Який Асік краще вибрати для Майнінг? Нюанси вибору ASIC miner

 • Який Асік краще — підсумки
 • Щоб зрозуміти, який Асік краще, майбутнього Майнер потрібно зробити наступне — розібратися з видами і особливостями ASIC-Майнер, вивчити ринок пропозицій і розрахувати окупність вибраного обладнання. Після приймається рішення про актуальність придбання дорогого апарату і видобутку криптовалюта. Нижче розглянемо, як правильно підібрати ASIC-майнер, які моделі користуються найбільшим попитом і через який період можна очікувати окупності.

  Вибір Асіка — всі нюанси

  плати Асіка

  З ростом складності кріптовалютной мережі займатися Майнінг на комп’ютері стало невигідно. На цьому тлі отримали розвиток інші напрямки — видобуток криптовалюта в пулах і хмарний Майнінг. Крім того, в 2012-2013 роках з’явилося нове обладнання, яке відрізняється низьким споживанням енергії і високою продуктивністю — ASIC-Майнер.

  Завдяки появі Асіка, вдалося вирішити наступні проблеми:

  1. Підвищити швидкість видобутку віртуальних монет. Спочатку з’явилися ASIC-Майнер для отримання біткоіни, а згодом — для Майнінг інших криптовалюта (Лайткоінов, Даша і інших).
  2. Знизилося споживання енергії. Сучасне обладнання для Майнінг криптовалюта споживає близько 1 кВт електроенергії, що порівнянно з побутовим феном.
  3. Зменшився термін окупності. Розрахунки показують, що при цілодобової видобутку криптовалюта вдається покрити витрати і вийти на чистий прибуток через 12-13 місяців.

  Щоб домогтися поставлених цілей, потрібно знати, який Асік краще купити. При виборі варто орієнтуватися на кілька критеріїв, кожен з яких розглянемо нижче.

  види Асіка

  За розмірами і призначенням ASIC-обладнання буває трьох видів:

  1. Компактні Майнер підключаються до ПК через USB-роз’єм, а після настройки приступають до видобутку віртуальних монет. Плюсом апаратів вважається компактність, але через низьку продуктивність вони вже не застосовуються. З ростом складності видобутку монет обладнання не приносить прибутку і використовується в ролі сувенірів.
  2. Домашні ASIC-Майнер мають незначну потужність (до 600-800 Вт) і невеликі розміри. Крім того, вони відрізняються меншими розмірами і вагою, що дозволяє переносити їх з місця на місце. Приймаючи рішення, який Асік вибрати, початківці Майнер часто віддають перевагу цьому варіанту.
  3. Професійні ASIC-Майнер. Особливість таких блоків полягає в великих габаритах і збільшеної потужності, що перевищує 1 кВт. Як правило, такі апарати застосовуються на професійних майнінгових фермах і встановлюються в окремих приміщеннях. Однією з їх особливостей вважається наявність вбудованого живлячої блоку.

  Конструкція і габарити

  Конструктивно домашні та професійні Асіка складаються з наступних елементів:

  1. Плати ASIC, яка набирається з мікросхем, і виконують головні обчислювальні завдання.
  2. Блок живлення (забезпечує стабільну напругу на пристрої). Він може бути вбудованим або продаватися окремо.
  3. Блок пам’яті — гарантує нормальну роботу програмної частини Асіка.
  4. Кулери — забезпечують відведення тепла від схем пристрою.
  5. Роз’єми для комутації до ПК (залежить від моделі апарату).
  6. Корпус і інші вузли.

  При виборі Асіка варто орієнтуватися на габарити приладу. Як правило, сучасні ASIC відрізняються компактністю. Середні розміри — 32х13х15 см з похибкою в одну або іншу сторону в залежності від моделі або виробника. Такий майнер з легкістю поміститься в невеликій кімнаті на балконі або лоджії квартири.

  Хешрейт (продуктивність)

  Одним з головних критеріїв при покупці ASIC-Майнера є його продуктивність — параметр, що характеризує швидкість виконання завдання і отримання нових блоків в кріптовалютной мережі. Чим вище хешрейт, тим більше монет отримає майнер, і тим нижче термін окупності обладнання. У гонитві за клієнтом виробники вдосконалюють технології і домагаються підвищення цього параметра. Сьогодні продаються Асіка, продуктивність яких досягає 13,5-15 терахешей в секунду.

  При виборі Майнера варто врахувати, що хешрейт також залежить від алгоритму, на якому працює криптовалюта. Наприклад, в Асіка для видобутку Bitcoin продуктивність вимірюється в терахешах, Litecoin — в мегахешах, а Dash — в гігахешах.

  енергоспоживання

  Щоб визначитися, який ASIC miner вибрати, варто брати до уваги споживану потужність. Від цього залежать витрати на електроенергію, які враховуються при розрахунку окупності пристрою. Асіка споживають досить багато енергії — в межах від 0,6 до 1,5 кВт (залежно від моделі і виробника).

  Не дивлячись на невеликий параметр, його варто врахувати в розрахунках, адже ASIC працює цілодобово. Наприклад, при потужності 1 кВт добове споживання складе 24 кВт, а місячне — 720 кВт. Якщо врахувати, що вартість 1 кВтг електроенергії дорівнює 0,09 цента (для Москви), в місяць доведеться віддати поштою 65 доларів за світло, а в рік — близько 780 доларів. Ось чому ігнорування цього параметра при виборі неприпустимо.

  Виробник

  Перед тим, як вибрати ASIC miner, варто вивчити ринок і дізнатися про виробників, які займаються розробкою таких апаратів. Для надійності варто брати обладнання перевірених виробників, серед яких Bitmain, Canaan, Ebang, NVMINER, Innosilicon, BW і інші. Варто врахувати, що не всі компанії працюють безпосередньо з покупцями, тому іноді доводиться брати обладнання через перекупок, що спричиняє збільшення ціни. Якщо купувати Майнер безпосередньо, доведеться чекати 1-2 місяці, поки товар буде відправлений і доставлений за вказаною адресою.

  Ціна ASIC miner

  Для багатьох Майнер вартість ASIC-Майнер — головний фактор при виборі, адже від нього залежить майбутня окупність і поточні витрати на створення власної ферми для видобутку криптовалюта. В середньому ціна такого обладнання становить 1,5-3 тисячі доларів. Тут багато залежить від виробника, моделі і комплектації.

  Варто врахувати важливий нюанс — при покупці через посередників вартість зростає на 50-60%, а іноді більше. Перевага способу полягає в безпеки і швидкості угоди. Товар не зможуть заарештувати на кордоні, адже він вже на території країни. Якщо замовляти безпосередньо у виробника, вдається заощадити в ціні, але потрібно готуватися до ризиків, пов’язаних з перевезенням товару через кордон.

  алгоритм Майнінг

  Перед тим, як вибрати Асік, важливо визначитися з криптовалюта для Майнінг. Якщо мова йде про класичну фермі на відкритих, тут все просто — майнер налаштовує обладнання і використовує наявні потужності для видобутку різних віртуальних монет. Також він може застосовувати GPU для ігор. У випадку з ASIC-Майнер такий підхід не пройде, адже це спеціалізоване обладнання, призначене для видобутку криптовалюта.

  Сьогодні за допомогою Асіка видобуваються віртуальні монети, засновані на наступних алгоритмах:

  1. SHA-256. Такі Майнер першими стали доступні для користувачів. З їх допомогою можна добувати біткоіни, БіткоінДарк, БіткоінКеш, Неймкоін і іншу криптовалюта, що працює на цій технології.
  2. Scrypt. Слідом за Майнер на SHA-256 з’явилося обладнання, яке функціонує на алгоритмі Scrypt. Воно дозволяє добувати Лайткоін, Догікоіни та інші віртуальні монети.
  3. X11. З ростом популярності віртуальних монет на алгоритмі X11 з’явилися нові Асіка, що дозволяють Майні Даш і інші монети.

  Крім того, сучасні блоки ASIC можуть працювати і на ряді інших алгоритмів — Ethash (Ефіріум, Ефіріум Класик), Equicash (Зеткеш, Комодо) і так далі.

  Знаючи, як вибрати Асік для Майнінг з позиції робочого алгоритму, можна уникнути багатьох труднощів при налаштуванні або розчарування від покупки. І врахуйте, що деякі блоки універсальні і здатні працювати відразу на двох алгоритмах. При цьому переналаштувати блок на іншу технологію не вийде.

  Який ASIC miner краще вибрати в 2018?

  Асік майнер на дерев'яній підлозі

  Як зазначалося, при виборі обладнання для Майнінг варто звертати увагу на безліч параметрів — характеристики, ціну, виробника, окупність і інші. Щоб спростити завдання, розглянемо кілька моделей ASIC-Майнер, що дозволяють добувати криптовалюта і відрізняються гарною окупністю.

  1. Bitmain Antminer S9 (13,5 TH / s)

  Верхня частина Асіка Bitmain Antminer S9

  Якщо Майнер поставити запитання, яке Асік краще купити в 2017 році для видобутку біткоіни, в 80-90% випадків відповідь буде наступний — Bitmain Antminer S9 13,5 TH / s. Перевага апарату полягає в надійності, високої продуктивності (13,5 терахешей в секунду), а також порівняно низькою потужності — 1,323 кВт.

  Розробники створили прилад, який працює на сучасному 16-нм чіпі ВМ1387. Усередині пристрою знаходиться 189 мікросхем, що забезпечують такий високий хешрейт і ефективність обладнання. В основі апарату лежить реактивний процесор Cortex A9, що гарантує швидке виконання завдань. Для кожного чіпа передбачений свій радіатор з алюмінію, що виключає ризик перегріву.

  Для початку Майнінг користувач вводить адресу гаманця біткоіни або інший криптовалюта на SHA-256, а також налаштування застосовуваного пулу. Інтерфейс регулярно оновлюється, що робить Майнінг зручнішим.

  Щоб визначити, який Асік вигідніше, варто обчислити його потенційний прибуток. Розрахунок виконується з урахуванням наступних параметрів:

  1. Дата — 7 лютого 2018 року.
  2. Тариф за електроенергію — 0.09 долара.
  3. Криптовалюта — біткоіни.
  4. Курс — 7970 BTC за 1 долар.
  5. Термін — місяць.

  З урахуванням зазначених параметрів середня прибуток становить 286 доларів. Ціна апарату становить 4600 доларів, що дозволяє окупити витрати протягом 16-17 місяців. При оцінці окупності варто врахувати потенційне зниження або зростання курсу криптовалюта, адже цей фактор безпосередньо впливає на окупність.

  • Читайте повний огляд ASIC Antminer S9

  2. Bitmain Antminer L3 +

  Bitmain Antminer L3 + підключений до блоку живлення

  Особливість моделі полягає в можливості Майнінг не менш популярною криптовалюта і інших монет на алгоритмі Scrypt. Щоб визначитися, який ASIC miner вибрати, учасники кріптовалютной мережі часто звертаються до відгуків. В цьому відношенні Antminer L3 + займає лідируючі позиції.

  Сьогодні це один з найбільш потужних Майнер для видобутку Лайткоіна, в основі якого лежить 288 мікросхем. Робота пристрою контролюється мікропроцесором Cortex A8, який працює з частотою 1 ГГц. Як і в розглянутої вище моделі, чіпи Antminer L3 + мають спеціальні радіатори, що забезпечують ефективне відведення тепла і відсутність ризику перегріву.

  Головні характеристики Майнера — хешрейт в 504 мегахеша в секунду, а також невелика потужність споживання, складова всього 0,8 кВт. Варто відзначити компактність блоку, який займає мінімум місця. Його розміри 35,2х13х18,75 см.

  Як і в попередньому випадку, наведемо короткий розрахунок окупності. Вихідні параметри:

  1. Дата — 7 лютого 2018 року.
  2. Тариф за електроенергію — 0.09 долара.
  3. Криптовалюта — Лайткоін.
  4. Курс — 149,5 LTC за 1 долар.
  5. Термін — місяць.

  Якщо зробити розрахунок з урахуванням розглянутих критеріїв, місячний дохід становить 265 доларів. Якщо врахувати, що ціна ASIC-Майнера становить 3,5 тисячі доларів, очікувати окупності можна через 13-14 місяців.

  • Читайте як підключити Antminer L3 +

  3. INNOSILICON A5 DashMaster

  Дизайн Асіка INNOSILICON A5 DashMaster

  Компанія INNOSILICON — провідний світовий виробник Майнер, який пропонує користувачам унікальний апарат для видобутку криптовалюта на X11. Його продуктивність дорівнює 32,5 гігахешам в секунду при потужності всього 0,75 кВтг. За заявою розробників, їм вдалося набагато обійти конкурентів, а сам пристрій здатне окупити себе навіть на тлі зниження курсу криптовалюта. Апарат має розміри 40х13,5х15,8 см, а вага без блоку живлення всього 3.1 кг.

  Розрахуємо окупність апарату:

  1. Дата — 7 лютого 2018 року.
  2. Тариф за електроенергію — 0.09 долара.
  3. Криптовалюта — Даш.
  4. Курс — 548 DASH за 1 долар.
  5. Термін — місяць.

  За 30 днів вдається отримати 286 доларів прибутку. Якщо врахувати, що ціна виробника близько 4-5 тисяч доларів, окупність наступає через півтора року.

  Який Асік краще — підсумки

  Бічна панель китайського Асіка

  Щоб відповісти на питання, який Асік майнер вибрати в 2017 році, потрібно провести глибокий аналіз ринку, врахувати його перспективи і майбутнє криптовалюта. Ще 16 грудня 2017 року курс біткоіни становив 19,4 тисячі доларів. У той період багато робили прогнози, яких висот може досягти криптовалюта в майбутньому. Сьогодні (7 лютого 2018 роки) курс опустився до 7,9 тисяч доларів. При цьому експерти міркують, наскільки ще зможе впасти криптовалюта, поки не досягне «дна». Разом з Bitcoin знизилася ціна і інших віртуальних монет — Лайткоіна, Даша, Ефіріума та інших.

  Безперечно, в поточній ситуації Майнер ASIC успішно замінили ферми на відкритих (GPU) і зробили видобуток віртуальних монет більш ефективною. Але у таких апаратів є ряд недоліків, про які варто пам’ятати при виборі:

  1. Асіка, як правило, працюють з одним (максимум — двома) алгоритмами. У разі необхідності перенастроювати апарат вже не вийде. Ферми на відкритих в цьому відношенні більш гнучкі і дозволяють добувати різні віртуальні монети. З урахуванням поточної тенденції на ринку криптовалюта це дуже актуально.
  2. При замовленні ASIC-Майнер і їх доставці можуть виникнути проблеми або затримки за часом. Якщо брати у перекупників, доводиться переплачувати чималі суми. Що стосується доставки безпосередньо від виробника, в Росії існує обмежений перелік обладнання для Майнінг, яке може бути провезено в країну. Навіть якщо апарат входить в список, у працівників митниці може виникнути багато питань.
  3. У разі поломки апарату його доведеться відправляти виробнику, адже відремонтувати чи замінити комплектуючих деталей на місці навряд чи вийде.

  Зазначені вище мінуси не покликаний залякати потенційних покупців. Завдання статті — змусити задуматися над актуальністю покупки і правильність вибору Майнера. Якщо сьогоднішній розрахунок показав окупність обладнання протягом року, це не означає, що так буде через 1-2 або більше місяців. Ситуація на ринку криптовалюта постійно змінюється. Наприклад, ще 2 місяці тому розрахунок окупності для розглянутих Асіка показував покриття витрат через 6-8 місяців. На тлі зниження курсу криптовалюта цей параметр збільшився майже в два рази.

  Ось чому при покупці варто аналізувати ринок і намагатися передбачити майбутнє рух криптовалюта, яку планується видобувати. Тільки при комплексному підході можна вибрати надійний ASIC-майнер, який пропрацює кілька років і швидко окупить витрати.

  • Читайте про кращі відеокарти для Майнінг в 2018 році

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector