Асіка Antminer S9: настройка, калькулятор прибутковості, огляд, прибуток

У червні 2016- го року компанія BITMAIN приступила до масового виробництва Майнер нового покоління Antminer S9. Але інтрига про їх випуск зберігалася до кінця травня. Незважаючи на те, що великі конкуренти, до числа яких відносяться компанії Avalon і Bitfury, в той момент вже приступили до процесу виготовлення та тестування нових Майнер з 16нм техпроцесом, BITMAIN прагнула випустити досконалий і доопрацьований продукт, і їй це вдалося.

У процесі доопрацювання ASIC Miner S9 розробникам вдалося підвищити рівень енергоефективності нових чіпів приблизно в 2,5 рази. Також разом з цим вони змогли збільшити показник продуктивності з 4,7 TH / s до 13 TH / s. Моделі, представлені сьогодні споживачам, мають потужність від 11,5 до 14 TH / s, в залежності від партії випуску.

Дизайн і характеристики ASIC-Майнера Antminer S9

ASIC Antminer S9 вид збоку

За своїм зовнішнім виглядом Antminer S9 більше нагадує раніше випускається модель Antminer S7. Трохи змінила дизайн розводка плат хешування і управління, але в цілому особливих відмінностей немає.

Корпус ASIC майнер Antminer S9 виконаний з алюмінію. Подібне рішення є відмінною рисою всіх пристроїв для видобутку криптовалюта, вироблених під непарними номерами компанією BITMAIN. На думку розробників, цей матеріал максимально підходить для виготовлення корпусу, так як дозволяє забезпечити додатковий тепловідвід.

До бічної частини корпусу прикріплені спеціалізовані санчата, що дозволяють об’єднувати відразу кілька Майнер в горизонтальний стек. Як і раніше, плати хешування можуть вільно вставлятися в спеціальні прорізи корпусу, при цьому не фіксуючи додатково.

Однак, незважаючи на всі зовнішні подібності Асік S9 з минулими моделями, його внутрішня складова зазнала суттєвих змін. Усередині пристрою розташовуються нові чіпи, загальна потужність яких дорівнює до 14 TH / s. На початку 2016- го року для отримання відповідної потужності треба було б зібрати стелаж з Майнер ASIC загальною потужністю близько 8-ми кВт.

Antminer S9 дозволяє добувати біткоіни і інші криптовалюта на алгоритмі SHA-256. Габарити становлять 350х135х158 мм.

Системи живлення і охолодження Асіка Антмайнер S9

Асік Antminer S9 і його блок живлення

Як тільки стала відома інформація про характеристики приладу, багатьох користувачів зацікавило, скільки споживає Асік S9 в годину при такій продуктивності. Також у багатьох виникли сумніви про якість системи охолодження, адже при такій потужності забезпечити хорошу вентиляцію дуже складно. При цьому, якщо кулери все ж можуть охолодити систему, щось не видають вони сильний гул? Відповіді на ці питання зараз і розберемо.

Стандартний БП, призначений для ASIC Antminer S9, в залежності від потужності самого пристрою, може мати рівнем енергоспоживання від 1127-ми до 1372-х Вт / год. Згідно з даними, розміщеним на офіційному порталі компанії-виробника, ця величина може змінюватися в більшу або меншу сторону на 10 відсотків, в залежності від рівня навантаження. Він має звичайний корпус, характерний для серверних блоків живлення, а також оснащений десятьма 6-pin роз’ємами. Цієї кількості достатньо для підключення одного Асік С9, виходячи з наступного розрахунку:

 • по 3 роз’єму на кожну плату хешування;
 • 1 роз’єм для плати управління.

Крім цього, є спеціальні контакти для моніторингу і кнопки управління, які спочатку замкнуті.

Стандартний блок відмінно справляється зі своїми функціями і видає напругу трохи вище 12 В. Цього показника цілком достатньо для роботи пристрою на частотах, встановлених за замовчуванням. ККД блоку живлення становить приблизно 93 відсотки, що дозволяє знизити рівень нагріву і зайвого споживання електроенергії. Важливо враховувати, що такий показник зберігається виключно за умови того, що приміщення, в якому використовується ASIC, має постійну температуру не більше 25 градусів. Головний недолік БП — сильний шум при роботі, що створюється системою охолодження. Він здатний заглушати навіть гул, що виходить від вентиляторів Майнера.

Якщо одночасно запускати кілька блоків живлення для одного Асік Майнера S9, то важливо врахувати, що кожна плата хешування повинна бути підключена не більше ніж до одного БП. В іншому випадку обладнання може бути виведено з ладу і добувачеві криптовалюта залишиться лише насолоджуватися зовнішнім виглядом алюмінієвої корпусу.

Як і в попередній моделі, для охолодження Antminer S9 використовується 2 вентилятора діаметром 120 міліметрів, максимальна швидкість обертання яких дорівнює 6-ти тисячам оборотів. При їх створенні інженери компанії в першу чергу дбали про якість охолодження плат, а не про рівень шуму, що дозволяє використовувати пристрій в домашніх умовах. При роботі системи охолодження на максимальних швидкостях можна почути пронизливий свист, через що знаходитися поряд з Майнер вкрай неприємно.

У зв’язку з цим рекомендується оптимізувати систему охолодження для роботи пристрою в квартирі або будинку. Справа в тому, що для нормального охолодження Antminer S9 при температурі всередині експлуатованого приміщення до 40 градусів Цельсія, цілком достатньо швидкості в 4 тисячі обертів. Виходячи з цього, можна замінити вентилятори для охолодження на менш потужні і з більш низьким рівнем шуму. Ідеальним вибором для цього є Delta AFC1212DE, що мають такі ж габарити, як і стандартні моделі, але відрізняються більш тихою роботою.

Підготовка і його запуск Асік Антмайнер С9

Antminer S9 вид зверху

Перед включенням Асік Майнер С9, користувач повинен розташувати його в найкращому місці таким чином, щоб виходу повітря з видувного вентилятора, нічого не перешкоджало. Через відносно невисокого рівня енергоспоживання пристрою особливих вимог для його підключення до мережі немає. У разі відсутності кнопки включення БП рекомендується використовувати мережевий фільтр, оснащений вимикачем.

Також важливо розібратися в платі контролера, яка знаходиться в напіввідкритому алюмінієвому корпусі. За допомогою цього пристрою знаходяться такі елементи:

 1. Картрідер для SD-карти, необхідної для перепрошивки Майнера. Це може знадобитися в тому випадку, якщо устаткування не запускається з вбудованої пам’яті.
 2. Кнопка Reset для скидання налаштувань до значень за замовчуванням. Нею можна скористатися в разі неправильної настройки підключення або недоступності Майнера в мережі.
 3. Індикатори Normal і Fault, що свідчать про нормальну роботу Майнера або неполадки. Перший світиться зеленим, другий — червоним.
 4. Роз’єм Ethernet для підключення шнура.
 5. Кнопка IP Report для використання утиліти IP Reporter від BITMAIN.

Після перевірки правильності підключення всіх роз’ємів пристрій можна включати. Під час першого запуску вентилятори будуть працювати деякий час на максимальній швидкості. Таким чином, система самостійно очиститься від накопичилася під час зберігання або транспортування пилу.

У разі правильного підключення швидкість роботи вентиляторів через час знизиться, а індикатор на роз’ємі підключення до Інтернет-мережі почне блимати зеленим кольором. За умови використання сервера DCHP пошук і налаштування підмережі для Майнера здійсниться швидко і без особливих зусиль.

Для отримання інформації про адресу, присвоєний пристрою, необхідно відвідати веб-інтерфейс маршрутизатора і перевірити список клієнтів DHCP. Для цього користувач може застосувати стандартну утиліту від BITMAIN під назвою IP Reporter або ж скористатися однією з програм для сканування мережі.

При запуску фірмової утиліти необхідно виконати запуск ПО і натиснути на кнопку з написом Start. Одночасно на пристрої необхідно кілька секунд утримувати кнопку IP report. Через деякий час утиліта виявить пристрій і висвітить його IP і MAC адреси.

Після отримання адреси користувач повинен вказати його в адресному рядку будь-якого інтернет-браузера, після чого він автоматично буде переміщений в веб-інтерфейс. Для входу йому буде потрібно ввести логін і пароль. За замовчуванням в обох цих полях необхідно ввести слово root.

Зовні веб-інтерфейс Antminer S9 має певні подібності з минулими моделями від компанії BITMAIN, проте в ньому все ще більше спрощено. Тут немає ряду додаткових налаштувань, присутніх в моделі S7. Однак досвідчений користувач зможе виконати всі необхідні настройки за допомогою підключення через SSH.

У першій вкладці з назвою System важливо звернути увагу на спеціальну вкладку Upgrade, за допомогою якої користувач зможе оновити систему, зберегти поточну конфігурацію пристрою або ж відновити раніше збережені параметри. При необхідності внесення змін до мережеві настройки або установки статичного IP-адреси потрібно зайти на вкладку Network. Однак фахівці вкрай не рекомендують вносити зміни без необхідності, так вони можуть привести до недоступності пристрою в веб-інтерфейсі. Єдиним способом вирішення подібної проблеми стане скидання до заводських налаштувань, здійснюваний за допомогою кнопки Reset.

Налаштування Antminer S9 для Майнінг

Сторінка сервісу Antpool
Інтерфейс майданчики Antpool, на якій можна налаштувати Майнінг на Асіка Antminer S9

У разі правильного підключення і збереження стандартних налаштувань майнер почне видобуток криптовалюта в автоматичному режимі на пулі компанії BITMAIN. При цьому першочерговим завданням користувача є налагодження Асіка S9 для пулу або реєстрація на самому пулі в разі, якщо дані дії не були виконані ним раніше. Майнер від BITMAIN використовують персональну модифікацію протоколу під назвою startum. У зв’язку з цим повноцінна видобуток криптовалюта можлива тільки на китайських пулах як F2pool і Antpool.

Як приклад розглянемо процес реєстрації на Antpool. Він не зажадає від користувача багато зусиль, так як інтерфейс офіційного порталу частково переведений на російську мову. Під час першого входу потрібно створити персональний аккаунт, який пізніше буде використовуватися для видобутку криптовалюта (в зв’язку з цим рекомендується його зберегти).

Для подальшої настройки пристрою на конкретну обліковий запис більше нічого не потрібно. Після реєстрації облікового запису необхідно відвідати веб-інтерфейс Antminer S9 і замінити слово antminer ім’ям створеного кабінету. При цьому ім’я Воркер, вказане після нижнього підкреслення, а також пароль не потрібно замінювати, так як останні генеруються в автоматичному режимі.

Обмеження щодо зупинення роботи пристрою при підвищенні температури вище 80-ти градусів рекомендується залишити. Незважаючи на те, що самі чіпи здатні розігріватися до 100 градусів і більше, фахівці не рекомендують експериментувати. Ідеальний температурний режим роботи чіпів не повинен перевищувати 80-ти градусів, а плат — 50-ти.

Також користувач може самостійно встановити в Antminer S9 наступні параметри:

 1. Швидкість роботи вентиляторів. Рекомендується встановлювати за умови, що температура в приміщенні не змінюється.
 2. Тактову частоту чіпів. Рекомендується встановлювати на рівні 600 MHz — для більш слабких моделей і 650 MHz — для моделей з продуктивністю 14 TH / s.

Початок видобутку криптовалюта на Antminer S9

Вкладка Miner Status, що відображає стан Асіка Antminer S9
Вкладка для відстеження роботи Antminer S9

Ви зберегли починається видобуток віртуальної валюти. Antminer S9 приблизно 5 хвилин застосовує раніше встановлені параметри, після чого починається розкрутка вентиляторів.

Стежити за роботою пристрою можна в спеціальній вкладці під назвою «Miner Status». Тут знаходиться інформація про рівні продуктивності кожної плати та всіх плат разом узятих, а також про їх температурі нагріву.

Раніше в огляді Асік S9 згадувалося про наявність 3-х плат. Розробники зробили так, що за умови виходу з ладу однієї з них інші продовжують працювати. Природно потужність при цьому буде знижуватися, але видобуток криптовалюта не припиниться.

У розділі Miner Status можна стежити за станом плат. Вони можуть мати відображатися наступним чином:

 • 00000 — плата працює нормально;
 • xxxxx — є неполадки.

Користувач може ознайомитися зі статистикою роботи Майнера по днях і годинах. Хешрейт періодично змінюється і стабілізується з часом. Турбуватися про це не варто, тим більше, що допустимі відхилення в 5%.

Ціна і розрахунок прибутковості від ASIC Antminer S9

Antminer S9 лежить біля блоку живлення

Одним з найбільш важливих питань, що цікавлять всіх видобувачів криптовалюта, є прибутковість Асіка S9 в день. Це можна дізнатися, грунтуючись на певних даних, таких як:

 • потужність пристрою;
 • спосіб винагороди;
 • кількість споживаної електроенергії;
 • вартість електрики в конкретному регіоні.

Розберемося в питанні винагороди. Існує кілька систем надання виплат. Пул може виробляти оплату за кожне можливе рішення. Її розмір залежить від пайової участі обладнання в пошуку блоку. Також оплата може нараховуватися за перебування блока самостійно. Існує додаткова настройка для автоматичного перемикання монет BTC і BCH. У таких випадках пул самостійно приймає рішення: видобуток якої з валют є більш вигідною. При цьому оплата все одно проводиться в BTC.

Вибір самостійного пошуку блоку може значно збагатити користувача, однак варто при цьому враховувати, що шанс його виявлення вкрай малий. При пошуку найпотужніша модель Antminer S9 демонструвала показники продуктивності від 13-ти до 17-ти TH / s. Однак ці дані можуть змінюватися в залежності від конкретно обраного пулу. Середній же показник потужності за добу склав 13,7 TH / s.

Нерідко для визначення прибутковості пристрої використовується спеціальний калькулятор прибутковості Асіка S9, за допомогою якого можна визначити прибуток і окупність пристрою. У таких калькуляторах враховуються такі параметри:

 • складність мережі;
 • продуктивність Майнера;
 • вартість цифрової валюти;
 • розмір нагороди за блок;
 • величина комісії використовуваного пулу;
 • вартість обладнання;
 • скільки споживає Асік S9 електрики на годину;
 • вартість електроенергії;
 • час роботи.

Ціна Bitmain Antminer S9 в Росії — 5-7 тисяч доларів. Через високої волатильності виробляти розрахунок на тривалий період не рекомендується, так як він буде неточним. Antminer S9 видобуває 500-600 доларів в місяць (на момент написання статті (19.01.2018) курс біткоіни 11500 доларів). Таким чином, з урахуванням ціна оплати за електроенергію пристрій повністю окупить себе за 12-15 місяців.

Відеоогляд Асіка Antminer S9 дивіться нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector