Забутий пароль біткоіни-гаманця — всі способи відновлення

 • Що робити, якщо забув пароль від гаманця Bitcoin — альтернативні методи
  • Підбір паролів
  • залучення хакера
  • Послуги кріптовалютного гіпнотизера
  • заміна пароля

 • Як не допустити проблем з забутим паролем від Bitcoin-гаманця — правила
 • Забутий пароль біткоіни-гаманця — проблема, з якою стикаються багато користувачів кріптосеті. У гонитві за надійним захистом власники гаманців шифрують сховища, придумуючи складні комбінації із застосуванням букв, цифр та інших символів. Такий підхід виправдовує себе, за винятком одного «але». Щоб уникнути труднощів з доступом до грошей, важливо відповідально підійти до зберігання пароля.

  Необхідно розуміти, що Bitcoin — віртуальна валюта, яка не має нічого спільного з банком. Якщо користувач забув пароль, шансів на відновлення мало. Ось чому важливо зробити паперову версію коду і зберігати її подалі від сторонніх очей (наприклад, в домашньому сейфі). У разі форс-мажору важливо знати способи, що дозволяють відновити в пам’яті загублений (забутий) пароль.

  Як вчинити, якщо забув пароль від біткоіни-гаманця — базові способи відновлення

  Значки біткоіни на задній кришці ноутбука

  Досвідчені користувачі запевняють, що для захисту криптовалюта в гаманці не можна використовувати тільки букви або прості слова. В надійному паролі повинні також бути присутнім символи і цифри, а загальне число елементів — від 16 і більше. Але існує інша сторона «медалі». Чим заплутаніше пароль, тим важче його запам’ятати. В результаті і виникають ситуації, які розглянуті в статті. Нижче поговоримо, як діяти користувачеві, якщо він забув пароль від біткоіни-гаманця.

  Загальний метод

  Перша думка, яка приходить на розум — спробувати відновити в пам’яті пароль, інформація про який однозначно залишилася в пам’яті. Для цього:

  1. Беремо аркуш паперу і виписуємо на нього всі відомості про паролі до гаманця біткоіни. Будь-які дані мають значення — кількість знаків, наявність букв з різних регістром, послідовність розташування різних символів.
  2. Формуємо список можливих паролів до гаманця, які приходять на розум.
  3. Пробуємо використовувати кожен з написаних варіантів. Починаємо з комбінацій, які найбільш вірогідні. Це пов’язано з тим, що при кожному помилковому введенні час очікування наступної спроби збільшується. Таким чином, підбір пароля може зайняти від 1-2 годин до декількох днів. При цьому ніяких гарантій успіху такого заходу немає.

  Розглянутий спосіб підходить до всіх видів гаманців, в тому числі, якщо користувач забув пароль до Bitcoin Core (офіційному гаманцю біткоіни). При таких обставинах втрата секретного коду до wallet.dat веде до недоступності BTC. Як результат, підбір варіантів пароля — один з небагатьох шляхів для повернення заощаджень.

  Відновлення пароля і технічна допомога

  слово

  Багато користувачів для зберігання BTC використовують сторонні сервіси. Такий варіант менш надійний з позиції безпеки, але шансів відновлення пароля в разі його втрати або банальної забудькуватості більше. Для цього:

  1. Використовуємо метод підбору, про який згадувалося вище.
  2. Пробуємо відновити пароль через спеціальну форму (пропонується онлайн-сервісом). На цьому етапі важливо згадати інформацію, яка прописувалась в момент реєстрації (телефон, пошта та інші відомості). При правильному вказівці даних на поштову скриньку приходить необхідний код або посилання. В останньому випадку потрібно перейти по лінку і сформувати новий пароль для входу.

  Складніше йде ситуація, коли власник BTC забув пароль від гаманця Bitcoin і не пам’ятає інформацію (ту, що вводилася при реєстрації). Тут єдиний шанс — написати в техдопомогу сервісу для зберігання біткоіни. Варто врахувати, що працівники служби підтримки не володіють інформацією по кодам користувачів, але дати рекомендації щодо подальших кроків вони можуть.

  Секретна фраза і резервна копія

  Зображення секретної фрази як способу відновлення доступу до біткоіни-гаманцю

  При створенні онлайн-гаманця Bitcoin система формує фразу, до складу якої входить від 12 і більше слів. Вона призначена для входу в біткоіни-гаманець при наявності проблем з паролем (втраті, забудькуватості власника). Її необхідно зберегти і використовувати при виникненні проблем з доступом.

  Якщо мова йде про десктопних гаманцях, потрібно згадати про резервної копії (необхідно робити відразу при інсталяції сховища). Якщо така є, знаходимо її і входимо в гаманець BTC. Резервне сховище повинне знаходитися на виносному носії.

  Офіційна версія техдопомоги blockchain.com

  Як зазначалося, один із способів відновлення — звернутися в службу підтримки онлайн-гаманця. У випадку з blockchain.com на звернення з такою проблемою техдопомогу відповідає, що не може допомогти в отриманні доступу при втраті пароля. Фахівці рекомендують зробити такі кроки:

  1. Спробувати підібрати пароль (використовувати кілька найбільш ймовірних комбінацій для отримання доступу).
  2. Застосувати фразу з 12 слів. При наявності такої можна створити новий гаманець і повернути заповітні монети.

  Що робити, якщо забув пароль від гаманця Bitcoin — альтернативні методи

  Зображення переляку через забутого пароля

  Часто буває, що складність пароля виключає можливість ручного підбору, а перераховані вище методи не підходять по тій або іншій причині. У такій ситуації можна використовувати альтернативні шляхи. Якщо користувач забув пароль від гаманця біткоіни, можна скористатися рядом альтернативних варіантів порятунку. Розглянемо їх детальніше.

  Підбір паролів

  Якщо вручну підібрати кодові символи не вдається, варто задіяти спеціальні програми (наприклад, John the Ripper) або скористатися послугами призначених для цього сервісів. В останньому випадку потрібно бути уважним при співробітництві і відразу уточнювати умови. Якщо працівники сервісу успішно справляються з поставленим завданням, вони стягують плату (певний відсоток від наявних на гаманці засобів).

  Ще один варіант — написати програму по підбору пароля самостійно. Цей спосіб підійде для людей, що мають уявлення про програмування.

  Зі схожою ситуацією зіткнувся один з користувачів мережі Максим Будман (фахівець в IT сфері). Він розповів, що кілька років тому забув пароль від онлайн-гаманця blockchain.com (в той період сайт мав інший домен — blockchain.info). Користувач спробував безліч варіантів коду, але підібрати його вручну так і не вдалося. Тоді вони пішли іншим шляхом і самі створили програму для злому гаманців. Вона виявилася ефективною і допомогла в отриманні доступу до грошей.

  Максим також зазначив, що в Мережі зустрічається багато шахраїв, які пропонують підібрати паролі. Був випадок, коли людина за певну плату переслав замовнику 20 комбінацій, жодна з яких не підійшла. Після запитання, що робити далі, виконавець зник.

  залучення хакера

  Хакер за ноутбуком

  Наступний варіант — пошук фахівця, готового за певну плату зламати біткоіни-гаманець і надати доступ власнику. При пошуку претендента важливо віддавати перевагу перевіреним особам, послугами яких вже користувалися друзі або знайомі. У цьому середовищі багато шахраїв, які можуть зламати гаманець і забрати наявні біткоіни собі.

  Послуги кріптовалютного гіпнотизера

  Малюнок кріптовалютного гіпнотизера

  У Росії послуги таких фахівців є рідкістю, але за кордоном люди, які забули пароль від Bitcoin-гаманця, часто залучають гіпнотизерів. Завдання виконавця в тому, щоб допомогти людині відновити ланцюг подій і відомості про секретний наборі символів. За послуги кріптовалютние гіпнотизери беруть різні суми, які можуть бути фіксовані (наприклад, 1 біткоіни) або залежати від числа монет в гаманці (до 5-10% від його вмісту). При цьому забутий пароль від гаманця біткоіни — не єдина проблема, з якою люди звертаються за допомогою.

  У Росії одним з таких людей є Вероніка Мерімур. Вона заявляє, що працює з підсвідомістю замовника. Вероніка запевняє, що згадати пароль дозволяє видалення підсвідомих блоків. Завдання фахівця в тому, щоб розслабити людини, зняти страхи і стресовий стан, допомогти йому згадати, якщо не сам набір символів, то хоча б місце його збереження. Складність в тому, що не всі «пацієнти» схильні до дії гіпнозу.

  Застосовувана методика залежить від способу створення пароля. Якщо людина придумала його самостійно, ймовірність відновлення вище. Коли набір символів створили за нього (інші люди або програма) успіх можливий в тому випадку, якщо інформація збережена на сторонньому носії.

  У ситуації зі складними паролями Мерімур діє таким чином. Вона занурює клієнта в гіпнотичний стан і змушує його пригадати всю інформацію про кодовому наборі. У багатьох випадках вдається витягти з пам’яті необхідний набір цифр, букв і символів.

  Що стосується вартості послуги, вона становить 1 біткоіни. Вероніка скаржиться, що через часті перевірок на «профпридатність» з боку сторонніх осіб їй довелося встановити передоплату. Лише після цього до неї почали звертатися ті люди, які реально забули пароль від біткоіни-гаманця.

  заміна пароля

  Бувають ситуації, коли людина встановила пароль, а згодом засумнівався в його надійності або вважає, що може його забути. У такій ситуації секретну комбінацію краще поміняти. Наведемо інструкцію, як це зробити на blockchain.com:

  1. Авторізуемся в гаманці, після чого йдемо в розділ налаштувань.
  2. Переходимо в «Пароль гаманця», а після в секцію його зміни.
  3. Зверху пишемо колишню комбінацію, а потім двічі новий пароль.
  4. Зберігаємо зміни.

  Сервіс інформує, що служба підтримки не зможе передати пароль при його втраті. Отримати доступ до Bitcoin можна так:

  1. Шляхом верифікації електронної пошти.
  2. Із застосуванням резервної seed-фрази.
  3. Використовуючи підказку (запитується при реєстрації).

  Як не допустити проблем з забутим паролем від Bitcoin-гаманця — правила

  Пароль записаний на паперовому листочку

  Надійний пароль складається з великого числа елементів, тому спроба запам’ятати його в 90% випадків призводить до втрати доступу до BTC. Щоб уникнути труднощів, важливо дотримуватися ряду простих порад:

  1. Після створення пароля переносимо його на паперовий носій і зберігаємо в надійному місці (наприклад, в сейфі).
  2. Використовуємо парольний фразу. По суті, це більш надійний варіант пароля, здатний захистити від атак хакерів. У пральних фразах повинні бути літери різних регістрів, знаки, а також цифри. Тут може допомогти програма PGP. Вона використовується, щоб зашифрувати закритий ключ спеціальної пральний фразою. При цьому приватний ключ повинен знаходитися на виносному обладнанні (наприклад, флешці). Завдання — придумати, а згодом не забути необхідну групу слів. Як фрази-пароля можна використовувати перші рядки віршів, доповнивши їх цифрами.
  3. Застосовуємо менеджер паролів. Щоб не забути кодові символи, можна використовувати спеціальний сервіс для зберігання паролів (наприклад, LastPass). Плюс в тому, що тут можна тримати різні паролі і бути впевненим в їх збереження. Мінус в тому, що за використання функціоналу таких майданчиків доведеться платити. На 17 серпня 2018 року найбільш бюджетний тариф згаданого сервісу становить 24 долари на рік. Але це невелика плата за надійність.
  4. Чи не прив’язуємо номер телефону гаманця. Сьогодні популярна двухфакторная аутентифікація, що передбачає застосування додаткового засоби захисту (крім пароля). І якщо в Росії прив’язка телефонного номера до гаманця поки безпечна, за кордоном існує багато варіантів шахрайства. Зловмисники добувають телефон людини (наприклад, беруть його з однієї з куплених баз), після чого дзвонять в технічну допомогу і кажуть про бажання перенести номер на іншого оператора. Все, що потрібно — дізнатися номер PIN-коду, після чого сказати його людині з техпідтримки вже іншої мобільної мережі. Альтернативні варіанти — застосування апаратного токена (коштує 20-30 доларів) або спеціального додатка для входу на телефоні (приклад, Google Authenticator).

  Застосування розглянутих в статті способів не гарантує успіх відновлення пароля. Але спробувати всі запропоновані шляхи необхідно, а особливо, якщо в гаманці біткоіни лежить велика сума. Головне — бути уважним і пам’ятати про шахрайство в Мережі.

  Відео з одним з варіантів відновлення доступу до біткоіни-гаманцю:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector