Складність Майнінг криптовалюта — що це, від чого залежить і як дізнатися?

 • перспективи
 • Відео про складність Майнінг
 • Кожна людина, що займається видобутком криптовалюта, знайомий з поняттям складності Майнінг. Сьогодні ми з’ясуємо, що це за параметр, на що він впливає, від чого залежить, де можна подивитися поточну складність популярних криптовалюта.

  Складність Майнінг: що це простими словами

  Малюнок кількох ноутбуків, які видобувають Bitcoin

  Майнінг — це процес генерації нових блоків транзакцій в ланцюзі блокчейна. При створенні кожного елемента мережі задіюються обчислювальні потужності її учасників (процесори, відеокарти, Асіка). Над генерацією блоку працює відразу кілька Майнер. Після створення нового елемента кожен користувач, який брав участь в його видобутку, отримує винагороду. Виплата безпосередньо залежить від вкладу конкретного Майнера в процес генерації блоку.

  Якщо говорити максимально просто, то Майнер грають роль обслуговуючого персоналу різних кріптосетей. Якщо вони не будуть генерувати нові блоки, які не будуть здійснюватися перекази монет, а значить — платіжна система перестане функціонувати. За свою роботу «шахтарі» отримують певну кількість кріптомонет, що носять таку ж назву, що і платіжна система, яку вони обслуговують (біткоіни, Лайткоіни, Ефіріум і так далі). І ось тут ми підходимо до розгляду даного нас питання.

  Сьогодні емісія багатьох коинов обмежена. Ті ж біткоіни можуть бути випущені в кількості 21 млн і не монетою більше, причому остання повинна «з’явитися на світло» лише в 2140 році. Однак через зростання популярності збільшується і кількість «шахтарів», а значить — підвищується сумарна обчислювальна потужність (так званий хешрейт). За умовами, які задані розробниками, на генерацію нового блоку в мережі BTC має йти 10 хвилин (плюс / мінус кілька секунд), цей часовий інтервал повинен зберігатися незалежно від того, скільки людей задіяно в роботі. Щоб утримувати темп видобутку на одному рівні і не допускати безконтрольну генерацію монет, як раз і застосовується такий параметр, як складність Майнінг криптовалюта.

  Дане позначення показує, наскільки складно провести математичне обчислення для створення нового блоку і отримання оплати за це. Для вимірювання такого параметра використовуються H / s (хеші в секунду). Чим їх більше, тим більше потужностей необхідно для створення блоку за встановлений часовий відрізок.

  Параметр складності періодично коригується. Якщо розглядати цей момент на прикладі біткоіни, то перерахунок відбувається після видобутку кожного 2016 блоку (раз в 14 днів). Якщо «шахтарі» створили 2016 блоків швидше, ніж за 2 тижні, складність підвищується, щоб темп стабілізувався. Якщо ж видобуток потрібної кількості елементів мережі зайняла більше часу, складність знижується.

  Підводячи проміжний підсумок, можна сказати, що складність Майнінг залежить від двох моментів:

  1. Сумарної потужності мережі (або хешрейта).
  2. Часу, витраченого на видобуток попередніх блоків.

  Виходячи з цього, можна виділити просту закономірність:

  1. Якщо хешрейт виріс, значить збільшилася кількість «шахтарів», і блоки (а разом з ними і кріптомонети) видобуватимуться швидше. В такому випадку складність підвищується.
  2. Якщо хешрейт знизився, значить відбувся відтік Майнер, тому на генерацію нових елементів блокчейна буде йти більше часу. При такому розкладі рівень складності знижується.

  Отже, ми розібралися з тим, що означає складність в Майнінг і за яким принципом вона змінюється. Однак є ще ряд питань, які необхідно вивчити. Продовжимо!

  Навіщо потрібна складність в Майнінг?

  Фігурки працюють шахтарів

  Тут можна виділити 3 ключові аспекти:

  1. Контроль емісії. Цей момент ми розглянули вище. Завдяки складності, кріптомонети не народжуються раніше (або пізніше) запланованого терміну.
  2. Цінність цифрового активу. Тут вже цікавіше. Справа в тому, що не всі криптовалюта мають обмежену емісію. Той же Ефіріум може бути випущений в будь-якій кількості (по крайней мере, поки). Та й час між блоками в цій мережі просто мізерна (близько 14 секунд за станом на 16.10.2018). Однак підвищення складності може надати цифровому активу вищу цінність на ринку, що позитивно позначиться на його курсі.
  3. Розвиток обчислювальних технологій. Зростання складності стимулює появу нового устаткування, яке застосовується в Майнінг. Зокрема, випускаються нові відеокарти і Асіка з високим хешрейтом, які забезпечують користувачеві солідну щомісячний прибуток. Тут все працює за простою закономірності: чим вище потужність обладнання конкретної людини, тим більше його роль у видобутку блоку і, отже, тим більший відсоток від загальної винагороди він отримує.

  Звичайно ж, на розвиток будь-якої криптовалюта (з тих, що підлягають Майнінг) впливає не тільки складність. Свою роль відіграє популярність, підтримка інвесторів, визнання на державному рівні. Але всього цього не буде без активних учасників, що підтримують працездатність кріптосеті, а для них саме складність є найголовнішим показником, адже від неї залежить рентабельність самого процесу Майнінг. Якщо даний параметр виросте занадто сильно, знизиться роль конкретного «шахтаря» у видобутку блоку, а разом з нею — і його винагороду.

  Як вираховується складність Майнінг?

  Графічне зображення математичних формул

  При проведенні таких розрахунків використовуються складні формули, в яких без спеціальних знань не розібратися. Однак є одне рівняння, що дозволяє зрозуміти загальний принцип коригування. Виглядає воно так — В = С / Г, де:

  • B — час, який витрачається на генерацію нових блоків (в секундах);
  • C — поточна складність Майнінг (хеші в секунду);
  • X — сумарний хешрейт мережі (вимірюється в хешах).

  Тепер розглянемо практичний приклад. Припустимо, з’явилася нова мережа, в якій розробники встановили 10-секундний часовий відрізок між появами нових блоків. Щоб отримати відправну точку візьмемо такі значення:

  • C (складність) — 1 H / s;
  • X (хешрейт) — 0,1 H.

  Ось як буде виглядати наш початкове рівняння — 10 = 1 / 0,1.

  Але тепер уявімо, що популярність нової криптовалюта підвищилася, і її стало добувати більше людей. До мережі підключилися нові потужності, а отже — збільшився хешрейт. Припустимо, його значення склало 100 H. Як видно, складності в 1 H / s вже недостатньо, щоб витримувати 10-секундний інтервал. Для визначення оптимальної складності нам знадобляться математичні знання початкової школи. Вирішуємо приклад — 10 = C / 100. Оскільки змінна C виступає в ролі діленого, нам потрібно помножити 10 на 100. У підсумку ми отримуємо значення 1000 H / s. Таким чином, рівняння стає правильним — 10 = 1000/100.

  Дане рівняння є найпростішим прикладом, що показує лише загальні принципи підрахунку, але воно дозволяє зрозуміти фундаментальну суть процесу зміни складності.

  Як дізнатися складність Майнінг: популярні ресурси

  Два онлайн-ресурсу, на яких можна дізнатися складність Майнінг
  Сторінки сайтів, на яких можна дізнатися складність Майнінг різних криптовалюта

  Щоб обчислити цей параметр, не потрібно самому проводити складні математичні розрахунки. Досить відвідати один з цих сайтів:

  1. bitinfocharts.com/ru/ — популярна платформа, що надає основну інформацію по криптовалюта: курс, капіталізація, час між блоками, розмір блоків і всього блокчейна і, звичайно ж, складність. На сайті представлено більше десятка цифрових активів, за якими можна отримати докладні відомості. Можна подивитися графік складності Майнінг цікавить монети і оцінити динаміку його зміни за роками. Ресурс має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і російськомовну локалізацію, так що вітчизняні «шахтарі» розберуться в ньому без особливих проблем.
  2. coinwarz.com/charts/difficulty-charts — перейшовши за цим посиланням, ви побачите список з більш ніж півтори сотні криптовалюта. Вибравши одну з них, ви потрапите на сторінку, на якій буде показаний графік зі змінами даного параметра по днях. Трохи нижче прописані цифрові значення складності за останні 120 днів. Сайт теж досить зручний, але підходить тільки для ознайомлення із складністю.

  Поточні значення складності популярних кріптосетей

  Нижче в таблиці наведені показники складності Майнінг 7 найпопулярніших криптовалюта. Інформація взята з сайту bitinfocharts.com/ru/ 16 жовтня 2018 року:

  криптовалютаСкладність Майнінг (H / s)
  біткоіни7,454,968,648,263
  біткоіни Кеш522,156,315,567
  Ефіріум3,194,593,581,702,792
  Лайткоін9,002,208
  Деш63,287,971
  монери67,071,995,030
  Ефіріум Класик198,500,216,265,058

  Перспективи: від чого буде залежати складність Майнінг в майбутньому

  Хлопець займається Майнінг криптовалюта за допомогою ферми з відеокарт

  Сучасні тенденції — підвищення популярності криптовалюта, розширення сфер їх застосування, вихід на ринок більш потужного обчислювального обладнання посприяють тому, що складність Майнінг буде рости. Це стане закономірним результатом збільшення числа «шахтарів», охочих дістати заповітний цифровий актив, і зростання загального хешрейта через використання просунутої апаратури.

  Деякі монети, наприклад, Ефіріум можуть зовсім піти від традиційного Майнінг. Зокрема, в цій мережі запланований перехід на механізм консенсусу PoS, при якому заробіток користувача безпосередньо залежатиме від суми монет у нього на рахунку.

  Якщо говорити про монетах, які продовжать видобуватимуться класичним способом, то в найближчі роки динаміка зміни складності повинна залишатися позитивною. Зменшення цього значення (в доступній для огляду перспективі) може статися з двох причин:

  1. Відтік Майнер. Таке явище може спровокувати падіння ціни або поява іншого цифрового активу, який вигідніше добувати.
  2. Повний крах криптовалюта. Тут мова йде про падіння ціни до мізерної відмітки, через що відбудеться згаданий вище відтік користувачів і працездатність платіжної системи просто не буде кому підтримувати.

  При відсутності таких негативних чинників за найближчі роки складність Майнінг повинна збільшитися, але в підсумку все одно станеться її різке зниження, обумовлене двома іншими причинами:

  1. Поступове зменшення винагороди. Емісія криптовалюта контролюється не тільки складністю, але і кількістю монет, яке отримують Майнер за кожен видобутий блок. Для прикладу можна розглянути той же біткоіни. Зараз за новий елемент мережі видається 12,5 BTC. Потім нагорода впаде до 6,25 BTC, ще через 4 роки — до 3,125 BTC і так далі. Згодом за блок почнуть видавати менше однієї монети, в результаті чого Майнінг стане нерентабельними, і трапиться закономірний відтік «шахтарів».
  2. Досягнення критичної позначки. Рано чи пізно станеться так, що навіть ферми, що складаються з десятка просунутих Асіка, не зможуть приносити своєму власникові нормальний дохід (навіть якщо за блок все ще буде видаватися кілька монет). Люди просто втратять інтерес до видобутку і різко впаде чисельність Майнер.

  Швидше за все, згадані причини вплинуть на складність одночасно, хоча не виключено, що критична позначка буде досягнута раніше.

  Криптовалюта (зокрема, біткоіни) зможуть зберегти своїх користувачів лише в тому випадку, якщо будуть мати надзвичайний курс, щоб навіть 100-200 тисяч Сатоши вважалися солідним капіталом. Правда для цього ціна однієї монети повинна перевалити за мільйон доларів, у що сьогодні віриться насилу.

  Ну що ж, нам вдалося з’ясувати, що означає складність в Майнінг, через що вона змінюється, за яким принципом прораховується і яка динаміка очікує цей параметр в майбутньому. Звичайно, вже сьогодні дане значення знаходиться на високій позначці (твердження стосується всіх криптовалюта, що добуваються шляхом обчислень), але це не означає, що Майнінг втратив актуальність. Новачки кріптовалютного світу все ще можуть отримувати солідний профіт від «шахтарської» діяльності, однак для цього потрібні чималі фінансові вкладення. Ризикувати чи ні — вирішувати вам.

  Що таке складність Майнінг і чому вона росте:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector