Блоку живлення для Майнінг — який краще, види

Сьогодні багато початківці Майнер, збираючи ферму, приділяють особливу увагу відеокарт, адже від них залежить прибуток, яку буде приносити обладнання. Однак не менш важливим елементом, за допомогою якого відбувається видобуток криптовалюта, є блок живлення. Саме він забезпечує належну роботу всього «заліза» в екстремальних (з точки зору навантаження) умовах. У пропонованому огляді ми дізнаємося, як вибирати блок живлення для Майнінг. Розглянемо види такої апаратури, її найбільш популярні моделі, а також ті моменти, на які варто орієнтуватися при покупці.

Блок живлення для Майнінг ферми: типи і ключові особливості

Блок живлення лежить на дерев'яній поверхні

При облаштуванні ферми для видобутку криптовалюта можна обзавестися наступними блоками харчування:

 1. Звичайними — це стандартні блоки потужністю 750-1200 Вт. Вони підходять для складання устаткування з невеликої кількості відеокарт (3-4). Облаштовуючи ферму з одним блоком, треба орієнтуватися на моделі карт з високим показником хешрейта і мінімальним енергоспоживанням (наприклад, Radeon RX 480 або 570, GeForce GTX 1070). Головною перевагою звичайних моделей є їх доступність в плані ціни. Крім того, у людини не виникає ніяких проблем з пошуком і покупкою блоку, а також з його установкою. Мінуси стандартних приладів очевидні. Перш за все, з їх допомогою можна зібрати ферми, що складаються з великої кількості плат. Крім того, звичайні блоки спочатку не пристосовані для Майнінг в режимі 24/7. Ні, працювати вони, звичайно, будуть, але ймовірність поломки досить велика. Стандартні моделі є ідеальним варіантом для тих, хто сприймає Майнінг як джерело невеликого пасивного доходу.
 2. Серверні — це пристрої, спеціально пристосовані для видобутку криптовалюта. Вони мають підвищену потужність (1200-5600 Вт), більш просунуту систему охолодження, зносостійкі компоненти конструкції. Серверні моделі можуть працювати цілодобово. Імовірність їх поломки через високу навантаження вкрай мала. Така апаратура дозволяє зібрати більш продуктивну ферму (на 6-8 плат). Головною вадою серверних моделей вважається їх ціна (вона вища, ніж у звичайних блоків). Крім того, новачкам дістати дані пристрою досить проблематично, адже досвідчені Майнер, найчастіше, виявляються спритнішими і швидко все розкуповують. Також, можуть виникнути деякі складності з підключенням.

Окремо розглянемо своєрідну золоту середину. Тут мається на увазі застосування двох синхронізованих блоків звичайного типу. Синхронізувавши два блоки, можна отримати потужність, яку можна порівняти з продуктивністю серверних моделей. Таким чином, можна збирати великі ферми, що приносять солідний профіт. По суті, вказаний момент є єдиним вагомим плюсом синхронізації.

Мінусів у цього варіанту збірки, на жаль, більше:

 • ціна пари синхронізованих моделей зазвичай перевершує вартість одного серверного блоку;
 • висока ймовірність поломки живить обладнання через високу цілодобової навантаження;
 • необхідно застосовувати спеціальний кабель-синхронізатор, що призводить до додаткових матеріальних витрат і труднощів при підключенні.

Варіант синхронізації двох стандартних блоків підходить тим, хто бажає зібрати продуктивну ферму, але не може знайти підходящу серверну модель.

Кращі стандартні блоки для Майнінг ферм

Стандартний блок живлення для Майнінг на білому тлі

Розглянемо 3 моделі блоків живлення, які актуально застосовувати в 2018 році. Отже:

 1. CHIEFTEC A-135 (APS-750CB) — якщо вам потрібен доступний і якісний блок живлення для Майнінг на 4 відеокарти, то ця модель ідеально підійде. Потужність приладу складає потужність 750 Вт. Коефіцієнт корисної дії перевищує позначку в 85%. За охолодження відповідає 140-міліметровий вентилятор, що працює майже без шуму. Крім того, він має авторегулювання швидкості обертання. Модель оснащена захистом від перегріву, перевантажень, а також від коротких замикань в мережі. Виробник гарантує 100 годин безпроблемного функціонування. Варто дана модель трохи більше ніж 5 500 рублів. Єдиний нюанс стосується того, що майнер зможе використовувати карти потужністю до 150 Вт.
 2. CHIEFTEC A-135 (APS-1000CB) — більш потужний прилад на 1000 Вт. Коефіцієнт корисної дії цієї моделі становить близько 85%. Вона оснащена якісною системою охолодження, яка видає мінімум шуму навіть при граничних навантаженнях. Пристрій захищений від стрибків напруги, перегріву, а також від коротких замикань. Зібрати ферму, скажімо, з 6 хороших карт даний блок не дозволить (хоча роз’ємів у нього вистачить); зате можна поставити 4 плати потужніший і з більш високим значенням хешрейта (наприклад, зв’язку з GeForce GTX 1080). Вартість описуваної моделі починається з 9 630 рублів.
 3. Seasonic Prime Gold (SSR-1200GD) — потужна модель на 1200 Вт. Ви можете використовувати даний блок живлення для Майнінг на 6 відкритих (а всього у нього 8 роз’ємів). Прилад видає на диво мало шуму при роботі. Коштує цей блок недешево — близько 17 600. Однак його якість робить виставляється ціну виправданою. Є тільки один неприємний момент: роз’ємів для відеоплат 8, а комплектних кабелів PCI-E за все 4. Вирішити цю проблему можна двома способами: самостійно пошукати підходящі кабелі або підключати до одного шнуру по дві карти. Правда вдаватися до другого способу не рекомендується, адже шнури можуть оплавитися.

Кращі блоки живлення для Майнінг серверного типу

Серверний блок живлення на білому тлі

В даному випадку ми також представимо ТОП-3 найкращих моделей блоків живлення:

 1. DELL DPS-1200MB A на Потужність 1400 Вт. Якісний блок, здатний забезпечити роботу 5-6 продуктивних відеокарт. Коефіцієнт корисної дії — вище 94%. Модель відрізняється надійністю і помірним шумом при роботі. Її ціна — від 145 доларів.
 2. DELL DPS-1570DB. Серверний блок живлення для Майнінг на 1 550 Вт. Його ключова особливість — мінімальний шум при роботі. Коефіцієнт корисної дії — понад 90%. До моделі можна підключити 6 карт потужністю до 200 Вт кожна. Коштує такий блок трохи більше 200 доларів.
 3. IBM DPS-2500BB. Хороша модель на 2320 Вт. До неї можна підключати продуктивні відеокарти, включаючи GeForce GTX 1080 Ti. Для блоку характерний низький рівень шуму під час функціонування. Його ціна починається від 8 500 рублів.

На що звертати увагу при виборі блоку живлення для Майнінг?

Стандартний блок живлення крупним планом

Щоб ви точно могли зрозуміти, який блок живлення для Майнінг купувати, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

 1. Заздалегідь визначтеся з кількістю відеокарт.
 2. Зіставляйте сумарну потужність плат і блоку живлення так, щоб залишалося хоча б 150 Вт для інших комплектуючих.
 3. Уточнюйте допоміжні характеристики пристроїв: гучність, ступінь нагріву при навантаженнях, наявність захисту від перепадів мережі.

І, звичайно ж, намагайтеся купувати таку продукцію в перевірених точках. Придбання неякісного блоку загрожує серйозними наслідками (аж до пожежі).

Отже, ми вивчили особливості вибору блоків живлення для Майнінг і розглянули кращі моделі цих приладів. Сподіваємося, викладена інформація дозволить вам знайти пристрій, який повністю відповідає вашим запитам.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector