Чим особливий Майнінг криптовалюта Ripple на відеокарті

Відкрите — основа

У класичному розумінні Майнінг — це видобуток криптовалюта із задіянням обчислювальних потужностей комп’ютера. Такими в достатній кількості мають відеокарти і центральні процесори. Однак останні набагато більше поступаються в цьому плані. Тому основою видобутку стали саме відеокарти.

Крім високої швидкості вирішення хеш-функцій вони мають ще одну важливу перевагу: карти відмінно справляються з постійними довготривалими завданнями, якої Майнінг і є. Саме тому вони показують себе краще, ніж будь-яке інше обладнання (крім деяких алгоритмів, які заточені під ЦП або оперативну пам’ять).

Коли користувач зв’язується з Майнінг, в першу чергу його цікавить вибір GPU (якщо не ASIC), сумісність конкретної моделі з певним алгоритмом, період окупності пристрою і приблизний термін служби при максимальних навантаженнях. Без правильного підбору відеокарти Майнінг точно не буде ефективним.

Які криптовалюта можна добувати

Ринок має більш, ніж тисячею проектів. Велика частина криптовалюта побудовані на Майнінг. Відповідно, добувати можна майже кожну. Є винятки, коли Майнінг на відеокарті доступний, проте він менш продуктивний через алгоритму.

Так, Cryptonight (на ньому засновані Monero, Karbowanec, Bytecoin) взагалі не піддається відеокарт. Вірніше, він можливий, але центральний процесор в сукупності з оперативною пам’яттю в даному випадку справляється в рази краще.

Також є такі криптовалюта, як Primecoin. Він є Форком біткоіни, проте передбачає інші умови Майнінг. Одним з таких стало використання ЦП як основи для вирішення блоків.

У деяких криптовалюта Майнінг є, проте він взагалі не вимагає використання такої кількості обчислювальних потужностей. Вони практично не потрібні. До таких можна віднести NEM, Dash, Peercoin. У них важливішою є сума, якою володіє користувач, а також цінність його вкладу в підтримку системи.

Але родзинкою ринку в одну мить стали проекти, в яких Майнінг взагалі відсутня в будь-якому вигляді. Вони працюють за принципами блокчейна, однак, як такого його не мають. Концепція таких криптовалюта йде від Майнінг і робить його інтегрування недоцільним. До таких можна віднести Stellar, Tron, Ripple і інші.

Чому в Ripple немає Майнінг

Виключити Майнінг було однією з головних цілей розробників. Вони розуміли, що така система схильна до ризику централізації, особливо при наявності такого обладнання як ASIC, яке доступне не кожному, але має в своєму розпорядженні величезними обчислювальними потужностями.

Команді проекту вдалося створити платформу, яка сьогодні забезпечує найшвидші транзакції в порівнянні з банками та іншими криптовалюта, розташовуючи при цьому найменшої комісією.

Майнінг немає з кількох причин:

  • Ripple централізований;
  • інша концепція відправки транзакцій;
  • емісія вже проведена;
  • інше призначення комісії.

Отже, Майнінг передбачає децентралізацію. Адже його суть в тому, щоб безліч невизначених вузлів прийшли до єдиного рішення. Якби він був централізованим, то все криптовалюта були б контрольованими. Власне кажучи, такий і є Ripple. Однак це не стало недоліком.

Вже говорилося про те, що тут відсутня блокчейн як такої. Платформа побудована на його принципах, але транзакції проводяться іншим чином. На відміну від більшості проектів, Ripple є розподіленим реєстром, управління яким лежить на плечах центрального адміністратора, яким виступає Ripple Labs.

При узгодженні перекладів з довіреними вузлами, які визначені заздалегідь, вони підтверджують транзакцію і відправляють гроші з одного балансу на інший. Всі ці дії проводять одночасно і на транзакцію йде не більше 10 секунд.

Всі монети вже емітовані. Випущено 100 мільярдів, 20 з яких заморожені «на чорний день», а 80 надані Ripple Labs для розвитку проекту. 40 з останніх зосереджені в руках користувачів і поступово ця кількість збільшується. Але більше монет розробники не випускатимуть.

Відповідно, одна зі складових Майнінг пропадає. Адже учасники отримують певну кількість монет за проведену роботу. Але через те, що всі XRP вже випущені, Майнер не буде чимось нагороджувати. А працювати в холосту вони не будуть.

Можна було б платити комісією від транзакцій, але вона настільки маленька, що ніяк не окупить всіх витрат. Плата фіксована і складає 0.00001 XRP. Більш того, після переказу коштів ця частка просто згоряє. Вона виконує захисну функцію для запобігання DDoS-атак на мережу.

споживання ресурсів

Ще однією причиною недоцільність інтеграції Майнінг в систему Ripple є велика кількість споживання енергоресурсів. Особливо якщо мова йде про використання відеокарти в якості основи для видобутку.

Графічні процесори одні з найбільш вимогливих в порівнянні з іншими складовими комп’ютера. А коли вони працюють на повну потужність, то лічильник мотає дуже швидко. Крім того, багато ресурсів споживає система охолодження, без якої в даному процесі не обійтися.

Ripple — це проект, який потребує малій кількості електроенергії для забезпечення стабільної та ефективної роботи системи. Саме завдяки цьому вони домоглися таких дешевих транзакцій. Якщо додати Майнінг, то система буде навантажена більше, а також почне споживати більше ресурсів. Відповідно і комісія виросте.

Тому він просто недоцільний в даній системі не тільки з точки зору концепції, але і з боку економії і правильного розподілу коштів. Більш того, інтеграція Майнінг і його наслідки також спровокують відмова більшості компаній від співпраці з проектом.

непрямий майнінг

Незважаючи на все це користувачі все-таки можуть використовувати обладнання свого комп’ютера для заробітку XRP. Але, як ви розумієте, це буде не зовсім Майнінг. Збіги полягають в роботі на проект, використанні обчислювальних потужностей і отриманні токенов як нагороди.

Якщо уважно полазити на форумах, присвяченим криптовалюта, особливо Ripple, то можна виявити, що багато науково-дослідні компанії готові оплачувати в XRP за те, що користувач надасть свої потужності для проведення будь-яких операцій.

Так, якщо університету або самородної проекту не вистачає продуктивності наявного обладнання для вирішення якихось криптографічних завдань, їм часто вигідніше орендувати потужності у звичайних користувачів, ніж повністю купити нове обладнання. Тому вони розміщують відповідні пропозиції.

Переваги такого способу в тому, що користувачі також витрачають менше ресурсів. Адже компанії платять пропорційно кількості потужностей, які були передані. Таким чином, можна виділяти лише частина продуктивності свого обладнання. При цьому купувати нові складові не потрібно, оскільки тут необов’язково гнатися за максимальною ефективністю.

Крім того, таким чином можна допомогти різним співтовариствам в розвитку якогось проекту або нової технології. Хто знає, може така оренда стане ключовою, і користувач стане маленькою частиною патенту, який підкорить весь світ.

Не вірте нікому

Хто пропонує реальний Майнінг Ripple в браузері без вкладень. Спосіб, який описаний вище обов’язково супроводжується підписанням контракту. Іншими словами, він є повноцінним договором оренди. Єдина різниця — сторони працюють віддалено.

Якщо знайде пропозицію про здачу потужностей в оренду без підписання відповідних документів, то найімовірніше це просто виявиться скам. Можливі два варіанти: у першому ви добровільно віддасте своє обладнання на розтерзання, але зможете це зупинити.

У другому, який буває набагато частіше, в вашу систему просто впровадять прихований майнер, який буде використовувати потужності для видобутку інших криптовалюта по типу того ж біткоіни.

Запам’ятайте: прямого Майнінг Ripple не було і не буде. Це одна з ключових ідей розробників. Вони створили зовсім іншу концепцію і не збираються впроваджувати в неї Майнінг. Адже він просто знищить платформу в плані стабільності, ефективності та швидкості.

Тому уважно вивчайте кожну пропозицію, на яке потрапляєте. Краще іноді упустити можливість, якщо вона сумнівна, ніж піддати свій комп’ютер небезпеці і страждати від зависань системи.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector