Хто ж ховається під ім’ям Сатоши Накамото

Привіт, шановні читачі. У цій статті ми поговоримо про творця першої криптовалюта в світі — біткоіни. Найчастіше люди, які недавно познайомилися зі сферою цифрових грошей, навіть не знають про те, що перша монета з’явилася ще кілька років тому. І, звичайно ж, мало що відомо і про саме її творця — Сатоши Накамото.

Ідея створення криптографічних грошей була вперше реалізована в 2008 році, коли людина на ім’я Накамото опублікував статтю про неї на сайті metzdowd.com. Ця публікація з заголовком «біткоіни: рівноправна електронна система готівки» як і раніше залишається класикою серед шанувальників біткойнов старої школи. Через рік він випустив перше програмне забезпечення для Bitcoin, яке дозволило людям почати використовувати першу в світі криптовалюта.

Хто ховається під ім’ям Накамото?

Хто ж цей загадковий чоловік? Це питання хвилює уми багатьох користувачів цифрових валют. Існує безліч чуток і припущень, які ми розглянемо в цій статті, але жодна з них не може претендувати на те, щоб бути істинною.

Для початку давайте узагальнимо всю інформацію, яку ми знаємо про творця біткоіни. Спочатку спробуємо зрозуміти, а що ж ми взагалі знаємо про Накамото. Переклад його імені з японського має два значення: «швидко думає, мудрий» і «центрального походження».

Першим фактом на користь того, що за створенням першої крітовалюти в світі коштує не одна людина, говорить те, що на початку своєї роботи він підтримував тісні контакти з різними розробниками і експертами на форумах і через електронну пошту. Більш докладно (наскільки це можливо, звичайно), про нього може розповісти Вікіпедія.

Він не один місяць удосконалював вихідний код блокчейна, користуючись порадами інших людей. Це тривало до тих пір, поки контакти між ним і його порадниками не почали поступово скорочуватися.

У 2010 році він передав управління репозиторієм вихідного коду і розкрив ключові функції програмного забезпечення Гевін Андресеном, ще однією видатній постаті, яка стоїть в кулуарах процесу створення біткойнов. З вихідним кодом він також віддав домен bitcoin.org і кілька інших інтернет адрес. Після цього Накамото скоротив своє спілкування із зовнішнім світом до мінімуму, поки зовсім не зник.

Сам творець BTC раніше стверджував, що він — 37-річний чоловік, який проживає в Японії. Але це викликає великі сумніви, оскільки, за словами багатьох людей, з якими він спілкувався, він практично досконало володіє англійською мовою, а все нотації і пояснення до програмного забезпечення Bitcoin ніколи ніде не були засвічені на японській мові. Щонайменше, це дивна поведінка для людини, який стверджує, що прожив в Японії все своє життя.

Де живе творець біткоіни?

На сьогоднішній день з упевненістю можна сказати тільки одне -ізобретателя криптовалюта оточує безліч загадок. Якщо і є одна річ, яку любить інтернет (точніше його користувачі) — це різні таємниці і секрети, а також спроби їх розгадати.

Ідея знайти розробника блокчейна і призвело до появи чудової ідеї Штефана Томаса, швейцарського кодера і активного члена спільноти фанатів криптовалюта. Він вирішив вивчити час, коли Накамото публікував свої повідомлення на форумі. Наявність в Мережі більше 500 повідомлень теоретично можуть дозволити знайти будь-які схожі риси.

Проаналізувавши зібрану інформацію, він зумів скласти діаграму, яка показала, що він не публікував повідомлення в період між 8:00 і 14:00 мск. Це наштовхнуло Томаса на думку, що Накамото спав у цей час. Вивчивши часові пояси на карті світу, він прийшов до висновку, що, найімовірніше, творець біткоіни живе десь в США, через які проходить Східний і Центральний годинний пояса. Частини Центральної Америки, Карибського басейну і Південної Америки також є можливими місцями його проживання.

Спроби з’ясувати адресу, а точніше регіон проживання Накамото, дозволяють зробити ще один крок до встановлення його особи. Але чи варто говорити про нього в однині? Деякі вважають, що за цим ніком ховається ціла група людей. Багато відомих експерти в криптографії вважають, що код блокчейна занадто добре розроблений для однієї людини.

Так, Ден Камінські, дослідник у сфері інтернет безпеки, який вивчив його, заявив, що під «маскою» Накамото може ховатися або «команда людей» або «справжній геній».

Найбільш ймовірні кандидати на роль розробника біткоіни

Протягом усього періоду існування криптовалюта деякі світові ЗМІ публікували свої версії про те, хто створив перші в світі цифрові гроші, а також його передбачувані фото.

Журналіст Джошуа Девіс, який розмістив свою статтю в 2011 року в американському видання New Yorker, припустив, що творцем Bitcoin можуть бути кілька людей. Найбільш помітними фігурами серед них стали фінський економіст-соціолог доктор Віллі Лехдонвірт та ірландський студент Майкл Спіл. Обидва вони в коментарях з цього приводу заперечували будь-яке відношення до створення біткоіни.

У жовтні 2011 року Адам Пененберг заявив, що виявив докази, що свідчать про те, що Ніл Кінг, Володимир Оксман і Чарльз Брай — команда розробників, що ховається під ніком Накамото. Будучи журналістом-розслідувачем, які пишуть для Fast Company, він виявив, що вони спільно подали документи на патент, в яких містилася фраза «обчислювально непрактична скасування». Вона також використовувалося в «білому папері» (White Paper) біткойнов. На користь своєї теорії він зазначив, що доменне ім’я bitcoin.org було зареєстровано через три дні після подачі патенту. Всі троє заперечували, що є творцями Bitcoin.

У травні 2013 року Тед Нельсон припустив, що творець BTC — японський математик Шінічі Мочизуки. Ці припущення були спростовані в статті в газеті The Age Newspaper без будь-якого посилання на джерело.

В цьому ж році під «підозра» потрапив Росс Вільям Ульбріхт, власник сайту з продажу наркотиків «Шовковий шлях» (Silk Road). Ця інформація з’явилася в статті, написаній двома ізраїльськими математиками: Доріт Рон і Аді Шамір. Вони засновували свою версію на аналізі блокченйа. Пізніше вони самі відмовилися від цієї теорії.

У квітні 2014 року експерти з Університету Астон зв’язали Ніка Сабо зі створенням біткойнов на основі результатів стилометрическое аналізу. Сабо є ентузіастом децентралізованих грошей і автором публікації про Бітголд, який вважається попередником BTC. При цьому вони навіть не стверджували, а просто припускали цей факт, заявивши, що з усіх вивчених ними людей він є найімовірнішим кандидатом.

Але найвідоміші на сьогоднішній день чутки з’явилися в березні 2014 року. У статті журналіста на ім’я Лії Макграт Гудман, опублікованій в журналі Newsweek, творцем біткоіни називається Доріан Сатоши Накамото. Будучи американським громадянином японського походження, які живуть в Каліфорнії, він теоретично підходив на цю роль.

На жаль, сам Доріан Накамото відразу після виходу статті в друк спростував ці домисли. Він навіть подав до суду на видання, коли перед його будинком почали збиратися журналісти, які намагалися ставити йому різні питання, просили дати інтерв’ю і буквально переслідували попитом.

Публікація в Newsweek викликала всесвітній інтерес до особистості творця криптовалюта. І, можливо, найбільшим досягненням цієї статті стало те, що вона змусила реального Накамото порушити своє довге мовчання. На веб-сайті p2pfoundation з’явилася його цитата:

«Я не Доріан Накамото».

Як би там не було, поки можна бути впевненим тільки в одному. Ми нічого не маємо жодного уявлення про те, хто ж насправді створив біткоіни. Чи є він генієм, який одноосібно відповідає за розробку революційного протоколу? А, може бути, це просто псевдонім цілої команди людей? Чи зможемо ми коли-небудь відповісти на це питання?

Скільки у Накамото монет на гаманці? Вважається, що він володіє приблизно одним мільйоном біткойнов, що за поточним курсом — просто немислиме стан. А його особистість залишається однією з найбільших таємниць сучасності, яка буде і далі обростати різними чутками і домислами.

джерело:

http://www.cryptocoinsnews.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector