільки XRP є сполучною ланкою між, наприклад, німецьким і американським банком. Таким чином, спочатку відбувається конвертація з євро в Ріппл, а потім і останнього в долари.

При постійно стрибків курсі, що дуже характерно для кріптовалютного ринку, обидва банки можуть дуже багато втратити на конвертації, а значить їм буде не доцільно працювати з проектом. Але завдяки тому, що компанія тримає більшу частину монет під своїм контролем, вони можуть додавати або знімати їх з обороту, тим самим утримають курс на стабільній позиції.

команда

Над проектом працює величезна кількість програмістів. Важко навіть уявити весь їх штат, оскільки вони мають кілька офісів в Канаді, США, Індії та Сінгапурі. Такий розвиток допомагає залучати більше користувачів, а також зміцнює становище криптовалюта на ринку.

Генеральним директором є Бред Гарлінгхаус. До заснування компанії він був генеральним директором хмарного сховища Hightail. Також був президентом по призначених для користувача додатків в AOL і займав керівні посади в Yahoo. Бред має величезний досвід в управлінні великими компаніями і розробці передових технологій, що дуже сильно допомагає йому активно працювати над проектом.

Етан Берд — старший віце-президент компанії. Метою своєї кар’єри він зробив встановлення партнерських відносин з компаніями, що займаються технологічними розробками. У їх числі Facebook Developer Network і New Business Development в Google.

Другою віце-президент — Ейшіш Бірла. Він є експертом по Blockchain, що дозволяє поліпшувати систему Ripple, яка побудована на приватному блокчейне. Власне кажучи, завдяки навичкам Ейшіша мережу Ripple має досить високий захист і є однією з найнадійніших на ринку.

Серед інших членів команди варто виділити Давида Шварца, який є генеральним директором в області технології проекту. Він займається розвитком і поліпшенням консенсусу мережі криптовалюта. Власне кажучи, ця людина, швидше за все, знає найбільше нюансів системи Ripple.

партнери

Популярність і успіх будь-якого проекту багато в чому можна оцінити завдяки кількості і статусу його партнерів, а також компаній, які визнали і інтегрували його в свою систему. Додавання Ripple для поліпшення якості перекладів вже можна назвати чимось звичайним, повсякденним.

З криптовалюта працює 42 банки і фінансових організації. Серед таких, в першу чергу, варто виділити MUFG Bank, який займає 5 місце в світовому рейтингу. Один лише цей факт говорить про те, що успіх Ripple НЕ Спростовано.

Крім того, серед відомих компаній XRP був інтегрований такими як, Santander, Standard Chartered, LianLianPay, Credit Agricole, American Express, MoneyGram, Unicredit, Yes Bank і Cambridge Global Payments. Кожен з них підтвердив, що з Ripple переклади дійсно набагато швидше і дешевше як для клієнтів, так і для самого банку.

Постійне встановлення нових партнерських відносин та поява великих інвесторів тільки зміцнює становище Ріппл на ринку. Сьогодні вже не можна заперечувати успіх проекту і його користь. Безліч банків це розуміє. Інтеграція XRP вже свідчить про те, що директора фінансових установ дійсно орієнтуються на клієнта. Хоча, це полегшує роботу їм самим. Та й прибутку приносить набагато більше.

переваги

Будь-який проект завжди має противників. Але що ж вони намагаються змінити? Яке з переваг мережі можна назвати натягнутим за вуха.

Масштабованість? Зверніть увагу на кількість транзакцій Bitcoin в секунду. В середньому — 5 штук. Це при ідеальних розкладах. У Ефіру це число досягає 15. При цьому його називають одним з кращих. Але Ripple може обробляти до 1500 транзакцій без будь-яких збоїв. Мета команди — домогтися показників Visa (50 000). Хоча така кількість сьогодні ще не потрібно. Visa обробляє до 2000 транзакцій, оскільки більше запитів немає.

Швидкість? Теж не в той степ. Bitcoin потрібно близько години для підтвердження транзакції (6 блоків). А з огляду на сьогоднішні труднощі і завантаження мережі на це може піти кілька днів. Знову-таки, одна з найшвидших криптовалюта — Ethereum вимагає не менше двох хвилин.

Підтвердження транзакції Ripple вимагає до 10 секунд. На доказ того на офіційному сайті опубліковано відео транзакції з ATB в Reisebank. Після того, як був відправлений запит, пройшло всього 8 секунд, і банк-одержувач вже дав позитивну відповідь.

Стабільність? Проведено вже понад 40 мільйонів транзакцій. Кожна з них оброблена в максимально короткий термін без будь-яких втрат. Кожен клієнт залишився задоволений. При цьому, забезпечення працездатності мережі Ріппл вимагає набагато менше електроенергії.

Загалом, розробники досягли бажаного успіху і обійшли безліч перспективних або вже відбулися валют. Звичайно, цьому посприяло досить довгий розвиток і поліпшення з 2004 року. Проте, біткоіни за 10 років не показав бажаних результатів. Проблема масштабованості не вирішена досі. Навіть хард форк тому не допоміг.

недоліки

Першим недоліком є ​​централізований блокчейн. Це словосполучення навіть в голові не відразу укладається, оскільки Blockchain має на увазі децентралізацію. Але Ripple має свої сервера, які здійснюють підтвердження транзакцій, а також на яких зберігається велика частина всіх монет.

Другий недолік полягає в тому, що 60% всіх XRP знаходиться в розпорядженні компанії. Це завжди штовхає на думку, що їх метою був лише заробіток, а не покращення світової фінансової системи. Проте, директора не продають ці монети, а використовують їх для підтримки стабільного курсу, про що вже було сказано вище.

Ці два моменти не можна виправдовувати, оскільки вони є повним протиріччям принципам криптовалюта. Тим не менш, це не завадило проекту стати успішним. Адже завдяки Ripple транзакції по всьому світу проходять в сотні разів швидше. Навіщо тоді уникати використання цього проекту?

Деякі бояться, що дані просто будуть поширені. Але це нерозумно, оскільки для перекладу ви даєте інформацію не в сам проект, а саме вашому банку. Іншими словами, сьогодні для користувача нічого не змінилося крім зниження комісії і значного збільшення швидкості перекладів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector