Чи можуть заблокувати біткоіни-гаманець і як його розблокувати?

На питання, чи можна заблокувати біткоіни-гаманець, багато експертів відповідають негативно. Свою позицію вони пояснюють особливістю криптовалюта — її децентралізацією. У віртуальній мережі немає адміністраторів або інших осіб, які могли б заборонити доступ до сховища. Крім того, криптовалюта надійно захищена від злому, а проведені транзакції анонімні. Незважаючи на ряд переваг, ситуації з блокуванням гаманця Bitcoin зустрічаються. Які можуть бути причини? Що робити користувачеві при втраті доступу до грошей? Ці та інші моменти розглянемо нижче.

Заблокували гаманець біткоіни — причини і дії

Значок біткоіни і замок з ключем

Блокування сховища Bitcoin можлива в тому випадку, коли мова йде про гаманці на онлайн-сервісі (наприклад, на біржі). Причин може бути декілька:

 1. Майданчик, де знаходився гаманець, припинила існування. В цьому випадку врятувати гроші навряд чи вийде.
 2. Користувач порушив правила сервісу або запідозрений адміністрацією в шахрайських діях.

Розглянемо, як розблокувати біткоіни-гаманець в разі, якщо доступ до нього закритий через підозри в шахрайстві або недотриманні правил:

 1. Пишемо в службу підтримки з проханням пояснити ситуацію, що склалася.
 2. Якщо не виходить зайти в аккаунт, створюємо новий профіль і відправляємо запит в технічну службу з описом ситуації.
 3. Чекаємо відповіді і приймаємо рішення з урахуванням поточної проблеми.
 4. Даємо пояснення своїх дій (при необхідності).

Незважаючи на теоретичну можливість блокування, онлайн-майданчики рідко вдаються до таких дій через ризик відлякати користувачів.

Іноді блокування аккаунта плутається з закриттям доступу для IP-адреси. Зокрема, користувачі скаржаться на повідомлення типу «IP banned» при користуванні сайтом blockchain.info. Подібні технічні збої час від часу трапляються. Причиною для блокування може бути перепідключення користувача до Інтернету, коли провайдер надає клієнтам динамічний IP.

Для розблокування знадобиться подати заявку в службу підтримки з картинкою, що відображає труднощі з входом в обліковий запис. При оформленні заявки варто заповнити запропоновані поля, після чого дочекатися відповіді працівників. Часто аккаунт користувача блокується через високу активність, але на практиці провини користувача немає.

Чи можуть заблокувати біткоіни-гаманець — приклад з історії

Значок біткоіни за колючим дротом

Одна з показових ситуацій сталася в 2015 році, коли відома біржа Coinbase заблокована гаманець біткоіни одного з клієнтів, який повідомив про наявність уразливості на сайті Vault (холодний гаманець для віртуальних монет). Користувач виявив проблему, яка згодом могла обійтися біржовому майданчику в серйозні фінансові втрати.

Людина розповів, що знайшов баг, що дозволяє виводити з гаманця Bitcoin, які не належать клієнту. В результаті на майданчику формувався негативний баланс. До слова, така ж проблема в 2013-му призвела до краху біржового майданчика MgFox, тому мовчати про проблему було не можна. Людина зазначив, що надасть повну інформацію працівникам біржі і отримав нагороду в розмірі 5 тисяч доларів (на той період вона становила більше 11 біткоіни).

Надалі, за твердженням користувача, біржова площадка частково заблокувала його аккаунт, і зняти нараховані біткоіни не вдалося. При цьому користувач продовжив вивчати слабкі місця біржі і знову знайшов уразливість, яка несла інформаційний характер. Після повідомлення про знахідку користувача повністю заблокували. При цьому біржовий майданчик пояснила дії порушенням діючих правил.

Цікаво, що після блокування представники Coinbase направили запит користувачеві з проханням детальніше розповісти про проблему. Але лист не дійшов через блокування доступу.

Після появи новин про ситуації, що склалася своє слово сказали представники біржі Coinbase. Вони пояснили, що на майданчику працює програма преміювання користувачів, які знаходять недоліки в ПО. При цьому загальний обсяг винагороди (на момент події) становив більше 100 тисяч доларів. Що стосується блокування, представник біржі послався на порушення правил сервісу. При цьому, що саме зробив користувач, пояснено не було.

Надалі в справу втрутився Чарльз Лі (творець Лайткоіна). Він пояснив, що діюча на сервісі програма захисту має на увазі заборону виведення грошей при настанні негативного балансу. При цьому сама компанія не винна. Це і стало причиною того, що людина не змогла вивести перераховану нагороду. Що стосується подальшого блокування, пояснень не було.

Чи можуть заблокувати «холодний» біткоіни-гаманець?

Паперовий біткоіни-гаманець в руці

Останні роки часто піднімається питання про необхідність заборони ходіння Bitcoin. Уряди країн побоюються криптовалюта і складності їх регулювання, через що і виникають труднощі з законодавством. На цьому тлі виникає питання, чи можуть заблокувати біткоіни-гаманець, якщо він «холодний», а приватні ключі знаходяться в руках користувача. Експерти в один голос стверджують, що це неможливо.

Уряди багатьох країн намагалися заборонити Bitcoin, але повністю перекрити рух віртуальних монет неможливо. Це пояснюється тим, що біткоіни не має фізичної основи. Криптовалюта є переліком рахунків і балансів. Коли користувач передає BTC іншій людині з гаманця, він передає повідомлення про відправку від одного користувача іншому.

Іншими словами, транзакції з Bitcoin можна порівняти зі спілкуванням між людьми. Щоб заборонити віртуальні монети повністю, потрібно перекрити всі варіанти комунікації. Єдине, що є — вирішення питання з регулюванням кріптовалютного ринку, отриманням хоча б часткової прибутку з обороту.

Виходить, заблокувати «холодний» гаманець неможливо, адже він знаходиться в руках користувача і не підключений до Мережі. Крім того, це неможливо і для десктопних і мобільних сховищ, що мають на увазі установку програмного забезпечення на комп’ютер. У творця ПО немає інструментів, щоб закрити доступ до гаманця для конкретного користувача.

У зоні ризику знаходяться тільки онлайн-гаманці, які знаходяться під контролем певної майданчика і можуть віддалятися або блокуватися адміністрацією. Але сервіс, який цінує репутацію, піде на такий крок в крайньому випадку. Часті блокування користувачів дискредитують майданчик і знизять рівень довіри з боку користувачів.

Як розблокувати біткоіни-гаманець в разі втрати доступу?

Гаманець і емблеми біткоіни на білому тлі

Відомо, що доступ до гаманця Bitcoin забезпечується за допомогою спеціальних ключів або фраз. Користувач може залишитися без важливих даних в наступних випадках:

 1. Втрата HDD або флешки. Така ситуація відбувається часто. Наприклад, людина записав приватні ключі на виносної носій, а після втратив його або викинув.
 2. Неможливість отримати доступ до паролю. Деякі користувачі зберігають паролі доступу до гаманця на інших сервісах. Небезпека виникає, коли людина забула пароль до майданчика, де зберігається інформація для управління криптовалюта.
 3. Втрата паперу з паролем. Деякі власники біткоіни зберігають важливі відомості на паперових носіях, які неможливо зламати. Мінус в тому, що аркуш паперу легко втратити або випадково викинути.
 4. Забудькуватість. Найбільш поширений випадок, коли людина забуває код від гаманця. Люди покладаються на свою пам’ять, яка в відповідальний момент може підвести.
 5. Смерть власника. Якщо людина випадково загинув і ніхто з близьких людей не знає кодів доступу до гаманця, біткоіни залишаються незатребувані.

Щоб розблокувати біткоіни-гаманець в разі втрати доступу, можна скористатися наступними шляхами:

 1. Використання приватного ключа. Наявність секретного коду дозволяє відновити доступ до грошей. Після створення гаманця ключ рекомендується зберегти або надрукувати на аркуші паперу. У разі поломки ПК або втрати важливих даних доступ до гаманця можна відновити. Робота здійснюється через вікно налагодження шляхом введення команди «importprivkey приватний ключ».
 2. Із застосуванням wallet.dat. Незалежно від програми, на ПК встановлюється wallet.dat (назва може змінюватися). У цьому файлі записані дані про угоди і приватні ключі. Щоб уникнути проблем, потрібно зробити резервну копію файлу, а після розблокувати гаманець.
 3. Застосування seed-фрази. У багатьох гаманцях відновлення доступу можливо за допомогою сид-фрази, в яку входить набір слів (мова і їх число залежить від програми). Вказівка ​​такої фрази актуально відразу після установки гаманця. Мінус в тому, що не всі сховища підтримують таку технологію.

На окрему увагу заслуговують гаманці, створені на онлайн-сервісі. Якщо користувач створив гаманець на такому сайті і втратив до нього доступ, гаманець можна розблокувати наступним чином:

 1. Шляхом відправки ID сховища на поштову скриньку, вказану при реєстрації.
 2. За допомогою сид-фрази.
 3. Отримання доступу через e-mail і ID-гаманець.
 4. Звернення в техпідтримку.

Технічна блокування біткоіни-гаманця — рідкісне явище, і в більшості випадків зробити це технічно неможливо. Як правило, користувачі страждають через особисту неуважність і втрачають доступ до грошей.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector