Кращий холодний гаманець криптовалюта Monero

види гаманців

Різноманітність сховищ для криптовалюта багатьом дає впевненість в тому, що ця сфера активно розвивається. Адже дійсно, існує цілих 5 варіантів гаманців:

  • Інтернет;
  • десктопні;
  • мобільні;
  • апаратні;
  • паперові.

Перша класифікація залежить від зручності використання. Так, в більш прості потрапляють мобільні додатки, за ними йдуть десктопні програми, потім веб-версії, апаратні і паперові.

Друга орієнтується на повноту функціоналу. Безумовно, першими тут будуть гаманці для робочого столу, особливо офіційні програми від розробників криптовалюта. У випадку з Monero таким є Monero GUI.

Третя залежить від рівня безпеки та збереження коштів. Тут вона ділиться на дві підкатегорії: гарячі і холодні. Перші дозволяють моментально відправити кошти, оскільки постійно знаходяться онлайн. Такими є мобільні і веб гаманці. Другі зберігають монети онлайн, серед них відповідно апаратні і паперові. Десктопні виділяють окремо.

Холодні сховища XMR

Монери позиціонують як саму анонімну криптовалюта. Більш того, багато хто схильний стверджувати, що її код найзахищеніший. Відповідно, це створює новий виклик для зловмисників.

Якщо у вас невеликі суми, або ж ви просто впевнені, що не потрапите під атаку, то швидше за все ви не будете задаватися питанням пошуку холодних гаманців. Адже їх головна мета — це забезпечення безпеки. Ключовий спосіб виконання — зберігання всіх монет офлайн.

Але якщо ви інвестували велику суму з розрахунком, що в довгостроковій перспективі курс сильно підніметься і на цьому можна буде заробити, то, по крайней мере, рекомендовано підібрати надійне сховище. І, як ви зрозуміли, немає варіанту краще, ніж холодні гаманці.

Маленька флешка дорогого коштує

Першими в списку будуть апаратні гаманці, які зовні нагадують звичайну флешку. Але сама по собі вона коштує близько 100 доларів, а крім того дозволяє зберігати будь-яку кількість монет, які також недешеві.

Ledger Nano S — остання версія пристроїв від кращої на сьогодні компанії з виробництва холодних сховищ Ledger. Monero був доданий зовсім недавно, після останнього оновлення до 12 версії протоколу. Проте, сьогодні даний гаманець дозволяє зберігати і використовувати одну з найбільш анонімних криптовалюта.

Налаштування займе близько 15 хвилин. Для початку, потрібно вказати, що це новий гаманець, а не відновлення старого. Після цього варто придумати пароль від 4 до 8 цифр. Наступний етап найдовший — запис мнемонічною фрази. Вона складається з 24 випадкових слів. Їх потрібно записати в лист відновлення в тому ж порядку. Обов’язково це зробіть, оскільки вони допоможуть повернути доступ до засобів. Також зберігайте лист в надійному місці.

Потім потрібно завантажити Ledger Manager, і через нього додати гаманець Monero на сам пристрій. Для відправки та отримання коштів потрібно завантажити Ledger Monero Wallet. Робоча область самого пристрою не дуже зручна, однак інтерфейс всіх програм для комп’ютера приємний і інтуїтивно зрозумілий.

Безпека — це головний коник пристрою. По-перше — це захист пін-кодом. По-друге, при кожному невірному вводі пристрій вимикається. Крім того, після трьох невдалих спроб вся інформація стирається. Таким чином, атака методом перебору стає неможливою.

Trezor — максимум збереження

Trezor в світових рейтингах йде відразу за Ledger, при цьому він не сильно відстає від першого номера. Він здатний підписувати всі платежі без підключення до Всесвітньої Павутини. При цьому він дозволяє виконувати всі завдання, пов’язані з обігом криптовалюта.

Одна з головних особливостей — можливість підключення до будь-якого комп’ютера через USB, навіть якщо той до відмови заражений вірусами. Пристрій має кілька ступенів захисту від будь-якого небажаного впливу. Крім того, воно не вимагає створення додаткових файлів на комп’ютері, а тому жодне шкідливе програмне забезпечення не забереться туди так просто.

Установка і настройка нічим не відрізняються від попереднього гаманця. Хіба що мнемонічна фраза складається з 12 слів, замість 24. Також, при першому запуску Pin-код потрібно буде вводити двічі. Таким чином пристрій переконується що ви точно вводите бажану комбінацію і не допускаєте помилок.

Ключова характеристика безпеки — наявність додаткове фрази. Вона розрахована не на хакерські атаки, а на звичайні людські злочину. Припустимо, вас зловили на вулиці і знайшли в кишені холодний гаманець. З вас всіма способами вибивають пароль. Далеко не кожен готовий грати з вогнем в такому випадку.

Однак команда Trezor подбала навіть про таких ситуаціях, створивши додаткову захисну фразу. Її застосування дає доступ до дуже маленькою сумою коштів. Велика частина буде просто прихована, тому зловмисники не зможуть забрати все ваше добро.

паперові гаманці

Такі способи зберігання не найпоширеніші, проте для монери все ж можна створити паперовий гаманець. Для цього потрібно перейти на сайт moneroaddress.org і згенерувати адресу. Буде надано три ключа:

  • публічний — для отримання монет;
  • приватний — для відправки і контролю;
  • мнемонічна фраза.

Це найнадійніший варіант зберігання коштів, оскільки єдиний шанс отримати до них доступ — це володіти самої папірцем, на якій відображений приватний ключ. Однак, якщо ви подбаєте про місце зберігання такого гаманця, то ніхто не зможе дістатися до ваших монет.

Мінусом такого способу є вкрай незручна робота. Якщо отримувати монети все так же просто (за винятком того, що публічний ключ доведеться вводити вручну для передачі), то перевірити баланс набагато складніше. Для цього потрібно додаткове додаток на комп’ютері або телефоні, щоб відсканувати QR-код приватного ключа.

найкращий захист

Немає кращого способу забезпечити збереження криптовалюта, ніж постійно тримати її офлайн і виводити лише дрібні суми для якихось платежів або торгівлі на біржі. І в цьому допомагають тільки холодні гаманці.

Тут залишається тільки дбайливо ставитися до свого пристрою і зберігати ключі доступу (включаючи мнемонічну фразу) в далекому, нікому невідомому, крім вас місці. Адже іншої можливості отримати контроль над засобами, які лежать на такому гаманці неможливо.

Єдиний раз вийшло зламати захист Ledger. Однак результати були спрямовані розробникам, які моментально усунули провали в своїй системі, тому сьогодні немає шансів зламати захист апаратних гаманців, або, тим більше, паперових.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector