Аналоги біткоіни в світі — чи є альтернатива?

Розглядаючи аналоги біткоіни в світі, можна написати не одну дисертацію, адже з 2009 року було створено більше 2000 віртуальних монет, і їх число з кожним роком зростає. Багато криптовалюта схожі на Bitcoin, але є і такі, які створені на абсолютно новій платформі. Незважаючи на жорстку конкуренцію, біткоіни продовжує лідирувати в списку віртуальних монет за всіма параметрами. На 11 квітня 2018 року його курс становить 6,8 тисяч доларів, капіталізація перевищила позначку в 116 мільярдів, а торговий оборот (за останні 24 години) становить 4,2 мільярда доларів.

З моменту появи саме Bitcoin став еталоном, на який орієнтувалися творці інших віртуальних монет. Це перша децентралізована криптовалюта, в основі якої лежить відкрита база даних, а сама система не залежить від органів влади і абсолютно децентралізована. Кріптовалютная мережа складається з блоків, що формують ланцюжок блокчейн. До складу таких вузлів входить інформація про проведені транзакції в мережі.

Головні характеристики біткоіни:

 1. Число монет — 21 мільйон.
 2. Розмір блоку — 1 Мб.
 3. Час формування вузла ланцюга — близько 10 хвилин.
 4. Премія за видобутий блок — 12,5 біткоіни (на 2018 рік).

Монета Bitcoin отримала популярність з кількох причин. Для неї характерна анонімність, легкість здійснення переказів (в тому числі через мобільний телефон), безпеку і обмежена емісія. Аналоги біткоіни перейняли переваги системи і навіть обігнали першу кріптовалютную систему за багатьма параметрами. Нижче розглянемо віртуальні гроші, побудовані на такому ж принципі, як і Bitcoin.

Навіщо потрібні нові аналоги біткоіни?

Відділення нових монет біткоіни

Як зазначалося, Bitcoin — перша криптовалюта, тому наявність ряду недоліків легко пояснити. Сатоши Накамото створив цифрову валюту, яка зазіхнула на існуючу фінансову систему, а самі розробники поставили за мету поступово замінити фіатние гроші. Але якщо перші 4-5 років біткоіни не було рівних, з ростом популярності з’явилися явні проблеми, які потребують термінового виправлення.

Якщо не брати до уваги труднощі з регулюванням на законодавчому рівні, характерні для всіх криптовалюта, Bitcoin має ряд недоліків.

Низька пропускна здатність і висока комісія

При створенні віртуальної монети в 2009 році Сатоши Накамото не припускав, що вже через 8 років курс одного BTC досягне і навіть перевищить позначку в 20 тисяч доларів. На цьому тлі число угод в кріптовалютной мережі зростає, але через обмежений розміру блоку (всього 1 Мб), кількість проведених транзакцій обмежена. Наприклад, один переклад «важить» близько 0,5 КБ, тому в блок ланцюжка блокчейн поміщається до 2000 операцій.

На практиці число бажаючих здійснити транзакцію більше, що призводить до накопичення числа непідтверджених переказів. При цьому швидкість платежу залежить не тільки від завантаження мережі, але і від ряду інших параметрів — розміру комісії, суми і пріоритетності угоди. У період зростання, коли вартість біткоіни досягала 18-20 тисяч доларів за монету, середня комісія була 54 долара, але на тлі зниження ціни зменшилася і премія. На 11 квітня 2018 року вона становить 0,84 долара. Але навіть в цьому випадку комісія Bitcoin вище, ніж у конкурентів. Наприклад, у Лайткоіна цей параметр дорівнює 0,146, у біткоіни Кеш всього 0,05, а Ефіріума 0,207. Що стосується Ріппла, тут винагороду за транзакцію і того менше — всього 0,0017 доларів.

Але головною проблемою залишається масштабованість. Труднощі з розміром блоку намагалися вирішити за допомогою технології SegWit, що має на увазі збільшення вузла до 2 Мб і більше, але домогтися значних результатів не вдалося. Спроба впровадження софт ФОРКОМ другої версії згаданої технології провалилася в кінці 2017 року.

Раніше звучали пропозиції підвищити розмір блоку Bitcoin до 8 Мб. Незважаючи на принадність змін, такий крок неможливий з технічної точки зору, адже після завершення робіт блокчейн збільшиться до неосяжних розмірів і займе кілька петабайт. Крім того, після впровадження такого задуму зменшиться і кількість вузлів, що поставить під удар головна перевага — децентралізацію.

У такій ситуації єдиним виходом було створення нової альтернативи біткоіни — Форк. Успішним проектом став Bitcoin Cash, який з’явився тільки в 2017 році, але вже зайняв міцну позицію в ТОП-5 лідерів віртуальних валют. Його капіталізація на 11 квітня 2018 року перевищує 11 мільярдів доларів, а курсова вартість дорівнює 651 долара.

На відміну від «батька», розмір блоку збільшений до 8 Мб, що виключає проблеми з масштабністю. Крім того, віртуальні гроші захищені від атаки видалення та інших дій зловмисників. В основі системи лежить новий підхід в перерахунку складності (він проходить більш динамічно), з’явилися додаткові функції безпеки. Сьогодні криптовалюта підтримується великими біржами, в тому числі Coinbase, що свідчить про перспективи аналога.

Якщо повернутися до біткоіни, в питанні транзакцій він далекий від ідеалу — низька пропускна здатність, високі комісії і регулярні затримки в проведенні платежів дратують користувачів мережі і змушують їх шукати більш зручні і дешеві аналоги біткоіни. Не можна відкидати і нові криптовалюта, такі як Ріппл. В основі транзакцій нових монет лежить принцип довіри (консенсусу), тому в підтвердженні платежів немає необхідності. Крім того, комісія на транзакції мінімальна, що дозволяє заощадити при частому проведенні переказів.

анонімність

Незважаючи на поширену думку про анонімність біткоіни, цей показник також не можна назвати оптимальним. Плюс в тому, що гаманець Bitcoin не прив’язуватися до імені власника, але інформація про проведені операції та рух кожної монети фіксується в ланцюжки блокчейн, залишаючись там назавжди. Крім того, в процесі перекладу вузли мають доступ до IP-адресами, тому при бажанні можна знайти власника гаманця, знаючи адресу гаманця і IP.

Для вирішення проблеми створені спеціальні майданчики, що забезпечують «перемішування» транзакцій. Вони приймають переклади з різних адрес, а після направляють гроші на ряд інших, щоб «замести сліди». Мінус в тому, що гроші можуть загубитися, а довіра до таких сайтів будується на чесному слові.

Для виправлення недоліку створені нові криптовалюта, багато з яких є аналогами Bitcoin. Наприклад, змішування коинов в процесі відправки вже передбачено в монери і Даш. Розробники віртуальних монет Zcash зробили ще більший крок в питанні анонімності. Вони створили систему, що дозволяє шифрувати переклади зсередини. Уваги заслуговує і монета Verge, яка застосовує мережу I2P, що забезпечує «змішування» адрес IP.

розумні контракти

Незважаючи на ряд переваг, біткоіни поступово втрачає привабливість через появу нових криптовалюта, які відкривають більше можливостей для користувачів мережі. Наприклад, Ефіріум підтримує SMART-контракти, за допомогою яких можна реалізувати різні бізнес-цілі, обмінюватися віртуальною валютою і навіть робити персональні токени за допомогою ICO. До слова, багато Форк біткоіни вже мають озвучену опцію, що ставить під сумнів актуальність застосування і навіть майбутнє Bitcoin.

Форк — нові аналоги біткоіни

Значок ФОРКОМ Bitcoin Gold

У прагненні виправити недоліки Bitcoin багато взялися створювати Форк — криптовалюта з оновленим варіантом ланцюга блокчейн і індивідуальними правилами. Перші спроби розробки ФОРКОМ були зроблені ще в 2013 році, але вони провалилися. По-справжньому вдалим проектом виявився біткоіни Кеш, про який згадувалося вище. Він народився 1 серпня 2017 року і активно розвивається по сьогоднішній день. При створенні нового аналога біткоіни творцям вдалося вирішити головну проблему, пов’язану з масштабністю. Завдяки збільшенню блоку до 8 Мб, в нього вміщається більше транзакцій, а розмір комісій знизився.

24 жовтня з’явився і біткоіни Голд, головний успіх якого полягає в спрощенні процесу Майнінг. Учасники мережі отримали можливість добувати монети за допомогою звичайного комп’ютера, без необхідності покупки дорогого обладнання (Асік-Майнер). Головною зміною став той факт, що віртуальна валюта була переведена з SHA-256 на Equihash (новий алгоритм).

При створенні біткоіни Діамант 24 листопада 2017 року розробникам вдалося вирішити відразу кілька проблем. Вони збільшили число монет до 210 мільйонів, підвищили швидкість проведення платежів в кріптовалютной мережі і зменшили комісії. На даному етапі криптовалюта продовжує розвиватися і має невеликий курс, але у неї залишаються перспективи для майбутнього зростання і розвитку.

12 грудня 2017 роки з’явився один з найбільш цікавих ФОРКОМ під назвою UBTC. Його особливість полягає в підтримці смарт-контрактів, які недоступні для класичного біткоіни. При цьому число монет для випуску і час створення блоку в ланцюзі блокчейн не змінюються.

З метою прискорити час створення блоку з’явився ще один аналог біткоіни — Hot. Його особливість в значному підвищенні числа випущених монет (до 2,1 мільярда одиниць), заміні алгоритму на BTHash, а також зменшенні швидкості створення чергового блоку (замість 10 хвилин він формується за 60 секунд). Головною перевагою ФОРКОМ є підвищення розміру блоку до 16 Мб, що зводить нанівець будь-які проблеми з масштабуванням.

Черговий аналог біткоіни — Super Bitcoin. У цій версії, що з’явилася 12 грудня 2017 року, доступні розумні контракти, збільшений розмір блоку до 8 Мб, підвищилося загальне число токенов до 21,21 мільйонів монет. Крім того, стала доступна технологія лайтінінг і введені Тьюринг-завершення договору.

Згадані Форк були тільки початком. Згодом розроблені і інші — поліпшені аналоги біткоіни, які поки поступаються свого «батька» за популярністю, але мають ряд переваг з позиції розвитку. Уваги заслуговує Oil Bitcoin, біткоіни World, а також біткоіни God, File, Cash Plus і інші. Загальна кількість ФОРКОМ тільки за 2017 рік склало близько 20, а в 2018 році це число досягне позначки в 50 нових версій Bitcoin — Лайт, Приват, Смарт, Інтерест, Атом і інші.

Аналоги біткоіни на SHA-256

Значки трьох аналогів біткоіни, що працюють на алгоритмі SHA-256

При створенні Bitcoin Сатоши Накамото віддав перевагу SHA-256 — алгоритму, який застосовується не тільки в криптовалюта, але і в ряді інших віртуальних пристроїв. Він відноситься до сімейства SHA-2, розробленим задовго до біткоіни (ще в 2002 році). За час використання алгоритм проявився себе з кращого боку — він надійний, гнучкий і має відмінні характеристики. Зокрема, алгоритм SHA-2 працює з відомостями, які поділені на елементи по 512 біт. Далі відбувається їх «перемішування» і віддача в мережу хеш-коду на 256 біт. Не менш важлива перевага — високий рівень безпеки, що особливо актуально для кріптовалютной мережі.

Не дивно, що багато аналоги біткоіни взяли за основу саме розглянутий алгоритм. Наведемо найбільш популярні криптовалюта:

 1. Біткоіни Кеш — форк біткоіни, про який згадувалося вище. Він також працює на SHA-256. Незважаючи на стрімке зростання складності, Майнер продовжують добувати цю криптовалюта за допомогою ферм на відкритих. Як зазначалося, біткоіни Кеш міцно закріпився в ТОП-5 криптовалюта, чому частково зобов’язаний спекулянтам. Після появи віртуальної валюти вони зробили кілька Пампа, після чого стали заробляти на волатильності віртуальних монет. Незважаючи на прогнози багатьох експертів, криптовалюта швидко пішла в ріст. 20 грудня 2017 року її курс перевищував позначку в 3000 доларів, після чого почалася корекція на тлі зниження ціни біткоіни і інших криптовалюта. На 11 березня 2018 року курсова ціна опустилася до 651 долара, але якщо врахувати невелику історію віртуальної монети, такий показник гідний похвали.
 2. Піркоін — ще одна криптовалюта на SHA-256, яка на сьогодні займає 194 позицію і має курс 1,61 долара за монету. Капіталізація Peercoin на 11 квітня 2018 року становить близько 40 мільйонів доларів, але це не можна назвати серйозним показником. Що стосується обсягу торгів за останню добу, він дорівнює всього 267 тисячам доларів. Платіжна система з’явилася ще в 2012 році, але так і не змогла домогтися успіху. Цей аналог має багато спільного з біткоіни — наявність загального алгоритму, а також тимчасової мережі. Всі власники монет мають однакові права, але видобуток віртуальних монет проводиться через контрольний пункт. Плюси Піркоіна — відсутність обмежень щодо випуску монет, застосування алгоритму PoS, краще енергозбереження, а також надійний захист від атак зловмисників. Мінуси віртуальної валюти — висока волатильність, невеликий оборот і низька популярність. Якщо в майбутньому не буде змін і вливань в розвиток, криптовалюта може зовсім зникнути з ринку, на якому з’являються більш конкурентоспроможні віртуальні гроші.
 3. Неймкоін — ще одна криптовалюта на алгоритмі SHA-256 із загальною капіталізацією в 22 мільйони доларів (на 11 квітня 2018 роки) і добовому оборотом торгів всього 186 тисяч доларів. На сьогодні віртуальна монета знаходиться на 270 сходинці в ТОП-300 криптовалюта. Неймкоін — аналог біткоіни, створений ще в квітні 2011 року. Як і «батько», в основі криптовалюта лежить технологія блокчейн з відкритим кодом. До загальних рис варто віднести наявність 21 мільйонів монет (максимальний рівень емісії), децентралізацію системи і неможливість скасування транзакції. Головна відмінність від біткоіни в тому, що на реєстрацію йде майже дві години, а головна проблема полягає в необхідності пошуку унікального домену. Комісія за операцію визначається учасниками мережі (як у випадку з Bitcoin). Мінуси системи — вимога до наявності унікального домену, обмежене число користувачів, залежність від компанії ICANN (видає схвалення на створення доменів), а також відсутність оновлень останні роки. Що стосується переваг, до них відноситься тільки високий рівень захисту системи, а також доступність одночасного Майнінг з біткоіни. Але перспективи криптовалюта обмежені.

Існує і ряд інших аналогів біткоіни, які побудовані на SHA-256. Сюди можна віднести Мазакоін, Кроун, Тайгеркоін, Терракоін і інші. Справедливості заради варто сказати, що успішними є тільки дві криптовалюта — біткоіни і біткоіни Кеш. Решта віртуальні монети на SHA-256 майже не мають перспектив для розвитку.

У будь-якому випадку мета створення аналогів біткоіни — усунення існуючих проблем, підвищення зручності користування, поліпшення безпеки та вирішення проблем з масштабністю. Сьогодні випущені віртуальні монети, що забезпечують:

 1. Збільшене число транзакцій.
 2. Абсолютну анонімність учасників мережі.
 3. Захист від спостерігачів величини переказів.
 4. Використання нових Смарт-контрактів.
 5. Відсутність лімітів по числу нових коинов.
 6. Роботу із застосуванням ефективніших схем формування блоків, що виключає великі втрати електрики.

Крім того, поява ФОРКОМ дозволило вирішити багато недоробок, пов’язані з Bitcoin. Багато з таких криптовалюта поки «сплять», але можуть «вистрілити» вже найближчим часом, як це сталося з біткоіни Кеш.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector