Анонімна криптовалюта Monero (XMR): детальний огляд

Загальні відомості

Monero — криптовалюта на основі комбінованої технології між Blockchain першого покоління, в поєднанні з підвищеним рівнем захисту анонімності транзакцій, які забезпечуються алгоритмом CryptOn.

Якщо розглядати її як технологічну заміну BTC, то вона стикається з тими ж проблемами, що і велика частина проектів першого покоління — неможливістю масштабувати без зниження ризику злому мережі.

Крім цього, Monero спочатку не призначена для великої кількості транзакцій. Її основне завдання — рішення початкової проблеми кріптосообщества, а саме, забезпечення анонімності та позбавлення централізації при інтеграції в банківські системи. Це серйозно виділяє Monero як серед проектів, аналогічних BTC — завдяки більшій анонімності — так і серед Ripple-подібних блокчейнов.

Алгоритм CryptOn не дозволить інтегрувати, а значить, централізувати і регулювати котирування Monero банками.

Коротке зведення

Цікаві факти:

 • Monero можна використовувати для бронювання в Dukley Hotel Resort. У разі якщо ви вважаєте, що ринок криптовалюта найближчим часом обвалиться — можете зарезервувати номер, і не переживати що з вас попросять доплатити;
 • Monero використовують для тіньових розрахунків в інтернет-казино і корейських грінділках (специфічний вид MMORPG, заточений на вливання зовнішніх фінансів, або проведення до 20 годин щодня з метою підтримки тонусу ігрового персонажа).

Історія створення

Що це за валюта, XMR? Для багатьох вона залишилася недопонятости як в момент виходу, так і під час піку зростання. З одного боку, Monero показував один з найшвидших темпів зростання з серпня по грудень, з іншого боку — необізнані люди говорили про непотрібність такої системи і про її скамності.

Для того щоб зрозуміти, що таке Monero — і чому вона займає таке високе місце на загальному ринку, потрібно повернутися в 2013-й рік. А саме до проблем з Bytecoin (аналогічна Monero криптовалюта, розроблена в 2012-му році, для збільшення безпеки проведення транзакцій в поєднанні з високою анонімністю).

У 2013-му році виникла серйозна проблема емісії Bytecoin. З огляду на інші алгоритми процесингового Майнінг, кількість токенов дуже швидко наблизилося до пікового, що поставило проблему подальшого поширення Bytecoin. Рішення зробити хардфорк було відхилено, через те, що в цьому випадку могла серйозно постраждати анонімність старих транзакцій по системі CryptoNote.

Саме тому, в результаті штучного відділення — на ідентичною платформі в кінці 13-го року почав розроблятися новий проект. Основне завдання Monero на момент створення полягала в:

 1. Збільшенні емісії монет. На старті, навіть котирування обох криптовалюта були приблизно однакові.
 2. Рішення проблем з розміром транзакції. Monero змогли вирішити цю проблему лише частково.
 3. Ускладненні алгоритму CryptoNote для зменшення впливу домінування кількості накопичених монери над анонімністю.
 4. Дрібних технічні доопрацювання.

Фактично на момент створення і до хардфорка в 2017-му році монери був законний клон Bytecoin — чого не заперечували і самі розробники.

До виникнення кріптовалютной паніки 2017 го року, ці валюти мирно співіснували і ділили капіталізацію навпіл, але з початком зростання кріптовалютного ринку, Monero почали протиставляти себе Bytecoin.

Як показала практика, даремно — на 30 травня 2018 го року Bytecoin займає лідируюче положення за рахунок більш солідного віку і відсутності технічних недоліків, які могли б привести до позапланового хардфорку або додаткової емісії монет.

Fork so hard — хроніка 2017

На піку популярності, Monero зіткнулася з серйозною проблемою, пов’язаною з недоліком емісії монет. Саме тоді розробниками було прийнято рішення зробити хардфорк, створивши MoneroV.

При загальній зацікавленості і збільшенні капіталізації на кілька порядків — планований хардфорк пройшов не так гладко, як хотілося б.

По-перше, він значно збільшив навантаження на обчислювальну мережу і створив гігантські черги в транзакціях, зіставні хіба що з чергами BTC в період його різкого обриву.

По-друге, новий протокол повинен був вирішити проблему масштабованості, але при цьому він жертвував частково анонімністю. Так, XMV при використанні загальних алгоритмів міг дати велику швидкість обробки транзакцій в 35 разів у порівнянні з XMR — проте, при розшифровці XMV (що зробити значно легше) ставиться під загрозу і вся система кріптобезопасності батьківського монери.

Незважаючи на всі проблеми, хардфорк відбувся 30 квітня 2018 го року, що дещо пізніше запланованого. Через це Monero втратив більшу частину своїх інвесторів, які перетекли в Zcash, що забезпечує повну анонімність зі значно більш великою швидкістю обробки транзакцій.

У той же час, частина капіталізації витекла в MoneroV. Все це завдало серйозного удару по батьківському ФОРКОМ Bytecoin — і в цілому по анонімним криптовалюта. Якщо уважно подивитися на графіки котирувань, то навіть якщо прибрати фактор загального падіння ринку, Monero все ще не зміг прийти в себе і утримує всього 10-15% від своєї торішньої вартості.

проблеми масштабування

Розглядаючи Monero без прив’язки її до анонімності, можна виявити одну з найголовніших проблем в технічній реалізації блокчейн проектів першого покоління. Що означають всі цифри XMR — кількість цифрових підписів, необхідних для проведення однієї транзакції.

Через особливості технології CryptoNote, неможливо прискорити проведення транзакції на криптовалюта типу Monero або Bytecoin. Кільцева система при зміні розміру блоку зажадає більше цифрових підписів, що жодним чином не позначиться на швидкості проведення транзакцій.

Однак зважаючи на малу капіталізації та інших ринкових факторів, поки немає особливих затримок у проведенні оплат за монери. Крім того, проводячи транзакції усередині бірж (наприклад, Exmo або Bitfinex), можна не переживати про волатильності і ліквідності аж до того моменту, поки не вирішите вивести більшу частину заробленого.

Повна анонімність?

На сьогоднішній день, при поточному розподілі монет між учасниками — ймовірність відстежити транзакцію прагне до нуля. Однак теоретично, CryptoNote — система, що забезпечує безпеку і шифрування транзакцій, має дірку.

Якщо з’явиться людина, що володіє хоча-б 20% від усіх емісійних монет, він зможе відстежувати хід транзакцій до певного ключового вузла. В цьому випадку, йому стануть доступні всі транзакції в рамках вузла, він зможе побачити всіх одержувачів і відправників.

Саме тому, незважаючи на відкритий код і вільну торгівлю, власники Monero прагнуть позбавити трейдерів від можливості зібрати таку кількість монет, постійно вводячи в емісію нові, які виходять завдяки Майнінг.

Чи актуальна в 2018-м?

Ставлячи питання про актуальність монери в 2018-му році, потрібно розуміти, що саме розуміти під актуальністю.

Якщо розглядати Monero як інвестиційну цінність:

 • Монери може відіграти велику частину втрат вже до серпня. Це буде пов’язано з відтоком людей з MoneroV, в сукупності з отриманням спокою, що виник після хардфорка;
 • Монери не перевищить 4% від загальної капіталізації ринку криптовалюта, через проблеми з масштабністю, які не дадуть цього зробити;
 • Монери залишається вкрай волатильною монетою, що дозволяє не тільки робити грамотні технічні огляди, а й скальпувати на лімітні ордери інтрадей.

Якщо ж розглядати монери як перспективну технологію, то вона:

 • володіє нерозв’язних проблемами з масштабністю, що при більшій кількості користувачів створить величезні черги. Багато в чому це стримує капіталізацію і кількість користувачів. В іншому випадку, вона вже давно б стала чільною;
 • має недоліки в забезпеченні повної анонімності. Особливо гостро питання стало проявлятися після хардфорка, який збільшив ризик злому на основі частково відкритою технології MoneroV;
 • через швидкість проведення транзакцій не може бути використаний в коіноматах.

В іншому це все той же старий блокчейн першого покоління.

Чи варто Майні?

З інвестиційної точки зору, вартість Monero наближена до свого адекватного максимуму, при цьому складність Майнінг постійно зростає. Через це Майні Monero заради серйозний прибуток видається не найприбутковішою справою. З іншого боку, варто звернути увагу на форк, який має меншу обчислювальну потужність мережі — в перший час легко перетнути 51% хешрейта мережі за рахунок хмарних обчислень і можливості орендувати таке обладнання.

Майнінг та інвестування в Monero виправдані не тільки прибутком, скільки можливістю отримати дійсно анонімну криптовалюта на GPU з великою кількістю ОЗУ.

З цієї причини, Radeon x64 Vega стала однією з найпопулярніших відеокарт минулого року.

З точки зору чистого прибутку, окупність Майнінг Monero становить приблизно 12-16 місяців, без урахування інфляції, ускладнення процесу Майнінг і при песимістичних настроях до руху котирувань.

зіпсована репутація

Незважаючи на високу складність Майнінг і відносно невисоку вартість монети — Monero була кілька разів скомпрометована суспільством. Все це пов’язано з технологією прихованого Майнінг і можливості об’єднання дуже слабких потужностей в псевдопули.

Завдяки цьому фактору, в період між 2014-му і 2017-го роком було написано величезну кількість прихованих мобільних і десктопних Майнер. Частина з них поширювалася разом з повноцінним ПО або інтегрувалася в рекламні мережі.

Так, наприклад, в 2016-му році посипалося звинувачення в бік версії uTorrent 2.2 — яка потай від користувачів вбудувала фоновий майнер. За недостовірними даними, завдяки цьому, капітал компанії, що випускає торрент, виріс в 2,9 млн. Доларів, що дозволило їм зберегти Freeware ліцензію і замінити багато конкурентів, пропонуючи найбільш вигідні умови використання сервісу.

Крім цього, відомі знамениті кріптовіруси, які залишалися практично непомітними, з’їдаючи всього 10% від потужності обладнання. Деякі з них до цих пір знаходяться на офісних комп’ютерах і здійснюють роботу тіньових видобувних пулів, забезпечуючи близько 4% від усього хешрейта мережі.

Але незважаючи на це, в підтримку криптовалюта можна сказати те, що вона забезпечує анонімність користувачам протягом останніх 3-х років. І не вимагає «параноїдальних» запобіжних заходів, як у випадку з Zcash і іншими адептами повної анонімності.

резюме

Монери ніколи не претендувала і не буде претендувати на першість і регуляцію в світі криптовалюта. Тим не менш, це один з найстаріших і надійніших способів зробити таємну транзакцію. Саме тому з боку регуляторів все частіше виникають спроби прибрати Monero з лістингу, щоб уникнути появи нового Silkroad. Після хардфорка, такі спроби лише почастішали.

З точки зору перспектив, потрібно пам’ятати, що XMR — це платформа, яка дорівнює Bytecoin, яка не буде збільшувати або зменшувати капіталізацію сама по собі. Єдиним джерелом додаткової капіталізації можна назвати корейських трейдерів, які уникають уваги регуляторів і проводять транзакції за межами бірж і інших майданчиків.

В іншому, криптовалюта Monero залежна від транзитного BTC, і як результат, її курс багато в чому залежить від поведінки битка, що добре відображено на графіках кореляції.


Monero to dollar


Bitcoin to dollar

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector