Bitcoin: переваги криптовалюта перед іншими

Поява цифрових валют справедливо вважається природним продовженням процесу еволюції засобів взаєморозрахунків. Народження грошей нової генерації, позбавлених фізичного втілення і представляють собою цифробуквене код, захищений із застосуванням методів криптографічного шифрування, було спровоковано глобальним розвитком і поширенням онлайн-стандартів. Своєрідними попередниками стали титульні знаки безлічі ЕРС (електронні системи платежів), що емітуються централізованим способом, які є аналогами фідуціарних паперових банкнот національних валют.

Між біткоіни і іншими криптовалюта, незважаючи на явну схожість, є значні відмінності. Першому цифровому активу вдавалося і вдається перевершити своїх менших братів в боротьбі за першість. Обговоримо чинники, щоб забезпечити беззмінне лідерство Bitcoin в екосистемі альтернативних грошових одиниць.

Розвиваючи тему, слід зазначити, що біткоіни поступається за деякими параметрами іншим альткоінам. Адже вони, а особливо Форк, створені на відкритому вихідному коді першопрохідника, були розроблені з урахуванням деяких недоліків, допущених Сатоши Накамото (анонімний творець першої криптовалюта). Але незважаючи на старання розробників нових різновидів цифрових активів, їм вдалося досягти успіхів лише в конкретній ніші, а Bitcoin був і залишається головним гравцем всієї екосистеми.

Основні переваги біткоіни

Монети біткоіни лежать біля паперових чеків

Вивчаючи весь цикл еволюції біткоіни і інших криптовалюта, а особливо реалії 2017 фінансового року, можна виділити ряд причин, чому Bitcoin є лідером профільного сегмента.

Виділимо основні параметри і стандарти:

 1. Впізнаваність (фактор першопрохідника).
 2. Рекордні показали біржових котирувань.
 3. Високий поріг капіталізації.
 4. Індекс домінування.
 5. Мережевий ефект.
 6. Глобальне поширення blockchain.
 7. Періодичне впровадження нових алгоритмів.
 8. Застосування в якості засобу заощадження.
 9. Ухвалення рітейлом.
 10. Волатильність.

Розглянемо наведені вище аргументи більш грунтовно.

впізнаваність біткоіни

Емблеми біткоіни на світло-помаранчевому тлі

Вникнувши в суть першої цифрової валюти, залишається дивуватися його багатополярності. Фактично це феномен, який є дивним симбіозом простого зі складним.

Біткоіни загально пізнаваний і тут варто відзначити кілька моментів:

 1. Bitcoin, як відомо, є першопрохідцем, що визнає тільки принципи децентралізації, загальної демократії та консенсусу. Пан Накамото, щедро надавши для загального доступу вихідний код, швидше за все, переслідував кілька цілей. Перше: знайти в боротьбі за виживання значну кількість союзників. Хоча основною ударною силою виступав і продовжує виступати сам біткоіни. Друге: не дивлячись на наявність плацдарму для наступу, підготовленого першопрохідцем для інших кріптовалютних активів, останні, і особливо численні Форк, виступають прикладом своєрідної телегонії. Тобто, багатьом з них вдалося досягти певного успіху, але вони продовжують залишатися в тіні слави першої цифрової грошової одиниці.
 2. Вдумайтеся, не з знайомства чи з біткоіни багато з нас починають свій пізнавальний екскурс в дивовижний світ цифрових активів? Саме Bitcoin сформувався в своєрідний символ кріптовалютного світу, вербувальник, що привертає все нових членів у багатомільйонну армію кріптосообщества.

Зростання біржових котирувань біткоіни

Монета біткоіни на тлі графіка біржі

Хто сьогодні не говорить про успіхи першої криптовалюта? Зростання біткоіни активно обговорюється в періодичній пресі та онлайн-виданнях не тільки економічного профілю. А все починалося досить тихо і непоказно. Перший цифровий актив мав мізерну вартість — за один долар можна було купити приблизно одну тисячу віртуальних монет. Більш того, народження даного фінансового феномена пройшло повз увагу навіть для світил економічної думки. Досить довго перший кріптоактів так і залишався валютою, яка застосовується у вигляді внутрішнього кошти взаєморозрахунків в різних комп’ютерних іграх, за що був прозваний валютою для гиків, а після і сурогатом грошей.

Графік зростання біткоіни за весь час існування можна порівняти з зигзагоподібної кривої, у якої амплітуда зміщення точок зростання і падіння від центру стає все ширше. На зорі зародження феномена, дані індикатори лише недалеко відходили від нульового значення. Спробуємо коротко відтворити хронологію зростання котирувань:

 1. У 2013 році, на тлі відомого банківської кризи Кіпру, стався перший зліт курсових показників, спровокований збільшенням попиту на монети BTC з боку інвесторів з КНР. Короткострокове збільшення розцінок до 1100 доларів США швидко змінилося жорсткої корекцією. Причиною тому став гучний скандал, спровокований в лютому 2014 року банкрутством мега-біржі Mt.Gox.
 2. Процес рецесії тривав до другої половини 2015 року, коли намітилися ознаки стабілізації. Вартість віртуальних коинов опустилася до позначки 200-250 доларів. Наступний етап зростання ціни біткоіни стартував в кінці 2016 року. Хоча почався найважливіший історичний спурт з деяким запізненням. Експерти прогнозували розвиток очікуваного сценарію ще після чергового, третього за рахунком халвінга (дворазове зменшення кількості призових монет, котра видається мережею Майнер за виявлення нового блоку), що мав місце в серпні. Монети з легкістю штурмували позначку в тисячу доларів США.
 3. На початку нинішнього фінансового року був зафіксований незначний відкат, який швидко змінився стрімким зростанням котирувань. До цього дня ми спостерігаємо, як з періодичними перепочинками у вигляді деякого відступу, Bitcoin не тільки швидко надолужує згаяне, але ставить нові рекорди і до моменту написання статті (16.12.2017.) Вартість 1 біткоіни перевищила 19 тисяч доларів.

Збільшення капіталізації Bitcoin

Відображення капіталізації біткоіни в графіку
Графік капіталізації біткоіни за останні 4 роки

Перша криптовалюта була і залишається лідером профільного ринку не тільки за показниками вартості. 2017 рік виявився рекордним в плані збільшення глобальної капіталізації біткоіни, що перевищила очікування навіть самих оптимістично налаштованих членів кріптосообщества. Загальна ціна монет першого цифрового активу вже перевищила позначку в 325 млрд. Доларів. З огляду на темпи зростання, слід очікувати, що це далеко не межа.

У наявності всі ознаки, за якими можна очікувати подальше збільшення розцінок. Аналіз основних тенденцій ринку показує наявність сприятливих чинників, таких як:

 1. Зростання обсягів капіталовкладень.
 2. Висока ймовірність швидкого впровадження нового алгоритму SegWit2X, покликаного вирішити проблеми масштабування мережі.
 3. Зміни вектора відносини офіціозу в бік потепління і поява перших стандартів правового врегулювання.

Індекс домінування біткоіни

Графік, що відображає індекс домінування біткоіни
Графік індексу домінування біткоіни за січень-листопад 2017 року

Bitcoin був і залишається беззаперечним лідером свого сегменту. Наочним свідченням вищесказаного слід вважати індекс домінування біткоіни. Першою криптовалюта, як і численним аналогам, притаманні значні показники волатильності. Були періоди, (наприклад, весна 2017 року) коли котирування на альтернативні коін росли набагато швидше, ніж аналогічні показники Bitcoin. Завдяки цьому індекс опустився до позначки 40-41%. Це створило сприятливий грунт для поширення тривожних прогнозів щодо подальшої долі першої криптовалюта. Більш того, багато хто передрікав тріумф Ефіріум, Лайткоін та інших альтернативних валют. Але через короткий час біткоіни довів свою живучість — відбулося швидке рівняння параметрів і сьогодні індекс варіюється в межах 53-57%. У цифрах це виглядає наступним чином: загальна вартість кріптоактівов на момент написання статті становить приблизно 585 млрд. Доларів. З них на частку першого цифрового активу припадає 325 млрд. Доларів.

Мережевий ефект популярності біткоіни

Графічне зображення емблеми біткоіни в мережі інтернет

На чому грунтуються оптимістичні прогнози експертів, які пророкують ще значне збільшення вартості віртуальних монет в майбутньому? Адже ці коін, не тільки не мають фізичного втілення, а й позбавлені всякого роду забезпечення. Адже можна почути сміливі прогнози про зростання котирувань до 100 тисяч і навіть до мільйона і більше доларів.

Bitcoin не дарма називають віртуальним золотом, а успіх пов’язують з мережевим ефектом. На думку багатьох експертів, сила, свобода від свавілля офіційних регуляторів і незалежність біткоіни — заслуга не тільки децентралізованого реєстру даних, але і закону Меткалфа. Згідно з останнім, цінність першого цифрового активу, як і інших аналогів, збільшується з ростом кількості його власників і завантаженості однойменної мережі грошових переказів.

За найскромнішими підрахунками, число користувачів Bitcoin в найближчі 5-7 років складе приблизно 250 млн. Чоловік. Тому буде резонно припустити, що ціна і капіталізація будуть тільки рости на тлі ускладнення Майнінг, зменшення загальної кількості монет для генерації і призових коинов.

Глобальне впровадження технології розподіленого реєстру

Графічне відображення технології розподіленого реєстру

Біткоіни і блокчейн є нероздільним стандартом. Але blockchain, що відрізняється унікальністю структури і необмеженої пластичністю, сьогодні широко впроваджується практично в усі сфери життєдіяльності сучасного людства. Між популярністю першого цифрового активу і його блокчейна існує прямий зв’язок. Адже це універсальна система, що стоїть на голову вище аналогів, розроблених пізніше, і є найвідомішим децентралізованим реєстром, на основі якого було створено безліч альтернативних коинов. Є марними спроби великих фінансово-кредитних інститутів приборкати blockchain, та й централізовані аналоги цифрових активів, вирішені у вигляді державних криптовалюта, швидше за все, не зможуть скласти гідну конкуренцію децентралізованим цифровим активів.

оновлення алгоритмів

Графічне відображення замку з емблемою біткоіни

Принцип консенсусу є одним з основоположних стандартів феномена біткоіни. Номінально, всі члени системи є рівними, а зміна діючих алгоритмів допустимо тільки в разі загальної згоди. Чому виникла необхідність поновлення програмної складової системи Bitcoin?

Причину знову слід шукати в зростанні курсових показників, числа кріптостарателей, кількості і обсягів транзакцій. Отже, стандартного обсягу блоку blockchain стало не вистачати для швидкого включення інформації в головний ланцюг блокчейна. Як підсумок, стала падати до критичної позначки пропускна здатність мережі. В окремих випадках число завислих перекладів може досягати цифри в 200 тисяч і більше.

Тривалі дебати між представниками таборів, котрі обстоюють як за збереження блоку в 1 Мб, так і збільшення його розміру, схоже, підходять до свого логічного завершення. Уже запущене оновлення Lightning Network і новий алгоритм SegWit2X здатні вирішити проблему збільшення тривалості транзакцій і зростання комісійних, які досягли вкрай неприйнятного середньозваженого показника в 2 долари в мережі першої криптовалюта.

Біткоіни в ролі резервної валюти

Монета біткоіни і золоті злитки

Поява Bitcoin збіглося зі лютує світовою кризою 2008 року, який отримав назву великої рецесії. Дана віртуальна валюта, після зростання котирувань, стала сприйматися як цінності, здатної зберегти і примножити вартість заощаджень. Ті з інвесторів, хто повірив в зірку нового активу на початковому етапі становлення, не прогадали і є сьогодні біткоіни-мільйонерами. Слід констатувати, що якщо даний цифровий актив збереже нинішні темпи наступу на глобальному ринку і високі показники ліквідності (швидше за все, так і буде), то в уже в найближчому майбутньому стане виконувати функцію основною резервною грошової одиниці, зайнявши місце долара США.

Біткоіни і сфера продажів

Монети біткоіни і доларові купюри на тлі графіка

Одним із значущих чинників, що обмежують перетворення цифрових монет в глобальний стандарт, є відсутність фізичного втілення. З цієї причини представники сфери торгівлі ставилися до них з недовірою. Однак останнім часом намітилися значні зрушення в бік поліпшення. Біткоіни, в першу чергу, інтернет-валюта, створена для віддалених взаєморозрахунків і поступово став поєднувати в собі функції активу, однаково придатного як для зберігання і примноження заощаджень, так і для здійснення розрахункових маніпуляцій віддалено.

Волатильність, як гідність Bitcoin

Графік зміни ціни біткоіни
Графік волатильності біткоіни за 11-12 вересня 2017 року

Високі показники курсових перепадів, успадковані біткоіни від фідуціарних аналогів, багатьма цілком справедливо сприймаються як значну нестачу. Тим часом, в цьому параметрі, притаманному всім молодим активів, є певні переваги. Може волатильність біткоіни для багатьох є проблемою, але спробуємо поглянути на цю дилему з точки зору звичайного валютного спекулянта. Чергування злетів і падінь курсових котирувань, що мають вражаючу амплітуду на тлі високих цінових показників, робить Bitcoin універсальним біржовим активом і спекулятивним інструментом, який став інвестиційним трендом, які не мають аналогів.

Може останній аргумент багатьом здасться занадто суб’єктивним, але фактор розвитку платформ кріптовалютной торгівлі, незважаючи на ризики, пов’язані з діяльністю валютних спекулянтів, грає зовсім не останню роль в справі популяризації біткоіни і інших криптовалюта, а кріптотрейдінг перетворився з простої моди в солідний онлайн-бізнес.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector