Біржа криптовалюта — що це, види і принцип роботи

Біржа криптовалюта — спеціальна платформа, яка пропонує користувачам кріптосеті широкий набір функцій. Тут доступний обмін віртуальних монет між собою і на фіатние гроші, покупка і продаж, заробіток на різниці курсів. На відміну від обмінних пунктів учасники бірж отримують більше можливостей з позиції вигоди і функціоналу. Багато сервісів дозволяють не тільки проводити операції з криптовалюта, але і зберігати її на внутрішніх гаманцях. Нижче розглянемо, в чому особливості таких майданчиків, як вони з’явилися і які види бувають. Поговоримо про принципи роботи сервісів і виділимо найкращі з них на грудень 2018 року.

Що таке біржа криптовалюта — суть і визначення

Малюнок торгівлі на біржі

У 2009 році з’явилася перша криптовалюта Bitcoin, що відрізняється від фіатних грошей особливим побудовою, анонімністю, високою швидкістю транзакцій і низькою комісією. З ростом популярності виникла потреба в кріптовалютних біржах — спеціальних майданчиках, де користувачі обмінювалися одні віртуальні монети на інші або на фіатние гроші (долари США, рублі, юані і інші). Учасники кріптосеті добували монети за допомогою Майнінг, а після конвертували їх на спеціальному майданчику.

Сьогодні кожен учасник кріптовалютного спільноти знає про існування бірж криптовалюта, що це таке, і в чому особливості. Простими словами — це місце для вигідною конвертації віртуальних монет в різних напрямках. При цьому функціонал безпосередньо залежить від біржового майданчика і її виду.

Як з’явилися біржі криптовалюта?

Логотип біржі Mt.Gox

Перша біржова площадка з’явилася 6 лютого 2010 року і називалася Bitcoin Market. Цей сервіс був «пробою пера» і мав обмежені можливості, тому представники кріптовалютного спільноти вважають «першопрохідцем» біржу Mt.Gox, відкриту 17 липня 2010 року. Її творцем є Джек МакКалеб. Як тільки він почув про біткоіни, відразу зробив додаток і розмітив його на спеціальному домені. Біржа Mt.Gox стала єдиним сервісом для купівлі / продажу та обміну віртуальної валюти.

Нововведення зацікавило ряд великих інвесторів, які оцінили потенціал кріптовалютного ринку. З кожним днем ​​біржа набирала обертів, збільшувалася активність торгівлі, підвищувався попит на віртуальну валюту. Уже в перший день появи майданчика вдалося продати тільки 20 BTC, а через три місяці оборот виріс майже в 10 разів (до 200 тисяч монет). Щотижня в угодах купівлі / продажу брало участь 50 000 BTC, а через рік (восени 2011 року) добовий обсяг торгів досяг позначки в 27,5 тисяч біткоіни.

Незважаючи на зростання популярності, МакКалеб вирішив кинути проект, і навесні 2011 року оголосив про бажання зайнятися іншими проектами. Новим власником став програміст з Франції Марк Карпелес.

Надалі із зростанням популярності біткоіни збільшилася і кількість кріптовалютних майданчиків, а сьогодні їх кількість обчислюється кількома десятками.

Види і особливості бірж криптовалюта

біржа Binance
Інтерфейс біржі Binance

За призначенням виділяється кілька типів біржових кріптовалютних сервісів:

 • Для обміну цифрових грошей на світові або національні фіатние гроші.
 • Конвертація віртуальних монет один з одним.
 • Обмін конкретних ФОРКОМ біткоіни.

З розвитком кріптовалютной сфери грань між типами біржових майданчиків стерлася. Майже всі біржі мають широкий функціонал і дозволяють проводити великий спектр операцій в різних напрямках.

Сьогодні кріптовалютние біржі відрізняються за функціональними можливостями, а саме:

 1. Вибір віртуальних монет. Початківці майданчики, як правило, працюють з невеликим набором криптовалюта і фіатних грошей. Користувачам доступні декілька десятків або сотень пар. З ростом популярності і рейтингу можливості кріптовалютной майданчики також зростають.
 2. Особливості виведення. Біржі розрізняються за кількістю монет, доступних для виведення на гаманці. Як правило, це біткоіни, Лайткоін, Ефір і інші Коін. У популярних майданчиків цей перелік обчислюється десятками видів віртуальних і фіатних грошей. Деякі кріптовалютние сервіси дозволяють виводити тільки звичайну валюту, а віртуальні гроші доводиться обмінювати.
 3. Розмір комісії. Кожен майданчик встановлює індивідуальні вимоги щодо плати за операцію купівлі / продажу або виведення криптовалюта. Сервіс може стягувати комісію тільки з одержувача монет або обох учасників угоди. Іноді плата береться за введення і виведення грошей.
 4. Необхідність верифікації. Біржові майданчики відрізняються по можливості ведення торгів без розкриття особистості. Як правило, анонімні користувачі мають доступ до обмеженого функціоналу. Ліміти знімаються після ідентифікації.
 5. Рівень безпеки. Біржі розрізняються за ступенем захисту особистого кабінету і даних користувачів. В одних сервісах для входу досить вказати пароль, а у інших потрібно двухфакторная аутентифікація. Є і більш складні способи перевірки користувача.
 6. Варіанти введення-виведення. Біржі розрізняються по числу способів введення цифрових і фіатних грошей, а також способам їх виведення на різні платіжні системи.
 7. Обсяги торгів. На початківців майданчиках добові обсяги не перевищують декількох мільйонів доларів, а на великих біржах з високим рейтингом вони досягають декількох мільярдів.
 8. Додаткові функції. Кріптовалютние біржі розрізняються за можливостями для клієнтів. Багато майданчиків пропонують маржинальний торгівлю, можливість участі в реферальних програмах, нарахування відсотків на збережену криптовалюта і так далі.

Крім того, біржі криптовалюта розрізняються по мові оформлення, інтерфейсу, швидкості і способам зв’язку з технічною підтримкою, розташуванню сервісів і так далі.

Принцип роботи бірж криптовалюта

біржа Exmo
Інтерфейс біржі Exmo

Незалежно від типу і функціоналу біржові майданчики працюють за схожим принципом. Алгоритм дій такий:

 1. Проходження реєстрації. На початковому етапі досить введення логіна і пароля з підтвердженням e-mail. В подальшому може знадобитися ідентифікація особистості з перевіркою особистих даних користувача.
 2. Поповнення рахунку. Для початку торгів необхідно внести кошти на рахунок — криптовалюта або фіатние гроші. На більшій частині біржових майданчиків комісія за зарахування грошових коштів не стягується, а ось за виведення доведеться віддати від 1 до 7%. Розмір комісійної платежу залежить від варіанту виведення грошових коштів і обраної платіжної системи.
 3. Оформлення заявки на купівлю-продаж обраного активу. Залежно від ситуації користувач здійснює операцію за поточною ринковою ціною або виставляє свою вартість, чекаючи її виконання. Деякі майданчики мають внутрішній сервіс для конвертації криптовалюта між собою або на фіатние гроші, що дозволяє моментально здійснити обмін.
 4. Виведення грошей на кріптовалютний гаманець, електронну платіжну систему або банківську карту. Можна залишити гроші на внутрішньому гаманці біржі, але тривале зберігання не рекомендується (приватні ключі знаходяться в розпорядженні власників таких майданчиків). Відомі випадки, коли власники біржових майданчиків «заморожували» рахунки або припиняли діяльності, не виплачуючи кошти користувачам.

Біржа криптовалюта зручна для всіх учасників і власників. Перші отримують можливість для обміну і торгів віртуальних монет з можливістю заробітку, а другі — прибуток на комісіях на транзакціях.

Як вибрати біржу криптовалюта?

біржа Yobit
Інтерфейс біржі Yobit

Для правильного вибору майданчика важливо знати принцип роботи бірж криптовалюта, що це, і чим вони відрізняються один від одного. Щоб уникнути помилок експерти рекомендують звертати увагу на такі фактори:

 1. Розмір комісії. Чим нижче цей показник, тим краще. Варто врахувати, що деякі біржові майданчики знижують комісійний платіж за обмінні операції і підвищують за виведення грошей. Витрати потрібно розраховувати в комплексі, з урахуванням, що цікавить криптовалюта (тієї, з якою буде проводитися операція).
 2. Обмеження на висновок. Деякі біржі встановлюють обмеження на суми введення-виведення криптовалюта або фіатних грошей.
 3. Кількість пар. Хороші майданчики пропонують великий вибір валютних пар, що відкриває додаткові можливості для конвертації і заробітку.
 4. Верифікація. Деякі сервіси обмежують функціонал до моменту, поки користувач не введе особисті дані і не підтвердить їх. Такий процес називається верифікація. При здійсненні операцій з невеликими сумами розкривати свою особистість, як правило, не потрібно.
 5. Надійність. Про це параметрі можна судити, якщо вивчити відгуки про біржу для криптовалюта, дізнатися, скільки вона працює, і де розташовані офіси.
 6. Інтерфейс. Для користувачів з СНД важливий момент — наявність російської мови. Не менше значення має зручність користування і наочність інформації.
 7. Число способів введення-виведення. Чим більше можливостей надає система, тим краще. Важливо, щоб поповнення і висновок були доступні із застосуванням кріптовалютних гаманців, ЕРС, банківських карт і інших методів.
 8. Безпека. Великий плюс, якщо біржа криптовалюта вимагає двофакторної аутентифікації і пропонує додаткові способи захисту грошових коштів клієнта.

Вибір залежить від цілей, які переслідує учасник мережі:

 1. Для трейдера важливо число пар, наявність додаткових інструментів, зручність вивчення графіків і безпеку.
 2. Для простого учасника — наявність необхідної пари, швидкість виведення конвертованих монет, обмеження на висновок, наявність верифікації та інші.

При пошуку біржового майданчика коштує комплексно підходить до її оцінки.

Як працювати на біржах криптовалюта?

Форми ордерів і стакани на біржі Йобіт

Перед використанням біржового майданчика важливо працюватиметься з інструментами, які є в розпорядженні користувача:

 1. Графік — спеціальна «картинка», що відображає інформацію про рух курсової ціни обраної криптовалюта або фіатних грошей. По ньому можна оцінити спред — різницю між купівлею і продажем монет. Один із способів відображення — японська свічка. Фігура складається з тіла (широкої частини), а також ліній зверху та знизу, що відбивають діапазон цін між відкриттям і закриттям.
 2. Накази на покупку або продаж. Інформація про ордерах збирається в так званому «стакані» — таблиці з даними про кількість монет і заявленою ціною. Аналіз інформації дозволяє оцінити попит на певну монету або знайти учасника, що пропонує відповідні умови для проведення операції. Інформація в склянці з’являється після створення наказу користувачем, а далі стартує процес очікування другого учасника.
 3. Підтримка та опір — спеціальні рівні, що обмежують мінімальний і максимальний параметр ціни. Лінія підтримки проходить в нижній частині і промальовується за мінімальними параметрами вартості. Рівень опору працює по протилежним принципом — він обмежує максимальні ціни.
 4. Обсяг торгів — параметр, що відображає суму здійснених операцій на біржовому майданчику. Виражається в доларах або рублях. На кріптовалютних сервісах, як правило, використовуються зведенні про кількість операцій, які перебувають під графіком ціни і відображаються у вигляді стовпців із зазначенням кількості угод за певний період часу.

В процесі трейдингу на біржі криптовалюта застосовується два типи аналізу — фундаментальний і технічний. У першому випадку аналізуються новини, економічні та політичні складові, що впливають на курсову ціну. У другій ситуації мається на увазі робота з урахуванням історії руху ціни і формування патернів. Завдання трейдера полягає в контролі ціни, своєчасної купівлі та продажу монет.

Біржа криптовалюта для початківців, як правило, грає роль простого обмінника — сервісу для конвертації віртуальних і фіатних грошей. Якщо майданчики застосовується для заробітку, важливо врахувати наступні правила:

 1. Не можна піддаватися емоціям. Учасник торгів повинен тримати себе в руках, контролювати свої дії і бути максимально холоднокровним.
 2. При відкритті ордера рекомендується ставити не більше 5-10% від розміру депозиту. Такий підхід виключає втрату монет і дозволяє менше переживати в процесі торгів.
 3. Працюючи на кріптовалютной біржі, важливо покладатися тільки на свої сили і знання. Оптимальний варіант — контроль руху ціни по фундаментальним і технічним ознаками. Продаж і купівля криптовалюта повинна здійснюватися з урахуванням стратегії.
 4. Оптимальний варіант — використання декількох валютних пар. Якщо працювати лише з однією криптовалюта, підвищується ризик прогоріти і залишитися без коштів.

Корисні риси характеру для трейдера:

 • Відсутність жадібності. В процесі торгів зростання або зниження ціни необхідно діяти оперативно і фіксувати прибуток. Якщо чекати більшого доходу, можна втратити гроші.
 • Терпіння. Хороший трейдер вміє спостерігати за графіком і чекати оптимального моменту для проведення операції. Не потрібно використовувати будь-яке коливання ціни для заробітку — важливо діяти напевно.
 • Увага. В процесі торгів рекомендується дивитися на склянку заявок, оцінювати технічні та фундаментальні чинники. Також варто приділити увагу капіталізації монет і обсягом торгів.

З огляду на ці особливості, шанси заробити на кріптовалютной біржі або з вигодою провести конвертацію зростають.

Кращі біржі криптовалюта — рейтинг

біржа Livecoin
Інтерфейс біржі Livecoin

При виборі біржового майданчика важливо орієнтуватися на перевірені сервіси, що відрізняються з позиції надійності, безпеки, обсягом торгів і інших чинників. Виділимо ТОП-5 біржових майданчиків в СНД, що мають кращі показники:

 1. Binance.com — зручна біржова площадка з можливістю вибору російської інтерфейсу. Тут запропоновано великий вибір валютних пар, стягуються невеликі збори за введення і введення грошей. Сервіс працює з 2017 року, а головний офіс знаходиться в Гонконгу. Діюча технологія торгів дозволяє обробити близько 1,5 мільйона наказів в секунду. Особливості біржі — лідируючі позиції за обсягом торгів, низька комісія за операцію (0,1%), підтримка популярних віртуальних монет, наявність додатка для мобільних пристроїв, відсутність платежу за введення криптовалюта.
 2. Exmo.com — біржова площадка, що полюбився багатьма користувачами з СНД. Вона веде діяльність з 2013 року, що є додатковим свідченням її надійності. Тут передбачені високі вимоги до безпеки, низька комісія за операцію, великий вибір варіантів введення і виведення коштів з рахунку. Внутрішні переклади займають кілька секунд, а перерахування грошей на ЕРС або карту проходять протягом півгодини.
 3. Livecoin.net — велика біржова площадка, яка користується попитом серед жителів країн СНД. Вона відрізняється зручним інтерфейсом, дозволяє виводити гроші в доларах і рублях, має необхідний набір валютних пар (близько 200) і підвищений рівень захисту користувачів. Комісія за операцію становить від 0,1 до 0,2%.
 4. Yobit.net — зручна біржова платформа, що підтримує великий вибір валютних пар (понад 1000) і пропонує користувачам широкий функціонал. Тут можна торгувати віртуальними монетами, що знаходять на стадії первинного розміщення. Особливості — майже миттєве введення і виведення грошей, наявність в розпорядженні рідкісних віртуальних монет, невеликий комісійний платіж (до 0,2%). Передбачена двухфакторная захист і бонуси для трейдерів.
 5. Poloniex.com — перевірена часом біржа, створена в 2014 році. Завдяки надійності і розвитку, вона швидко вийшла в лідери і стала однією з найбільш затребуваних майданчиків серед користувачів кріптосеті. Тут зареєстровано більше 45 000 чоловік, а оборот перевищує 350 мільйонів доларів на добу. Є великий вибір валютних пар (більше 100) і широкий вибір зручних інструментів.

Зазначені біржові майданчики — «крапля в морі» кріптовалютних сервісів. Але їх досить, щоб випробувати переваги конвертації на біржі і відчути себе в ролі трейдера криптовалюта.

Відео про ТОПі-5 бірж криптовалюта:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector