Чому біткоіни гаманець довго синхронізується з мережею?

Програмні або десктопні біткоіни-гаманці вважаються чи не найнадійнішими сховищами криптовалюта. При їх використанні гроші зберігаються безпосередньо у власника монет. Такі клієнти вкрай важко зламати, а в разі встановлення програми на ноутбук можна бути мобільним і не прив’язаним до одного місця. Всі програмні гаманці розділені на 2 категорії:

 1. Тонкі — Bither, Electrum.
 2. Товсті — Bitcoin Core, Bitcoin Knots, mSIGNA.

Застосування першої групи гаманців не викликає особливих труднощів. Установка цих додатків займає мінімум часу, після чого ними відразу можна користуватися. Що стосується товстих гаманців, то вони теж встановлюються швидко, проте потім починається процес синхронізації, що займає не один день.

Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, чому біткоіни-гаманець довго синхронізується з мережею. Дізнаємося основні причини цієї проблеми, а також розглянемо, як прискорити процес і які труднощі можуть з ним виникнути.

Для чого потрібна синхронізація біткоіни-гаманця?

Блок із позначкою біткоіни

Як відомо, Bitcoin — це пірінгова платіжна система, всередині якої застосовується однойменна криптовалюта. Основою системи є технологія блокчейн — послідовна ланцюжок криптографічних блоків, усередині яких знаходяться дані про вчинені перекладах. Всі вони пов’язані між собою і жоден з них не можна назавжди видалити або змінити. Таким чином, в блокчейне зберігається інформація про всі транзакції, які відбувалися за час існування мережі.

Коли користувач хоче переслати комусь біткоіни, створюється нова транзакція, яка стане частиною одного з наступних блоків. За формування блоків відповідають Майнер — власники обчислювального обладнання (Асіка). Апарати зчитують інформацію про всі попередні елементах блокчейна і підбирають унікальний хеш — 64-значний номер. Коли число підібрано, формується новий блок, переклад підтверджується, а «шахтарі» отримують винагороду (12,5 BTC). Сьогодні на створення нового елемента блокчейна йде близько 10 хвилин. Транзакція конкретного користувача не завжди входить саме в наступний блок. Час її підтвердження залежить від пріоритету, який можна підвищити завдяки збільшенню комісійного збору.

З цим, начебто, розібралися. Але навіщо ж тримати всю історію транзакцій у себе на жорсткому диску? Справа в тому, що при створенні нового перекладу система звертається до даних блокчейна. Коли ці відомості знаходяться на комп’ютері користувача, системі не потрібно звертатися до сторонніх ресурсів і відправляти їм дані про транзакції. Вся основна інформація зберігається у власника кріптомонет. Але щоб це стало можливим, гаманцю потрібен весь блокчейн, який він і викачує.

У випадку з тонкими гаманцями все набагато простіше. Блоки транзакцій не завантажуються на жорсткий диск і під них не треба виділяти місце. Однак при здійсненні переказів клієнт відправляє відомості на сторонні ресурси. Тобто, перевіркою і підтвердженням транзакції будуть займатися треті особи. Це негативно позначається на анонімності — одному з ключових козирів технології блокчейн.

Саме тому ті, хто планує зберігати у себе солідні суми біткоіни, звертаються до товстих гаманців, які хоч і синхронізуються довго, зате більш безпечні. Але давайте все-таки з’ясуємо, чим обумовлена ​​така тривала підготовка товстих гаманців до роботи.

Біткоіни-гаманець довго синхронізується: основні причини проблеми та шляхи її вирішення

Гаманець Bitcoin Core в процесі синхронізації
Час до закінчення синхронізації біткоіни-гаманця

Надмірно довга синхронізація біткоіни-клієнта може бути обумовлена ​​наступними факторами:

 1. Великим обсягом даних. Станом на 17.07.2018 року для блокчейна необхідно відводити більше 145 Гб місця. Неважко здогадатися, що для завантаження такого колосального обсягу комп’ютера знадобиться багато часу (як мінімум 3 дні). Більш того, користувачеві треба залишати солідний запас (хоча б 50-60 Гб), адже нові блоки з’являються без зупинки. Кожен елемент блокчейна важить більше 742 Кб і здається, що це небагато. Однак необхідно враховувати, що за день Майнер формують близько 132 нових елементів мережі, а це майже 100 Мб. Якщо залишити невеликий запас, то через певний час місце на жорсткому диску закінчиться, і програма перестане нормально працювати.
 2. Низькою швидкістю жорсткого диска. Більшою мірою на синхронізацію впливає швидкість читання. На багатьох моделях HDD (особливо не надто нових) даний показник становить менше 100 Мб / с, через що історія транзакцій викачуватиметься кілька діб.
 3. Поганим інтернет-з’єднанням. Завантаження будь-яких файлів через браузер завжди проходить не так швидко, як через торренти, а якщо додати сюди низьку швидкість (на увазі поганого тарифного плану або несумлінності провайдера), то скачування всіх блоків транзакцій зовсім може тривати більше тижня.

Щоб максимально прискорити синхронізацію біткоіни-гаманця, можна вдатися до наступних дій:

 1. Купити SSD-накопичувач, який однозначно швидше звичайних HHD. В середньому, швидкість читання у хороших твердотільних накопичувачів становить 500 Мб / с, а це навіть не можна порівнювати з можливостями класичних вінчестерів. Однак з урахуванням великої ваги блокчейна і його постійного зростання вам доведеться брати місткий SSD (хоча б на 256 Гб), а це зажадає додаткових грошових витрат. Якщо ви купили хороший твердотільний накопичувач, але все одно гаманець біткоіни погано синхронізація з мережею, проведіть діагностику решти «заліза». Зокрема, перевірте роботу процесора. Якщо чіп дуже старий (йому 5 і більше років), завантаження блоків може сильно гальмувати. При наявності занадто застарілого «заліза» установку товстого гаманця краще зовсім не починати. Синхронізація може просто не завершитися.
 2. Завантажити блоки через торрент. Це маленька хитрість, яка дозволить вам помітно прискорити синхронізацію свого гаманця. Як відомо, швидкість завантаження через торрент-клієнти становить кілька мегабайт в секунду, а при великій кількості сідів (тих, у кого ви завантажуєте файл) і хорошому інтернеті цей показник зовсім може досягати феноменальних значень. Все, що потрібно — знайти на торрентах файл bootstrap.dat і запустити його завантаження. Правда в цьому випадку варто бути вкрай акуратними, щоб не завантажити файл, який містить шкідливі програми. Найоптимальнішим варіантом можна вважати завантаження bootstrap.dat за посиланням bitcoin.org/bin/block-chain/. Як видно, це офіційний сайт криптовалюта, тому файл повинен бути «чистим» і найсвіжішим.
 3. Скопіювати блоки транзакцій в іншого користувача. Ще один хороший спосіб, що дозволяє підвищити швидкість синхронізації. Вам достатньо знайти людину, у якого завантажена вся історія транзакцій, зустрітися з ним і скопіювати на носій згаданий вище файл bootstrap.dat. Можете використовувати той же SSD або зовнішній жорсткий диск. Копіювання готового об’ємного файлу теж триватиме чимало, але вже точно менше 3 днів. З одного боку, даний метод зручний, але з іншого — у нього є деякі нюанси. По-перше, вам потрібно буде знайти користувача, який живе недалеко від вас, щоб можна було до нього приїхати і скопіювати файл. Крім того, ви повинні бути впевнені, що це чесна людина, а не шахрай. І найголовніше — копіювання інформації з таких джерел може заразити ваш носія шкідливими програмами.

До згаданих методів можна також додати покупку найбільш швидкісного тарифного плану у інтернет-провайдера. Але одне лише підвищення швидкості мережі (без придбання SSD і звернення до торрентів) мало чим допоможе в питанні синхронізації.

Які проблеми можуть виникнути на етапі синхронізації біткоіни-гаманця?

Синхронізація біткоіни-гаманця зависла
Зависла синхронізація гаманця Bitcoin Core

Якщо ви завантажуєте блокчейн максимально чесно (не через торрент), вам не можна різко вимикати комп’ютер. Перед цим потрібно спочатку закривати вікно програми, а вже потім відключати девайс (після повторного запуску клієнта скачування без проблем продовжиться). В іншому випадку блоки транзакцій можуть завантажитися некоректно, і додаток буде працювати неправильно.

Здавалося б, рекомендація досить проста, але ж іноді можуть виникнути позаштатні ситуації:

 • тимчасово пропав інтернет;
 • раптово відключили світло;
 • хтось із родичів випадково вимкнув ПК або мережевий фільтр.

У таких випадках потрібно діяти по одному з двох варіантів:

 1. Якщо синхронізація вже майже закінчилася, можете спробувати дочекатися її завершення. Після цього треба перевірити роботу клієнта: зробити тестове поповнення гаманця невеликою кількістю Сатоши, а потім відправити їх іншому користувачеві або на свій запасний адресу (наприклад, онлайновий). Також, необхідно перевірити інші функції (наприклад, управління входами на Bitcoin Core). Якщо все працює, можете сміливо користуватися гаманцем. Якщо немає — видаляйте програму і повторюйте установку. Ні в якому разі не перекидаєте на баланс велику кількість грошей до перевірки, інакше вони можуть пропасти. Може трапитися і так, що після різкого вимикання ПК синхронізація зависне. Тут шлях тільки один — перевстановлення та повторне скачування блоків.
 2. Якщо позаштатна ситуація трапилася на перших етапах синхронізації, краще відразу видаляйте програму і робіть все заново. В іншому випадку ви можете прочекати кілька днів і в підсумку отримати непрацездатний гаманець.

Іноді буває так, що завантаження блоків зависає без причини; у багатьох користувачів вона може зупинятися на одному і тому ж місці. Таку проблему можна вирішити одним з трьох методів:

 1. Перевірити версію біткоіни-гаманця. Якщо вона застаріла, треба завантажити новий клієнт.
 2. Зробити переіндексацію ярлика гаманця. Для цього треба натиснути на іконку правою кнопкою, вибрати пункт «Властивості» і в полі «Об’єкт» додати -reindex.
 3. Провести діагностику свого «заліза». Якщо будуть виявлені якісь збої або самі технічні компоненти вже занадто старі, спробуйте замінити їх і повторити спробу.

Щоб не стикатися з вищеописаними труднощами, краще відразу завантажувати блоки через торрент. При використанні даного варіанту ви будете завантажувати вже готовий повноцінний файл, а не наповнення для нього. Навіть якщо раптово вимкнеться світло або пропаде інтернет, торрент клієнт без проблем продовжить завантаження, коли все відновиться. Стара версія гаманця теж навряд чи вплине на синхронізацію (хіба що після установки вам запропонують оновити додаток). Але перед запуском завантаження обов’язково перевіряйте термін давності файлу bootstrap.dat, щоб не завантажити застарілу базу.

Кому слід користуватися товстими біткоіни-гаманцями?

Монета біткоіни і замок лежать на клавіатурі

Як видно, установка повноцінних гаманців може викликати відчутні труднощі, які мало кому сподобаються. На щастя, не всім користувачам обов’язково застосовувати саме такі клієнти. Якщо ви новачок в кріптовалютном світі і тільки починаєте знайомство з біткоіни, можете скористатися іншими варіантами сховищ:

 • легкими гаманцями (Bither, Electrum);
 • онлайновими (XAPO, Cryptonator);
 • біржовими (Coinbase, Exmo);
 • мобільними (Green Address, Mycelium, Airbitz).

Якщо ж ви є власником великої кількості монет, тоді, звичайно, краще застосовувати товсті гаманці (той же Bitcoin Core або Bitcoin Knots). В якості альтернативи можна також використовувати паперові або апаратні сховища, але перший тип менш надійний (адже папір легко пошкоджується), а другий — вимагає попередніх фінансових витрат (хороші моделі коштують близько 100 доларів).

Відео, що робити, якщо не йде синхронізація гаманця:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector