Відкрите для Майнінг: кращі моделі, терміни окупності

 • Як порахувати окупність відеокарти в Майнінг
 • Плюси і мінуси Майнінг на відкритих
 • У 2017 році вартість багатьох криптовалюта підскочила в десятки разів, що привело до зростання числа Майнер — людей, які заробляють видобутком віртуальних монет. Для вирішення цього завдання застосовуються наступні способи:

  1. Купівля відеокарти для Майнінг та інших комплектуючих для створення потужної ферми.
  2. Придбання ASIC-обладнання. Його особливість — ефективність і менше енергоспоживання, але через високу ціну багато Майнер відмовляються від цього методу.
  3. Оренда потужностей на хмарних сервісах. В цьому випадку не потрібно купувати обладнання. Майнер платить за використання послуг спеціальних дата центрів, що займаються видобутком криптовалюта. Детальніше про хмарному Майнінг Лайткоінов ми вже писали.

  Нижче приділимо увагу першим способом — Майнінг криптовалюта на відкритих (GPU). Розглянемо правила вибору обладнання, дамо рекомендації по його вибору і розрахуємо окупність, а також підіб’ємо підсумки — виділимо плюси і мінуси такого видобутку криптовалюта.

  Критерії вибору відеокарти для Майнінг

  Дві відеокарти для Майнінг на темно-червоному тлі

  З ростом складності видобутку криптовалюта зростають вимоги і до відеокарт, застосовуваним для Майнінг. Особливо це стосується популярних криптовалюта — біткоіни, Лайткоіна та інших. Щоб уникнути зайвих витрат і з розумом витратити гроші, варто орієнтуватися на такі показники:

  1. Обсяг пам’яті. Відносно цього параметра діє правило — чим більше, тим вище ефективність видобутку криптовалюта. Відмінну ефективність показують GPU, що мають об’єм відеопам’яті від 2 ГБ і більше. З ними термін окупності відеокарти в Майнінг менше.
  2. Швидкість. Тут варто віддати перевагу обладнання типу DDR5. На сьогоднішній день це оптимальне співвідношення по потужності і споживання електроенергії.
  3. Якість охолодження. Продуктивність обладнання багато в чому залежить від роботи кулера — якості і швидкості відводу тепла. Хороші показники мають GPU серії Radeon. У них передбачено активне охолодження, та й сама відеокарта служить довше при максимальному завантаженні.
  4. Розрядність шини. Кращі відеокарти для Майнінг мають 256-ю розрядність. Що стосується 126-бітних GPU, вони малоефективні для видобутку криптовалюта.
  5. Потенціал. Багато відеокарти можна розігнати і домогтися більшої продуктивності. Ця особливість важлива для видобутку криптовалюта. Якщо правильно підійти до розгону, можна збільшити продуктивність на 35-40% від первинних параметрів.

  Врахуйте, що для повноцінного Майнінг потрібне підключення до 4-х потужних відеокарт (іноді більше). Це варто врахувати при розрахунку витрат на підготовку ферми для Майнінг і при визначенні термінів окупності. Не менш важливий момент — кількість слотів в материнській платі для установки GPU.

  Кращі відеокарти для Майнінг — ТОП-6 огляд і окупність

  Дві відеокарти на білому тлі

  Головними постачальниками якісних відеокарт вважаються AMD і NVIDIA. Щороку в продажу з’являються нові GPU, які мають кращу продуктивність і здатні виконувати більш серйозні завдання. Проблема для Майнера в тому, що він повинен купувати обладнання «з запасом», з огляду на підвищення складності видобутку криптовалюта. Нижче виділимо найкращі відеокарти і проведемо розрахунок окупності для наступних параметрів:

  1. Дата розрахунку — 20.01.2018 рік.
  2. Криптовалюта — Bitcoin.
  3. Тариф електроенергії для Москви — 5,38 руб / кВтг.
  4. Калькулятор розрахунку — nicehash.com.

  Radeon RX 470 4 Гб

  Відеокарта Radeon RX 470 на 4 Гб і її упаковка

  Відеокарта RadeonRX 470 має розширені можливості і широкий функціонал. Завдяки високій продуктивності і доступною ціною, цю модель облюбували багато Майнер. Виробники об’єднали новітній техпроцес FinFET на 14 нм і унікальні технології в секторі електричного живлення. В результаті відеокарта видають велику потужність, тихо працює і гідно витримує тривалі навантаження.

  Характеристики Radeon RX 470 для Майнінг:

  1. Тактова частота пам’яті — 1,65 ГГц.
  2. Інтерфейс пам’яті — 256 біт.
  3. Споживання електроенергії — 120 Вт.
  4. Пропускна здатність пам’яті — 0,211 ТБ / с.
  5. Число блоків обчислення — 32.
  6. Продуктивність (макс.) — до 4,9 терафлопс.

  Ціна Radeon RX 470 4 Гб становить від 220 до 300 доларів США. Місячний дохід — близько 90 доларів. Окупність відеокарти при Майнінг — 3-4 місяці.

  AMD Radeon RX 480 4 Гб

  Відеокарта AMD Radeon RX 480 на 4 Гб на білому тлі

  Відеокарта Radeon RX 480 — більш потужна модель від добре відомого виробника. У процесі створення відеокарти застосована технологія Polaris, а також LiquidVR, що забезпечує якісну картинку для ігроманів і підвищену потужність при видобутку криптовалюта. Відеокарта побудована на технології FinFET (14 нм). Крім того, впроваджено новітні технології в сфері коригування частоти і електроспоживання. Нова відеокарта показує дивовижну ефективність, витримує великі навантаження і видає мінімальний рівень шуму.

  Характеристики відеокарти Radeon RX 480 для Майнінг:

  1. Тактова частота пам’яті — 1,75 ГГц.
  2. Інтерфейс пам’яті — 0,26 кбіт.
  3. Споживання електроенергії — 150 Вт.
  4. Пропускна здатність пам’яті — 0,224 ТБ / с.
  5. Число блоків обчислення — 36.
  6. Продуктивність (макс.) — до 5,8 терафлопс.

  Ціна Radeon RX 480 4 Гб в Росії від 260 до 320 доларів, а середня окупність відеокарти — 3-4 місяці (при доході близько 104 долара на місяць).

  AMD Radeon RX 580 8 Гб

  Відеокарта AMD Radeon RX 580 на 8 Гб крупним планом

  Відеокарта AMD Radeon RX 580 8 Гб — новітня розробка компанії, яка користується таким же попитом, як GPU від виробника NVIDIA. Як тільки курс біткоіни і інших криптовалюта пішов вгору, ці відеокарти швидко розібрали Майнер. Причиною такого попиту є доступна ціна (в порівнянні з продукцією NVIDIA) і висока потужність.

  Характеристики відеокарти AMD Radeon RX 580 для Майнінг:

  1. Базова частота — 1,257 ГГц.
  2. Число потокових процесорів — 2304.
  3. Споживання електроенергії — 185 Вт.
  4. Число блоків обчислення — 36.
  5. Продуктивність (макс.) — до 6,2 терафлопс.
  6. Пам’ять — DDR5, 8 Гб.

  Ціна Radeon RX 580 8 Гб в Росії становить від 300 до 530 доларів. Якщо виконати розрахунок окупності відеокарти для Майнінг, вийде термін, рівний близько 5-6 місяців (при місячному доході близько 97 доларів).

  GeForce GTX 1060 6 Гб

  Відеокарта GeForce GTX 1060 крупним планом

  Відеокарта GeForce GTX 1060 6 Гб має повний набір інноваційних технологій, що робить її відмінним вибором при зборі майнінговой ферми. В основі GPU лежить новітня архітектура Pascal, яка сьогодні вважається однією з найбільш просунутих і яскравих.

  Характеристики відеокарти GeForce GTX 1060 для Майнінг:

  1. Пам’ять — DDR5, 6 Гб.
  2. Швидкодія — 8 Gbps.
  3. Тактова частота (з прискоренням) — 1,708 ГГц.
  4. Смуга пропускання шини пам’яті — 192 біта.
  5. Споживання електроенергії — 120 Вт.

  Ціна відеокарти GeForce GTX 1060 6 Гб в Росії — 500-600 доларів. Орієнтовний місячний дохід становить 106 доларів США, тому окупність наступає через 5-6 місяців.

  GeForce GTX 1070 Ti

  Відеокарта GeForce GTX 1070 Ti і упаковка від неї

  Не менш цікаве рішення для видобутку криптовалюта — застосування відеокарти GeForce GTX 1070 Ti. Незважаючи на незначне поліпшення в характеристиках, обладнання додало в ціні. Для покупки такої GPU доведеться викласти близько 600 доларів США.

  Характеристики відеокарти GeForceGTX 1070 Ti для Майнінг:

  1. Пам’ять — DDR5, 8 Гб.
  2. Швидкодія — 8 Gbps.
  3. Тактова частота (з прискоренням) — 1,683 ГГц.
  4. Смуга пропускання шини пам’яті — 256 біт.
  5. Споживання електроенергії — 180 Вт.

  Ціна GeForceGTX 1070 Ti в Росії — 600 доларів. Можливий місячний заробіток — 149 доларів. З урахуванням цього окупність наступає не раніше, ніж через 4,5-5 місяців.

  NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

  Відеокарта NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti крупним планом

  Відеокарта GeForceGTX 1080 Ti має екстремальною продуктивністю, тому буде доречним для любителів Майнінг. Головним відлякує фактором є її ціна.

  Характеристики відеокарти GeForceGTX 1080 Ti для Майнінг:

  1. Пам’ять — DDR5X, 11 Гб.
  2. Швидкодія — 11 Gbps.
  3. Тактова частота (з прискоренням) — 1,582 ГГц.
  4. Смуга пропускання шини пам’яті — 352 біт.
  5. Споживання електроенергії — 250 Вт.

  Ціна GeForceGTX 1080 Ti в Росії — 940 доларів, а орієнтовний прибуток при використанні в Майнінг — 200 доларів на місяць. Отже, час на окупність десь 5 місяців.

  Всі розрахунки за наведеними видеокартам орієнтовні і можуть змінюватися з урахуванням видобувається криптовалюта, складності мережі і поточного курсу. Щоб виконати точні обчислення, варто використовувати калькулятор окупності відеокарт від Майнінг. Які сервіси заслуговують на увагу, і де показники будуть найбільш точними, розглянемо нижче.

  Як порахувати окупність відеокарти в Майнінг?

  Сторінка сервісу WhatToMine
  Інтерфейс сервісу WhatToMine

  При виборі відеокарти потрібно прорахувати витрати і потенційний прибуток, яку принесе застосування того чи іншого обладнання. В процесі обчислень враховуються витрати на електроенергію, яка забирає значну частину доходу. Щоб не робити обчислення вручну, розроблені спеціальні програми — калькулятори, що обчислюють прибутковість для кожної криптовалюта. Зроблені розрахунки можна занести в таблицю окупності відеокарт для Майнінг, після чого робити вибір на користь конкретної моделі GPU.

  Найбільш точними вважаються наступні сервіси для обчислень:

  1. WhatToMine (whattomine.com) — сервіс, що відрізняється найбільшою точністю. Від користувача потрібно тільки вибрати модель GPU, після чого калькулятор обчислює продуктивність для різних алгоритмів.
  2. NiceHash (nicehash.com) — не менш точний і зручний сервіс. Його головна особливість — видача приблизною окупності обладнання в добі. В основі прогнозу лежить середня ціна відеокарти на момент розрахунку, а також хешрейта, помноженого на курсову ціну віртуальної монети. Для розрахунку досить вибрати вживане обладнання і задати витрати на електроенергію.
  3. Profit-Mine (profit-mine.com) — легкий в застосуванні і зручний калькулятор, що дозволяє визначити ефективність Майнінг на конкретній GPU. Принцип роботи такий же, як і в розглянутих вище сервісах.
  4. CryptoCompare (cryptocompare.com) — калькулятор для розрахунку прибутковості Майнінг популярних криптовалюта, таких як Лайткоін, Ефіріум, біткоіни і інших.

  Крім перерахованих вище, варто виділити і інші онлайн-калькулятори для розрахунку — 99bitcoins.com, bits.media/calculator/ та інші.

  Перед тим як порахувати окупність відеокарти в Майнінг, потрібно знати тип відеокарти, визначитися з калькулятором і уточнити плату за 1кВтч спожитої електроенергії (для своєї країни і регіону).

  Плюси і мінуси Майнінг на відкритих

  Відеокарта для Майнінг крупним планом

  Незважаючи на широкий вибір способів видобутку криптовалюта, багато хто віддає перевагу саме Майнінг віртуальних монет на відкритих. Переваги цього способу очевидні:

  1. Можливість отримувати пасивний заробіток. Від Майнера потрібно розрахувати окупність, після чого придбати і налаштувати обладнання. Залежно від криптовалюта і поставлених завдань можна використовувати від однієї відеокарти і більш в комплексі з іншими елементами ферми (корпусом, блоком живлення, материнською платою і так далі). При правильному підході таке обладнання дає відмінну продуктивність і потужність.
  2. Витрати часу на налаштування і контроль видобутку криптовалюта мінімальні. Тут немає необхідності стежити за роботою ферми — досить час від часу перевіряти її функції, температурні показники і стан в цілому.
  3. Стабільний дохід. Як видно з огляду, окупність застосовуваних відеокарт на сьогодні (19 січня 2018 роки) близько 6-8 місяців, а місячний дохід становить від 80 до 160 доларів. З ростом курсової вартості криптовалюта цей показник також збільшиться.
  4. Відсутність ризику при нерентабельність. Якщо раптом Майнінг стане невигідним через стрибок курсу або з інших причин, то відеокарти завжди можна продати, на відміну від Асік-обладнання.

  Незважаючи на високий рівень прибутку, варто виділити ряд недоліків Майнінг криптовалюта за допомогою GPU:

  1. Навіть при правильному виборі відеокарти готова ферма залежить від стабільності з’єднання Інтернету і наявності електроенергії. Для виключення збоїв в електропостачанні потрібно покупка і установка АКБ або безперебійних ІП. Що стосується мережі, тут багато що залежить від провайдера.
  2. Майнінг криптовалюта на старому обладнанні не дасть результату. Якщо на ПК встановлена ​​відеокарта застарілого зразка, рентабельність буде мінімальною. Щоб забезпечити стабільний заробіток і швидку окупність, доведеться витратити велику суму на збір ферми. Одна відеокарта обходиться в суму від 300 доларів, не кажучи вже про решту обладнанні.
  3. Процес видобутку криптовалюта супроводжується сильним шумом, а також нагріванням обладнання. Чим вище температура, тим швидше обертаються вентилятори, і тим активніше шум.

  При правильному підході до вибору обладнання, розрахунку окупності і в разі застосування надійних пулів, Майнінг на відкритих (GPU) здатний принести стабільний прибуток. Але для цього потрібні початкові інвестиції на створення ферми для видобутку віртуальних монет.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector