Прогноз курсу біткоіни на 2020 рік. Фактор росту біткоіни і курс

У 2009 році після видобутку першого блоку біткоіни ніхто не міг припустити, яких висот досягне криптовалюта сьогодні. За деякими прогнозами, курс біткоіни в 2020 році досягне відмітки в сто тисяч доларів і більше. Думки експертів щодо вартості віртуальних монет розходяться. Одні стверджують, що бичачий тренд збережеться недовго, а інші впевнені в стабільності такої тенденції і подальшому зростанні криптовалюта. Щоб відповісти на питання, якою буде ціна Bitcoin в 2020-му і наступних роках, варто врахувати чинники, що впливають на курс, вивчити думку експертів і взяти до уваги зовнішні фактори (правову складову). Розглянемо ці питання з усіх боків.

Історія зміни курсу біткоіни з 2009 по 2017 рік

Графік з курсом біткоіни
Графік курсу біткоіни з 2009 по 2017 рік

Криптовалюта Bitcoin планувалася як внутрішня монета для онлайн-ігор, але технологія блокчейн, яка лежить в основі віртуальної валюти, викликала інтерес у широкого загалу. 3 січня 2009 року згенерований перший блок криптовалюта, а ще через 9 днів проведена перша транзакція. Восени 2009 року біткоіни з’явився в торгах на біржових майданчиках. За один долар давалося більше 1,3 тисяч монет. У лютому 2010 року відкрилася біржа біткоіни, і в цьому ж році відбулася перша покупка. Хтось Ласло Ханеч придбав дві піци за 10000 BTC. Хто міг подумати, що через сім років ціна монети досягне 17 000 доларів, а прогноз курсу біткоіни на 2020 рік стане найбільш обговорюваною темою в Мережі.

За час існування Bitcoin його вартість незмінно йде вгору з невеликими «провалами», які припали на 2013-2015 роки. Так, у 2010 році за одну монету давали тільки 8 центів, а вже до кінця — 50. У 2011 році вартість криптовалюта пішла вгору і до березня місяця досягла майже 32 доларів. У червні курс «скотився» до 10 доларів, але потім знову почав зростати.

У 2013 році вартість віртуальних монет досягла позначки в 1242 доларів, а в грудні відбулося різке падіння до 600 доларів на тлі заборони використання криптовалюта в Китаї. У 2013-2015 роках курс залишався на рівні 280-360 доларів за монету, а до кінця 2016- го він зріс до 1000.

У 2017 році відбувся різкий стрибок вартості, яка з однієї тисячі зросла до 17 000. Всього за три місяці (з жовтня по грудень) ціна підскочила більш ніж в 3 рази. Це пояснюється інтересом великих інвесторів до криптовалюта і позитивними новинами в питаннях регулювання ринку. Монету Bitcoin частіше застосовують для інвестицій, тому більше людей будує прогнози курсу біткоіни до 2020 року.

Чому такий попит на криптовалюта біткоіни?

Графічне зображення біткоіни-монети, яка опускається в смартфон

Популярність біткоіни залежить від ряду факторів:

 1. Економічної ефективності проведення транзакцій в мережі і витратах на їх виконання (в порівнянні з класичними перекладами).
 2. Можливості зберегти інкогніто при операціях з віртуальними монетами. Якщо згадати історію, інтерес до криптовалюта з’явився, завдяки анонімності транзакцій і відсутності фінансового контролю з боку державних органів влади.
 3. Числа біржових майданчиків і торгових точок, готових приймати Bitcoin в якості оплати або проведення операцій.
 4. Наявності обмінників, що дозволяють переводити віртуальні кошти в фіатние гроші.

При плануванні біткоіни-курсу на 2020 рік важливо врахувати чинники, що впливають на його стрімке зростання в 2017-му. В першу чергу, це поява на ринку потужних трейдерів, які побачили в криптовалюта потенціал для заробітку. Якщо на початку 2017 року ціни на ледь сягала позначки в тисячу доларів, до жовтня курс збільшився в п’ять разів, а ще через три місяці досяг 17 000. На цьому тлі з’явилися припущення, що Bitcoin — «мильна бульбашка», який не витримає стрімкого зростання і скоро «лопне». Але так стверджують ті люди, які не бачать всієї «картини» і не розуміють принципів роботи мережі. Насправді, через обмежену емісії (максимальне число монет — 21 мільйон) попит продовжує рости, а це підштовхує курс до зростання.

Від чого залежить вартість Bitcoin?

Кілька золотих монет біткоіни

Міркуючи, який буде курс біткоіни в 2020 році, важливо розуміти закони ринку і тенденції, які впливають на вартість віртуальних монет. Тут діють ті ж правила, що і на фондовому ринку (за невеликим винятком). На курс Bitcoin впливає попит і пропозицію, а волатильність монети залежить від активності учасників мережі в питаннях покупки і продажу грошей. Із зростанням попиту збільшується курс, і навпаки.

Плавне підвищення вартості пояснюється популярністю кріптовалютной мережі, легалізацією біткоіни в багатьох країнах, появою нових сервісів і можливостей. Коли відбуваються скачки на кшталт тих, як в 2017 році, виникає підозра на участь в процесі памперо — людей, які мають достатній обсяг активів для створення ажіотажу на ринку Bitcoin. Своїми діям вони змушують новачків купувати криптовалюта, а після робити вигідні їм операції. Як правило, памперо після досягнення певного курсу продають великий обсяг монет і обвалюють ціну.

При прогнозуванні курсу біткоіни в 2018, 2019 і 2020 роках варто врахувати ще одну складову — інформаційну. Поява новин в Мережі, що стосуються криптовалюта, підвищує привабливість віртуальних монет або, навпаки, сприяє зниженню курсової вартості. Наприклад, новини про легалізацію бірж на території Японії призвели до зростання.

Досвідчені трейдери легко визначають пампінг, який представляє собою різке підвищення курсу без наявності на те підстав. Далі слід слив і падіння курсу на 7-10%. Природним процесом вважається корекція, коли ціна зростає поступово.

Щоб не втратити гроші, інвестуючи в біткоіни, важливо дотримуватися таких правил:

 1. Стежити за динамікою ринку.
 2. Контролювати новини, які з’являються в сфері криптовалюта.
 3. Робити аналіз отриманої інформації і висновки про ймовірне впливі на вартість тих чи інших подій.
 4. Швидко вирішувати, коли купувати або продавати криптовалюта.

Ринкова капіталізація біткоіни, як важливий фактор

Графік капіталізації біткоіни
Графік, що відображає рівень капіталізації біткоіни

Успішний запуск протоколу SegWit і перевірка роботи Lightning Network сприяли активізації ринку Bitcoin. Капіталізація кріптовалютной мережі наблизилася до 80-мільярдної позначки, що становить половину ринку віртуальних монет. Для порівняння це 1% від капіталізації золота і 30% від капіталізації безготівкових розрахунків.

Число транзакцій із застосуванням біткоіни кожен день росте, і Майнер видобувають понад 1,7 тисячі монет кожен день. Це сприяє зростанню попиту. Як результат, курс біткоіни до рубля до 2020 року в теорії може досягти рекордних показників — до 5-7 мільйонів рублів і більше.

Майнінг — фактор росту біткоіни

Монета біткоіни лежить на комп'ютерних платах

З появою Bitcoin стартувала епоха Майнінг криптовалюта. З самого початку нагорода за блок становила 50 монет, в 2012 році вона знизилася до 25, а в 2016 — до 12,5 біткоіни. До наступного зниження нагороди за блок (у 2020 році) верхня межа Майнінг складе 864 монети в добу, ще через чотири роки — 432. За розрахунками до 2032 року Майнер здобудуть майже 99% всіх монет Bitcoin, а в інші сто років видобуватиметься залишок.

Настане момент, коли видобуток криптовалюта перестане приносити дохід. У цей момент курс біткоіни зросте. Черговий етап зростання може відбутися вже в 2020 році, коли премія за блок знизиться до 6,75 монет. Якщо сьогодні вартість криптовалюта становить майже 17 000 доларів за монету, через три роки цей показник може збільшитися вдвічі або друге.

Вплив великих гравців на майбутнє криптовалюта — прогноз

Срібні монети біткоіни на дерев'яній поверхні

Передбачуваний курс біткоіни в 2020 році залежить від ще одного фактора — великих гравців, які виявляють підвищену активність на ринку. Проведені дослідження показали, що власниками майже 3,5% біткоіни є 96% адрес, а решта адреси мають в розпорядженні 96,5% Bitcoin. Виходить, що популярна криптовалюта зосереджена в руках групи людей. Майже 1% адрес контролює половину всіх здобутих віртуальних монет.

Дослідники відзначають, що одна адреса не обов’язково прив’язується до одного власника. Але навіть при такому розкладі кріптовалютная сфера виглядає нерівномірно. Ситуація на ринку біткоіни багато в чому залежить від великих гравців, які своїми діями на ринку здатні підняти або обвалити курс. З цієї причини прогноз руху вартості криптовалюта може бути будь-яким.

Вплив фактора клонування на біткоіни

Графік з курсом Bitcoin Cash
Графік, що відображає курс Bitcoin Cash

Ще одним «каменем спотикання» є клонування Bitcoin. Вище зазначалося, що видобуток криптовалюта поступово втрачає ефективність. Блок розміром в 1 Мб дозволяє Майнер проводити до семи операцій за секунду. У платіжних системах МастерКард і Віза цей показник вище (до 2000) з меншими витратами потужностей. Як вихід із ситуації були запропоновані різні варіанти — активувати оновлення протоколу SegWit, що звільняє місце для операцій, або підняти розмір блоку до 2 Мб. З останньою думкою згодні Майнер з Китаю, які утримують до 70% потужностей.

Спори тривали недовго, адже на початку серпня 2017 року побачив світ клон біткоіни — Bitcoin Cash. Його особливість в збільшенні блоку до 8 МБ без зміни минулих принципів побудови ланцюга і транзакцій. Поява такого відгалуження може негативно позначитися на курсі основний криптовалюта. Якщо «пальма лідерства» перейде до Bitcoin Cash, курс біткоіни до долара на 2020 рік може знизитися до 1000 доларів, а то й нижче.

Прогнози курсу біткоіни на 2020 рік від експертів

Експерт з біткоіни Том Лі

При складанні прогнозів варто приділити увагу думку експертів — людей, які обертаються в кріптовалютном ринку і можуть поділитися авторитетною думкою.

Виділимо наступні припущення про курс біткоіни в 2020 році:

 1. Том Лі, фахівець в сфері аналітики, засновник Fundstrat Global Advisors передбачає, що до 2020 року ціна криптовалюта підійде до позначки в 25 тисяч доларів.
 2. Денніс Порто, академік з Гарварда, застосував до курсу криптовалюта закон Мура. За його теорією, курс віртуальних монет змінюється за схемою подвоєння через кожні 8 місяців, а до 2021 року ціна криптовалюта перевищить позначку в сто тисяч доларів.
 3. Петроса Анагносту, творець «Кріпто Солюшинс», впевнений, що курс Bitcoin до 2020 року буде в межах від 50 до 100 тисяч доларів.
 4. Кріс Діксон, один з партнерів Andreessen Horowitz і великий інвестор упевнений, що вартість Бікоіна в кінці 2019 або початку 2020 року наблизиться до позначки в 100 тисяч доларів.
 5. Деніел Харрістон, редактор сайту Coinspeaker, менш оптимістичний у прогнозах. Він вважає, що через три роки ціна віртуальної монети не перейде за позначку в 30 000. Його оцінка ґрунтується на трьох факторах — емісійної вартості, ціні біткоіни після інвестування і купівельної / споживчої силі. Він стверджує, що ще в 2014 році розпізнав потенціал Bitcoin для інвестування грошей, коли інші розглядали криптовалюта як інструмент для спекуляцій.
 6. Джеймс Лоппе, аналітик і творець віртуальних монет, аналізував рух курсу біткоіни протягом семи років. За його прогнозами, курс біткоіни в 2020 році — 250 тисяч доларів.
 7. Ронні Моас, оцінювач з великим досвідом, впевнений в майбутньому криптовалюта. Він вважає, що курсова вартість продовжить рости і з часом збільшиться на 1000%. Він рекомендує інвесторам звернути увагу на криптовалюта, поки не пізно.

Графік в реальному часі курсу біткоіни на сьогодні:

Фактор регулювання курсу біткоіни в прогнозі на 2020 рік

Графічне зображення курсу біткоіни, що прагне вгору

При прогнозуванні курсу криптовалюта варто врахувати зовнішній фактор — ставлення до віртуальних грошей інших країн і нюанси регулювання. Нещодавно з’явилися новини, що китайський ЦБ приступив до розробки своїх правил для кріптовалютного ринку. Схожі бажання висловлюються з боку уряду Росії.

З початку квітня 2017 року Японії біткоіни і Ефіріум отримали статус платіжних засобів, що призвело до стрибка Bitcoin в 2,5 рази — з 1000 до 2300 доларів. До слова, криптовалюта не перейшла в розряд повноцінних грошей. Вона стала офіційним цифровим активом, який можна використовувати для оплати послуг і товарів. При цьому вимоги до кріптовалютним майданчикам були посилені.

У Сполучених Штатах також відбулися зміни. Комісія SEC в 2017 році відзначила, що для неї не буде відмінностей між IPO і ICO. Якщо організація залучає гроші через майданчики блокчейн, вона повинна реєструвати операції. Таке ж правило працює в відношенні кріптовалютних біржових майданчиків. Порушники відповідають за законом.

Найбільш несприятлива ситуація в Китаї, де кріптовалютние біржі обкладаються штрафами, а процес регулювання ринку проходить туго. Це означає, що із офіційним визнанням Bitcoin в Китаї поки чекати не варто.

В цілому, прогноз курсу біткоіни на 2020 рік позитивний і 90% експертів впевнені в тенденції зростання криптовалюта. На практиці точно передбачити вартість віртуальних монет складно навіть на місяць вперед, не кажучи вже про такий довгостроковому періоді. Багато що залежить від зовнішніх і внутрішніх факторів, про які згадувалося в статті. Учасникам мережі залишається стежити за ринком і робити своєчасні висновки з урахуванням одержуваних новин.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector