Як влаштований Майнінг криптовалюта простими словами

Привіт, шановні читачі. Незважаючи на те, що у багатьох інвесторів на сьогоднішній день вже склалося чітке розуміння, що таке Майнінг криптовалюта, вони все ще стикаються з деякими проблемами їх видобутку. Істотний негативний внесок в це вносить волатильність курсу цифрових грошей і хакерські атаки на зразок тих, що мали місце в червні 2017 року.

Все це, безумовно, робить цю сферу сприйнятливою до суттєвих збитків і одночасно служить нагадуванням того, що інвестор в сфері криптовалюта — це не просто, людина, що вкладає в них гроші і наступний за поточним мейнстрімом. Це набагато більше. Спробуємо пояснити це простими словами.

Як влаштований Майнінг криптовалюта?

Поділ мережі Ethereum в 2016 році стало значною подією, яке могло привести до великих втрат. Аналогічні ризики були пов’язані і з Форком біткоіни 1 серпня 2017 року. Все це вимагає від інвестора наявності глибших знань процесів і ризиків. Це має величезне значення, оскільки популярність криптовалюта продовжує зростати одночасно з розширенням сфери застосування лежать в їх основі технологій.

У той час як багато користувачів розглядають монети в якості звичайного інструмента інвестування, інші роблять упор на їх Майнінг — процес, за допомогою якого створюються Коін.

Щоб стати одним з них від інвестора вимагається наявність відповідного обладнання та доступ в інтернет. Майнінг є збір даних про останні транзакції в блоки для вирішення складних головоломок. Учасник мережі, який першим знайде рішення, отримує право на розміщення наступного блоку в ланцюжку і винагороду. Воно являє собою комісію за вчинені в рамках цього блоку транзакції і монети, отримані в якості нагороди за завершений блок.

Складність цього процесу — величина змінюється. Вона коригується кожні 2016 блоків, що еквівалентно приблизно двом тижням. Наявність контролю швидкості розшифровки блоку дозволяє коригувати цей показник з урахуванням обчислювальної потужності, задіяної для Майнінг. Прибуток Майнера залежить від сили хешування, яку він вносить в загальну мережу.

Цей процес йде корінням в 2009 рік, коли потужності процесора звичайного домашнього комп’ютера було досить для хешування. Але, як і у випадку з будь-яким новим ринком, ситуація в цій сфері розвивалася дуже динамічно. В результаті, Майнер швидко перейшли на використання графічних процесорів завдяки їх більшій швидкості видобутку цифрових грошей. Цей параметр отримав назву хешрейт.

Користувачі, які швидше за інших зрозуміли, що ключ до зростання прибутковості Майнінг лежить в збільшенні хешрейта, почали використовувати так звані ферми. Подібні конструкції представляли собою кілька об’єднаних в єдине ціле відеокарт.

Однак і тут не обійшлося без проблем. Подібний спосіб виявився пов’язаний із значним споживанням електроенергії. Оплата великих рахунків істотно знижувала рентабельність цього процесу. Рішенням цієї проблеми стала технологія FPGA, в основі якої лежать напівпровідникові пристрої на базі матриці конфігуруються логічних блоків, підключених через програмовані межсоединения.

Це дозволило знизити Майнер споживання електроенергії і дало перевагу в рентабельності в порівнянні з тими, хто продовжував здобувати монети за допомогою ферм з відеокарт.

Наступним етапом у розвитку процесу генерації криптовалюта стали пристрої на основі спеціалізованих інтегральних схем — ASIC (так звані Асіка). Вони були розроблені спеціально для Майнінг біткоіни і забезпечили Майнер значну перевагу в порівнянні з усіма попередніми технологіями. З 2012 року вони стали активно застосовуватися в сфері видобутку цифрових монет.

Обчислювальна потужність (хешрейт) зростає в міру збільшення кількості Майнер, які приєднуються до мережі. Вона являє собою змінну величину, що визначає швидкість, з якою вирішуються криптографічні завдання, і за які учасник процесу отримує винагороду в Коін. Його розмір прямо пропорційний вноситься в загальну мережу потужності — хешрейту. Рентабельність видобутку можна обчислити за допомогою спеціальних калькуляторів Майнінг.

У міру переходу більшості Майнер на використання Асіка росла і складність обчислень, мінливої, як уже говорилося вище, кожні 2016 блоків. Цей параметр також є змінним і призначений для підтримки постійної швидкості завершення кожного нового блоку.

Це являє собою нескінченний цикл зростання обчислювальної потужності, за яким слід підвищення складності обчислень, необхідних для Майнінг. Це змушує Майнер, нездатних перейти на більш просунуті платформи видобутку, відмовитися від участі в цьому процесі.

В міру ускладнення криптографічних завдань на зміну домашньому обладнанню прийшли промислові центри обробки даних, які широко використовуються і в даний час. Це стало свого роду революцією в цій сфері. Завдяки масштабному підходу видобуток криптовалюта стала більш економічною, а, значить, і більш рентабельною.

Це спричинило за собою впровадження хмарної технології, яка звела до нуля необхідність придбання дорогого устаткування з подальшою оплатою рахунків за електроенергію. Вона дозволяє добувати криптовалюта без вкладень великих коштів.

Ця розробка також отримала назву хмарне хешування і дозволяє користувачеві купувати так звані контракти. Фактично майнер викуповує у компанії, що надає подібні послуги, певну частку потужності, що виробляється в центрах обробки даних. Такий Майнінг передбачає віддалений контроль видобутку цифрових грошей, за який він платить частину прибутку в якості комісії.

Звичайно, хмарний Майнінг також не позбавлений деяких недоліків, і їх потрібно знати і враховувати:

 • більш низька прибутковість у порівнянні з використанням свого обладнання;
 • ризик шахрайства, тому що подібні сервіси перевірити на чесність вкрай важко (можна стати жертвою ховається під виглядом хмарної компанії лаві);
 • відсутність можливості змінити програмне забезпечення для Майнінг (майнер не має прямого доступу до орендованого обладнання);
 • постачальник послуг може розірвати контракт в односторонньому порядку в разі відсутності рентабельності через падіння курсу криптовалюта;

На поточний момент найбезпечнішим способом генерації коинов залишається придбання необхідного обладнання в якості відправної точки і створення власної системи хешування. Попередньо слід провести необхідні розрахунки з урахуванням всіх можливих подальших витрат, щоб переконатися в рентабельності домашнього Майнінг.

Однак для середнього інвестора, який не може собі дозволити або не хоче ризикувати великими сумами на покупку пристроїв для Майнінг, хмарні технології — це, мабуть, один з найпростіших способів зробити перший крок в сфері криптографічних грошей.

Видобуток криптовалюта, безумовно, відрізняється від видобутку корисних копалин, таких як золото або срібло. В першу чергу потрібно розуміти, що цей процес не призводить до отримання фізичного активу. Його можна навіть порівняти з інвестуванням в ринки ф’ючерсів на сировинні товари, ніж в фізичні активи.

Ці два абсолютно різних явища. Робота з традиційними активами (наприклад, дорогоцінними металами) передбачає пошук і витяг реального фізичного продукту, в той час як кріптовалютний Майнінг — електронний процес. При цьому гаманці для зберігання монет також є електронні програми, а не фізичні місця зберігання цифрових активів.

Видобуток цифрових валют як через хмарний центр обробки даних, так і власне обладнання являє собою створення нових одиниць конкретної криптовалюта. Цей процес є обчислювальним і з перших днів просунувся вперед, перетворившись в набагато більш складний світ пошуку рішень різних головоломок, що вимагає значної обчислювальної потужності.

Можливостей звичайного домашнього ПК або ноутбука просто недостатньо, щоб отримати прибуток і змагатися з успішними Майнер, що використовують спеціалізоване обладнання, або дата-центрами.

З чого почати Майнінг?

Новачкам в цій сфері краще починати з видобутку таких монет, як Litecoin, Dogecoin і Feather. Вони володіють кращим співвідношенням ціни і витрат потужності на Майнінг. На лайткоінах можна цілком заробляти від $ 0,5 до $ 10 в день, використовуючи апаратне забезпечення споживчого рівня вартістю близько $ 1 000.

Якщо ж мова йде про більш привабливою прибутковості, то слід бути готовим до значних вкладень коштів в апаратуру вартістю від $ 3 000 до $ 5 000 доларів. В цьому випадку можна говорити про прибуток від $ 50 в день і вище.

Потенціал зростання для початківців Майнер залежить від курсу тієї чи іншої криптовалюта. Для тих хто, не хоче залежати від зовнішніх факторів, що впливають на Майнінг, кращим варіантом стане просто інвестування в цифрові гроші.

Перед тим, як приступити до видобутку лайткоінов, догкоінов або фезеркоінов необхідно:

 • створити гаманець, захистити його паролем і переводити на нього здобуті монети;
 • встановити пакет програмного забезпечення (cgminer і stratum);
 • зареєструватися в одному з онлайн пулів для об’єднання своєї потужності з іншими учасниками з метою підвищення рентабельності та стабільності доходу;
 • відкрити аккаунт на одній з кріптовалютних бірж для обміну монет на інші Коін і виведення в банк;
 • забезпечити надійне інтернет-з’єднання зі швидкістю мінімум 2 Мб / сек;
 • точка доступу в інтернет має бути окремою (одночасне її використання для Майніг та ігор знизить якість видобутку);
 • упевнитися в якості системи охолодження обладнання;
 • бути готовим придбати дорогу відеокарту або Асік (вартість може варіюватися від $ 3 000 і вище);

Якщо вищевикладене неможливо, то хмарні технології стануть найкращою альтернативою.

Яку криптовалюта краще добувати?

У той час як біткойнов як і раніше має максимальну ринкову капіталізацію серед всіх цифрових валют, як і у випадку з будь-яким класом активів, інвестори будуть постійно шукати на ринку нові привабливі монети. Тому в майбутньому цілком можлива поява і інших коинов з потенційно високою прибутковістю, які можуть відвернути частину інвесторів від BTC.

Щоб уявити, як це може відбуватися в перспективі, варто відзначити, що на Bitcoin на поточний момент припадає менше 50% від загальної частки ринку криптографічних грошей. І це, незважаючи на те, що його ринкова капіталізація зросла з $ 10 млрд до більш ніж $ 40 млрд за останній рік і склала близько 80% від загальної ринкової капіталізації минулого року. В цілому, цей показник виріс за останній рік з $ 12,5 млрд до колосальних $ 90 млрд.

У зв’язку з тим, що банки прагнуть до участі в цій сфері, Ripple набирає силу в партнерстві з банківським сектором в світі цифрових валют. Монета і лежить в її основі технологія вже привернула увагу таких великих фінансових установ, RBC і Bank of America. Ripple цілком може стати наступною еволюцією ринку. Хоча Ethereum з розумною контрактної платформою і децентралізованою мережею, незважаючи на його недавні проблеми, може теж спробувати позмагатися з біткоіни в боротьбі за «корону» лідера.

Інновації можуть стати ключем до успіху конкуренції Ефіру з біткойнов, курс якого продовжувати рости. Якщо перша в світі криптовалюта стане ще більш широко поширена серед торговців і отримає підтримку з боку урядів різних країн світу, залишиться тільки одна невизначеність — наслідки можливого регулювання, якщо це коли-небудь станеться.

Незважаючи на участь в видобутку Ефіру найбільших майннгових організацій, що займаються видобутком і біткойнов, збільшення потужностей для генерації більш дрібних альткоінов, безумовно, можливо. Але рівень витрачається на них хешрейта навряд чи коли-небудь досягне позначки, на якій він знаходиться в процесі Майнінг Bitcoin і Ethereum. Тому тут навряд чи варто очікувати аналогічного експоненціального зростання потужностей і складності.

Кращі пули для Майнінг біткоіни

У той час як деякі Майнер будуть поки і далі прагнути використовувати своє власне обладнання, прогрес в сфері криптовалюта привів до створення ще однієї форми видобутку монет — пулів.

Ці сайти надають користувачам можливість об’єднувати свої ресурси в єдине ціле, збільшуючи хешрейт. Винагороди між ними діляться відповідно до частки кожного учасника пулу.

У міру прискорення хешрейта в значній мірі пов’язаного з розробкою центрів обробки даних і хмарних технологій об’єднання ресурсів стало одним із способів дрібних Майнер збільшити свої можливості. Вибір подібного ресурсу вимагає від користувача певної міри обачності, тому підходити до цього питання потрібно відповідально.

Для підключення до пулу буде потрібно відповідне програмне забезпечення і гаманець. В даний час існує декілька великих сервісів, в руках яких зосереджена левова частка цього ринку послуг. Наприклад, Antpool, на який припадає близько 15% всіх блоків, F2Pool -12%, BitFury — 11,8% і BTCC — 7%.

Незважаючи на те, що ці сервіси є найбільшим в своєму роді, досить поширеною думкою є те, що краще працювати з одним з менших пулів, щоб гарантувати відсутність процесу нарощування хешрейта.

Крім того, упор на виключно популярні сервіси може потенційно привести до концентрації блоків в пулах зі злісними намірами. Так, раніше з’явилися повідомлення про те, що Antpool поширював шкідливе ПО для віддаленого блокування обладнання клієнтів або конкурентів в інтересах підвищення власної рентабельності.

Найбільш вигідною видобуток біткойнов є в країнах з низькими тарифами на електроенергію. А один з найбільш серйозних гравців цього ринку — Китай. Отже, він являє собою найбільшого експортера BTC. Однак поточний заборона з боку китайської влади на ICO і роботу кріптовалютних бірж може змінити поточну ситуацію.

Інші географічні регіони з великими центрами обробки даних для Майнінг біткойнов включають:

 • Грузію — BitFury;
 • Швецію — KnCMiner;
 • США — 21 Inc .;

В сукупності, на ці три країни і Китай припадає близько 80% усього видобутого BTC. Це свідчить на користь того, що в подальшому вони зможуть здобути всі 80% з 21 млн потенційно можливих Bitcoin.

Нарешті, важливо не плутати пули для Майнінг з хмарними сервісами. У першому випадку від Майнер потрібне придбання апаратури для участі у видобутку. Другий варіант не вимагає наявності фізичних пристроїв, а передбачає викуп частини потужності у постачальника послуг за певну комісію. Подібні контракти бувають як з певним терміном дії, так і умовно безстрокові. Другі припускають їх дію до того моменту, поки Майнінг залишатиметься вигідним для компанії, виходячи з поточного курсу криптовалюта.

Що таке хешрейт?

У сфері Майнінг цей показник має особливе значення з точки зору визначення прибутковості. Кожен учасник залежно від використовуваного обладнання має певною швидкістю обчислення, яка зазвичай називається хешрейтом. Це показник потужності апаратури, що відображає частоту обчислень в секунду.

Хеш-функція є змінною, тому для вирішення конкретного завдання необхідний максимально можливий показник в секунду. Майнер, який знайде правильне рішення, вмонтує наступний блок в блокову ланцюжок криптовалюта і отримає за це винагороду.

Простого способу знайти правильне рішення криптографічних завдань немає. Потрібно пошук, ймовірність успіху якого залежить від обчислювальної швидкості апаратури. Сучасні технології привели до створення обчислювальних машин, хешрейт яких досягає декількох трильйонів в секунду. На їх фоні використання домашнього комп’ютера або ноутбука для Майнінг просто не має ніякого сенсу.

Наприклад, якщо інвестор володіє апаратурою з хешем, здатним видобувати до 10 монет Ефіру в день, а складність мережі виросте на 30%, то щоденний дохід при тому ж рівні хешування почне скорочуватися. Найчастіше відзначається зростання кількості Майнер, які підключаються до мережі при великих просадках рентабельності в розрахунку на зростання прибутку через скорочення учасників мережі. Це може привести до падіння прибутковості.

Хешрейт має особливе значення як для торгівлі криптовалюта, так і для їх ціноутворення. Будь-яке збільшення обмінного курсу також призводить до зростання хешрейта, який має тенденцію відставати і зазвичай знаходиться на рівні пропорційному величині зміни обмінного курсу. Простіше кажучи, ці два показники тісно взаємопов’язані.

Прибуток Майнера, в кінцевому рахунку, буде залежати від того, яким хешрейтом він володіє. Чим вище цей показник для мережі в цілому, тим менш рентабельною буде видобуток монет для кожного з учасників.

Як тільки учасники Майнінг зрозуміли механізм, що лежить в основі цього процесу, і усвідомили важливість наявності досить високого хешрейта, то це спричинило за собою наступне питання. Яку криптовалюта краще добувати?

Найбільш відомим і популярним поки залишається біткойнов, створений в 2009 році. Ще до недавнього часу він домінував, але йому на п’яти вже почали наступати і інші монети, включаючи Ethereum (з’явився в 2015 році), Ripple (в 2013) і Litecoin (в 2011). На сьогоднішній день в світі існує більше 900 різних альткоінов, і їх кількість продовжує зростати.

За ринковою капіталізацією біткойнов поки тримає перше місце. За ним слідують Ethereum, Ripple і Litecoin. Кожна з криптовалюта має різні функції. Однак саме BTC поки є цифровий валютою, до якої стали придивлятися уряду і бізнесмени в багатьох країнах світу, побачивши в ній альтернативу традиційним грошей.

Ethereum, в свою чергу, був розроблений не тільки в якості цифрової валюти, але також для реалізації смарт-контрактів. Ця система передбачає наявність додатків з прив’язкою до ланцюжка для укладення контрактів. При цьому блокова система забезпечує децентралізований підхід і захищає дані від зломів.

Додатковою перевагою Ethereum є те, що він дозволяє створювати цифрові маркери, які по суті є акціями в віртуальному світі. Вони служать доказом володіння часткою проекту через смарт-контракти, які розробники використовують для збору коштів на реалізацію своїх стартапів.

З точки зору часу транзакцій Ethereum став проривом в плані швидкісних переказів коштів. Відправлення грошей займає всього лише 10 секунд, що дозволяє йому конкурувати з можливостями переказів між банківськими картками.

Litecoin, ринкова капіталізація якого становить близько $ 1,6 млрд, також володіє значно більш швидким часом транзакцій в порівнянні з Bitcoin. Переклад монет в мережі першої криптовалюта світу може зайняти до 10 хвилин, в той час як Лайткоіну ​​на це потрібно приблизно дві з половиною хвилини.

Ripple дозволяє отримати підтвердження про здійснення переказу протягом декількох секунд, так як він не має публічної книги записи на зразок блокчейна, а використовує так званий «ітеративний процес консенсусу».

Поки, незважаючи на швидкість транзакцій, біткойнов залишається найбільш широко поширеною монетою. Однак до конкуренції з традиційними готівкою і банківськими переказами йому поки ще дуже далеко. Крім того, зростання кількості криптовалюта, які фрагментують ринок, призводить до того, що Bitcoin поступово втрачає свою частку. Він починає поступатися іншим монетам, хоча вони не можуть похвалитися аналогічним до себе ставленням з боку бізнесменів і національних урядів багатьох країн світу.

Проблеми зростання хешрейта

Останнім часом відзначається помітне збільшення прибутковості цифрових грошей, незважаючи на розмови про міхурах. Багато учасників ринку з сумом озираються на упущені можливості заробітку після такого різкого подорожчання BTC і з побоюванням думають про те, що станеться, якщо біткойнов стане не самотній в своєму «бичачому» ралі. Особливо гостро ця проблема відзначається на тлі перевищення ринкової капіталізації всіх монет позначки в $ 90 млрд.

У міру продовження зростання ринку криптовалюта хешрейт, безумовно, впливає на його напрямок, поєднуючи підвищений попит на цифрові монети і досягнення в області апаратних технологій, які призводять до підвищення хешрейта.

Щоб уявити це в перспективі, варто відзначити, що за останні 12 місяців хешрейт збільшився менш ніж з 1 500 000 TH / s до більш ніж 6 000 000 TH / s.

Ціна на обладнання для Майнінг теж зросла, оскільки попит на нього продовжує збільшуватися на тлі розширення учасників мережі криптовалюта. У міру того, як все більше і більше людей приєднуються до видобутку монет, хешрейт продовжує зростати. І поточні темпи зростання, які спостерігаються протягом останніх кількох років, продовжать збільшуватися і надалі. Майнінг вже відійшов від рівня домашньої видобутку коинов в сторону використання великих центрів обробки даних.

Реальний питання полягає в тому, чи будуть провідні компанії в цій сфері модернізувати свої потужності для збільшення загальних показників хешування. В першу чергу це буде залежати від курсу криптовалюта в найближчі місяці.

На даний момент оптимізм щодо рентабельності Майнінг зберігається, так як на ринку з’являється нове обладнання, а компанії хмарних технологій рано чи пізно все ж підвищать можливості свого обладнання. Все це говорить про те, що варто очікувати збільшення інвестицій в сферу криптовалюта, обсяг яких буде залежати від майбутніх технологічних досягнень, які прагнуть не відставати від темпів розвитку цифрових валют.

джерело:

https://www.coindesk.com/

https://www.buybitcoinworldwide.com/

http://www.investopedia.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector