Зростання складності Майнінг біткоіни — як часто збільшується

Збільшення складності Майнінг біткоіни — факт, який негативно впливає на розмір заробітку при видобутку криптовалюта і змушує купувати більш дороге обладнання для отримання нових блоків. Багато учасників кріптосеті «здаються» і переходять на Майнінг більш «молодих» монет, що мають невелику складність і порівняно високий курс. Але чи варто йти на такий крок? Нижче розглянемо, з чим пов’язана зміна складності протягом року? Як часто відбувається підвищення або зниження? Як швидко росте цей параметр мережі? Ці та інші питання розглянемо в статті.

Що таке зростання складності Майнінг біткоіни — теорія

монета біткоіни

Процес видобутку віртуальних монет — комплекс заходів, спрямованих на пошук хеша чергового блоку в кріптовалютной мережі шляхом виконання математичних дій за допомогою спеціального обладнання. Роль останнього можуть виконувати процесори (графічні та центральні), Асіка, FPGA чіпи і навіть жорсткий диск. Залежно від обраної техніки змінюється і швидкість виконання математичних дій, а також ефективність заробітку віртуальних монет.

Видобуток криптовалюта Bitcoin — завдання Майнер, які віддають в мережу наявну потужність і отримують винагороду. Розмір останнього змінюється з періодичністю раз в 4 роки. Якщо в момент появи віртуальних монет біткоіни (в 2009 році) премія становила 50 BTC, в 2012 році параметр знизився вдвічі (до 25 біткоіни), а в 2016-м ще в два рази — до 12,5 Bitcoin. Чергове зменшення відбудеться за графіком в 2020 році, коли за видобутий блок буде видаватися 6,25 монет.

Особливість здебільшого криптовалюта в обороті — дефляційна структура. Це означає, що максимальне число коинов лімітується на етапі створення віртуальних грошей. У випадку з біткоіни це кількість обмежена 21 мільйоном монет. На 4 травня 2012 року видобуто 17 014 400 коинов. За розрахунком експертів останній BTC буде отримано до 2140 рік (при збереженні поточної інтенсивності).

Щоб не допустити прискорення процесу видобутку, Сатоши Накамото встановив правило, що має на увазі ускладнення Майнінг біткоіни з певною періодичністю (раз в 2016 блоків). Сам термін «складність» приховує під собою обсяг математичних дій, необхідних для отримання чергового елемента blockchain. Іншими словами, чим більше згаданий параметр, тим важче Майнер розгадати хеш і тим більш потужне обладнання доведеться застосовувати для роботи.

На тлі зниження винагороди (про це згадувалося вище) і зростання трудомісткості Майнінг біткоіни падає і рентабельність. Щоб утриматися «на плаву» і підтримувати прибуток на високому рівні, учасники мережі вдосконалюють ферми для Майнінг або підключаються до хмарних сервісів.

Зростання складності Майнінг біткоіни в місяць

Графік складності біткоіни за останні 3 місяці
Графік зміни складності мережі біткоіни

На 4 травня 2018 року параметр трудомісткості досяг позначки в 4,022 ТХ / с. Але так було не завжди. На старті появи віртуальної монети її Майнінг займався тільки творець — Сатоши Накамото. Наприклад, в липні 2009 року цей показник становив 1 Хеш в секунду. У 2010 році до видобутку криптовалюта проявляє інтерес все більше Майнер, що призвело до зростання складності Майнінг біткоіни. Вже до 2011 року цей показник зріс до рівня 14,48 КХ / с.

З кожним роком біткоіни набирав популярності. Судячи з графіком складності, вже до січня 2012 року показник переступив за позначку в 1 МХ / с. Це означає, що всього протягом 3-х років параметр виріс більш ніж в мільйон разів.

Дальше більше. У період з 2012 по вересень 2103 року складність не перевищувала позначку в 100 МХ / с, після чого стався черговий стрибок. Уже в січні 2014 року показник досяг 1,41 ГХ / с. Протягом року параметр збільшився ще в 40 раз, а в січні 2016 го він становив 103 ГХ / с. Далі зростання сповільнилося, і протягом року складність зросла тільки в три рази. Але основний стрибок стався в 2017, адже вже до кінця року була «пробита» відмітка в 1,9 ТХ / с. Далі все за 4 місяці 2018 го показник збільшився більш ніж в 2 рази. Експерти впевнені, що при таких темпах Майнер можуть залишитися без роботи.

Багато хто цікавиться, як часто відбувається зростання складності Майнінг біткоіни в місяць. Щоб відповісти на питання, важливо знати нюанси роботи кріптовалютной мережі Bitcoin. Сатоши Накамото встановив, що один блок видобувається протягом 10 хвилин (з невеликою похибкою). Перегляд складності відбувається через кожні 2016 блоків, на видобуток яких йде близько двох тижнів. Це означає, що протягом місяця цікавить параметр змінюється двічі. У бік зниження або підвищення — це вже залежить від тенденцій, які склалися в самій мережі.

Для пошуку хеша останній повинен мати розмір менше мети (така особливість закладена в алгоритмі PoW). Сам хеш є випадковою цифру в діапазоні від нуля до 2 * 256-1. Якщо майнер працює самостійно, розрахунок часу на отримання наступного блоку проходить наступним чином — складність * 2 * 32 / хешрейт. У чисельнику вказується поточний параметр (на момент розрахунку), в знаменнику — продуктивність обладнання, яке застосовує майнер. Після нескладних розрахунків вдається побачити час, який йде на пошук необхідного хеша (видобуток блоку).

Знаючи, як збільшується складність Майнінг біткоіни і маючи перед очима графік зміни цього параметра, учаснику мережі простіше спланувати рентабельність видобутку віртуальної валюти не тільки на найближчі 1-2 місяці, але і на рік вперед. Не можна забувати про ще один важливий параметр — курсовою ціною, яка також впливає на підсумковий дохід Майнера.

Як росте складність Майнінг біткоіни, в чому причини і на що впливає цей параметр?

Шахтарі з кирками і логотип біткоіни

Варто врахувати, що в зміні складності не існує суворої циклічності. Час на видобуток 2016 блоків змінюється в широкому діапазоні, тому число змін протягом місяця може бути більше. Майнер, які давно заробляють видобутком віртуальних монет, знають цю особливість. Також вони розуміють, що на розмір прибутку впливають і інші параметри, такі як премія за черговий блок, тип пулу, курсова вартість та інші фактори.

Щоб відповісти на питання, як часто змінюється складність Майнінг біткоіни, досить глянути на графік. Так, з початку 2018 року цей показник змінювався 9 разів. Якщо врахувати, що на 4 травня 2018 роки з початку січня відбулося 17,5 тижнів, зміна відбувається в середньому через кожні 1,94 тижні (тобто близько 2 тижнів, про які згадувалося вище). Якщо врахувати, що черговий стрибок стався 28 квітня, наступного зростання можна очікувати до 11-12 травня 2018 року.

Чому росте складність?

До причин зростання складності видобутку біткоіни варто віднести:

  1. Розвиток технологій і поява більш продуктивних ASIC-Майнер. Перші зміни в кріптовалютной мережі стали помітні в 2014 році, коли Майнер отримали в розпорядження Асіка — спеціальне обладнання, здатне виконувати велику кількість однотипних завдань, спрямованих на пошук цікавить хеша. На відміну від відеокарт, вони мають більш високий хешрейт. З появою ASIC-Майнер, на видобуток 2016 блоків стало йти менше часу, на що система реагувала зростом складності для збереження балансу (видобутку одного блоку протягом 10 хвилин). Наприклад, якщо хешрейт однієї відеокарти вимірюється в МХ / сек, сучасний Асік видає продуктивність від 8-10 ТХ / с і більше. На цьому тлі GPU і ферми на відкритих швидко втратили актуальність. У 2018 році «гонка» триває. Виробники випускають на ринок все більш потужні пристрої, а кріптовалютная мережу реагує на це черговим зростанням складності.
  2. Підвищення популярності Bitcoin. Не можна забувати про ще один чинник, який зробив біткоіни популярним — підвищення курсової ціни. Ще на початку січня 2017 року ціни на BTC ледь сягала 960 доларів за одну монету, а вже в грудні цього ж року курс підскочив до 20 тисяч доларів. На цьому тлі десятки тисяч Майнер кинулися інвестувати і добувати криптовалюта. Якщо говорити в цілому, процес припливу учасників мережі, які хотіли б видобувати криптовалюта, не припиняється ще з 2010 року. Чим більше людей переходить на видобуток біткоіни, тим вище сумарна потужність обладнання в мережі, тим швидше видобуваються блоки і тим активніше зростає складність. Тут простежується та сама закономірність, про яку згадувалося вище.
  3. Рентабельність вкладень в криптовалюта. Зростання вартості Bitcoin приваблює багатьох гравців ринку, які розраховують на короткострокові та довгострокові інвестиції.
  4. Перенесення потужностей з інших криптовалюта. Багато Майнер, розчарувавшись у видобутку інших монет, переключаються на Майнінг біткоіни. Про результати такого процесу вже згадувалося вище — підвищується загальний хешрейт і кріптовалютная мережу змушена на це реагувати.
  5. Інші фактори. Не можна забувати, що криптовалюта BTC залежна від настроїв, які мають місце в суспільстві, наприклад, від ставлення законодавства до Bitcoin і кріптовалютному сектору в цілому.

Мережа реагує на розглянуті вище фактори, що неминуче позначається на учасниках мережі. Знаючи, коли наступне ускладнення Майнінг біткоіни, можна спрогнозувати майбутній прибуток і визначитися зі зміною доходів в черговий часовий проміжок. При цьому можна простежити тенденцію зростання. Наприклад, останнє підвищення відбулося 28 квітня, і складність збільшилася на 4,7 відсотків. В середньому параметр зростає в діапазоні від 4 до 8 відсотків.

Якщо виходити з технічної точки зору, що розглядається показник залежить від двох основних чинників:

  1. Загального хешрейта в мережі, тобто сумарного обсягу потужностей обладнання всіх Майнер.
  2. Часового проміжку, який витрачений на обчислення хеш минулих 2016 блоків.

Іншими словами, не має значення, скільки людей зайнято здобиччю криптовалюта BTC, і які потужності задіяні в цьому процесі. Встановлений Сатоши Накамото параметр залишається незмінним — близько 10 хвилин на блок. Якщо за створення чергових 2016 елементів через різке підвищення потужностей пішов більший часовий проміжок, система реагує і ускладнює завдання для Майнер. Як результат, з підвищенням числа ферм, які видобувають віртуальні гроші, збільшується і складність.

У чому залежність?

Варто врахувати, що між даним показником і доходом Майнера є пряма залежність. У разі зростання складності на 15-20%, прибутковість видобутку криптовалюта учасника мережі падає (приблизно на такий же відсоток). Цю особливість важливо врахувати при купівлі дорогого обладнання.

З урахуванням сказаного виділимо два важливих правила:

  • Підвищення числа Майнер і зростання загального хеша призводить до прискорення видобутку. В результаті для виконання розрахунків і отримання блоків потрібна більша кількість математичних дій.
  • Зменшення хешрейта веде до зворотної ситуації — швидкість формування 2016 блоків зменшується. Як результат, трудомісткість видобутку черговий «партії» падає, і відбувається зниження потужності. Такі ситуації траплялися раніше, але мали короткочасний характер.

Алгоритм обчислення видобутку Bitcoin складний для звичайного користувача. Як правило, калькулятори, які допомагають визначити прибутковість, а також інші сервіси автоматично обчислюють цей показник, що спрощує завдання для інших учасників мережі. При цьому трудомісткість розрахунків — величина, яка змінюється з плином часу і залежить від коливань продуктивності застосовуваного в кріптовалютной мережі обладнання. Якщо зростає хешрейт, підвищується і складність.

До чого може привести ускладнення Майнінг біткоіни?

Подальшу долю видобутку Bitcoin складно передбачити. Якщо вірити поточним тенденціям, трудомісткість Майнінг кожні 2 тижні підвищується на 5-8 відсотків. Це означає, що до кінця 2018 року показник складності може досягти 8-10 ТХ / с. При такому стані речей багато Майнер зіткнутися з труднощами видобутку віртуальної монети. Зокрема, багато Асіка, які раніше приносили високий дохід, втратять актуальність.

У Майнер в такій ситуації буде два шляхи — відмовитися від видобутку біткоіни на користь іншої криптовалюта або продовжити вкладати гроші в покупку більш потужного устаткування. У разі вибору першого варіанту загальний обсяг хеш в мережі знизиться, що призведе до зменшення трудомісткості видобутку віртуальних монет. У другій ситуації складність продовжить рости.

Крім того, до 2140 року всі криптовалюта будуть здобуті, і Майнер не зможуть отримувати прибуток від створення блоків. З платежів залишиться лише комісія, яка виплачується учасникам мережі за проведення транзакцій. Тут також можливі різні варіанти розвитку подій — починаючи від зміни алгоритму роботи мережі біткоіни і закінчуючи повним крахом криптовалюта.

При цьому технології не стоять на місці. Найближчим часом може відбутися прорив, який приведе до появи ще більш потужних Майнер з продуктивністю, в десятки разів перевищує поточні показники. Мінус в тому, що таке обладнання буде недоступно звичайним користувачам, і Майнінг Bitcoin перейде в руки великих корпорацій. Що стосується звичайних користувачів, вони будуть змушені перейти на видобуток інших криптовалюта.

Помилка багатьох — поспіх. Вони не звертають уваги на той факт, як росте складність Майнінг біткоіни, і не враховують поточні тенденції ринку. Учасники мережі наосліп купують дороге обладнання (ASIC-Майнер) в надії отримати свій «шматок пирога». І дійсно, якщо виходити з розрахунків на 4 травня 2018 року, окупність Асіка становить в середньому від 6 до 12 місяців. З ростом складності буде відсуватися і термін покриття витрат на покупку устаткування, а також оплату електроенергії.

Не дивно, що багато Майнер переходять на Ефіріум або монери, які ще можна добувати за допомогою відеокарт, а не дорогих Асіка. Крім того, багато людей віддають перевагу фермам на GPU, які малоефективні для видобутку біткоіни, але легко перебудовуються для Майнінг інших віртуальних монет. Крім того, учасники мережі інвестують гроші в нові монети, які тільки починають рости. Такий крок ризикований, але він може виправдати себе в майбутньому (в разі зростання).

При цьому відмовлятися від інвестицій в біткоіни через дорожнечу обладнання не обов’язково. Криптовалюта завжди можна купити через обмінний пункт, біржу або у третьої особи, а також заробити (наприклад, приймати оплату в Bitcoin за товари і послуги).

Більше інформації про зростання складності в Майнінг:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector