Материнські плати для Майнінг — ТОП кращих моделей

Хоча материнська плата не є найдорожчим елементом комп’ютера, її важливість важко переоцінити. Саме від цього компонента залежить граничний потенціал вашої машини. А якщо справа стосується Майнінг, то на материнські плати треба орієнтуватися в першу чергу. Ваш вибір багато в чому визначить продуктивність майбутньої ферми, а отже — і розмір одержуваного доходу. У цьому огляді ми спробуємо зрозуміти, як підбирається материнська плата під Майнінг, а також розглянемо кращі моделі даних пристроїв, які підходять для конкретних цілей.

На що звертати увагу при виборі материнської плати для Майнінг?

Материнська плата крупним планом

Можна виділити 3 ключові аспекти, на які необхідно орієнтуватися, купуючи материнську плату для Майнінг:

 1. Кількість слотів PCI-E. Від чисельності даних роз’ємів залежить те, скільки відеоплат ви зможете підключити. Рекомендується орієнтуватися на дві версії слотів: 2.0 і 3.0. Сьогодні на ринку можна знайти моделі, що містять від 1-го до 13-ти роз’ємів PCI-E. Чим їх більше, тим, природно, дорожче коштує плата. Справедливості заради відзначимо, що граничну кількість відеокарт не завжди залежить від набору слотів PCI-E. Наприклад, до моделей, які підтримують 4 графічних процесора, можна підключити 6, завдяки спеціальним перехідникам. Однак такі маніпуляції можуть проводити тільки досвідчені Майнер. Новачкові краще відразу брати оптимальний для себе варіант.
 2. Призначення плати. На сучасному ринку можна знайти моделі пристроїв, призначені виключно для Майнінг. Розпізнати дані прилади дуже легко: в їх назві присутнє мітка «BTC». Спеціалізовані материнські плати для Майнінг на відкритих позбавлені допоміжних функцій, які не потрібні здобувачам криптовалюта. Крім того, їх обладнають поліпшеною живильної підсистемою для слотів PCI-E. Майнінговие моделі, як правило, товщі своїх геймерських аналогів. Придбання материнської плати з позначкою «BTC» бажано, але не обов’язково. Можна обійтися і ігровими пристроями, які теж будуть добре функціонувати при екстремальному навантаженні.
 3. Наявність свого кулера. Даний момент важливий для Майнер, які будуть оснащувати свої ферми продуктивним процесором. Щоб забезпечити безперебійну роботу потужних чіпів, необхідно мати охолодження живильної їх зони. Без нього підвищується ризик вигоряння елементів процесора. Забезпечити таке охолодження якраз може вбудований кулер материнської плати.

Якщо говорити в загальному, то вибір конкретної моделі залежить від ваших цілей і матеріальних можливостей. Але в будь-якому випадку ідеальним варіантом вважається покупка материнської плати на перспективу. Наприклад, можна відразу купити модель на 6-8 слотів PCI-E, але поставити тільки 4 відеокарти. Потім, коли з’являться гроші, докупити ще плат, щоб заповнити вільні зони. Краще робити так через підвищення складності Майнінг. Швидше за все, на ринок будуть виходити моделі карт, оптимізовані під зрослу складність. Але при малій кількості слотів вам доведеться дешево продавати старі карти або, що ще гірше, викидати їх. А ось маючи запас, ви зможете провести апгрейд своєї ферми, не втрачаючи при цьому старого обладнання.

Отже, ми дізналися ключові аспекти вибору материнських плат для Майнінг. Тепер давайте з’ясуємо, які моделі є найкращими варіантами для збірки ферм з певної кількості відеокарт.

Материнські плати для складання ферми з 4 відеокарт: кращі моделі

Упаковка з материнською платою Asus H81M-Plus

Тут ми розглянемо найбільш бюджетні варіанти, які підходять тим, хто не буде вважати Майнінг основним джерелом свого доходу. Нам вдалося виділити пару моделей материнських плат для Майнінг, на які варто звернути увагу:

 1. Asus H81M-Plus — це чи не найкраща материнська плата для Майнінг бюджетного плану. Крім 4-х роз’ємів PCI-E, вона має 2 слота для оперативної пам’яті формату DDR3 (граничний обсяг — 16 Гб). Також, розглянута плата підтримує багато процесорів: Intel Core i3, i5, i7, Pentium і Celeron четвертого покоління. Чи сумісна відеокарта і материнської плати цієї моделі не викличе у вас труднощів. Asus H81M-Plus підтримує всі сучасні графічні плати. Коштує такий пристрій близько 3 650 рублів.
 2. FM2A88X — якісна модель на чіпсеті AMD A88X. Вона підтримує будь-які процесори потужністю до 100 Вт включно. У неї є 4 слота для оперативної пам’яті формату DDR3. Граничний обсяг оперативки може становити 64 Гб. Крім того, є пасивна система охолодження. Ціна FM2A88X — трохи понад 6 700 рублів. Єдиний мінус даної моделі полягає в тому, що її вкрай складно знайти. У Росії цю плату продають лише деякі онлайн-ресурси.

Материнська плата для Майнінг на 6 відеокарт: ТОП-3

Материнська плата MSI Z270-A Pro і її упаковка

Представляємо вам трійку материнських плат для Майнінг, що дозволяють зібрати досить продуктивну ферму:

 1. MSI Z270-A Pro — якісна плата від знаменитого бренду. Її ціна — трохи понад 7 100 рублів.
 2. Asus Prime Z270-P — модель від ще одного відомого бренду, прекрасно підходить для Майнінг. Її вартість становить близько 9 400 рублів.
 3. Gigabyte GA-Z170-Gaming K3 — за назвою зрозуміло, що ця плата, в першу чергу, орієнтована на геймерів, але і в Майнінг вона себе непогано проявить. За покупку такого пристрою доведеться заплатити близько 7 000 рублів.

У плані основних технічних характеристик згадані моделі можна вважати близнюками. Вони всі мають 4 слота для оперативної пам’яті. Підтримуваний обсяг оперативки в усіх випадках становить 64 Гб. Перелік процесорів, які можуть працювати на даних платах, теж майже ідентичний. До даної трійці можна купувати чіпи Intel Core i3, i5, i7, Celeron і Pentium. Однак перші дві моделі підтримують роботу з процесорами шостого і сьомого покоління, а на останню плату можна ставити тільки чіпи шостого покоління.

Кращі материнські плати для Майнінг на 8 відеокарт

Підсвічування материнської плати для Майнінг

Тут виділимо 2 моделі материнських плат для Майнінг, які можна змінювати при складанні продуктивної ферми:

 1. ASUS Prime H270-Plus — якісна модель вартістю близько 9 900 рублів. Вона ідеально підходить процесорам Intel Skylake, а також Kaby Lake. На плату можна поставити 4 планки оперативної пам’яті формату DDR4. Загальний обсяг оперативної пам’яті може становити 64 Гб.
 2. Asus Prime Z270-A — не найдешевша материнська плата для Майнінг. За неї доведеться заплатити майже 11 000 рублів. Модель підтримує процесори шостого і сьомого покоління: Pentium, Celeron, Intel Core i3, i5, i7. На платі передбачено 4 слота для оперативної пам’яті DDR4. Всього на неї можна поставити 64 Гб оперативки.

Материнська плата для видобутку криптовалюта на 12 відкритих

Материнська плата SUPoX B250A-BTC PRO вид зверху

В даному випадку ми розглянемо тільки одну модель: SUPoX B250A-BTC PRO. Уже за назвою зрозуміло, що вона створена спеціально для Майнер. Вже згадана плата має один роз’єм PCI-E x16 і відразу одинадцять слотів PCI-E x1. У плані підтримки процесорів пристрій універсально. На нього можна ставити як дорогі Intel Core i3 / i5 / i7, так і більш бюджетні чіпи Celeron. Граничний обсяг оперативної пам’яті може становити 32 Гб. Формат оперативки — DDR4.

Ціна SUPoX B250A-BTC PRO в Росії починається від 260 доларів. Дана модель підійде професійним Майнер, для яких криптовалюта — це основне джерело доходу. Також, її можна брати на перспективу, відразу не займаючи всі слоти для відеокарт.

Про що слід пам’ятати при покупці материнської плати для Майнінг?

Чотири упаковки з материнськими платами

Можна виділити кілька ключових моментів, які потрібно враховувати початківцям здобувачам криптовалюта:

 1. Досить часто знайти підходящу модель просто не виходить. Досвідчені Майнер, як правило, виявляються спритнішими і дуже швидко розкуповують якісне «залізо». Через це необхідно моніторити не тільки вітчизняні, а й зарубіжні торгові майданчики. Швидше за все, купувати потрібну плату вам доведеться за кордоном.
 2. Навіть при покупці моделі від відомого бренду не виключена поломка пристрою. Тому настійно рекомендується користуватися площадками, які надають гарантію на свою продукцію. Що стосується материнських плат б / у, то на них краще не орієнтуватися, адже невідомо, скільки часу вони працювали на знос і в яких умовах.

Ну що ж, ми розглянули ключові нюанси, на які необхідно орієнтуватися при покупці материнської плати для Майнінг. Також було дано перелік найпопулярніших і якісних моделей. Але якщо говорити про те, яка материнська плата для Майнінг краще, то дати однозначну відповідь не вийде. Ясна річ, що в плані наданих можливостей жодна з плат не зможе змагатися з моделлю SUPoX B250A-BTC PRO. Але ж і такий «монстр» потрібен далеко не всім. Тому Майнер спочатку треба вирішити, чого він очікує від видобутку криптовалюта, а вже потім вибирати собі пристрій на оптимальну кількість відеокарт.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector