Як налаштувати BCH Майнінг на процесорі: чи варто починати

Коротко про Майнінг

Один з найвідоміших способів заробітку криптовалюта — це Майнінг. Використовуючи свій комп’ютер (його відеокарту і ЦП, а в деяких випадках — оперативну пам’ять) ви робите математичні операції, завдяки яким вибудовується хеш.

В результаті відкривається новий блок, в який записуються транзакції користувачів. Сам же майнер отримує за це нагороду у вигляді монет, блоки якої він вирішує. Тому Майнінг ще іноді називають «видобуток криптовалюта».

На перший погляд багатьом він здається чимось дуже простим. Насправді ж, це дуже складний процес, який вимагає безлічі знань в програмуванні та роботи з комп’ютером. Потрібно докласти чимало зусиль, щоб зробити Майнінг ефективним і прибутковим.

Три види видобутку

При появі криптовалюта і кілька наступних років криптовалюта можна було добувати чомусь аж на прасці. Якщо бути точним, то раніше потрібні були відеокарти або центральний процесор, однак вони могли бути найслабшими.

Сьогодні ситуація змінилася. Тепер Майнінг доступний на потужних відкритих або дорогих процесорах. При цьому, не завжди він буде золотою жилою. Адже можна припуститися помилки в налаштуванні, знайти слабке пул або просто вибрати обладнання, яке не найкращим чином сумісно з алгоритмом.

Третій варіант — використання ASIC-Майнер. Це спеціально створене обладнання під конкретний алгоритм, яке споживає менше енергії, але підвищує ефективність видобутку в кілька разів. При цьому, ніяких помилок не буде, оскільки вони спочатку конфігурувати під одну криптовалюта і поміняти ці настройки можна.

Центральний процесор в Майнінг

Видобуток біткоіни Кеш заснована на використанні обчислювальної потужності обладнання. Відповідно, його можна Майні на відкритих або центральних процесорах, які мають можливість виконувати завдання, вирішуючи математичні функції.

ЦП за своєю задумом може бути задіяний в Майнінг, оскільки виконання завдань є його основною функцією. Завдяки цьому функціонує безліч служб і програм. Майнер є однією з таких. При роботі він шукає хеш-суму блоку, використовуючи потужність обладнання.

Відмінною рисою є те, що ЦП якраз менш корисний у видобутку. Майнінг — це повторювана дія. Іншими словами, для системи він виглядає як завдання, яке з’являється знову і знову.

Але CPU розраховані на постійне перемикання між завданнями. Вони добре виконують різні функції, а на постійну роботу з одного краще розраховані відеокарти. Проте, центральний процесор має обчислювальну потужність, а значить в теорії придатний для Майнінг.

Як вибрати ЦП

Оскільки даний процес сильно залежить від продуктивності устаткування, потрібно вибирати найкращі комплектуючі. При виборі ЦП потрібно враховувати наступні показники:

 • кількість ядер;
 • кількість потоків;
 • тактова частота;
 • спожите харчування;
 • хешрейт.

Ядра виступають чимось на зразок центрів, між якими розподіляється навантаження. Відповідно, чим їх більше, тим менше раз ваша система буде впадати в кому (або, природно, взагалі не зависне). Тактова частота відображає швидкість рішення функцій.

Кожен потік відповідає за конкретну програму або завдання. Оскільки при включеному комп’ютері обов’язково працюють кілька служб, потрібно мати більше потоків. Таким чином вони будуть розподілені між усіма службами, завдяки чому Майнінг пройде без збоїв.

Кількість споживаного харчування буде важливим для розрахунку прибутковості. Чим більше Ватт вимагає процесор, тим дорожче виявиться рахунок за електрику. Відповідно, період окупності виросте і загальна вигода від видобутку в результаті буде менше.

Хешрейт — це безпосередньо показник, який відображає швидкість Майнінг. За фактом, його не показують в стандартних характеристиках обладнання. Однак, після тестів продуктивності цю інформацію додають на багато сайтів, які займаються поширенням пристроїв для видобутку крипти.

Кращі ЦП для біткоіни Кеш

Виходячи з перерахованих вище критеріїв, був складений приблизний список найкращих центральних процесорів для видобутку Bitcoin Cash. Безумовне лідерство займають пристрої від AMD, оскільки вони видають набагато більше швидкості.

Так, на перше місце потрапив AMD Ryzen Threadripper 1950x. Цей процесор має 16 ядер по 3.4 GHz (з можливістю розгону до 4.0). При споживанні 180W він буде відносно дешевим для ваших рахунків, однак він має 1280 H / s, що є найкращим показником серед всіх ЦП.

Наступним виявився Intel Xeon E7. Він має у своєму розпорядженні 10 ядрами по 2.13 GHZ і має цілих 40 потоків. Перевагою на попереднім продуктом є споживана потужність, яка становить 105W. При цьому він має 1250 H / s. Вам стане цікаво, чому ж не цей процесор перший в рейтингу? Тому що він коштує понад 4 тисяч доларів, тоді як ціна попереднього всього 1000.

Третє місце займає AMD Ryzen Threadipper 1920 X. 12 ядер по 3.5 GHZ і 24 потоку змогли видати тисячу шістьдесят-вісім H / s на тестовому Майнінг. Споживає 180W енергії, однак коштує близько 700 доларів. Цей продукт добре підійде як бюджетний варіант.

Процесори серії i3, i5, i7 показують себе недостатньо добре у видобутку біткоіни Кеш, оскільки вони мають не так багато ядер. Система періодично підвисає, що, природно, позначається і на Майнінг. Під час зависання можуть не передатися Шейру або процес просто зупиниться.

Що потрібно для початку

Після того як ви придбали відповідне обладнання, потрібно визначитися з типом Майнінг: соло або в пулі. Насправді, соло на центральному процесорі схоже на божевілля. Біткоіни Кеш досить складна для видобутку криптовалюта, відповідно для ефективності потрібно мати дуже високий хешрейт.

Але ЦП таким в принципі не має. Якщо хочете уникнути пулів, то відразу налаштуйте себе на повну відсутність прибутку. Устаткування пропрацює в холосту і через час просто піде на звалище.

Якщо ви все ж зробили правильне рішення, потрібно визначитися з пулом. Зробити це не так складно, оскільки Bitcoin Cash підтримують ті ж сервіси, що і Bitcoin (Antpool, ViaBTC, Supernova). Якщо хочете вибрати інший пул, то потрібно оцінювати такі критерії:

 • загальний хешрейт майданчика;
 • хешрейт на BCH;
 • частота рішення блоків;
 • відгуки.

Часто радять звертати увагу на тривалість роботи пулу, однак сьогодні вона вже не про що не говорить. Шахраї часом спеціально працюють трохи довше, щоб отримати величезну аудиторію, з якою можна витягти побільше коштів, а лише потім закривають свій «грандіозний» проект.

конфігурація

Після вибору пулу потрібно провести ще деякі махінації зі своїм комп’ютером. Так, слід відключити антивірус (прийме програму-майнер за шкідливе ПЗ), а також зайві служби і утиліти. Як ви пам’ятаєте, їх фонова робота можлива завдяки ЦП. Якщо їх виключити, продуктивність побільшає.

Далі потрібно зареєструватися на пулі. Пояснювати покроково цей процес сьогодні не має сенсу, оскільки будь-який користувач пройшов вже мільйони сайтів і знає, як створити обліковий запис на будь-якому майданчику.

Коли пройдете реєстрацію і підтвердіть свою електронну пошту, потрібно створити робітника. Це завдання трохи відрізняється в залежності від пулу, однак вам не важко буде розібратися. Наприклад, для створення Воркер на Antpool потрібно перейти у вкладку «Панель», а в ній розділ «Воркер». На сторінці, потрібно натиснути «Create Worker» і придумати його ім’я.

Після цього потрібно завантажити програму-майнер. Зазвичай вони є на самих сервісах. Якщо немає, то краще за все відвідати Github і завантажити звідти відповідну програму. Так ви точно не натрапите на шкідливе ПЗ.

В папці з програмою повинен бути файл start.bat. Якщо такого немає, то потрібно створити файл блокнота і вказати в ньому наступні дані:

 • назва програми (файлу запуску);
 • -o ip пулу;
 • -u USER.WORKER (логін і ім’я робочого на пулі);
 • -t кількість потоків, яке обов’язково буде задіяно в Майнінг;
 • адреса біткоіни Кеш.

На цьому настройка Майнінг BCC / BCH на центральному процесорі закінчена. Можете запускати батник і потихеньку заробляти. Не забувайте стежити за температурою обладнання та повідомленнями в консолі під час видобутку.

Переваги і недоліки

Майнінг на процесорі як використання автомобіля: кожен раз можна знайти щось краще. Наприклад, машина може бути дуже швидкою, але недостатньо маневреної. Або вона ідеальна в управлінні, але не зовсім комфортна.

Серед переваг будь-якого ЦП можна виділити наступне:

 • стабільна робота;
 • проста настройка;
 • менше нагрівається;
 • створює мало шуму;
 • навіть при високому навантаженні Майнінг комп’ютер можна використовувати для інших цілей.

CPU дійсно хороші тим, що вони більш надійні і живуть довше, ніж відеокарти. GPU дуже сильно гріється. Якщо вчасно не знизити навантаження або зупинити процес, обладнання може просто згоріти. ЦП ж захищені від цього більше.

Однак він має багато недоліків, серед яких:

 • низький хешрейт;
 • висока вартість і енергоспоживання;
 • обмежений вибір продуктивних пристроїв;
 • не можна повністю спрямувати на видобуток, оскільки він повинен підтримувати роботу системи.

Останній є головним недоліком щодо Майнінг. Центральний процесор — це практично ключова ланка функціонуванні комп’ютера, оскільки він забезпечує роботу безлічі обов’язкових служб та інших фонових процесів.

проблематика

Одним з головних показників видобутку криптовалюта є складність. Вона залежить від двох показників: часу, який витрачається на блок і кількості Майнер (а точніше, загального хешрейта мережі).

Останні оновлення стабілізували роботу алгоритму Bitcoin Cash, тому складність завжди коригується таким чином, щоб на блок йшло близько 10 хвилин. Але з огляду на всю швидкість, яку вливають Майнер, складність стала досить високою.

Через це одиночний Майнінг став недоцільним, тільки якщо ви не володієте сотнею-другою ASIC. І то, навіть при їх наявності немає стовідсоткової гарантії часто знаходити блоки першим. Адже, по-перше, у кого-то може бути 3 і більше сотні таких же пристроїв. По-друге, більшість відомих пулів розташовують більшою потужністю, ніж ангарні ферми.

Що вже тоді говорити про видобуток біткоіни Кеш на центральному процесорі? Він не здатний витягнути всю існуючу конкуренцію. Саме тому залишається тільки реєструватися на якомусь пулі і отримувати хоча б маленьку частку від загальної нагороди за кожен блок.

вигода

Виходячи з вищесказаного, ви можете зрозуміти, що великого прибутку видобуток не принесе. Згідно bitinfocharts вигода від Майнінг BCC / BCH становить 40 центів за 1 THash / s в день. При цьому. Кращі ЦП виробляють близько 1 MH / s.

Цифри відразу відображають картину цілком. Використовуючи центральний процесор, ви не витратите багато (особливо, якщо не купували його саме з метою Майнінг) але і не заробите величезний капітал.

Краще використовувати такий спосіб як тестовий, щоб познайомитися з Майнінг, дізнатися його переваги і недоліки і особливості налаштування. Після цього можна буде сміливо переходити на повноцінну видобуток безлічі криптовалюта, використовуючи високоефективне обладнання.

калькулятори Майнінг

Щоб не ходити далеко і не сидіти з блокнотом, скористайтеся тим, що дає мережу. Калькулятори Майнінг — досить поширені сервіси. Це, до речі, найкращий варіант підготовки до видобутку криптовалюта.

Спочатку ви знаходите обладнання, яке хочете купити, в інтернеті і дізнаєтеся його хешрейт. Після цього вибираєте криптовалюта і дізнаєтеся тарифи на електрику. Вказуєте всі ці дані, включаючи кількість споживаної електроенергії і розраховуєте прибуток.

Найкраще користуватися сервісом Whattomine, оскільки він надає найточнішу інформацію, з огляду на зростання складності мережі. Крім того, на ньому можна дізнатися прибутковість Майнінг конкретної криптовалюта, тому робота з ним не скласти праці.

Єдина порада — не використовувати калькулятори від постачальників обладнання. Вони спеціально показують більш високі результати при розрахунках, щоб користувач купив товар.

висновок

Центральний процесор і Майнінг Bitcoin Cash сьогодні практично несумісні поняття. У теорії це реально, на практиці може бути застосовано. Але втрачається одна з головних складових всього процесу — прибутковість. Не варто розглядати такий спосіб, як один з варіантів заробітку на криптовалюта, оскільки нічого не вийде.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector