Забув пароль від біткоіни-гаманця — як дізнатися, підібрати або згадати

Паролі від біткоіни-гаманців часто губляться, забуваються, а відновити їх не так уже й просто. У 9 з 10 випадків проблема закінчується неможливістю використовувати наявні в розпорядженні віртуальні монети, але при певних обставинах комбінацію букв, символів і цифр можна згадати або відновити. Які варіанти вирішення доступні в разі втрати пароля? Чи можливе відновлення доступу до грошей, і якщо так, то якими способами?

Перед вивченням теми розглянемо кілька типових ситуацій:

 1. У 2016 році М. Фрауенфельдер купив на 3000 доларів монети Bitcoin і зберігав їх у апаратній гаманці. Через якийсь час він забув пароль і не зміг знайти лист з кодом доступу для відновлення символів. Марк зв’язався зі службою підтримки сховища Трезор і пояснив ситуацію, що склалася. Для відновлення вимагали ПІН або фразу Seed, тому повернути гроші через фахівців компанії не вдалося. Звернення до гіпнотизерам також не дало результату, а ось залучення до роботи хакера забезпечило повернення грошей. Згідно з деякими версіями, підліток з Великобританії відправив Марку докладний відео по злому, за що отримав солідну винагороду.
 2. Один журналіст з Австралії (К. Сімпсон) ще в 2010 році придбав 1 400 BTC за 25 місцевих доларів. Місцем зберігання був обраний жорсткий диск. При переїзді до дівчини в 2011-му Сімпсон вирішив позбутися від старих джерел даних, тому на звалищі виявився і жорсткий диск. Журналіст згодом згадав про втрату, але не сприйняв ситуацію, як трагедію. Тільки після того, як біткоіни виріс в ціні до 2,5 тисяч доларів, він усвідомив, що втратив 3,5 мільйона доларів. Повернути криптовалюта, звичайно, не вдалося.

Забув пароль від біткоіни-гаманця на біржі — як вчинити?

Відновлення пароля на біржі blockchain.info
Відновлення доступу до гаманця на біржі blockchain.info за допомогою секретної фрази

Дії власника віртуальних монет залежать від типу гаманця, в якому вони зберігаються. Коли справа стосується шифрування віртуального гаманця паролем, при втраті останнього повернути гроші можливо. Кращий варіант, якщо людина згадає необхідний набір символів. Так, на сайті офіційної підтримки користувачів Blockchain зазначено, що пароль не зберігається на серверах. Це означає, що адміністрація не зможе допомогти у відновленні цих відомостей.

У такій ситуації отримати доступ до біткоіни-гаманця можна в наступних випадках:

 1. При наявності спеціальної відновлювальної фрази.
 2. У разі використання підказки до паролю, яка направляється на e-mail. При цьому ставити працюючий пароль у вигляді такої підказки заборонено.

Якщо людина встановила другий пароль (як варіант, для гаманця Blockchain) і забув його, відновлення вже неможливо.

Якщо мова йде про сховище на сторонніх майданчиках, знайти вихід легше, адже між власником гаманця і криптовалюта знаходиться посередник. Якщо активувати один із способів відновлення, повернути доступ до віртуальних грошей реально. Залежно від майданчика це можна зробити за поштовою скринькою, через СМС або за допомогою спеціальної відновлювальної фрази.

Наприклад, на сервісі blockchain.info передбачені наступні способи відновлення:

 1. Верифікація електронної пошти. Після проходження перевірки в разі втрати відомостей про гаманці на e-mail відправляється ID сховища.
 2. Резервна секретна фраза. Якщо користувач забув пароль від біткоіни-гаманця, він може відновити його шляхом застосування seed-фрази.
 3. Підказка для пароля. Щоб згадати набір символів для доступу до сховища, після реєстрації на сервісі можна встановити підказку для пароля.

Розглянуті вище настройки встановлюються через центр безпеки. Крім того, в онлайн-гаманці передбачена 2-факторна аутентифікація. При втраті пристрою, з якого людина входила на ресурс, можна повернути доступ до грошей по ID або через e-mail. В крайньому випадку, якщо немає інформації для доступу в особистий кабінет, можна звернутися в службу підтримки і розповісти про ситуацію, що склалася. В цілому, паролі біржових або онлайн-гаманців відновити найпростіше, оскільки на сайтах сховищ часто існує спеціальна форма. На цьому етапі потрібно згадати дані, що надаються на етапі реєстрації. Тут може стати в нагоді e-mail або телефонний номер. При коректному вказівці даних на e-mail приходить лист з необхідною інформацією (наприклад, паролем для доступу або посиланням, при переході через яку є його відновлення).

Як згадати пароль від біткоіни-гаманця — рекомендації для паперових, апаратних, десктопних версій

Хлопець пригадує пароль від свого біткоіни-гаманця

Відновити пароль від паперового, десктопного та апаратного гаманців Bitcoin в більшості випадків неможливо. При певних обставинах набір символів можна згадати. Для цього робимо наступне:

 1. Виписуємо дані, які є про пароль. Важлива будь-яка дрібниця, будь це число елементів, присутність в коді цифр або великих літер. Не менше значення має послідовність їх розташування.
 2. Складаємо перелік доступних паролів на окремому аркуші паперу.
 3. Пробуємо увійти в обліковий запис під кожним з варіантів. У деяких сервісах при кожному неправильному введенні підвищується час очікування чергової спроби.

Якщо розглянутий спосіб не підійшов, існує ряд інших шляхів, як дізнатися пароль біткоіни-гаманця:

 1. Seed-фраза. Майже у всіх гаманцях для Bitcoin при реєстрації задається набір слів, які в подальшому застосовуються для відновлення доступу. Якщо людина забуває пароль і не може отримати доступ до грошей, застосування цієї фрази дозволяє вирішити проблему.
 2. Наявність резервної копії. При створенні програмних гаманців часто пропонується збереження резервної копії на іншому носії. Якщо у вас є резервна копія, то ви зможете відновити доступ до грошей.
 3. Софт. Ще один спосіб — підібрати пароль за номером біткоіни-гаманця, за допомогою наявної інформації через програму або сервіс. При наявності знань програмування можна зробити підбирач своїми руками. Як варіант, допускається використання сервісу github.com/gurnec/btcrecover. Крім того, за посиланням dev.by/lenta/main/podbor-parolya-na-svoy-koshelek-bitcoin приведена докладна інструкція з написання програми для підбору пароля.
 4. Сторонні фахівці. Знаходимо майстра, готового за винагороду зайнятися зломом сховища. Недолік — ризикованість варіанту, адже в разі успішно виконаної роботи хакер може заволодіти всіма BTC.
 5. Гіпнотизер. Вище розглянуті стандартні варіанти, як згадати пароль від біткоіни-гаманця. Але має місце і інший підхід — залучення до роботи фахівця, здатного вводити людини в транс. До таких майстрів відносяться гіпнотизери, які користуються широким попитом не тільки в РФ, але і в світі. Завдання людини в тому, щоб допомогти клієнту відновити важливу інформацію і відновити пароль. Мінус — висока вартість послуги, яка, як правило, обходиться до 5% суми на сховище. З іншого боку, в разі успіху вдається повернути велику частину коштів.

Як поміняти пароль в біткоіни-гаманці — інструкція

Гаманець і емблема біткоіни на білому тлі

Якщо це потрібно, кожен користувач має право змінити набір символів, за допомогою якого він отримує доступ до грошей. Така потреба, як правило, викликана недостатньою складністю старого пароля або побоюванням втратити доступ до засобів. Послідовність дій залежить від типу гаманця. Нижче розглянемо, як поміняти пароль в біткоіни-гаманці blockchain.info:

 1. Йдемо в секцію налаштувань, а далі — «Безпека».
 2. Знаходимо рядок «Пароль гаманця» і з правого боку натискаємо кнопку «Змінити».
 3. Вказуємо у верхньому рядку старий пароль, а після два рази новий.

Система відразу попереджає, що паролі не зберігається на серверах майданчика. У разі його втрати співробітники сервісу не зможуть допомогти, але зате користувачам доступна опція відновлення. При бажанні можна встановити підказку для основного пароля і встановити ще один.

На завершення відзначимо, що випадків з втратою пароля тисячі, а кожен користувач підходить до вирішення питання індивідуально. Тут багато що залежить від типу гаманця, наявності будь-яких відомостей про паролі і можливості відновлення.

Відео, як відновити доступ до біткоіни-гаманцю:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector