Terra Virtua — огляд, ICO, дати, цілі, відгуки

Віртуальна реальність (англ. VR — virtual reality) міцно займає місце «під сонцем» в сучасному світі. Перша причина зростання популярності — це інноваційна технологія майбутнього, яка стала реальністю зовсім недавно.

Друга причина — розвиток ігрової індустрії, завдяки чому з’явилися технологічні можливості зробити віртуальну реальність доступною для масової аудиторії. Згідно з безліччю незалежних джерел, ігри та фільми з VR-підтримкою — це майбутнє індустрії розваг. Офіційна статистика дає право прогнозувати, що цей ринок виросте в кілька разів до $ 200 + млрд протягом наступних 5 років.

Не дивно, що багато блокчейн-проекти, які використовують найсучасніші технології, зацікавилися VR-пристроями і контентом. Серед цих проектів лідером є Terra Virtua (Терра Віртуа). Це перша в своєму роді децентралізована розважальна платформа, яка призначена як для творців, так і споживачів контенту віртуальної реальності.

Назва токенаTerra Virtua Token (TVT)
Курс 1 TVT8 центів
Терміни Pre-Sale токеновТравень-червень 2018
Терміни продажу токеновпоки немає інформації
кількість токенов1,2 млрд TVT
Soft Cap ICO5 млн доларів
Hard Cap ICO29 млн доларів
Загальна кількість токенов для ICO840 млн
Мінімальна сума для покупки токенов1 ETH
Право на участьЖителі всіх країн крім Гонконгу, Китаю, В’єтнаму і США
прийнята валютаETH і BTC

Що таке проект Terra Virtua і які у нього завдання?

Слоган Terra Virtua

Існуючий VR-контент, як правило, прив’язується до якогось одного девайсу і відповідного сервісу. Користувачі купують цифрові копії ігор або фільмів під певні VR-пристрої. Terra Virtua пропонує абсолютно іншу модель споживання VR-ігор і фільмів — через онлайн-сервіс з щомісячною підпискою (самий схожий аналог — стрімінговая майданчик Netflix), бібліотека якого постійно поповнюється новим, в тому числі ексклюзивним, контентом. При цьому творці VR-контенту, що завантажили свої продукти на сервіс, зможуть отримувати партнерські відрахування від Terra Virtua.

Блокчейн-платформа Терра Віртуа намір вирішити відразу кілька проблем, пов’язаних з VR-індустрією:

 • прив’язка контенту тільки до одній платформі і пристрою;
 • творці контенту не можуть перепродувати свої продукти на різні майданчики, таким чином спочатку обмежуючи свою цільову аудиторію;
 • видавцям складно знайти цільових користувачів для VR;
 • розробникам доводиться витрачати багато коштів на маркетинг і пошук інвесторів.

Терра Віртуа пропонує кілька рішень як для споживачів, так і для розробників VR-контенту.

для розробників

Для цієї категорії користувачів Terra Virtua виступить майданчиком, де можна поширювати і монетизувати свої продукти під VR-пристрої. Частина коштів від продажу відразу буде надходити на особистий рахунок розробника. Прямо зараз співтовариство розробників може приєднатися до тестування інструментів і прототипів платформи. При цьому в майбутньому планується не тільки підтримка VR, але і AR (англ. Augmented Reality — доповнена реальність).

Найважливіша перевага для розробників — платформа НЕ буде прив’язана до якихось певних пристроїв, тому підтримуються шоломи HTC Vive, Oculus Rift і навіть Sony Playstation VR. Також для розробників VR-контенту випустять інструментарій під назвою Terra Forma (на основі ігрового движка Unreal Engine від Epic Games). Це ПО допоможе швидко адаптувати або створювати нуля продукти спеціально для користувачів Терра Віртуа. При цьому свій продукт можна буде поширювати безкоштовно — кожен розробник сам вибирає схему монетизації.

для споживачів

Терра Віртуа виступає в якості соціального майданчика, де користувачі зможуть створювати спільноти, спілкуватися і купувати / продавати VR-продукти. Можна буде сформувати свою команду і змагатися в віртуальному просторі під однією з доступних киберспортівних дисциплін — спорт, файтинг, гонки, космічні баталії, пригоди, квест-кімнати та інше. У кожній такій зоні будуть представлені тематичні ігри. Наприклад, в спортивній зоні відразу на старті буде доступна гра в віртуальний гольф.

Також в майбутньому команда випустить додаток-компаньйон (MR app) для смартфонів, який дозволить грати в VR-ігри в режимі «доповненої реальності». У кожного користувача буде свій VR-аватар в віртуальному просторі (пам’ятаєте недавній блокбастер від Стівена Спілберга «Першому гравцеві приготуватися» і його фантастичний «Оазис»?). Тобто буде якийсь хаб, де аватари гравців зможуть зустрічатися, а потім розходитися по різних VR-локаціях.

Види контенту на платформі Terra Virtua:

 • інтерактивні розваги (партнерський контент від сторонніх компаній — спортивні заходи, концерти, ігри, фільми та інше);
 • преміум-контент, який можна буде придбати за окрему плату;
 • контент, генерований і поставляється самими користувачами (незалежними розробниками).

Особливості та переваги Терра Віртуа:

 • Унікальна схема монетизації.
 • Команда уклала партнерські відносини з авторитетними розробниками відеоігор.
 • За рахунок блокчейн-технології сервіс буде безпечним і збереже конфіденційність користувачів.
 • Платформа, що підтримує всі існуючі і майбутні VR-пристрої.
 • Власна криптовалюта, яка дозволить купувати весь контент на майданчику.
 • Активне розвивається співтовариство розробників і ентузіастів, які цікавляться VR-контентом.
 • У Терра Віртуа вже є робочі прототипи платформи, які можна протестувати.
 • У проекту практично немає конкурентів з подібною схемою монетизації і поширення VR-продуктів.

Історія розвитку та команда Terra Virtua

Команда Terra Virtua

Згідно з опублікованою на офіційному сайті (terravirtua.io) дорожній карті, проект стартував ще в 2016 році. З тих пір основна команда працювала над створенням прототипів. Крім самої платформи, окрема група разработчіов трудиться над створенням мобільного додатка-компаньйона, яке вийде через місяць після релізу майданчика.

Команда проекту Terra Virtua складається з досвідчених ігрових розробників і блокчейн-фахівців:

 1. Кіш Хірані (технічний директор) — раніше працював головою відділу розробки сервісів для Sony PlayStation PlayStation VR.
 2. Дуг Дайер (керуючий директор) — справжній ветеран ігрової індустрії, який раніше працював в Microsoft Game Studios, один із засновників ігрових підрозділів для мобільних пристроїв в студіях Warner Bros. і THQ.
 3. Кіт Рамсдейл (засновник і директор) — більше 25 років працює в ігровій сфері, раніше працював в Electronic Arts, входять до ради акціонерів Ukie.
 4. Сергій Хандогін (консультант по блокчейну) — очолював розробку в безлічі крипто-проектів.

Як використовуються маркери TVT?

Виступ члена команди Terra Virtua

Як і багато інших ICO, проект Terra Virtua збирається монетизувати свою розвивається платформу за рахунок продажу токенов Terra Virtua Token (скорочено TVT). Він підтримує безпечну і надійну фінансову систему як для творців VR-контенту, так і для користувачів проекту.

Весь контент (локації, ігрові предмети, апгрейди, скіни і навіть ігровий досвід) можна придбати на платформі Terra Virtua тільки за допомогою монет TVT. Власники токенов зможуть впливати на економіку всього проекту і брати участь в кожному публічному голосуванні, що стосується діяльності та розвитку Terra Virtua.

Загальна кількість монет — 1,2 млрд. Це фіксований обсяг, який не буде змінюватися, додаткові маркери випускатися не будуть, навіть в разі, якщо інвестори викуплять всі коін до закінчення ICO.

Монетизація Terra Virtua

У разі успіху ICO запуск платформи в тестовому режимі відбудеться в кінці 2018 року. Тоді ж буде тестуватися і схема платній Щомісячна плата за користування для користувачів, поряд з IT-інкубатором для розробників. Користувачі зможуть вибрати 2 типу плати за споживання VR-продуктів:

 1. Щомісячна підписка і необмежений доступ до бібліотеки платформи. Додатково можна буде придбати доступ до преміального контенту.
 2. Також можна буде сплачувати одноразово за перегляд якого-небудь 1 продукту.

ICO Terra Virtua: дати, ціни, бонуси

Віртуальний світ Terra Virtua

З кінця квітня 2018 року розпочався етап пресейл (попереднього продажу) токенов TVT. Будь-який бажаючий може зареєструватися на покупку монет. Заявки будуть проходити модерацію. В першу чергу, пресейл розрахований на творців VR-контенту і великих інвесторів.

Pre-ICO триватиме до середини червня. ICO Terra Virtua (етап публічних продажів) почнеться в липні 2018 року, точна дата поки не анонсована. Для покупки під час двох етапів продажів токенов буде доступно 70% від загального числа TVT (840 млн.). Інвестиції приймаються в ETH і BTC.

Верхня планка по зборах (hard cap) становить $ 29 млн, а нижня планка (soft cap) — $ 5 млн. Ціна 1 TVT під час пресейл складе $ 0.08. Для інвесторів на етапі пресейл передбачений бонус у розмірі 30%.

Розподіл зібраних коштів після ICO:

Куди підуть зібрані кошти?Відсоток від суми зібраних коштів
Закупівля VR-контенту від сторонніх розробників25%
маркетинг20%
Розробка платформи і ПО Terra Virtua20%
Команда і консультанти15%
Розробка Terra Forma13%
Розробка інфраструктури блокчейна5%
Юридичні та бухгалтерські послуги, включаючи адміністрування2%

Слідом за запуском ICO Terra Virtua була запущена баунти-кампанія, яка дозволяє всім активним користувачам отримати токени TVT не тільки шляхом покупки, але і за просування проекту онлайн. 3% від загального числа монет (750 тисяч) було виділено на проведення кампанії. Вони розподіляться таким чином:

Діяльність на форумі Bitcointalk.org187 500 TVT
Діяльність (постинг) в Твіттері112 500 TVT
Активність в Фейсбуці112 500 TVT
Промоушен в Телеграма112 500 TVT
Постинг в блогах і створення відео-контенту150 000 TVT
Переклад документів та модерація75 000 TVT

В ході баунти-кампанії користувачі будуть заробляти токени Terra.

Етапи розвитку Terra Virtua після ICO

Додаток Terra Virtua

Після завершення ICO Terra Virtua в липні 2018 роки команда має намір виконувати такі цілі:

 • Август 2018: створення легальної бази для додавання на проект преміального контенту.
 • Вересень 2018 — висновок стратегічно важливих партнерських відносин.
 • Грудень 2018 — альфа-тест і запуск AR-додатки.
 • Перший квартал 2019 — бета-запуск Терра Віртуа (Фаза 1).
 • Квітень 2019 — публічний запуск платформи (Фаза 1).
 • Червень 2019 — бета-запуск Terra Virtua (Фаза 2).
 • Август 2019 — публічний запуск платформи (Фаза 2) і альфа-тест інструментарію Terra Forma.
 • Листопад 2019 — бета-тестування Terra Forma.
 • Січень 2020 року — повноцінний запуск всієї екосистеми Terra Virtua.

ICO Terra Virtua — відгуки та висновки

Якщо прочитати відгуки про Terra Virtua, то стає зрозуміло, що платформа викликає великий інтерес як серед розробників, так і користувачів VR-розваг.

Ось одна з думок від користувача на форумі:

Terra Virtua — один з найцікавіших проектів цього року. Все, що пов’язано з доповненої і віртуальною реальністю вистрілює і розвивається дуже швидко, тому що за цим майбутнє. Та й сама команда сумнівів не викликає.

Є й такого плану відгуки про Terra Virtua:

Цікаве ICO, тільки є сумніви в тому, що цією ідеєю реально зацікавляться настільки, що можна буде заробити з токенов.

Що можна сказати в підсумку? У авторитетної команди величезний досвід в розробці інтерактивних розваг, є можливість вивести Терра Віртуа на глобальний ринок і швидко принести прибуток інвесторам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector