Популярність блокчейн: захист від шахрайства і перспективи

Кожна епоха має ряд подій, які формують її курс і залишаються в історії як найбільш важливі моменти. Технології продовжують залишатися найбільш динамічною і постійно розвивається сферою, яка прагне перевершити себе в досягненні ще більш вражаючих вершин.

Черговим таким подією в останні кілька років стала технологія блокчейн. Вона перетворилася на свого роду центр обговорення в самих різних областях економіки, фінансів, логістики завдяки своїм інтуїтивно зрозумілим додатків, на основі мережевої блокової архітектури. Тому сьогодні популярність блокчейн дуже висока.

У контексті обговорення перспектив і потенціалу технології багато хто задається питанням, чи є вона свого роду шахрайством чи ні. Одна з причин такого підозрілого думки з боку багатьох людей полягає в тому, що вона увійшла в наш світ шляхом запуску першої криптовалюта — біткоіни. Після виходу цифрової монети в 2009 році світ вперше дізнався про блокової технології, по крайней мере, в такому широкому масштабі.

В результаті, багато людей вважають блокчейн і криптовалюта єдиним цілим. Таким чином, негативні настрої проти цифрових грошей переростають в дискусії з приводу технології блокової ланцюга. Однак не всі люди поки ще розуміють, що криптовалюта — це всього лише один з напрямків, в якому може застосовуватися blockchain.

Чи є блокчейн шахрайством

Щоб відповісти на це питання, необхідно розглянути поточний профіль цієї технології в світі. На сьогодні блокові ланцюжка стають все більш популярними. Люди знаходять все нові способи задіяти їх потенціал для тих чи інших додатків, які забезпечують вирішення реальних проблем. Blockchain має безліч важливих функцій, які дозволяють їй запропонувати користувачам широкий потенціал і можливості. Зокрема, ця технологія привертає до себе увагу своєю абсолютною захистом від злому, хоча поки вона доведена тільки теоретично.

теоретична незмінюваність

Теоретична незмінність передбачає, що всі записи, що зберігаються в блок-ланцюжку, не можуть бути змінені. Всі блоки пов’язані між собою через хеш-функцію. У разі спроби її зміни подібні дії будуть автоматично відхилені мережею. Це дозволяє використовувати блокчейн в ряді протоколів безпеки.

З огляду на поточну загрозу кібератак у світі на сьогоднішній день подібна технологія виразно представляє інтерес для учасників цифрового простору.

Усунення необхідності посередників

Основним основоположним перевагою біткоіни є його протокол обробки транзакцій. Традиційно для забезпечення того, щоб всі учасники фінансової сфери грали за правилами, необхідні сторонні аутентифікатор, такі як банки. Ці сторонні сервіси стягують комісійні збори, які складають значну частину від загальної суми транзакції. При використанні платіжних систем на базі блокчейна необхідність в сторонньому аутентифікаторі відпадає. всі фінансові операції здійснюються безпосередньо між платником і одержувачем.

Завдяки впровадженню смарт-контракту на базі блокчейна Ethereum потенціал цієї технології вийшов далеко за межі сфери обробки платежів. Це дозволяє автоматично виконувати «розумні» контракти, які не вимагають стороннього арбітра. Це значно розширює сферу використання блокової технології. Кінцевий результат — це не тільки швидкі транзакції з мінімальною комісією, але зростання впевненості в скоєних угодах.

Інтелектуальні контракти вже застосовуються для створення децентралізованих організацій, кріптовалютних систем, проведення голосування і ліцензування музики.

великомасштабні інвестиції

Можливо, одним з найбільш глибоких показників того, чи є блокчейн шахрайством чи ні, це обсяги коштів, вкладені в різні проекти на базі цієї технології протягом багатьох років. Навіть виключивши кріптовалютние проекти та інші операції з цифровими валютами, масштаби інвестицій з боку урядів, корпорацій і приватних осіб в цю сферу вражають.

Численні уряди в усьому світі використовують технологію blockchain для спрощення різних аспектів управління. Великомасштабні корпорації намагаються перевершити один одного, розробляючи і створюючи складні блокчейн-додатки. Зокрема, IBM інвестувала величезні суми грошей в розробку таких програм для бізнес-сфери та фінансового ринку. Компанії створюють приватні тестові блокчейн-додатки для використання в рамках своєї організації. Банки, венчурні капіталісти, інвестори і ентузіасти в сфері технологій також вкладають чимало коштів у проекти на базі блокчейна у всьому світі.

Уряди багатьох країн, висловлюючи негативну думку про криптовалюта, одночасно з цим стверджують, що блокчейн — це технологія майбутнього. Її розвиток має потенціал для використання в різних напрямках: від національних систем управління ідентифікацією до записів реєстраційних даних і навіть забезпечення медичних послуг.

Зростання чисельності спільноти блокчейн

У той час як біткоіни і інші криптовалюта постійно миготять на перших шпальтах ЗМІ, співтовариство прихильників блокової технології зростає не тільки за розміром, але і в плані легітимності. Blockchain міцно утвердився як одні з найважливіших технологічних досягнень і тепер стоїть на одному рівні з штучним інтелектом (AI), машинним навчанням і інтернет-речами (IoT).

У багатьох містах світу регулярно проводяться численні конференції за блочною технології, які приваблюють тисячі учасників. Розробляються крос-платформні протоколи, в яких використовується технологія blockchain і data science для прискорення впровадження в повсякденне життя AI і IoT.

Проаналізувавши все вищесказане, можна сміливо відповісти на питання про те, чи є блокчейн шахрайством. Відповідь буде рішуче негативним.

Blockchain — частина лідируючих технологічних концепцій, які сприяють еволюції нового цифрового простору, забезпечуючи ще більш надійний зв’язок і більш швидкі транзакції.

джерело:

https://medium.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector