Ноди в криптовалюта: що це, їх типи і особливості

 • Ноди як джерело доходу
  • Заробіток на харвестінге
  • Заробіток шляхом лізингу

 • Відео про нодах і мастернодах
 • Ноди в криптовалюта — це будь-які комп’ютери, на яких встановлено програмне забезпечення, що дає доступ до мережі блокчейн. У сьогоднішньому огляді ми з’ясуємо, що таке ноди, на які різновиди вони діляться, для яких цілей використовуються.

  Ноди в криптовалюта: що це простими словами

  Окремий ноутбук в якості Ноди

  Щоб вам було легше зрозуміти, що таке ноди в криптовалюта, ми коротко опишемо природу технології блокчейн, на базі якої функціонують практично всі Коін. Отже, блокчейн — це децентралізована система, в якій зберігається вся інформація про проведені всередині неї транзакціях. Всі електронні відомості групуються в пов’язані між собою блоки, що йдуть в певній послідовності. Оскільки в кожному блокчейне «ходить» своя криптовалюта (як правило, вона носить таку ж назву, що і сама мережа), блоки містять інформацію про переклади внутрішніх монет від одного користувача до іншого. Однак ці дані не зберігаються в «повітрі». Вони містяться на сотнях окремих комп’ютерів з встановленими гаманцями для того чи іншого Коін. Кожен такий комп’ютер якраз і називається вузлом або нодою.

  Всі ноди пов’язані між собою протоколом peer-to-peer (або P2P). Завдяки такій зв’язку, вузли обмінюються інформацією про елементи мережі і транзакціях, що циркулюють в кріптовалютной системі. Важливим є те, що далеко не кожна нода містить абсолютно всю інформацію того чи іншого блокчейна. Щоб розібратися в цьому докладніше, ми розглянемо існуючі види вузлів.

  Ноди в криптовалюта: типи і їх особливості

  Молодий хакер за комп'ютером

  У глобальному плані все вузли блокчейна діляться на 2 категорії:

  • звичайні Ноди;
  • мастерноди.

  Такі вузли відрізняються умовами створення, об’ємом інформації, що зберігається і можливостями, які надаються користувачеві.

  звичайні ноди

  Цифрове зображення схеми з нодамі

  По суті, звичайною нодою є будь-який кріптовалютний користувач, на комп’ютері якого встановлений гаманець для зберігання цифрового активу. Однак такі вузли діляться ще на 2 підгрупи:

  1. Повна нода — це комп’ютер, який цілодобово підключений до мережі і зберігає на своєму накопичувачі абсолютно все блоки транзакцій конкретної криптовалюта. Повні вузли є незалежними один від одного. Вони самі завантажують і підтверджують нові блоки транзакцій, застосовуючи правила, задані алгоритмом консенсусу. Якщо в якомусь окремому перекладі або цілому блоці порушені встановлені правила, повний вузол відкидає його і не вносить в загальний блокчейн. Однією з найбільш важливих характеристик повних нод є те, що вони завжди контролюють виконання заздалегідь прописаних алгоритмів. Вони навіть можуть на час «ізолювати» джерело, який спробував провести некоректну транзакцію. Простіше кажучи, такі вузли гарантують найвищу безпеку системи і здійснюваних всередині неї перекладів. Щоб стати повним вузлом, необхідно встановлювати на свій ПК повноцінні гаманці, при інсталяції яких на жорсткий диск завантажується повний обсяг блокчейна. Найбільш яскравими прикладами тут виступають клієнти Bitcoin Core і Litecoin Core. Відразу скажемо, що повна синхронізація гаманців займає не один день, а для успіху операції треба обов’язково мати на диску вільний простір: станом на 09.01.2018 це 232.23 Гб для біткоіни, 21.41 Гб для Лайткоіна, 9.46 Гб для Деш.
  2. Полегшена нода — це, умовно кажучи, теж окремий комп’ютер, на якому встановлений кріптовалютний гаманець. Різниця полягає в тому, що дані клієнти не завантажують повні блоки транзакцій. Вони містять або заголовки блоків, або зовсім синхронізовані з базою даних на сторонньому сервері. Багато легкі гаманці є мультивалютними, що дозволяє зберігати на них відразу кілька цифрових активів. Крім того, не потрібно виділяти багато місця під базу даних. Однак при здійсненні транзакцій користувачі звертаються до сторонніх серверів, а не своєму блокчейну, що знижує ступінь анонімності. Також неповні Ноди можуть підтверджувати некоректні транзакції. Звичайно, помилка потім виявляється, так як всі переклади проходять перевірку у повних вузлів, однак наявність дефекту може призводити до фінансових втрат. Серед гаманців, що дозволяють стати полегшеними нодамі, можна виділити Electrum, Jaxx, Exodus.

  Мастерноди

  Напис masternode на чорному тлі

  Мастернодамі називають повні вузли, які виконують додаткові функції за винагороду. Тобто, такі користувачі теж встановлюють собі повноцінні гаманці, завантажують весь блокчейн, а потім виконують додаткові умови, щоб стати мастернодой. Найбільш популярною мережею, в якій є дані вузли, є система Dash. У ній, крім верифікації транзакцій, на плечі мастернод лягають такі функції:

  1. Підвищення анонімності транзакцій за рахунок технології PrivateSend. Коли користувач відправляє комусь монети, його транзакція дробиться на кілька частин. Ці частини пересилаються між вузлами 2-8 разів і лише потім доходять до кінцевого адресата в повному обсязі. Завдяки такому підходу, відстежити початкового і кінцевого користувача практично неможливо.
  2. Проведення миттєвих транзакцій за рахунок технології InstantSend. Завдяки даній системі, первинну перевірку перекладу проводять мастерноди, а не Майнер. Оскільки перші мають більш високий пріоритет, монети доставляються одержувачу буквально за кілька секунд.

  Статус мастерноди в блокчейне Dash дає користувачеві ряд привілеїв:

  1. Такі вузли отримують 45% нагороди за блок. Сьогодні за один елемент мережі дається 3,35 Dash. З’являються нові блоки з періодичністю в 2,5 хвилини. Тобто, за цей часовий проміжок на все мастерноди рівномірно розподіляється близько 1,5 Dash. За годину блоки з’являються 24 рази. Завдяки нескладним підрахунками, можна зрозуміти, що сумарний дохід усіх вузлів за годину становить приблизно 36 Dash.
  2. Власники мастернод можуть брати участь у вирішенні питань, що стосуються розвитку мережі. Така функція робить пірингову систему Dash однією з найбільш децентралізованих.
  3. Розглянуті вузли можуть користуватися окремою платіжною системою Dash Evolution.

  На жаль, стати мастернодой не так просто. Для цього треба:

  1. Мати гаманець для зберігання криптовалюта.
  2. Потужний комп’ютер, який можна використовувати в якості сервера.
  3. Встановлене і налаштоване ПО.

  Більш того, у багатьох випадках для отримання бажаного статусу необхідно закупити кілька криптовалюта і «заморозити» її на своєму гаманці. У ситуації з тим же Dash треба мати на рахунку 1000 монет. Станом на 9 січня 2019 року один Dash варто 88,63 USD, а значить — щоб стати мастернодой, треба вкласти 88 630 доларів. Таку суму потягнуть не всі. Хоча, напевно, це й на краще, адже настільки важливим елементом блокчейна не стануть шахраї або люди, які не готові вкладатися в розвиток системи.

  Крім Dash, роботу мастернод підтримують і такі криптовалюта:

  • Vivo;
  • Syscoin;
  • Neutron;
  • PivX;
  • Vsynk.

  Окремої згадки заслуговує такий тип вузла, як суперноди. По суті, це та ж мастернода, але функціонуюча в системі NEM. Її ключова особливість полягає в тому, що вона працює без гаманця. В даному випадку вузол являє собою кінцеву точку кріптовалютного API.

  Ноди в криптовалюта як джерело доходу

  Малюнок людини, яка отримує вигоду на мастернодах

  Кріптовалютная сфера в цілому є відмінним джерелом пасивного доходу. Ту чи іншу монету можна добувати шляхом Майнінг, збирати на кранах, купувати і продавати на біржах. Не менш привабливим варіантом є і отримання прибутку за рахунок статусу мастерноди. Щоб почати заробляти таким способом, треба зробити наступне:

  1. Вибираємо відповідну платформу, що підтримує роботу мастернод. У цьому вам допоможе майданчик crypto-coinz.net. Перейшовши в розділ MASTER NODE CALCULATOR, можна ознайомитися з повним списком майданчиків, дізнатися, скільки монет потрібно закупити для отримання відповідного статусу, а також оцінити денну прибутковість в Коін і доларах.
  2. Після вибору валюти завантажуємо і встановлюємо гаманець для її зберігання. При потребі проводимо синхронізацію (завантажуємо все блоки транзакцій).
  3. Генеруємо публічний адресу для отримання криптовалюта.
  4. Якщо є можливість, робимо резервну копію приватного ключа.
  5. Закуповуємо необхідну кількість обраної криптовалюта на біржі. Тут вам допоможуть такі майданчики, як Exmo, YObit, Binance, Bittrex.
  6. При потребі купуємо місце на спеціалізованому хостингу для мастернод. Наприклад, цей крок потрібно зробити, якщо хочете заробляти в мережі Деш. У вирішенні даного питання вам допоможуть такі майданчики, як masternode.me або dashmasternode.io.
  7. Переводимо куплені монети на свій гаманець і запускаємо сервер.

  При виборі майданчика слід пам’ятати про одне — чим популярніше криптовалюта, тим менше доходу ви будете отримувати в одиницях цієї монети. Така ситуація обумовлена ​​тим, що в розвинених мережах статус мастерноди має безліч користувачів, а нагорода розподіляється між усіма. Але це не означає, що зовсім не варто орієнтуватися на популярні Коін. Монет ви будете отримувати мало, а ось в доларовому еквіваленті ваш профіт буде куди приємніше. Іншими словами, вкладатися в розкручені активи потрібно тим, хто хоче отримувати нормальний дохід відразу.

  У випадку з новими або не особливо популярними валютами ситуація трохи інша. Зазвичай на нових проектах мастернодам роздають багато монет (так як самих вузлів мало), але в доларовому еквіваленті профіт буде практично невідчутним. Але цим і гарні перспективні кріптоактіви — їх можна назбирати в великій кількості, поки вони стоять мало, а потім вигідно продати, коли ціна підскочить. Правда ривок може і не відбутися; не виключений і повний крах монети. Тому перед інвестуванням необхідно ретельно вивчати криптовалюта, щоб в повній мірі оцінити її перспективу на найближчі роки.

  Заробіток на харвестінге

  Емблема платформи NEM, на якій можна заробляти шляхом харвестінга

  Харвестінг — це метод заохочення роботи нод в системі NEM. Він заснований на алгоритмі консенсусу Proof-Of-Importance (доказ важливості). Даний протокол дозволяє декількох акаунтів добувати монети через один клієнт. Прибутковість кожного аккаунта залежить від коефіцієнта його значимості. Цей коефіцієнт, в свою чергу, визначають 3 фактори:

  1. Число монет на рахунку.
  2. Активність профілю в транзакціях.
  3. Час перебування коинов на балансі.

  Чим краще ці показники, тим вища ймовірність того, що конкретний профіль знайде наступний блок і отримає нагороду за нього.

  Сьогодні існує 2 види харвестінга:

  1. Локальний — запускається на окремому комп’ютері, на якому встановлений клієнт. Оскільки додаток отримує приватний ключ профілю, кошти на акаунті потрапляють під загрозу. Вкрасти гроші можуть навіть інші учасники, які Харвест на тому ж клієнті. З цих причин локальний харвестінг практично не користується попитом.
  2. Делегований — куди більш безпечний варіант видобутку. Він має на увазі створення так званого аккаунта-посередника, приватний ключ якого передається клієнтові мережі. Посередницький профіль не містить монет на своєму балансі, тому навіть при бажанні з нього нічого не вкрадеш. Сьогодні офіційні гаманці XEM підтримують тільки функцію делегованого харвестінга.

  Заробіток шляхом лізингу

  Інтерфейс майданчики WAVES
  Сайт платформи WAVES, на якій можна заробляти шляхом лізингу

  Даний метод тільки набирає популярність, але вже зараз можна стверджувати, що у нього великі перспективи. Лізинг монет використовується в системах, в яких криптовалюта Майні на алгоритмі Proof-Of-Stake (PoS або доказ частки). Найбільш яскравим прикладом тут є майданчик WAVES.

  Щоб стати повноцінним Майнер в даній системі, необхідно підняти ноду і купити як мінімум 1000 токенов WAVES. Якщо з яких-небудь причин ви не хочете витрачатися на 1000 жетонів, можете купити їх в меншій кількості (скажімо, 700-800 штук). Після цього вам знадобиться перевести їх на свій гаманець (скачується на сайті wavesplatform.com) і вибрати в клієнті опцію здачі в лізинг. Таким нехитрим способом ви зможете отримувати відсоток від здачі в оренду Майнер свого балансу. Дохід буде нараховуватися з комісій за транзакції. Частка безпосередньо залежить від зданої в оренду суми. Орендує токени шахтар не зможе розпоряджатися ними, а власник може повернути жетони з лізингу в будь-який момент.

  Даний метод хороший тим, що дозволяє отримувати пасивний дохід людям, які навіть не є повними нодамі. Але справедливості заради варто сказати, що і прибутковість лізингу далека від захмарною. Хоча тут знову ж можна розраховувати на зростання курсу токенов в майбутньому, що може в перспективі принести відчутний профіт.

  Ну що ж, ми розглянули всі ключові моменти, пов’язані з нодамі в криптовалюта. Як бачите, дані вузли є невід’ємною частиною всіх систем, що функціонують на базі технології блокчейн. При бажанні будучи нодою можна навіть заробляти, але це зажадає грошових вливань і серйозного попереднього аналізу, від якого буде залежати успіх інвестування.

  Відео про те, що таке ноди і мастерноди:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector