PoS Майнінг — що це і як працює?

 • Етапи та стратегії
  • Практичний приклад PoS Майнінг

 • Плюси і мінуси
 • Відео про PoS-Майнінг
 • PoS Майнінг — це алгоритм видобутку криптовалюта, що не вимагає залучення потужного обчислювального обладнання. Він працює за принципом «гроші роблять гроші», що трохи нагадує депозит в банку. Тобто, дохід користувача безпосередньо залежить від частки монет, якою він володіє.

  PoS Майнінг: що це і чим відрізняється від алгоритму PoW

  Чоловік з планшетом в руках

  Абревіатура PoS розшифровується як Proof-of-Stake — доказ частки. За своєю суттю — це метод криптографічного захисту, при якому ймовірність формування конкретним користувачем нового блоку в ланцюжку блокчейн безпосередньо залежить від частки монет, якій цей учасник володіє. А оскільки за кожен створений блок нараховується нагорода, від частки учасника залежить і його потенційний дохід. Даний метод не вимагає закупівлі потужного обчислювального обладнання. Крім того, людині не потрібно платити за світло, який намотує техніка під час класичного Майнінг.

  Якщо говорити про те, як працює PoS-Майнінг, то тут все гранично просто:

  1. Користувач закуповує певну кількість криптовалюта, що видобувається за цим алгоритмом консенсусу.
  2. Придбана валюта переводиться на гаманець і «заморожується» (тобто, людина ні на що її не витрачає).
  3. Через деякий час користувач отримує на свій гаманець дивіденди у вигляді нових монет. Нарахування відсотків відбувається за принципом банківського депозиту — чим більше ваша початкова частка, тим вище щомісячний дохід.

  За початковим задумом прибутковість PoS Майнінг визначається тим, якою частиною від загального числа кріптомонет володіє людина. Наприклад, в мережі LEOcoin передбачено отримання 10-20% річних:

  • Від 1000 до 4999 — 10%.
  • Від 5000 до 49999 — 15%.
  • Від 50000 — 20%.

  Щоб почати отримувати відсотки, треба закупити 1000 або більше монет. Тут присутній 2 важливих відмінності від початкового принципу:

  1. Відсоткова ставка обмежена. Тобто, у вас немає можливості отримання 50-60% річних за умови покупки величезної кількості криптовалюта. Платформа спочатку встановлює певні межі винагороди.
  2. Відсоток вираховується не від загальної частки, а безпосередньо від зберігається на гаманці суми. Тобто, ви зберігаєте в гаманці, скажімо, 2000. Леокоінов і отримуєте за це свої 10% річних, навіть якщо на практиці дана сума не становить 10-відсоткову частку від загального числа випущених коинов.

  Незважаючи на зазначені вище відмінності, фундаментальна суть залишається незмінною — ви купуєте кілька монет, а потім отримуєте за це відсотки.

  Протилежністю сел Майнінг є видобуток цифрових активів на алгоритмі консенсусу PoW (Proof-of-Work або доказ виконаної роботи). В даному випадку нагорода «шахтаря» залежить від потужності його обладнання і від того, яку участь бере апаратура в розкритті нового блоку. PoW-Майнінг вимагає додаткових фінансових витрат:

  • потрібно закуповувати обладнання (ферму або Асіка);
  • облаштовувати приміщення (кімната повинна добре провітрюватися і по можливості бути звукоізольованій);
  • оновлювати електричну проводку, так як радянські дроти можуть просто не витримати навантаження;
  • щомісяця витрачати частину доходу на оплату рахунків за світло.

  Крім того, завжди є ризик, що видобувається монета різко знеціниться, а куплене обладнання (вартість якого вимірюється тисячами доларів) стане не потрібним. Звичайно, інфляції схильні і криптовалюта, що видобуваються на алгоритмі PoS, але в разі їх обвалу ви в будь-якому випадку втратите менше грошей.

  В цілому, PoW-Майнінг є досить чесним методом видобутку: кожен отримує те, на що напрацював. Однак у нього є ряд недоліків:

  1. Сумарна потужність мережі (хешрейт) систематично зростає, а разом з нею підвищується і складність Майнінг. Таким чином, після закінчення часу куплене обладнання стає занадто слабким і перестає приносити дохід. Через це користувачеві потрібно періодично оновлювати апаратуру, витрачаючи на неї додаткові кошти.
  2. У всіх криптовалюта на PoW-Майнінг нагорода за блок періодично знижується. Таким методом регулюється емісія конкретного цифрового активу. Наприклад, зараз за блок біткоіни видають 12,5 BTC. Кожні 4 роки відбувається дворазове зменшення нагороди. Така тенденція призведе до того, що рано чи пізно Майнінг зовсім стане невигідним, а в системі залишиться мінімум людей, які будуть підтверджувати транзакції (саме для цього і генеруються нові блоки).
  3. При використанні PoW-протоколу висока ймовірність здійснення так званої атаки 51%. Її суть в тому, в руках одного користувача або групи осіб зосереджується більше половини потужності всієї мережі. Настільки висока концентрація хешрейта дозволяє застосовувати обладнання в зловмисних цілях. Наприклад, власники переважаючих потужностей можуть ігнорувати блоки інших «шахтарів», розподіляючи винагороду між собою.

  За вказаними вище причин PoS Майнінг є більш привабливою альтернативою. Окремо варто сказати про те, що протокол докази частки надійніше захищає мережу від атаки 51%. Щоб зробити таку атаку, потрібно дістати більше половини від усього обсягу емітованої криптовалюта. По-перше, це дуже дорого (можуть знадобитися десятки а то і сотні тисяч доларів). По-друге, навіть якщо зробити упор на дуже дешеву криптовалюта, немає гарантії того, що вона виросте в майбутньому. Навряд чи потенційний зловмисник захоче так ризикувати своїми грошима.

  Приклади криптовалюта, що добуваються на протоколах PoW і PoS

  Позначення протистояння протоколів PoW і PoS

  На протоколі Proof-of-work Майні такі цифрові активи:

  1. Bitcoin, Bitcoin Cash, Mazacoin (алгоритм шифрування SHA-256).
  2. Litecoin, Auroracoin, Dogecoin (Scrypt).
  3. Bytecoin, Monero, DarkNote (CryptoNote).
  4. Dash (X11).

  Шляхом PoS Майнінг сьогодні видобуваються такі кріптомонети:

  • LEOcoin;
  • BlackCoin;
  • ClubCoin;
  • CoinMagi;
  • ReddCoin;
  • Diamond;
  • NovaCoin.

  Також є криптовалюта, що поєднують обидва цих протоколу:

  • Peercoin;
  • Emercoin;
  • BitConnect.

  Як видно, сьогодні по протоколу PoW видобувається багато популярних і дорогих активів (біткоіни, Лайткоін, монери, Деш). Алгоритм Proof-of-Stake застосовується поки в недорогих монетах, які користуються меншим попитом. Але незважаючи на низьку ціну, такі коін мають непогані перспективи подальшого зростання, що відкриває потенційним власникам можливості для інвестування.

  Окремо варто сказати про те, що незабаром на PoS повинен перейти Ефіріум — одна з найпопулярніших криптовалюта сучасності. Спочатку такий перехід повинен був відбутися в 2018 році, але через низку причин було відкладено до 2019 року без вказівки точної дати.

  • Читайте більше про перехід Ethereum на PoS.

  Етапи та стратегії PoS Майнінг

  Алгоритм PoS у вигляді молекул

  Щоб почати займатися сел Майнінг, необхідно виконати такі кроки:

  1. Вибираємо криптовалюта. До цього етапу потрібно підходити максимально серйозно, щоб підібрати собі той актив, який буде приносити вам найбільший дохід. Потрібно почитати загальний опис монети, вивчити її особливості, ознайомитися з думкою аналітиків, оцінити перспективи подальшого зростання, дізнатися, на яких умовах здійснюється нарахування відсотків.
  2. Встановлюємо і синхронізуємо гаманець для обраного цифрового активу. Рекомендується завантажувати такі клієнти на офіційному сайті тієї чи іншої криптовалюта. Врахуйте, що кожне сховище обов’язково проходить стадію синхронізації, яка може займати від декількох днів до декількох тижнів.
  3. Після активації гаманця закуповуємо валюту на біржі. Як правило, популярні коін на алгоритмі PoS торгуються на таких майданчиках, як Bittrex, Cryptopia, Upbit. Найсвіжіші монети можна закупити на офіційному сайті проекту. Головне, не спитайте криптовалюта з токенами, які дуже схожі між собою.
  4. Переводимо куплену криптовалюта на адресу свого гаманця. Найчастіше, інтерфейс всіх гаманців нагадує оформлення гаманця Bitcoin Core. Тобто, там присутній вкладка «Отримати», де і знаходиться публічний ідентифікатор.
  5. Ми залишаємо коін в гаманці і чекаємо нарахування відсотків.

  Врахуйте, що при сел Майнінг потрібно постійно стежити за тим, щоб гаманець був активним (зазвичай на це вказує відповідна іконка, розташована внизу або вгорі клієнта). Якщо гаманець з якихось причин буде неактивним, рекомендується перезапустити його або, в крайньому випадку, перезавантажити комп’ютер.

  В цілому, добувати монети на протоколі PoS можна по одній з двох стратегій:

  1. Купівля популярної криптовалюта, яка вже є в лістингу кількох великих бірж.
  2. Придбання нових коинов, які ще не торгуються на біржах. Як правило, це можна зробити на офіційному сайті тієї чи іншої криптовалюта.

  У першому випадку все гранично просто: ви купуєте валюту, яка вже довела свою життєздатність (інакше біржі її б просто не додавали в свій лістинг). Тут ви зможете отримувати дохід відразу двома способами:

  • нарахування дивідендів на що зберігається в гаманці суму;
  • зростання курсу активу і його подальший продаж на біржі.

  Другий шлях довший і ризикований, але потенційно більш прибутковий. Ви купуєте найновіші коін, які ще не торгуються на біржах. Новизна монет дозволяє закупити їх у великій кількості за мінімальною ціною. Ви також почнете отримувати відсотки відповідно до умов платформи. Однак вам доведеться чекати, поки ці коін не потраплять в лістинг хоча б однієї біржі. Головна небезпека в тому, що куплена монета може так і не вистрілити і ви втратите свої інвестиції. Але якщо криптовалюта все ж матиме успіх, вам гарантована непоганий прибуток, адже ви зможете продати актив за більш вигідним курсом.

  Практичний приклад PoS Майнінг

  Сторінка сайту монети ReddCoin
  Офіційний сайт криптовалюта ReddCoin

  Як приклад розглянемо видобуток криптовалюта ReddCoin. Станом на 08.12.2018 вона має такі показники:

  • курс — 0.001196 USD;
  • загальна емісія — 28,808,713,174 RDD;
  • ринкова капіталізація — 34,4 млн. доларів;
  • заявлена ​​прибутковість — 5% річних.

  Щоб почати Майні цей актив, потрібно виконати такі кроки:

  1. Переходимо на офіційний сайт криптовалюта reddcoin.com.
  2. Скрол сторінку вниз, знаходимо розділ Redd Wallet і тиснемо на кнопку Learn More.
  3. Викачуємо гаманець для своєї операційної системи (доступні клієнти на Windows 32/64 bit, Linux і macOS).
  4. Встановлюємо і синхронізуємо гаманець.
  5. Реєструємося на одній з бірж, що підтримують потрібну криптовалюта. Наприклад, можна скористатися майданчиком bittrex.com або cryptopia.co.nz.
  6. Поповнюємо баланс біржі і закуповуємо потрібну кількість ReddCoin.
  7. Переводимо монети на свій гаманець.
  8. Тримаємо коін на балансі і отримуємо процентні нарахування.

  Плюси і мінуси PoS Майнінг

  Значки біткоіни в сейфі

  Розглянутий спосіб видобутку коинов має свої сильні і слабкі сторони. З ними ви можете ознайомитися в таблиці нижче:

  перевагинедоліки
  Не потрібно вкладатися в покупку дорогого обчислювального обладнання.PoS Майнінг може не приносити бажаного доходу, якщо обрана валюта не буде рости в ціні. Не виключені і обвали вартості.
  Не треба щомісяця оплачувати рахунки за світло.Первинний продаж нової криптовалюта можуть здійснювати шахраї, які банально зрубають куш і зникнуть, а ви залишитеся з непотрібними Коін.
  Оскільки багато криптовалюта на протоколі PoS мають невисоку ціну і перспективи зростання, даний метод видобутку є відмінним засобом для інвестування.Придбання найновіших монет може обернутися тим, що вони так і не вистрілять і не додадуться до лістингу бірж. Таким чином, ви не зможете отримувати дохід від їх продажу.
  Криптовалюта, що видобуваються на протоколі PoS, набагато краще захищені від атаки 51%, адже зловмисникові доведеться витратити дуже багато коштів для отримання переважної більшості монет. Йому це просто буде невигідно.Незважаючи на хороший захист від атаки 51%, все-таки є ймовірність, що велика частка монет збереться у обмеженої групи осіб, які зможуть нав’язувати свої умови функціонування кріптосеті.
  У кріптовалютних мережах, що функціонують на основі алгоритму PoS, найчастіше застосовується фіксована комісія, яка не залежить від суми переказу. Це знижує витрати при проведенні транзакцій.Переважна більшість монет на сел протоколі мають колосальну емісію, вимірювану сотнями мільйонів коинов. Через це у них практично немає шансів на різкий стрибок в ціні (як було у біткоіни в грудні 2017 го).

  Підводячи підсумки по сел Майнінг, можна сказати, що це дуже перспективний метод видобутку криптовалюта. Звичайно, він має ряд мінусів, але є більш доступним для більшості користувачів, які не можуть закуповувати обладнання на тисячі доларів. Та й сам процес Майнінг не такий витратний (не потрібно окупати техніку і щомісяця переплачувати за світло). На даному етапі такий протокол підтримують не дуже популярні і далеко не найдорожчі коін, але все може змінитися з переходом Ефіріума на PoS. Не виключено, що криптовалюта Віталіка Бутеріна задасть нову моду, яка похитне позиції класичного Майнінг на відкритих і Асіка.

  Відео про PoS-Майнінг:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector