Хто такі фінансові кити і як вони роблять хвилі на ринку

Шановні читачі, в цій статті ми спробуємо відповісти простими словами на питання про те, хто такі фінансові кити.

Цей термін часто використовується для опису великих гравців на кріптовалютних біржах, які надають деякий вплив на розвиток ситуації. В цьому випадку океан доречний для порівняння з ринком в якості метафори. Адже в ньому також водиться середня риба і дрібні рибки, а хвилі нагадують волатильність ринку криптовалюта, який може досить різко рухатися в ту чи іншу сторону.

Однак насправді багато неправильно розуміють значення терміна «кит», застосовуючи його не до тієї класу учасників ринку. У реальності, гравці, про яких мова піде нижче, дійсно є важливих учасників торгів, але вони не є найбільшими істотами в «океані» криптовалюта.

Хто вважається справжнім «китом»?

Так хто ж ці загадкові учасники торгів? Хто ховається в глибинах ринку і дійсно може зробити істотний вплив на розвиток ситуації, направивши ціни в потрібну їм сторону. Давайте спробуємо розібратися.

Час від часу на біржах з’являються ордера на покупку або продаж великих сум біткоіни — від 1 000 BTC і більш. Саме вони і вважаються «китами» в очах багатьох середніх і дрібних трейдерів. У багатьох з них сформувався образ деяких великовагові гравців, які здатні рухати ринок і маніпулювати курсами за своїм власним бажанням. Але це не зовсім правильна думка.

Справа в тому, що на фінансовому ринку є ще більш великі гравці, ніж так звані «кити», які не беруть участі безпосередньо в кріптовалютном ринку через інтерфейси торгових майданчиків. Насправді все подібні біржі є нічим іншим, як роздрібним ринком для дрібної рибки.

У реальності в категорію по-справжньому великих гравців входять такі фінансові установи, як хедж-фонди і інвестиційні фонди. Деякі з них вже давно завоювали міцну репутацію в «океані» криптовалюта.

Серед таких маркетмейкеров варто відзначити кілька організацій:

 • Pantera Capital;
 • Bitcoins Reserve;
 • Binary Financial;
 • Coin Capital Partners;
 • Falcon Global Capital;
 • Fortress;
 • Bitcoin Investment Trust;
 • Global Advisors Bitcoin Investment Fund;

Це не означає, що цей список обмежений тільки цими компаніями, але вони є одними з найбільш відомих у світі.

Такі організації зазвичай маніпулюють сумами в сотні тисяч біткойнов, які вони за лаштунками проводять через біржі за допомогою спеціальної домовленості, здійснюючи свою діяльність поза увагою пересічних трейдерів.

З такою великою фінансовою капіталом такі фонди можуть приймати ті чи інші рішення на свій розсуд. Саме в їх відношенні метафора з «китами» має реальний сенс, тому що будь-який інший житель «океану» криптовалюта буде змушений тимчасово призупинити свою торгівлю, якщо одні їх таких фінансових гігантів почне робити хвилі на ринку. Навіть великі спільноти рядових трейдерів не зможуть нічого протиставити таким гравцям і запобігти їх намір направити ринок в ту чи іншу сторону.

Як діють фінансові «кити»?

Шляхом «ін’єкції» ринку великою сумою біткоіни, наприклад, 50 000 BTC, яку викидають на торги частинами протягом тижня, можна домогтися значного зміни ціни. Проте, робити це тільки заради свого задоволення — безглуздо, оскільки мета будь-якого фонду, як і дрібних гравців, полягає в тому, щоб дешево купити і дорого продати. Іншими словами — будь-яка подібна операція спрямована на отримання прибутку.

Купівля 1 BTC зараз і подальша його продаж приводить до торгівельних збитків через розкиду між цінами на купівлю та продаж. Варто збільшити кількість біткоіни, скажімо, до 10 000 BTC. Якщо ринок зуміє «переварити» цю суму, то це не просто именит ціну, а спровокує зростання курсу. Адже практично всі учасники ринку прагнуть грати на підвищення, щоб отримати прибуток за рахунок зростання цін на криптовалюта.

Отже, великі ринкові транзакції підходять в якості початку торгів, а не для здійснення основних операцій з метою отримання прибутку. Ефект спреда і ініціювання лімітних ордерів в якості «перешкоди» зменшує чистий ефект від великих ордерів. Замість цього, ринкові гіганти змушені діяти приховано, розділяючи великі угоди на сотні або тисячі невеликих замовлень. Потім їх випускають протягом декількох годин, днів або тижнів, в залежності від стратегії і цілей, утворюючи ринкову хвилю.

Ринкові «кити» служать маяком для дрібної «рибки»

Завдяки прагненню хедж-фондів максимізувати прибутковість від великої торгівлі, яку вони самі і починають, ефект може збільшуватися, якщо до утворилася ринкової хвилі приєднуються і дрібні трейдери.

Отже, у великих гравців немає вибору, окрім як «перевершити» ринок, з огляду на можливість більш широких умов торгівлі, оцінюючи «настрій» роздрібного сектора і його готовність рухатися в певному напрямку.

Як тільки з’являється така можливість, їх завдання полягає в тому, щоб зрушити ринок в бажаному напрямку. Таким чином, вони можуть домогтися більшої віддачі від своїх інвестицій. В результаті цього руху дрібні учасники просто «ковтають» наживку і приєднаються до ралі, тим самим збільшуючи заданий «китами» рух ринку і створюючи так званий ефект «рогатки».

Ринок біткоіни — ідеальне місце існування «китів»

Якщо вам здається на перший погляд, що все це звучить неймовірно, будьте впевнені, що це не просто пропозиція. Така практика хедж-фондів — звичайне явище. Великі банки, які є маркетмейкерами ринку Форекс, мають спеціальні команди трейдерів, які розробляють складні торгові плани для подальшого запуску хвиль на ринку. Такі «дорожні карти» розраховані на вчинення певних торгових операцій тривалістю від одного дня до декількох тижнів.

Ринок криптовалюта, в свою чергу, володіє декількома важливими характеристиками, які роблять його ідеальним місцем для інституціональних інвесторів з високим рівнем ризику, таких як хедж-фонди.

Чим біткоіни привертає «китів»:

 • мала ринкова капіталізація;
 • щодо наївні учасники;
 • немає конкурентів в особі банків;
 • відсутнє зовнішнє регулювання;

Установи, перераховані в цій статті вище, стали активними на ринку біткойнов протягом останніх двох років. Не можна достовірно говорити про існування змови, але цілком розумним здається, що великі гравці повинні хоча б іноді координувати свої дії. Слід враховувати і факт існування великих спільнот користувачів криптовалюта, які володіють значною кількістю Bitcoin. Це дозволяє припустити, що «кити» час від часу змушені обговорювати і погоджувати свої дії і не ігнорувати інтереси своїх великих «родичів».

На закінчення, варто сказати, що такі суми як 1 000 BTC, які досить часто з’являються в списках виставлених на біржах ордерів, не грають великої ролі. Цей ринок, незважаючи на високий ризик і що лежать в його основі інновації, які поки багатьом важко зрозуміти, не призначений для дрібних спекулянтів. Весь час, поки вони підлаштовуються під нього, вивчаючи тенденції і прогнози, десь на глибині затаєні «кити» готують для них чергову приманку.

Що стосується маленької «рибки», то найбільш вигідною для неї тактикою є триматися поруч з великими мешканцями світу криптовалюта і слідувати за ними або відпливати в бік, коли на поверхні «океану» починається шторм. Просто потрібно навчитися правильно прогнозувати майбутнє штормове попередження.

джерело:

https://www.cryptocoinsnews.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector