Швидкість Майнінг біткоіни (Bitcoin): від чого залежить

Швидкість Майнінг біткоіни — параметр, безпосередньо залежить від складності отримання криптовалюта, яка на 7 травня 2018 року становить 4,022 ТХ / с. Другий аспект, який впливає на швидкість — потужність обладнання, що застосовується для видобутку віртуальних монет.

З ростом складності важче здобувати криптовалюта, і підвищуються вимоги до застосовуваних пристроїв. При цьому Майнер часто роблять помилку — вони розраховують рентабельність на момент покупки устаткування, переконуються в швидкої окупності і вважають, що так буде і в майбутньому. Це не так. Швидкість Майнінг біткоіни змінюється разом зі складністю, що вимагає врахування цього показника. Крім того, варто взяти до уваги зміна курсової ціни, вартість обладнання, ставлення влади до криптовалюта і інші фактори.

Чому швидкість Майнінг Bitcoin так важлива?

Видобуток біткоіни киркою і сейф для зберігання монет

Майнінг являє собою процес, спрямований на видобуток «цінного елементу», а Майнер — учасники кріптовалютной мережі, які використовують обладнання для виконання математичних розрахунків і підбору необхідного числа. У ролі такої техніки застосовуються ферми на GPU (в 2018 році втратили актуальність), сервіси хмарного Майнінг і Асіка. Ефективність роботи залежить від потужності застосовуваної техніки. Чим вище її хешрейт, тим більше швидкість Майнінг Bitcoin.

З математичної точки зору видобуток — отримання хеша заголовка чергового блоку blockchain, до складу якого входить хеш минулого елемента ланцюга, hash операції, а також будь-який цифровий параметр. Чим важче вирішити таке завдання, тим вище складність. Якщо знайдений показник менше мети, оформляється новий блок, а щасливчик, який відшукав необхідну кількість, отримує винагороду (на 2018 рік — 12,5 біткоіни).

Прибуток Майнера залежить від наступних факторів:

 1. Потужності, яка є в розпорядженні.
 2. Складнощі кріптовалютной мережі.
 3. Вартості 1 кВтг електроенергії.
 4. Курсовий ціни BTC по відношенню до фіатним грошей.

Як зазначалося, швидкість Майнінг BTC багато в чому залежить від складності мережі. Сатоши Накамото при створенні Bitcoin передбачив обмежене число монет — 21 мільйон коинов. За задумом розробника на видобуток одного блоку має йти близько 10 хвилин, що дозволить добути повну суму біткоіни до 2140 році. Але якщо все Майнер одночасно почнуть видобувати віртуальну валюту, утримати процес не вийде — неминуча поява інфляції.

Щоб захиститися від цього, введено параметр складності — обмежувач видобутку Майнінг. Показник змінюється з періодичністю раз в 2016 блоків, що становить близько 2-х тижнів. Якщо Майнер в черговий період впоралися з Майнінг швидше, трудомісткість зростає (і навпаки). Як результат, система знаходиться в рівновазі, а час отримання чергового блоку практично незмінно. При цьому хешрейт і число учасників не має значення.

Після чергового перерахунку складність збільшується або зростає, що впливає на середню швидкість Майнінг біткоіни. З урахуванням сказаного напрошується висновок:

 1. Якщо протягом 2-х тижнів елементи ланцюга blockchain (2016 блоків) видобуваються швидше, складність збільшується.
 2. Якщо протягом 14 днів Майнер не справляються з отриманням зазначеного числа блоків, трудомісткість зменшується.

Від чого залежить швидкість Майнінг біткоіни?

Малюнок людини, що пробиває собі шлях до біткоіни

Учасники кріптовалютной мережі, що мають досвід в отриманні віртуальних монет, знають нюанси системи і враховують їх у розрахунках. Щоб переконатися в правдивості заяв, досить глянути на графік складності Майнінг біткоіни. Починаючи з січня 2018 року, параметр складності змінювався 9 раз в сторону підвищення, а періодичність цього явища (в середньому) становить 2 тижні. З кожним ускладненням змінювалася і швидкість отримання BTC. При цьому прибуток Майнер, що отримується при використанні незмінних потужностей, знижувалася.

Розглянемо, від чого залежить швидкість Майнінг біткоіни:

 1. Технологічний прогрес і випуск на ринок Асіка з кращою продуктивністю. Перші ASIC-Майнер з’явилися в 2014 році, що призвело до кардинальних змін в кріптовалютном світі. Учасники мережі зіткнулися з тим фактом, що відеокарти вже не приносять очікуваного прибутку. Щоб підвищити дохід, довелося збирати ферми на GPU або переходити на Асіка в розрахунку на підвищення прибутковості. З початком випуску ASIC-Майнер швидкість отримання 2016 блоків збільшилася, що призвело до ускладнення мережі. Так відбувається і сьогодні через випуск нових моделей Асіка, що мають продуктивність до 18 ТХ / с і більше.
 2. Зростання популярності. У перший рік появи BTC деякі цікавилися віртуальної монетою. При цьому Майнінг займався тільки одна людина — творець крипти Сатоши Накамото. Згодом суспільство усвідомило перевага Bitcoin, і число учасників видобутку зросла. Вже в 2013 році вартість BTC досягала позначки в 1000 доларів, але згодом стався відкат курсу. Черговий значне зростання припав на 2017 рік, коли криптовалюта виросла в ціні до 20 000 доларів (до грудня 2017 го). Підвищення попиту на віртуальні гроші не пройшло повз увагу — десятки тисяч Майнер приєдналися до отримання чергових блоків, що призвело до зростання потужностей і стрибка складності.
 3. Переклад обладнання на видобуток BTC. Учасники мережі часто починають з «молодих» криптовалюта, які легко Майні. Розрахунок йде на те, що в майбутньому віртуальні гроші виростуть в ціні і принесуть дохід. Якщо очікування не виправдалися, людина переходить до видобутку найбільш рентабельних монет. Сьогодні це біткоіни. Результат — зростання хешрейта мережі і складності видобутку. При цьому швидкість Майнінг BTC знижується.
 4. Продуктивність обладнання, що застосовується. Чим більш потужну техніку використовує манер, тим вище потенційний дохід. На 2018 рік найбільшу рентабельність приносять Асіка (про них поговоримо нижче).
 5. Інші аспекти. На положення криптовалюта впливає ставлення до неї кріптосообщества і державних властей. При цьому курс BTC не залежить від будь-яких матеріальних активів, а формується з урахуванням попиту і пропозиції на ринку. Якщо великі країни заборонять криптовалюта, інтерес до неї знизиться, а після впаде і ціна. Крім того, зменшиться загальний хешрейт, що призведе до падіння складності.

Помилка багатьох в тому, що вони враховують тільки продуктивність обладнання, забуваючи про зміни, які відбуваються в мережі.

Швидкість Майнінг 1 біткоіни

Фігурки робочих біля монеток біткоіни

Перші 3-4 роки (з моменту появи BTC) для її видобутку крипти застосовувався домашній комп’ютер зі стандартним процесором, відеокартою або іншим обладнанням. З ростом хешрейта в мережі зросли і вимоги до техніки. Згодом з’явилися FPGA чіпи, ферми на GPU і, нарешті, ASIC-Майнер, які в 2018-му лідирують в продуктивності і ефективності видобутку криптовалюта.

Розглянемо швидкість Майнінг 1 біткоіни стосовно до різного устаткування:

процесор

Спочатку для Майнінг BTC застосовувався звичайний CPU. Його продуктивності вистачало для виконання математичних операцій і створення нових блоків в ланцюзі blockchain. До 2012-2013 року такий спосіб втратив актуальність. Навіть сучасні процесори типу AMD FX 8350 Intel Core i7 7700 3,6 ГГц і інші нездатні подолати наявну складність. Витрати на оплату електроенергії покриває прибуток, отриманий Майнер.

відеокарта

Заробіток на GPU давав результат аж до появи перших Асіка, які принесли значних змін в кріптовалютной мережі. Майнер стали перед вибором — купувати Асіка або збирати ферми на GPU для підвищення продуктивності обладнання.

Якщо в 2012-2013 році швидкість Майнінг 1 біткоіни на відеокарті становила 3-5 місяців, згодом ситуація змінилася, а заробіток таким способом втратив рентабельність. У 2014 році збиралися ферми з графічними процесорами в кількості від 4 до 10 одиниць. Таке обладнання працювало до 2017 року, але в 2018-му воно марно. Навіть при покупці сучасних відеокарт, таких як GeForce GTX 1060 або Radeon RX 580, загальний хешрейт буде в десятки разів нижче продуктивності найдешевшого Асіка. Як і у випадку з CPU, витрати на електрику перевищують прибуток Майнера, що робить такий заробіток нерентабельним.

ASIC-обладнання

Щоб успішно добувати Bitcoin, Майнер купують Асіка — спеціальні пристрої, в основі яких лежать сучасні мікропроцесори. Вони орієнтовані на видобуток віртуальних монет (на відміну від GPU або CPU). Рентабельність такого обладнання у 2018 році вище, а термін окупності становить 6-12 місяців. До популярних моделей варто віднести AvalonMiner 841 від компанії Canaan з продуктивністю в 13 ТХ / с, Antminer S9 від Bitmain з хешрейтом 14 ТХ / с і інші. Прибутковість пристроїв становить близько 200 доларів. Це означає, що 1 BTC можна заробити десь за 5 років (якщо виходити з поточного курсу — 9348 доларів на 7 травня 2018 року).

Швидкість Майнінг біткоіни за допомогою хмарних сервісів

Монета біткоіни і шахтарська кирка на цифровому хмарі

Отримання віртуальних монет шляхом покупки дорогого устаткування — не єдиний варіант заробітку. На 2018 рік непогану рентабельність показує хмарний Майнінг (при правильному виборі сервісу). Суть полягає в оренді потужностей, які надаються професійними компаніями. Останні закуповують обладнання, налагоджують його, ремонтують (при необхідності) і оплачують рахунки за електрику. Від користувача потрібно небагато — мати певну суму для покупки потужності і дотримуватися умов співпраці.

При оцінці рентабельності хмарного Майнінг важливо оцінити складність кріптовалютной мережі, врахувати розмір винагороди за блок, курсову ціну і витрати на обслуговування обладнання компанії (така плата стягуються не всіма сервісами). На травень 2018 року середня прибутковість таких майданчиків становить 170-180 доларів з 10 ТХ / с орендованої потужності. При цьому вартість послуг відрізняється з урахуванням сервісу. Виділимо популярні майданчики:

 1. Hashing24.com — компанія, яка затребувана в широких колах і користується попитом у Майнер. Купівля 1 ТХ / с обійдеться в 205,48 доларів. При цьому витрати на обслуговування обладнання складуть 0,33 долара на добу (при такій орендованої потужності). Місячний прибуток на 7 травня 2018 року 17,6 доларів. Щоб заробити 1 біткоіни, доведеться постаратися, але в разі зростання вартості BTC на це піде менше часу.
 2. Genesis-mining.ru — сервіс, що дозволяє добувати кілька криптовалюта. Переваги полягають у надійності, великому виборі тарифних планів, наявності технічної підтримки і позитивних відгуків клієнтів. Тут 1 ТХ / обійдеться в 179 доларів. Існують і інші тарифні плани — на 5 і 25 ТХ / с за 845 і 3975 доларів відповідно. Також доступний варіант з індивідуальним вибором плану. Якщо купити максимальний пакет, місячний прибуток складе 441 долар, що дозволяє заробити 1 Bitcoin за 20-21 місяць. Але варто врахувати витрати на обслуговування обладнання, які підвищують термін окупності.
 3. Iqmining.com — хмарний сервіс, які пропонує кілька тарифних планів клієнтам. В середньому за 10 ТХ / с доведеться заплатити від 60 центів до 1 долара. З урахуванням тарифу відрізняються і витрати на обслуговування. Потенційний прибуток при оренді 10 ТХ / с (на 7 травня 2018 року) становить 176 доларів.

З урахуванням сказаного напрошуються наступні висновки:

 1. Майнінг BTC на процесорах і GPU не дає результатів. Щоб в цьому переконатися, можна звести швидкість Майнінг Bitcoin для відеокарт в таблицю. Можна відразу побачити, що витрати на обладнання і електроенергію будуть вище, ніж заробіток учасника мережі.
 2. Рентабельність зберігають тільки два напрямки — видобуток біткоіни за допомогою Асіка і хмарних сервісів.

Перед тим, як інвестувати гроші в покупку устаткування або оренду потужностей, важливо уважно підійти до розрахунку окупності, врахувати мінливу складність кріптовалютной мережі і курс. Що стосується швидкості Майнінг Bitcoin, цей параметр залежить від багатьох факторів.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector