Як торгувати на біржі криптовалюта: чи можна навчитися з нуля і заробити

Згадаймо колишнє

Я вже розповідав основи торгівлі криптой. Якщо ви читали, то зрозумієте, що моя бабуся скоро теж на біржу полізе. Та стаття допоможе навчитися трейдингу з нуля. Короткий екскурс вам тут даю, але не полінуйтеся почитати: там багато потрібної теорії.

вибір криптовалюта

Щоб трейдинг був успішним, потрібно правильно вибрати крипту. Це не Майнінг — тут можна взяти відразу кілька альткоінов. Що важливо?

 • капіталізація;
 • кількість бірж, які торгують;
 • обсяг торгів;
 • кількість емітованих монет;
 • вартість;
 • волатильність.

Розберіть кожен пунктик, крок за кроком, в таблицях. Подробиці оцінки розповів там. Зробите неправильний вибір — нічого торгувати не зможете.

вибір біржі

Трейдинг повинен бути постійним, значить потрібна активна біржа. Чому це так важливо? Тому що на глухій біржі займатися торгівлею не вийде. На ній навіть графік толком не можна буде прочитати, що вже говорити про якісь розрахунках для мільйонних прибутків. Дивіться на такі чинники:

 • відвідуваність;
 • обсяг торгів (не плутайте з вибором крипти);
 • які є валютні пари;
 • захист;
 • біржа-молодиця або стара як дуб;
 • стабільність;
 • новини.

Знову просите конкретики? Все в попередній статті.

аналіз

Ви хочете прибутковою торгівлі і мільйони на кріптовалютном кошиками? Тоді потрібно навчитися аналізувати біржу. Взагалі, це нудний процес, але дико важливий. Леви можуть кілька годин виглядати жертву. Будьте крутіше лева: спробуйте кілька днів просто дивитися на стан справ і шукати закономірності. Ключовими факторами будуть:

 • графік;
 • ордера;
 • історія угод.

Ок, припустимо, ви змогли здогадатися, що й до чого з вибором крипти і біржі. Ось тут ви зможете здогадатися, тільки якщо колись гралися на валютних біржах. Але тоді вам ця стаття не потрібна, ви і так знаєте, що робити. Але я дивлюся, що запит в гуглі ви ввели, а значить хочете пояснень. Перша доза інформації в попередній статті.

Ближче до нюансів

Чи знайомі з теорією, подивилися на біржу під новим кутом? Сподіваюся, що ви мене послухали. Інакше цю статтю просто не зможете зрозуміти, як потрібно. А що це означає? Що успішної торгівлі криптовалюта вам не бачити. Я маю на увазі не прибуток в два центи, а хороші виграші по кілька доларів.

Агресорів буде більше

Ордери бувають агресивними і пасивними. Агресори — це не ті пропозиції, які ставлять профі, щоб вас задавити. Ні, такі ордери ставляться ким-завгодно, залежно від уподобань трейдера. Це ордера, які ставляться за поточною вартістю криптовалюта на біржі. Агресивні — значить продаються моментально. Вони формують графік. Але якщо є великий агресор, який зайшов (може перевищувати середній курс за все на 5 доларів), то в хід можуть піти пасиви.

Пасиви — це ордера, які так чи інакше відрізняються від рівня вартості. З пасивів створюється підтримка і опір (про це нижче). Коли курс крипти підходить до пасиву, визначається можливість подолання його рівня. Тут два варіанти: пройде цей рівень, і курс виросте, або зробить розворот і піде вниз. Від чого залежить прохідність? Від кількості угод на рівні пасиву.

Підтримка та опір

Опір — це період, на якому курсу важко вирости. Рівень опору залежить від кількості пропозицій з продажу: чим їх більше, тим сильніше опір. Відповідно, підвищення курсу ускладнюється. Зазвичай цей період характеризується короткостроковій стабільністю курсу і його подальшим розворотом вниз.

Підтримка — це протилежний період. Він характеризується активністю скупки ордерів. Відповідно, чим вище рівень підтримки, тим більша ймовірність, що буде позитивний розворот, і рівень курсу криптовалюта стане вище.

Що з цього всього випливає? Що потрібно не просто стежити за ордерами. Потрібно стежити за поточним курсом, кількістю пасивів і агресорів, як вони торгуються. Завдяки цьому ви зможете розраховувати подальший тренд на біржі. Це означає, що ви будете знати момент для покупки певного ордера і його подальшого продажу.

обсяг торгівлі

Ще один показник настрою учасників торгівлі. Ми з вами досліджували цей фактор при виборі криптовалюта, потім при виборі біржі. Тепер давайте розберемося, як його використовувати безпосередньо під час торгівлі.

Обсяг торгів показує, як часто укладалися угоди за ордерами на певному періоді відповідно курсу цього періоду.

Припустимо, зараз ціна крипти становить 5000, а через 15 хвилин зростає на 5 доларів. Але при цьому зростає і обсяг торгів. Ще через 15 хвилин курс підвищується на 20 доларів, але обсяг торгів тримається стабільно. Це говорить про те, що учасники торгівлі підтримують такий тренд. А значить курс буде рости.

Якщо, наприклад, ціна досягла позначки в 5100, і обсяг торгів почав падати, значить, така тенденція трейдерам не подобається. Ймовірно, що багато хто почав втрачати прибуток, тому торги зменшилися. Відповідно, курс скоро впаде.

Ще один важливий момент: якщо спостерігається занадто високий обсяг торгів у порівнянні з попередніми періодами — значить, на наступних періодах він буде стихати. Ловіть цей момент, так як при великому обсязі можна вдало продати свій ордер і отримати прибуток.

До слова про помилки

Я все розповідаю вам про теорію, що вважати, куди дивитися. Це все дуже важливо, безумовно. Але ваші підрахунки і старання зійдуть нанівець, якщо почнете допускати помилки. Для новачка це звичайна справа. Приблизно, як у боксі: новачкові здається, що ось він — момент — потрібно бити. Але насправді, це проста провокація від профі, на яку він успішно зловив молодого бійця.

Роль профі в даному випадку виконує графік. Хом’як (новачок на біржі) не аналізує всі належним чином, втрачає якісь фактори і програє. Відбувається це приблизно так:

 1. Спостерігається невелике зростання. Новачок чекає.
 2. Після перших пари знижень він думає, що упустив момент спаду і закуповується.
 3. Тренд йде вниз.
 4. У якийсь момент спадного тренда новачок думає: «Чорт, ну я і дурень, треба зараз продавати, щоб не так багато втрачати».
 5. Ще трохи зниження …
 6. Стрімке зростання.

Знаєте, коли він вирішує знову закупитися? Коли учасники торгівлі перестають підтримувати тенденцію, і ріст припиняється. Далі все відбувається за тим же сценарієм. Тому я хочу вам розповісти кілька основних правил, які допоможуть вам уникнути втрат, витрати нервів і випитих відер валер’янки.

Знайти зайві гроші

Якщо ви вже завсідник біржі, тоді можете гратися зі своїми засобами. Якщо ви новачок, то не здумайте витрачати на біржі то, що вам потрібно на життя. Почнуться кредити, борги … Їх ви теж будете вкладати в біржу з думкою «зараз буде, точно». Ви почнете бачити щасливі дні і числа навіть на штрих-коди товарів з магазину. Схоже на ігрові автомати, так? Але біржа — це не автомати, тут грає роль не фортуна, а постійний розрахунок. Щоб навчитися його робити, потрібно пограти з грошима, які не шкода втрачати.

Дружите з трендами

Уже побачили довгий спад? Купіть кілька ордерів. Але не турбуйтеся, якщо спад продовжиться. Зростання теж буде, і продавати треба приблизно на другій половині очікуваного піку курсу.

Чого не варто робити при роботі з трендами?

 • Закуповуватися на плюсах;
 • продавати на зливі;
 • вестися на маневри.

Маневри — це зовсім невеликі спади курсу. Вони бувають два-три рази перед кожним серйозним зливом. Хом’яки часто мучать себе за перші мікроспади і на третьому починають закуповуватися. Але потім спостерігається різке зниження курсу, а грошей на той час вже немає. Можна дочекатися зростання, але не факт, що він підніметься вище того рівня, на якому ви закупилися.

золота середина

У будь-якій сфері є банда, яка робить основний вплив на будь-які зміни. Так, наприклад, в таборі це були пару чоловік, які могли катапультою з ложки запустити трохи каші. Починалася неймовірна війна зі своїми наслідками.

На біржі цієї катапультою буде кілька високих або низьких ордерів. І запускати їх теж будуть профі, учасники торгівлі, у яких достатньо коштів, щоб управляти курсом. Протягом 10 хвилин вони можуть розгортати курс кілька разів.

Максимум зростання і мінімум зливу залежить від таких хлопців. Але навіть вони не завжди можуть передбачити тренд і настрій біржі. Так чи інакше, не чекайте найнижчої ціни, щоб потім зловити сильне зростання. Жадібність до прибутку вас погубить. Грайте так, щоб прибуток був середньої між максимально і мінімально можливою. Так ви ризикуєте найменше, а в підсумку виграєте на торгах і отримуєте досвід.

Все як в тумані

Якщо обсяг торгів занадто малий, то найімовірніше грають боти (так, вони теж є на біржі). У таких ситуаціях важко розрахувати подальший тренд, а скорегувати його може навіть мінімальний куплений ордер. Якщо бачите таку ситуацію, і при цьому волатильність також відсутня, краще не залазьте в гру. Встигнете ще поторгувати.

Розділяй і володарюй

Виділили банк під трейдинг? Не витрачайте все відразу. Більш того, не варто грати лише на одній крипті, вибирайте декілька. Припустимо, у вас є 4000 тисяч. Розподіліть по 1000 на 4 різних криптовалюта і грайтеся з ними.

Але при цьому, не закуповувати відразу по максимуму. Ви можете наштовхнутися на дамп і навряд чи відіграв швидко. Це перетворить трейдинг в інвестування. Невідомо, наскільки воно затягнеться. До того ж, у інвестування свої правила.

Що ми будемо мати від такої торгівлі?

Блокнот завжди під рукою

Записуйте кожну свою дію, кожне значна зміна на біржі. Ваші записи будуть головним помічником під час торгівлі. Вам не доведеться все тримати в голові, тому розрахунки будуть швидше, а також ви точно нічого не пропустіть.

Більш того, записуйте кожну свою стратегію. Як ви її використовували, які внесли зміни в порівнянні з оригіналом, що в ній могло бути невірним. Надалі це допоможе виробити свій стиль торгівлі. До речі, його теж запишіть, адже з часом його потрібно буде міняти, так як біржа може сильно поміняти свої закономірності.

Запевняю вас, що ви не будете грати завжди по одній стратегії. Вона буде лише під певний етап.

Думайте самі, вирішуйте самі

Читайте чат, спілкуйтеся в ньому, можете навіть свої очікування туди писати. Але ніколи не робіть виходячи з того, що там пишуть. По-перше, це можуть бути спеціальні провокації для новачків. Дивишся, хтось поведеться, а сам провокатор потім отримає на цьому хороший прибуток.

По-друге, якщо це не провокація, то просто чийсь розрахунок. Ви знайомі з цією людиною? Він дає хоча б мінімальні гарантії того, що його розрахунок зроблений правильно? Сумніваюся. Цілком ймовірно, що послухаєте його і разом підете в мінус. Але камені кидати потім в нього сенсу не буде. Він не змушував.

Запам’ятайте, єдиний, хто може давати вам підказки — це ви самі. Ви граєте на свої гроші і ризикуєте теж ви. Якщо підете розрахунками іншої людини, то можете загнати себе в кут.

Психологія

Крім усього іншого, торгівля криптовалюта вимагає міцних нервів і стриманості. Вам потрібна впевненість і рішучість. Але в той же час потрібен здоровий глузд, щоб та ж рішучість не опинилася згубної. Раджу вам гарненько попрацювати над своїми діями в стресових ситуаціях. І не будьте жадібним. Якщо бачите, що можна отримувати прибуток — отримуйте її, не чекайте найвищого курсу.

вигода

Криптовалюта так глибоко залізла в голови, що всі хочуть нею обзавестися. Начебто це щось надприродне. Знаєте, я не здивуюся, якщо хтось мені скаже: «Хочу суперздатність, щоб криптовалюта з’являлася в гаманці просто так». Так, це приносить прибуток. Але ж заробити можна по-різному.

Чи можна заробити на торгівлі криптовалюта? Можна, і ринок тому підтвердження. Це ризикована і важка задача, але головне — навчитися правильно вважати і передбачати поведінку учасників торгівлі.

Перший час прибуток буде незначною (якщо ви новачок на біржах). Але все приходить з досвідом. Коли навчитеся основам, зможете заробляти більше. Просто не варто поспішати.

А можна безкоштовно?

В принципі, є один спосіб почати торгувати криптовалюта без вкладень. Але вона повинна у вас з’явитися. Для цього існують крани — сервіси, які безкоштовно роздають частинки крипти. Але дають вони дуже мало, тому збирати початковий банк будете довго. Але якщо зайвих грошей у вас немає, тоді можете створити собі базу для трейдингу саме так.

Не думайте, що торгувати криптовалюта — це швидкий спосіб заробити собі капітал. Зробите собі такий настрій і прогоріть на перших ордерах. Не знаєте базу? Не лізьте, просто не намагайтеся навіть. Жадібні і нетерплячі? Справляйтеся з цим, чи теж забудьте про торгівлю на біржі.

Ну а взагалі, правильних вам розрахунків, побільше активного ринку і успішної торгівлі! До скорого!

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector