Чи може використовуватися блокчейн для міжнародних транзакцій

В системі Swift вважають, що необхідний прогрес, перш ніж платіжна система блокчейн зможе використовуватися для обробки міжнародних банківських операцій.

Блокова технологія повинна пройти шлях модернізації, перш ніж довіряти їй здійснення транскордонних платежів між світовими банками на суму в кілька мільярдів доларів щодня. До такого висновку фахівці Swift прийшли після тестування нової системи на базі своєї міжбанківської мережі обміну повідомленнями.

Swift, на який припадає більше половини всіх міжнародних грошових переказів в світі, заявив про те, що завершив роботу над «доказом концепції» тестової системи з використанням blockchain. У проекті брали участь 34 банки.

Тест показав, що сьогодні багато хто з найвідоміших фінансових інститутів в світі експериментують з блокчейном в прагненні поліпшити ефективність своєї роботи з використанням більш складних підходів і технологій. Поточні висновки Swift збігаються з аналогічним думкою багатьох інших провідних банків і регулюючих органів з приводу того, що ця технологія ще не готова до використання.

Незважаючи на те, що Swift зазначив, що тест «пройшов дуже добре», його висновок включає рекомендації про «необхідність подальшого прогресу» в розвитку blockchain, «перш ніж вона буде готова підтримувати виробничі програми в великомасштабних, критичних глобальних інфраструктурах».

У штаб-квартирі системи обміну повідомленнями в Брюсселі, яка об’єднує близько 11 000 банків в усьому світі, також говориться, що багатьом кредиторам доведеться значно переглянути механізми своїх операцій і системи. Тільки в цьому випадку вони зможуть забезпечити впровадження нової платіжної мережі на безе блокчейна для обробки міжнародних переказів.

Фахівці перевірили «секретну книгу» для запису транзакцій, пов’язаних з так званими рахунками Nostro, які банки використовують при здійсненні грошових переказів за кордон. Відзначається, що 28 банків, які проводили тести у реальному часі, виявили, що блокчейн потенційно може зробити дорогий і повільний процес узгодження цих рахунків ефективнішим і швидким. Це, в свою чергу, дозволить скоротити обсяг грошей, необхідних для зберігання на різних рахунках Nostro по всьому світу.

Керівник відділу досліджень і розвитку Swift Деміен Вандерекен заявив, що, незважаючи на наявність доказів потенційних можливостей поліпшення процесів управління ліквідністю при використанні рахунків Nostro необхідно виконати ряд передумов. Тільки в цьому випадку банки зможуть скористатися всіма перевагами переходу на платіжну систему на основі блокчейн.

Крім того, він підкреслив, що тест показав ризик значних «операційних проблем» при застосуванні блокової технології у всіх 11 000 банків.

Не в останню чергу це може статися тому, що 28 банків, які проводили тести експериментальної системи, був змушені створити 528 суб-регістрів. Це було потрібно, щоб уникнути витоку конфіденційної інформації в руки конкуруючих банків. Для створення, поновлення або настройки всієї банківської системи буде потрібно близько 100 000 суб-регістрів, що робить такий підхід надзвичайно громіздким.

Однак він висловив надію, що «ці перешкоди будуть подолані», а Swift налаштований до використання блокчейна, «коли технологія буде готова». При цьому він відмовився прогнозувати перспективи і швидкість просування в цьому напрямку. За його словами, поки говорити про те, яке майбутнє чекає блокчейн в банківській сфері, ще рано.

Два роки тому Swift зіткнувся з побоюваннями щодо його безпеки, оскільки хакерам вдалося викрасти майже $ 100 млн у центрального банку Бангладеш. Зловмисникам вдалося зламати банківську систему і отримати доступ до кодів Swift.

Ряд стартапів, таких як Ripple, прагнуть використовувати технологію blockchain для прискорення і скорочення вартості транскордонних платежів між банками. Swift також вкладає значні кошти для підвищення власної IT-безпеки.

Нещодавно представники організації заявили, що скоротили час, що витрачається на переказ грошових коштів з однієї країни в іншу. Тепер більше половини всіх оброблюваних платежів здійснюється менш ніж за 30 хвилин.

джерело:

https://www.ft.com/

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector