Памп (pump) біткоіни — що це

Для початку потрібно прояснити, що термін «памп» прийшов в кріптовалютний трейдинг з традиційних фінансових ринків і фондових бірж. У трейдерів, що грають на стратегії пампа, вже давно виробився певний сленг, який потрібно знати перед тим, як почати торгувати біткоіни на пампе.

Памп біткоіни: головні терміни

Графік, що позначає памп

 1. Памп (від англ. «Pump» — прокачування, різке зростання ціни криптовалюта) — масова закупівля біткоіни або альткоінов на ринку для штучного підвищення попиту і ціни криптовалюта. Найчастіше зустрічаються договірні пампи в закритих групах трейдерів.
 2. Дамп (від англ. «Dump» — слив, зниження ціни). У трейдерів існує негласне правило — там, де є памп, зазвичай є і дамп. Дамп слід відразу після пампа. Під час дампа трейдери, які закупили біткоіни за низькою ціною пампа, продають монети за максимально високою ціною. Масовий дамп починається, коли більшість трейдерів провертають такі операції. На графіку відбувається зниження вартості до первісної оцінки, яка була перед Пампа.
 3. Кити — найбільші трейдери на ринку, які можуть викинути відразу багато монет біткоіни і створити ситуацію пампа. Кити зацікавлені в тому, щоб продати частину своїх заощаджень максимально вигідно і швидко на різниці цін. Вони, як правило, і організовують памп-групи для штучного маніпулювання курсом біткоіни. Але не поспішають скуповувати або продавати монети, а завжди діють дуже скритно і акуратно, тижнями готуючи пампи.
 4. Хом’яки — звичайні жертви пампа. Цинічна кличка в колі трейдерів-памперо характеризує інвесторів-новачків, які через недосвідченість скуповують біткоіни на піку зростання ціни, а потім втрачають кошти, приносячи легку прибуток памперо. Цей процес також називають «стрижка хом’яків».

Які бувають пампи біткоіни?

Схематичне позначення того, як виглядає памп

Пампи криптовалюта бувають декількох видів:

 1. Короткостроковий памп. Валюта швидко росте в ціні за лічені хвилини, причому відразу на кілька відсотків. Потім зависає на піку ціни, а потім стрімко повертається до початкового курсу котирувань або навіть нижче за цю позначку. Розрахунок тільки на «хом’яків», які біжать купувати валюту, інакше такий памп швидко здметься. Для цього пампа рідко беруть біткоіни, зазвичай вибирають валюту «молодший», яка реально може поводитися непередбачувано. А на топову валюту немає сенсу витрачати час і зусилля, так як для «розкачки» нової валюти потрібно всього 50-60 біткоіни, які для китів суща дрібниця.
 2. Довгостроковий (масштабний) памп. Це більш трудомісткий процес з ретельною підготовкою. Для цього виду пампа вибирають тільки популярну валюту, наприклад, біткоіни. Підготовка проходить грунтовна — за кілька днів до пампа, поширюється хайповая інформація про найближчому зростанні ціни цієї валюти. Штучний хайп підкріплюють вигадані, але правдоподібні новини. Памперо «гріють» ринок, непомітно скуповуючи валюту на низах, роблять запаси і маніпулюючи котируваннями на графіках. Зазвичай такий памп Bitcoin починається пізніше, триває від декількох годин до декількох діб, в залежності від рівня підготовки. Такий памп може пережити 2-3 стрибка ціни валюти «туди-назад». Досвідчені памперо примудряються заробити кілька разів просто на різниці вартості. Тільки новачків тут не буває, потрібно мати реально велику суму біткоіни або будь-яку іншу валюту, а також відмінно розбиратися в тонкощах довгограючого пампа.

Bitcoin Cash памп — найбільший в історії криптовалюта

Хлопець на тлі графіка, що позначає памп Bitcoin Cash

Bitcoin Cash памп — один з найбільш пам’ятних випадків класичного пампа, який стався в листопаді 2017 року. Валюта Bitcoin Cash — результат одного з ФОРКОМ біткоіни. Вона спочатку продавалася за ціною 300 доларів за 1 BCH з серпня до кінця жовтня 2017.

Памп почався 10 листопада 2017. У цей день (п’ятниця — цим також частково пояснюється ажіотаж) курс BCH, в порівнянні з падаючими цінами біткоіни і більшості альткоінов, виріс в три рази до 970 USD, і це був тільки початок. У наступні суботу та неділю BCH виріс ще в 2,5 рази до 2379 доларів.

З цим стрибком загальна капіталізація Bitcoin Cash відразу перевищила позначку в 30 мільярдів ljkkfhjd. Навіть Ефіріум (28,7 млрд USD) був потеснён на третю сходинку найбільших криптовалюта, а Bitcoin Cash слідував відразу за біткоіни.

Дуже швидко продавці стали переважати над покупцями і курс BCH різко впав, на рівень 1 619 доларів. На квітень 2018 року курс BCH становить 651,18 доларів за 1 монету. Тільки уявіть, як памперо нажилися на такому стрибку валюти.

Біткоіни: сигнали пампа на графіках

Поступове зростання ціни Bitcoin
Первинний зростання ціни біткоіни перед повноцінним Пампа

Дізнатися про майбутній пампе біткоіни (як і будь-який інший криптовалюта) можна двома способами:

 • приєднатися до памп-групі, але не брати участі в Пампинг, а просто стежити за розвитком ситуації;
 • спробувати вгадати початок пампа особисто, грунтуючись на графіку котирувань.

З першим варіантом все просто — підписуйтесь на памп-групу в Телеграма, Фейсбуці або ВКонтакте і стежте за діями. А ось зробити прогноз на памп самостійно може бути складніше.

Зробити прогноз на короткостроковий період допоможуть біткоіни сигнали пампа, які роблять аналітики. Самостійно спрогнозувати такий поворот практично нереально. Єдина порада — ретельно перевіряти раптово з’явилися «хороші» новини і стежити за торговим обсягом біткоіни. Якщо він різко скоротився і почався памп, то ситуація навряд чи закінчиться чимось хорошим — особливо це актуально для довгострокового пампа.

Досвідчені трейдери вміють розпізнавати біткоіни сигнали починається пампа за графіками котирувань. Короткострокові пампи характеризується високими свічками висхідного тренда, що з’являються на порожньому місці. Довгостроковий памп цю свічку може і не виявити. В цьому випадку потрібно ретельніше стежити саме за торговим обсягом валюти — різкий підйом за короткий термін є приводом замислитися.

Експерти зможуть відстежити зростаючий памп біткоіни на графіку по індикатору Болінджера (стандартні настройки) — 20 свічок, 2 среднеквадратических відхилення (параметр — BB 20,2). Це найкращий наочний індикатор волатильності криптовалюта на даний момент. Чим ширше канал, тим більше волатильність валюти, і навпаки.

Перед початком пампа біткоіни волатильність завжди повзе вниз, так як маніпулятори закупилися монетами, новини вже викинуті, спами в чатах, боти на форумах і т. Д.

Як дізнатися, коли закінчиться памп біткоіни? Дуже просто — волатильність валюти знову підвищиться, а ціна стане такою, якою була для памп-стрибка.

Як виглядає памп біткоіни на графіку:

 1. Сходження смуг Болінджера.
 2. Звуження каналу і напрямок вгору під незначним кутом (це означає первинний зростання ціни).
 3. Освіта великий стіни зверху — для хом’яків.
 4. Безпосередньо протягом пампа стіна починає падати, ціна багаторазово зростає і утворюється нова штучна стіна (особливо, при багатоетапному пампе з декількох хвиль).
 5. Біржі в такій ситуації зазвичай закривають можливість поповнення прокачується валюти. Таким чином сервіс запобігає наплив любителів Майнінг, які заходять зі своїми монетами і псують памповую ситуацію.

Порада від памперо: якщо вже вирішили ризикнути і торгувати на пампе, то завжди тримайте солідну суму біткоіни (або іншої валюти) на гаманці. Як тільки побачите, що ситуація схожа на вищеописану, то купуйте у нижній лінії Болінджера і ставте ордер на продаж монети від 10 до 30%.

Як убезпечити себе від наслідків пампа біткоіни?

Пузир біткоіни, надувається насосом

Тим, хто не має наміру ризикувати і брати участь в етично сумнівних памп-групах, та й просто, щоб не стати дурним хом’яком, слід знати, як триматися від таких ситуацій подалі:

 1. Не варто вірити всіх новин, особливо на малопопулярних сайтах і майданчиках.
 2. Під час утворення стін на покупку не читайте біржові чати, там памперо люблять сіяти паніку і хаос.
 3. Не варто відразу вкладати всі кошти в маловідому криптовалюта, яка різко зросла в ціні — це приклад прокачування памперо.

Також варто прислухатися до порад досвідчених трейдерів, які виділяють кілька явних ознак шахрайської схеми пампа і дампа біткоіни:

 • раптовий приріст інформації та новин про непопулярною валюті (особливо в соцмережах і на маловідомих сайтах);
 • збільшення торгів на сумнівних кріптовалютних біржах (особливо на Bittrex, яка особливо популярна серед памперо);
 • наявність на графіку штучних стін на покупку / продаж валюти (занадто великі цифри в ордерах непопулярною криптовалюта).

Також є спеціальні сервіси типу CoinData, які займаються відстеженням ситуацій пампа і дампа і надають аналітику за гроші. Звичайно, доведеться розщедритися, але зате можна бути впевненим в тому, намагаються вас обдурити або валюта реально почала зростати в ціні.

Чи реально заробити на пампе біткоіни?

Монета біткоіни лежить на доларах

Якщо вирішили піти шляхом памперо, то варто розуміти, що заробіток таким способом є дуже ризикованим, але цілком реальним. На пампе можна заробити трьома способами:

 1. Глобально і довгостроково. Тільки досвідчені памперо і кити можуть заробляти по-крупному на довгограючих пампах. У таких ситуаціях новачків немає, а сам памп готується тижнями, силами великого числа фахівців і аналітиків.
 2. На високому відсотку. Такі угоди проводять на дрібних біржах, вибирається недорога валюта, яку просто купити і також просто продати. Базовий капітал — 50 біткоіни.
 3. Швидко «зрубати» велику суму. Складна схема пампинга, коли відбувається маніпуляція великими валютами на кшталт біткоіни на популярних біржах. Отримати можна до 10% від вкладень, але початковий внесок зазвичай варіюється в розмірі від 100 тисяч доларів і вище.

Цікава статистика: памперо-організатори можуть заробити 20-30% від вкладень, учасники — близько 5%, а ось хом’яки завжди залишаються в програші.

Як зберегти свої гроші, торгуючи на пампе?

Кілька стопок монет на тлі графіка біржі

Важливо вміти не тільки заробляти на пампе, але і не виходити в мінус на такій ризикованій торгівлі. Для цього досвідчені памперо радять дотримуватися кількох нехитрих правил:

 1. Ніколи не купувати валюту на другу хвилю при довгостроковому пампе, навіть якщо курс виріс на 30%.
 2. Чи не йти на дампі після невеликого стрибка ціни, так як незабаром можливе зростання вартості валюти.
 3. Потрібно змусити себе продати валюту в збиток, щоб потім закупити її за нижчою ціною, але тільки якщо впевнені, що відбудеться глобальний дамп, який завжди слід за великим Пампа.
 4. Чи не купуйте валюту на пампе, використовуючи всі доступні засоби. Краще розбити капітал на частини і закуповуватися по частинах, на той випадок, якщо дамп буде глобальним і довгостроковим.

Детальніше про поняття пампа криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector