Поточна складність Майнінг біткоіни (Bitcoin)

Складність Майнінг біткоіни — динамічний показник, який знаходиться в постійному русі і відображає ситуацію із загальним хешрейтом в кріптовалютной мережі. По ньому можна судити, наскільки складно добути черговий блок Bitcoin для отримання винагороди. На 1 травня 2018 року складність Майнінг криптовалюта — 4.022 ТХ / сек. Якщо глянути на графік, цей параметр стає дедалі більше за винятком невеликих періодів. Від чого залежить показник? На що вона впливає? Де отримати точну інформацію про величину цього показника зараз, на поточний момент часу? Ці та інші питання розглянемо нижче.

Що таке складність Майнінг Bitcoin?

Монета біткоіни, що лежить на комп'ютерної плати, крупним планом

Видобуток віртуальних монет BTC — процес, що має на увазі створення нових блоків в кріптовалютной ланцюга blockchain з подальшим записом в нього нових транзакцій. Учасники мережі (Майнер) представляють собою своєрідних бухгалтерів, які 24 години на добу працюють над підтримкою працездатності мережі і контролем валідності проведених угод. Вони перевіряють операції і вносять їх на своєрідні «бухгалтерські книги». За свою діяльність Майнер отримують нагороду, рівну 12,5 біткоіни (на 2018 рік).

Особливість кріптовалютной мережі Bitcoin полягає в дефляційний характер. Сатоши Накамото ще на старті проекту встановив, що максимальне число біткоіни — 21 мільйон монет і не більше. З урахуванням поточних тенденцій останній BTC буде здобутий в 2140 році.

Незважаючи на підвищується число Майнер і зростання потужностей, на формування кожного блоку йде близько 10 хвилин, після чого найбільш удачливий пул отримує 12,5 BTC. Далі винагороду ділиться на всіх учасників з урахуванням тієї потужності, що віддана ними в процесі Майнінг. Чим більше людей підключається до видобутку криптовалюта, тим менший прибуток.

Складність Майнінг Bitcoin — спеціальний параметр, який обчислюється мережею і відображає вимоги до обладнання, що застосовується для пошуку хеша чергового блоку. Іншими словами, з ростом складності з’являється необхідність в більш високої продуктивності для видобутку чергового блоку. Така особливість мережі біткоіни підтримує систему в рівновазі.

Перерахунок параметра відбувається в автоматичному режимі через певний часовий проміжок (для кожної віртуальної монети він індивідуальний). У випадку з BTC перерахунок здійснюється через кожні 2016 здобутих блоків. На це йде близько двох тижнів часу. При цьому час появи нових елементів ланцюга залишається незмінним. На нього не впливає зміна курсу, випуск нових Асіка, поява потужних пулів і інші фактори. Це відбувається завдяки параметру складності, який перераховується і підтримує первісну швидкість (близько 10 хвилин на отримання нового елемента ланцюга).

Іншими словами, поточна складність Майнінг Bitcoin відображає, наскільки важко учаснику мережі (пулу) добути черговий блок. Точніше, яку обчислювальну потужність доведеться витратити на вирішення цього завдання. З підвищенням складності Майнер змушені робити апгрейд обладнання, адже в іншому випадку їх прибуток падає.

Зі сказаного виділимо головні моменти, які стануть в нагоді для подальших міркувань:

 1. Частота зміни параметра — раз в 2016 блоків.
 2. Час на отримання 2016 блоків — близько 14 днів.
 3. Знаходження одного елемента ланцюга займає близько 10 хвилин.

Система стежить за згаданими вище параметрами і підтримує їх шляхом зміни складності Майнінг. Якщо чергові 2016 блоків раптом знайдені в термін, який більше 14 діб, показник знижується, а у зворотній ситуації (коли елементи ланцюга знайдені швидше), навпаки, зростає. Чим більше різниця, тим сильніше зміни в бік стрибка або падіння складності.

Важливо відзначити, що даний параметр не змінюється хаотично — він має математичну природу і обчислюється по заплутаною формулою, що має такий вигляд — «difficulty = difficulty_1_target / current_target». Заглиблюватися в розрахунок немає сенсу, адже необхідну інформацію можна подивитися на графіку складності Майнінг Bitcoin. Обчисленням займається спеціальна програма, в якій вже закладений необхідний алгоритм.

Щоб розрахувати середній період для знаходження блоку (при соло-Майнінг), застосовується інша формула. Зокрема, поточна складність множиться на «2» і «32», а після отримане число ділиться на число застосовуваних хеш. Підсумковий результат вимірюється в секундах. Це і є час, який витрачається Майнер на пошук чергового блоку. За цією формулою видно, що прибуток учасника мережі безпосередньо залежить від розглянутого параметра. Але про це нижче.

Що впливає на складність Майнінг біткоіни?

Малюнок кирки, вибиває монети біткоіни з каменю

Як зазначалося, прибуток учасника мережі, що займається видобутком Bitcoin, а також складність Майнінг знаходяться в прямій залежності один від одного. Якщо останній показник з якої-небудь причини зросте на 15%, прибуток кожного окремого взятого Майнера також зменшиться на цей параметр. Наприклад, влітку 2017 року ASIC-майнер від компанії Bitmain Antminer S7 (на початок липня) здобував 0,06 біткоіни щомісяця. Через зростання складності вже 1 листопада цього ж року ефективність обладнання впала. З урахуванням нових параметрів прибутковість Асіка знизилася до 0,026 Bitcoin в місяць. Виходить, що прибуток Майнера всього за чотири місяці зменшилася більш ніж на 50%.

Але навіть така ситуація не засмутила Майнера, адже зростання складності і зменшення премії з лишком компенсується ціною віртуальної валюти. Наприклад, на початку липня курс Bitcoin складає 2477 доларів за 1 монету, а 1 листопада близько 7350 доларів. Виходить, що вартість Bitcoin збільшилася майже в три рази, що перекрило негативні тенденції останніх періодів. При цьому Майнер все одно залишилися в вигоді.

На розглянутому прикладі добре видно логіка творця біткоіни, який забезпечив динамічна зміна складності (з урахуванням поточної ситуації в мережі). Прямої залежності між вартістю криптовалюта і тим, наскільки важко її отримати немає, але на практиці вона все-таки є. Зокрема, підвищення складності призводить до того, що вартість віртуальної монети також зростає. Особливості взаємодії різних факторів розглянемо нижче.

Основні чинники

Складність Майнінг Bitcoin на сьогодні (1 травня 2018 роки) дорівнює 4,022 ТХ / сек. Подальша зміна (підвищення або зниження) цього показника залежить від наступних факторів:

 1. Активності виробників ASIC-Майнер. З появою нових технологій розробники Асіка випускають обладнання з більш високим хешрейтом. Це призводить до того, що чергові 2016 блоків біткоіни видобуваються швидше, на що система реагує підвищенням вимог до вживаного обладнання.
 2. Зростання популярності криптовалюта і поява нових учасників мережі. Різке збільшення складності з 2017 року спостерігається неспроста. На тлі зростання вартості криптовалюта з’явилося багато бажаючих Майні біткоіни. Як результат, в мережі додалося нове обладнання, збільшилася загальна потужність. Система змушена реагувати на такі зміни ускладненням процесу видобутку віртуальної монети.
 3. Підвищення рентабельності вкладень в Bitcoin, викликане різким зростанням курсової вартості. Цей фактор, як і розглянутий вище, незмінно впливає на параметр складності.
 4. Переклад потужностей з інших віртуальних монет, курс яких зростає не так активно, як у Bitcoin. Багато Майнер вклали гроші в збір дорогих ферм для Майнінг інших криптовалюта. Якщо курс об’єкта видобутку зростає повільно, учасники мережі використовують потужність, щоб Майні біткоіни. Результат очевидний — стрибок складності.
 5. Інші фактори.

Якщо говорити технічною мовою, розглянутий параметр залежить від:

 1. Загального хешрейта мережі, тобто сумарною продуктивності пристроїв, які задіяні в процесі Майнінг.
 2. Часового інтервалу, який необхідний для видобутку чергового блоку.

У чому залежність?

За час існування біткоіни взаємозв’язок згаданих показників точно доведена. Так, якщо хешрейт (продуктивність) піднялася, математичні можливості обладнання зросли. В результаті блоки кріптовалютной мережі формуються швидше, а система реагує на це зростанням складності. Таким чином, підвищення хешрейта призводить до збільшення даного показника і навпаки.

Як зазначалося, у кожної криптовалюта своя закономірність, але принцип залишається незмінним. Відрізняється лише час, закладене на видобуток чергового блоку і поточна продуктивність кріптосеті. З урахуванням того, що час видобутку вузла блокчейна статичне (близько 10 хвилин), параметр складності знаходиться в русі.

Загальна продуктивність (математичні) можливості мережі залежать від популярності Bitcoin, його ринкової ціни. З ростом курсової вартості до процесу Майнінг підключається все більше людей, що призводить до підвищення хешрейта. Змінюються в бік збільшення і вимоги щодо обладнання, яке застосовується (потрібна велика потужність).

Ще один важливий параметр — величина винагороди, яка також є динамічною. На старті запуску Майнінг вона становила 50 монет (до 2012 року). Згодом параметр зменшився на 50% (до 25 біткоіни). Наступне зниження пройшло в 2016 році, і премія знизилася до 12,5 Bitcoin (саме таку винагороду отримують Майнер за видобутий блок у 2018 році). Через 2 роки піде чергове падіння — до 6,25 біткоіни.

На що впливає складність Майнінг Bitcoin?

Малюнок кількох ноутбуків, які видобувають біткоіни

При оцінці рентабельності манери повинні оцінювати не тільки вартість криптовалюта, її потенціал і поточний попит. Вони повинні знати, яка складність Майнінг біткоіни на поточний момент, і як вона може змінитися в майбутньому. Чим вище цей параметр, тим менший прибуток отримує учасник мережі. Як уже зазначалося, якщо складність зростає на 15-20%, на цей же відсоток знижується дохід учасника мережі. Плюс в тому, що цей показник компенсується зростанням курсової вартості. Наприклад, на початку 2017 року 1 Bitcoin коштував близько 1000 доларів, а вже в грудні курс досяг позначки в 20000 доларів. Надалі курс криптовалюта очікував відкат, але навіть сьогодні (на 1 травня 2018 роки) вартість віртуальної монети 9074 долара за 1 BTC.

Де знайти графік складності Майнінг біткоіни, і як його аналізувати?

Приклад графіка, що відображає складність Майнінг біткоіни
Графік складності Майнінг Bitcoin на сайті bitinfocharts.com

Знайти графік, що показує в онлайн-режимі зміна складності віртуальної мережі, легко знайти на великих сервісах Bitcoin. З його допомогою можна бачити, як змінювався показник протягом усього часу існування криптовалюта і аналізувати майбутню прибутковість. Одна з помилок Майнер — розрахунок окупності на поточний момент часу без обліку майбутніх змін в мережі блокчейн біткоіни. Так діяти не можна, адже тільки комплексний підхід і розрахунок майбутніх змін в мережі дозволяє точно розрахувати прибутковість обраної криптовалюта.

За графіком складності Майнінг біткоіни видно, що чим більше людей цікавилося віртуальною валютою, і тим більше був її курс, тим вище ставав параметр складності. Як зазначалося, зміни цього показника відбуваються з періодичністю раз в 14 днів, коли Майнер добувають чергові 2016 блоків. Крім того, при підвищенні числа блоків складність також зростає, а при їх дефіциті, навпаки, знижується.

До популярних сайтів, де можна подивитися графіки в онлайн-режимі, варто віднести:

 1. bitinfocharts.com/ru/comparison/bitcoin-difficulty.html. Перевага сервісу в тому, що тут наводиться інформація, починаючи від старту появи криптовалюта (з 2009 року) до поточного дня. При бажанні необхідну ділянку можна наблизити і подивитися, як змінювалася складність в певний часовий проміжок. Крім того, для порівняння на графік можна додавати інші віртуальні монети або додавати інші криві (по числу транзакцій, розміром блоку і так далі). При аналізі помітна явна тенденція до зростання складності. Підвищення почалося з середини 2015 року, на найбільший сплеск припав на 2017 — початок 2018 року, коли досліджуваний показник збільшився більш ніж в 10 разів.
 2. blockchain.info/ru/charts/difficulty — більш простий вигляд графіка, який присвячений виключно біткоіни. При бажанні можна виставляти діапазон — за весь період, 2 роки, 1 року, 6, 3 або 1 місяць. З лівого боку приведена графа складності, по якій видно зміна цього параметра в найближчим часом. Плюс цього графіка полягає в простоті відображення, а мінус — у відсутності додаткових інструментів.
 3. coinwarz.com/difficulty-charts/bitcoin-difficulty-chart — ще один простий варіант графіка, зручність якого полягає в можливості вибору потрібного діапазону. Після введення дати (початковою і кінцевою) майнер може побачити докладний зміна цікавить показника. Яких-небудь додаткових інструментів тут не передбачено.

При аналізі графіків варто врахувати кілька моментів:

 1. Складність Майнінг є динамічним показником, який час від часу змінюється. Це означає, що на різних сайтах дані можуть трохи відрізнятися (в середньому розбіг не перевищує 10%).
 2. Якщо необхідний точний показник, варто орієнтуватися на середній параметр, взятий з різних сайтів (досить обчислити середнє арифметичне). Це важливо при аналізі прибутковості і побудові майбутньої динаміки руху курсової ціни. При цьому брати дані рекомендується не за останні 2-3 тижні, а відразу за кілька місяців. В такому випадку можна отримати більш точну «картину».

Прогноз складності Майнінг біткоіни

Чоловічок видобуває біткоіни за допомогою кирки

Багатьох Майнер цікавить, чого очікувати від Bitcoin в майбутньому. При збереженні поточної тенденції вартість віртуальної валюти продовжить рух вгору. Це означає, що число учасників кріптосеті буде рости. Крім того, високий попит на Асіка змушує виробників конкурувати між собою і випускати все більш потужне обладнання. Сьогодні продуктивністю 18 ТХ / секунду вже нікого не здивувати. Чим могутніше будуть з’являтися пристрої в продажу, тим швидше виросте складність видобутку біткоіни. Як результат, прибуток Майнер знизиться. Надія тільки на зростання вартості віртуальної валюти в майбутньому.

Деякі експерти впевнені, що при поточній швидкості росту складності рентабельність видобутку біткоіни навіть на актуальних сьогодні Асіка буде дорівнює нулю. Надія тільки на те, що виробники випустять нові і ще більш потужні пристрої. З іншого боку, навіть при появі нових ASIC-Майнер їх ціна може виявитися по кишені одиницям учасникам, готовим витратити більше 3-5 тисяч доларів на покупку устаткування.

Зі сказаного вище напрошується висновок, що з поточним рівнем складності віртуальної валюти і потенціалом її зростання важливо брати техніку для Майнінг з запасом. В іншому випадку вже через 6-8 місяців видобуток на наявному обладнанні буде нерентабельною. Якщо майнер не впевнений в своїх силах або фінансових можливостях, краще віддати перевагу хмарного Майнінг. Його плюс в тому, що можна не купувати обладнання, а використовувати потужності спеціальних компаній. При цьому рентабельність такого заробітку не можна назвати високою. При розрахунку прибутковості не обійтися без обліку складності Майнінг біткоіни, а також перспектив зміни курсової ціни.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector