Калькулятор дохідності Майнінг біткоіни

Калькулятор Майнінг біткоіни є програмою, яка працює в онлайн-режимі і після введення певних параметрів обчислює дохід Майнера, витрати на електроенергію, окупність витрат на обладнання та інші параметри (в залежності від сервісу). Принцип простий — учасник кріптосеті вказує ряд значень, після чого система робить розрахунки і видає результат у табличному вигляді.

Отримані відомості застосовуються для прийняття рішення про покупку устаткування для видобутку криптовалюта. Якщо програма показує низьку або «мінусову» прибутковість, від такого варіанту заробітку краще відмовитися або поліпшити характеристики застосовуваної техніки. Нижче розглянемо, які параметри повинні бути під рукою Майнера для розрахунків, виділимо найкращі калькулятори, і розглянемо їх особливості. Наведений огляд допоможе зробити правильний вибір і уникнути марної трати грошей.

Що таке калькулятор Майнінг біткоіни?

Дві фігурки шахтарів на клавіатурі

Якщо говорити технічною мовою, Bitcoin mining calculator — спеціальний алгоритм, який використовує вже закладені і нові параметри для виконання обчислень. Залежно від складності програма аналізує тільки задані параметри або поточні і майбутні (ймовірні) показники в кріптовалютной мережі (курс, складність та інші).

В процесі обчислень алгоритм застосовує безліч змінних, які знаходяться в постійному русі і можуть змінюватися протягом дня. До найбільш важливим параметрам відноситься складність, яка змінюється через кожні 2016 блоків, курсова вартість (оновлюється кілька разів на годину) і премія за 1 видобутий BTC (змінюється раз в 4 роки). Завдяки контролю цих показників, завдання Майнера спрощується, адже йому потрібно ввести тільки декілька цифр (про це нижче).

Як вибрати калькулятор Майнінг BTC — рекомендації

Калькулятор і монети Bitcoin

Вибираючи сервіс для вивчення окупності, варто орієнтуватися на ряд критеріїв:

 1. Кількість вихідних даних. Чим більше відомостей збирає програма для виконання розрахунків, тим точніше кінцевий результат. Наприклад, деякі калькулятори вимагають вводити потужність, вартість обладнання, що застосовується і інші параметри.
 2. Зручність інтерфейсу. Один з ключових чинників — зручність користування калькулятором Майнінг BTC. Важливо наявність російськомовного інтерфейсу і зручність надання результатів.
 3. Точність. Це один з головних критеріїв, оцінити який відразу не вийде. Щоб визначити, наскільки правдиві відомості видає онлайн-сервіс, має пройти час. З іншого боку, цей показник можна оцінити побічно. Чим більше параметрів застосовується при обчисленні, тим точніше підсумкова цифра.
 4. Відгуки. Досвідчені Майнер при купівлі обладнання завжди роблять розрахунки і визначають актуальність видобутку віртуальної валюти. Згодом вони бачать, наскільки точними були результати. Вони залишають коментарі на різних форумах, допомагаючи тим самим новачкам зробити правильний вибір.

Критерії вибору калькуляторів Майнінг умовні, адже алгоритм в більшій частині програм схожий, а змінюється тільки інтерфейс. Учасники мережі часто орієнтуються на зручність користування та відгуки (як правило, цього достатньо).

Розрахунок за допомогою калькулятор Майнінг Bitcoin — необхідні параметри

Монети біткоіни лежать на ASIC-Майнер

Для виконання обчислень потрібно ввести такі відомості:

 1. Хешрейт (продуктивність) устаткування. Цей показник відображає ефективність застосовуваного процесора, відеокарти, Асіка або іншої техніки, яка застосовується для видобутку BTC. Одиниця виміру (хеші в секунду) — МХ / сек, ГХ / сек і ТХ / сек. Число проставляється з урахуванням поточної потужності застосовуваної ферми на GPU або ASIC-Майнер.
 2. Потужність. Це важливий параметр, від якого залежать витрати на оплату електроенергії. Чим він вищий, тим більше кВтг споживається з електричної мережі, і тим вище цифра в квитанції про оплату електроенергії. В середньому потужність сучасних Асіка становить близько 1 кВт.
 3. Тариф за електроенергію. У різних країнах і регіонах стягується різна плата за 1 кВтг, що становить від 0,01 долара. Цей параметр вводиться вручну перед натисканням кнопки. Чим він нижчий, тим менше доведеться платити за електроенергію, і тим швидше настає окупність обладнання.
 4. Розрахунковий період. Калькулятор Майнінг Bitcoin видає результат за часовий проміжок, який встановлюється замовником (в залежності від сервісу). Як правило, видається інформація за добу, день або місяць. Такий функціонал зручний і дозволяє оцінити актуальність видобутку монет для малих і великих тимчасових інтервалів.
 5. Комісія пулу. Більшість Майнер працюють через пули — сервіси, що поєднують тисячі учасників для підсумовування потужностей і видобутку блоків BTC. Отримана премія ділиться між користувачами, які підключені до мережі з урахуванням хешрейта. При цьому пул стягує комісію в розмірі до 5% (найчастіше 1-2%).
 6. Криптовалюта. Багато калькулятори є універсальними і дозволяють зробити розрахунок для багатьох криптовалюта. У цьому випадку користувач вказує, яка віртуальна монета його цікавить (в нашому випадку це Bitcoin).

Багато параметри задаються автоматично і періодично оновлюються (за потребою):

 1. Складність мережі. Алгоритм ряду програм калькуляторів має на увазі контроль складності мережі, яка постійно змінюється. Щоб спростити життя Майнер, цей показник задається в автоматичному режимі.
 2. Винагорода за блок. Премія учасників мережі за видобуток чергового елемента ланцюга змінюється з 4-річною періодичністю. Якщо на старті «кар’єри» біткоіни плата становила 50 монет, в 2018 році цей показник в 4 рази нижче — 12,5 BTC, а в 2020-му він впаде ще вдвічі. Незважаючи на порівняльне сталість показника (його параметр змінюється рідко), винагорода також прописується автоматично в більшій частині програм.
 3. Курс віртуальної монети. Цей параметр відрізняється найбільшою активністю змін. Як правило, калькулятори прибутковості прив’язані до певної біржовому майданчику і орієнтуються на її вартість біткоіни. При цьому зміна курсу може відбуватися кілька разів на добу.

У деяких калькуляторах Bitcoin mining застосовуються і інші (додаткові) параметри, серед яких:

 1. Час, який майнер планує добувати криптовалюта. Тут можна налаштувати параметр (до 24 годин на добу). Але чим довше обладнання підключено до загальної мережі, тим вищий дохід учасника.
 2. Конверсія курсу — встановлюється, якщо планується переказ коштів в долари США або інші фіатние гроші.
 3. Зменшення прибутковості протягом року. Цей пункт передбачає майбутні зміни в числі учасників, які в майбутньому можуть підключитися до сервісу.

Види калькуляторів прибутковості Майнінг біткоіни

Золоті монети біткоіни на білому тлі

З ростом популярності віртуальних монет підвищується і число сервісів, що надають програму для розрахунку окупності обладнання при старті Майнінг Bitcoin. На 30 квітня 2018 року таких калькуляторів більше 150, але далеко не всі отримали популярність і заслужили популярність у користувачів мережі.

Вибираючи такі алгоритми, варто пам’ятати, що вони бувають декількох видів:

 1. Для процесорів (CPU). Такі калькулятори показують найбільш точні результати при Майнінг біткоіни на процесорі. Ефективність такого видобутку впала ще в 2012 році, що зробило марними і самі алгоритми розрахунку на CPU. У 2018 року вже немає Майнер, які б купували дорогі процесори для Майнінг BTC, адже витрати на електроенергію значно перевищують одержуваний прибуток. Єдине, для чого ще доводиться процесор, так це для установки в ПК, до якого підключена ферма на GPU або ASIC-майнер. При цьому обчислення можна виконати на одному з калькуляторів, які будуть розглянуті нижче.
 2. Для відеокарт (GPU). До кінця 2017 багато Майнер використовували для видобутку BTC ферми на графічних процесорах. Таке обладнання застосовувалося не тільки для видобутку біткоіни, але і для отримання інших віртуальних монет. Рентабельність такого заробітку вище, але в 2018 році застосування GPU для видобутку BTC майже марно (навіть за умови збору потужних ферм). До калькуляторам прибутковості Майнінг Bitcoin для розрахунку на GPU варто віднести What To Mine і Nice Hash. Більш детально про ці та інших сервісах поговоримо нижче.
 3. Для ASIC. З ростом складності Майнінг Bitcoin все більшої популярності набирають програми для розрахунку прибутковості видобутку криптовалюта в разі застосування Асіка (спеціального обладнання). У багатьох калькуляторах можна вибирати модель пристрою, після чого хешрейт і потужність проставляється в автоматичному режимі. Далі програма видає прибуток, яку отримає майнер, а також термін окупності обладнання та інші параметри. Інформація, як правило, видається в біткоіни або доларах. У деяких програмах валюту можна задавати самостійно. Приклад — Asictrade.com/calc.html.

Калькулятори прибутковості Майнінг діляться на дві категорії (по виду монет):

 1. Для конкретної віртуальної валюти. Деякі сервіси «заточені» на розрахунок окупності певної криптовалюта (наприклад, Лайткоіна, біткоіни і інших). Перевага програм полягає в більшому зручності застосування і точності. Для BTC застосовуються спеціалізовані майданчики, такі як mining Profit, bits.media і інші.
 2. Універсальні програми. Існують також калькулятори, які дозволяють зробити розрахунок для різних криптовалюта. У них передбачена можливість вибору відповідної монети. Алгоритм в цьому випадку майже не змінюється. До універсальних сервісів відноситься AsicTrade, Bitcoincloudmining і інші.

Калькулятори прибутковості Майнінг біткоіни — огляд

Калькулятор Майнінг на сайті bits.media
Як виглядає калькулятор для розрахунку Майнінг на сервісі bits.media

Як зазначалося, сьогодні існує безліч сервісів, що дозволяють зробити точний розрахунок окупності Майнінг. Нижче розглянемо найбільш затребувані варіанти:

 1. bits.media/calculator/ — онлайн-калькулятор, який призначений для розрахунку за двома віртуальним монетам (Лайткоіну ​​і біткоіни). З лівого боку задаються базові параметри по валюті, в якій відображається складність мережі і нагорода за блок. Крім того, вказується комісія пулу, вартість ферми, період обчислень, потужність споживання електрики і діючий тариф. Плюс цього калькулятора прибутковості Майнінг біткоіни — в можливості обчислення з урахуванням майбутніх змін складності і курсової ціни (задається у відсотках). З правого боку відбивається поточна статистика про криптовалюта — вартість кулі, потужність мережі, кількість видобутих блоків на годину, курсова вартість (на поточний момент та інші). Результати розрахунків вказуються під вікном, в якому задаються параметри обчислень. Майнер бачить, скільки біткоіни він запрацює на годину, день або інший заданий період. Також вказується чистий прибуток, і помісячно розписується дохід з урахуванням зміни складності. Цей онлайн-калькулятор є одним з кращих рішень при розрахунку окупності для біткоіни.
 2. profit-mine.com — сервіс, де представлений великий вибір програм для обчислення окупності Майнінг різних віртуальних монет (Ефіріума, Лайткоіна, Zcash, Даша і інших). У верхній частині потрібно вибрати тип калькулятора, після чого заповнити ряд граф. Наприклад, при переході по посиланню ASIC-калькулятора варто вказати потужність обладнання (хешрейт), кількість споживаної енергії і число підключених пристроїв. Також вказується комісія пулу і ціна 1 кВтг для свого регіону (в доларах). Переваги алгоритму в тому, що він видає результат застосування Асіка для різних віртуальних монет, що спрощує вибір найбільш прибуткового варіанта.
 3. asictrade.com/calc.html — універсальний калькулятор, що дозволяє розрахувати прибутковість Майнінг BTC для конкретного Асіка. Від користувача потрібно вибрати ASIC-майнер з випадаючого переліку або ввести його продуктивність вручну (при відсутності обладнання в списку). Далі вказується обсяг споживання енергії і її вартість. Що стосується складності, мережі, курсів конвертації і інших параметрів, вони виставляються системою автоматично. Після натискання на кнопку розрахунку сервіс видає дані по заробітку і витраті електроенергії в різних валютах — за добу, тиждень або місяць. Онлайн-калькулятор простий у застосуванні, але розраховувати на високу точність не варто.
 4. bitcoincloudmining.center — зручний майданчик, де можна знайти калькулятори майже для всіх криптовалюта, біткоіни в тому числі. Сторінка умовно поділена на дві частини. Лівіше знаходиться область, в яку вводяться дані для обчислення, а правіше в виділеної кольором таблиці показані результати розрахунку. Користувач вибирає тільки період обчислення, продуктивність Майнера, комісію пулу, потужність споживання і ціну за 1 кВтг. Частину параметрів сервіс підбирає автоматично. Як тільки дані введені, потрібно натиснути на кнопку розрахунку. З правого боку (в таблиці) відбивається докладна інформація про рівень заробітку. В тому числі, скільки майнер отримає грошей без урахування витрат на електрику. Сервіс зручний, надійний, універсальний і дуже точний, що дозволяє рекомендувати його до застосування.
 5. nicehash.com — ще один популярний сервіс, застосування якого максимально спрощено. Тут є два режими введення даних — легкий і складний (призначений для користувача). У першому випадку майнер вибирає тип обладнання, що застосовується, вказує валюту і вартість 1 кВтг. Після натискання система самостійно робить розрахунки. Якщо перейти в розділ налаштувань, можна вказати число застосовуваних пристроїв, їх потужність і загальну ціну обладнання. Плюс онлайн-калькулятора в тому, що він робить обчислення для різних алгоритмів. Крім того, в разі застосування простого варіанту обчислення займає близько хвилини, що виключає труднощі навіть у новачків.
 6. whattomine.com — напевно, один з найбільш точних сервісів, призначених для розрахунку прибутковості видобутку на GPU або ASIC-обладнанні. Його плюс полягає в великому виборі алгоритмів, для яких проводиться розрахунок, і перевіреної точності (про неї багато користувачів відгукуються в позитивному ключі).
 7. myrig.ru/kalkulyator — простий і зручний в користуванні калькулятор, що дозволяє розрахувати окупність для декількох віртуальних монет — біткоіни, біткоіни Кеш, Лайткоін і Даш. Принцип дії простий. Потрібно вибрати пристрій, визначити хешрейт, вказати енергоспоживання і вартість 1 кВтг. Якщо використовуються хмарний сервіс, потрібно поставити «галочку» на вкладці «хостинг». Далі вказується розрахунковий період, і натискається кнопка. Система видає загальний дохід, витрати і чистий прибуток.

Це лише невеликий перелік сервісів, але його досить для вибору відповідної програми.

Калькулятор Майнінг біткоіни — актуальне чи ні?

Малюнок калькулятора і двох монет Bitcoin

Щоб розрахувати майбутню прибуток, врахувати в обчисленні складність, курс і продуктивності обладнання, що застосовується недостатньо. Для прийняття правильного рішення потрібна проаналізувати безліч чинників і варіантів, після чого робити висновки про актуальність покупки. При цьому немає сенсу робити розрахунки самостійно, якщо для цих цілей існують спеціальні калькулятори Майнінг (частина з них розглянута вище).

Щоб підвищити точність обчислень, рекомендуються перевіряти результати на 2-3 різних ресурсах. Це пов’язано з тим, що алгоритми роботи багатьох калькуляторів розрізняються, а підсумковий показник виходить більш точним. Плюс таких сервісів — простота застосування і наявність ряду параметрів, які проставляються в автоматичному режимі. Решту роботи виконує калькулятор.

І ще один важливий момент. Навіть при використанні 2-3 калькуляторів підсумок буде приблизними, адже в кріптовалютной мережі багато що залежить від майбутніх змін. Наприклад, зробивши розрахунок на сьогодні (30 квітня 2018 роки) і обчисливши окупність для цього ж обладнання через кілька днів, результат буде різним. Це пов’язано з тим, що такі показники, як складність і курс постійно змінюються. Знижується і розмір премії (раз в 4 роки). Ось чому в процесі обчислень важливо робити знижку на поточну тенденцію (зростання або зниження) курсової ціни, а також взяти до уваги потенційне підвищення складності в найближчому майбутньому.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector