Проблеми блокчейна, що роблять негативний вплив на розвиток

Багато твердо вірять в потенціал, яким володіє технологія блокчейн. Концепція консенсусу в рамках розподіленої мережі, а не центрального органу є невід’ємною і може принести вигоди для фінансової сфери, систем управління цифровими правами, систем голосування, контролю ланцюжків поставок і багатьох інших областей.

Але є і деякі проблеми блокчейн. Визнання перешкод, які можуть завадити поширенню blockchain, також є важливим аспектом. Чітке уявлення про ці бар’єри полегшить їх вивчення на ранній стадії кривої впровадження блокової ланцюжка і зробить більш імовірним процвітаючу екосистему блокчейн в майбутньому.

Маючи це на увазі, варто відзначити п’ять основних проблем, які слід враховувати при розвитку технології.

обман

Сказати, що навколо блокової технології занадто багато галасу — це нічого не сказати. Незважаючи на те, що деякі експерти стверджують, що блокчейн — це панацея від усіх проблем, насправді існує безліч областей, де замінювати існуючі системи блоковими варіантами не має особливого сенсу.

Чому це так важливо? Тому що надмірне використання цієї технології має свої витрати. Коли яскраві передбачення не реалізуються, то на тлі втрати довіри стає все важче реалізовувати нові рішення в блокової екосистемі. Це стосується, в тому числі і багатьох підприємців, які намагаються уникати надлишку і працюють над тим, щоб запропонувати інвесторам добре продумані пропозиції і спроектовані під конкретний ринок продукти.

Ризик втрати цілісності

Часто кажуть, що блокчейн має абсолютну цілісність і не може бути скомпрометований або змінений. Але це спрощений погляд на технологію. Перш за все, варто відзначити, що в світі існує не один ланцюжок. Є безліч блок-ланцюжків. Деякі з них більш надійні, ніж інші.

По-друге, ланцюжок, яка володіє цілісністю сьогодні, може втратити її в майбутньому. Наприклад, типові системи, засновані на алгоритмі доказ виконання роботи (наприклад, мережа біткоіни), розроблені з припущенням, що жодна одиниця мережі не зможе контролювати більше 50% її потужності.

Мережа вузлів, які спільно керують блокової ланцюжком, може розвиватися з часом. Йдеться, в тому числі про способи, які можуть привести до різких змін. Наприклад, приведуть до того, що ключові припущення, що лежать в основі цілісності системи, більше не будуть виконуватися. З огляду на, що технології blockchain пропагуються для серйозних додатків (реєстри нерухомості або ведення корпоративної документації), які вимагають цілісності, що охоплює роки або навіть десятиліття, необхідно більше думати про механізми, спрямованих на забезпечення того, щоб відповідні бухгалтерські книги залишалися надійними протягом цих тимчасових періодів .

Крім того, потрібно думати і про те, що робити, якщо критично важлива блок-ланцюжок раптово втратить цілісність.

Зростання кількості ICO

Початкові пропозиції монет (ICO) стали популярним підходом до залучення капіталу в кріптовалютной сфері, так як обходять багато перешкод, які пов’язані з більш традиційним процесом збору коштів шляхом створення венчурного капіталу. Але не всі з них є реально надійними проектами, які здатні забезпечити віддачу від інвестицій.

Ще одна потенційна проблема полягає в тому, що грошові кошти, залучені в ICO, іноді повністю не відповідають фактичним фінансовим потребам компанії. Справа в тому, що занадто багато грошей може вбити стартап так само, як і недолік фінансування. Коли на початковому етапі є занадто багато грошей, фінансова дисципліна має тенденцію виходити за встановлені рамки. Компанії часто наймають занадто багато людей без достатнього старанності з їх відбору, переплачують за деякі послуги і втрачають зосередженість, коли справа доходить до розробки кінцевого продукту.

Компанія-розробник програмного забезпечення не потребує сотнях мільйонів доларів для розробки продукту і випуску його на ринок. ICO, який приносить сотні мільйонів доларів, заснований просто на «Білій книзі», може бути причиною короткочасного тріумфу засновників компанії. Але для інвесторів така ситуація несе в собі туманні перспективи вкладених в проект коштів.

Це не означає, що всі ICO є поганими інвестиціями. Але підходити до цього питання потрібно з належною часткою реалізму. Навіть при всій належної обачності, якої дотримуються засновники проектів, більшість стартапів, що фінансуються через ICO, не стають успішними.

Пошук правильного балансу в регулюванні

Надмірне регулювання може перешкоджати процесу впровадження інновацій. Але було б нереалістично стверджувати, що блокчейн взагалі не вимагає ніякого регулювання. Зрештою, ця технологія вже використовується для грошових переказів, укладання контрактів і випуску цінних паперів. Це має на увазі широту існуючих правових і нормативних рамок, які часто відстають від прогресу і не відповідають реаліям.

В результаті користувачам блокових ланцюжків важливо розуміти необхідність взаємодії із законодавцями і регулюючими органами, щоб останні могли краще розуміти цю технологію і її перспективи. На основі цього слід застосовувати і оновлювати необхідні закони і положення таким чином, щоб вони підтримували прогрес, а не перешкоджали розвитку інновацій.

кібербезпека

Загрози в цифровому середовищі — це виклик в будь-якому сенсі цього слова. Особливо це стає актуальним у зв’язку з розвиваються спектром послуг, які засновані на blockchain. Це пов’язано з тим, що крім традиційної здатності зловмисників пристосовуватися до швидко мінливого цифровому ландшафту, екосистема блокової ланцюжка теж змінюється набагато швидше, ніж технології в інших областях.

В даний час розробляються і розгортаються нові системи, сервіси та підходи до блокчейну, які застосовуються практично щодня. Для людей, що створюють продукти на основі ланцюжка блоків, це означає, що вони не можуть користуватися таким же інформаційним перевагою в порівнянні з хакерами, щоб працювати в більш традиційної і стабільної середовищі.

джерело:

https://www.forbes.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector