Чому приватний Blockchain Ripple краще і як він працює

Що таке приватний блокчейн

Це ланцюг, в якій всі блоки створюються централізовано. Іншими словами, кожна дія в чоти здійснюється тільки конкретною організацією, яка створила цей блокчейн. Будь-який користувач має право тільки читати дані ланцюга, а всі перевірки, управління базою і іншим функціоналом залишається за довіреними вузлами, які визначаються та контролюються компанією-засновником.

Таким чином, це повний антипод звичного всім публічного блокчейна. Він навпаки пропонує повну децентралізацію і контроль за роботою системи з боку користувачів. Тобто, в якомусь роді ним керують всі, хто з ним працює.

У сучасному кріптовалютном співтоваристві точиться багато суперечок з приводу доцільності використання того чи іншого блокчейна. Ключовий критерій спору — анонімність клієнта. Адже в децентралізованому вигляді гарантій набагато більше, оскільки немає якогось контролю з однієї точки. Іншими словами, відсутній центральний північ.

Але на практиці приватний блокчейн може забезпечити більше переваг, включаючи анонімність. Ripple став одним з найяскравіших прикладів на підтвердження.

переваги

Ймовірно, одним з основних переваг є висока швидкість проведення транзакцій. Вона досягається завдяки тому, що відсутня необхідність перевірки перекладу всієї мережею. У публічному блокчейне кожен вузол повинен підтвердити правильність платежу. Але в ньому узами є відразу всі користувачі, а вони мають різну пропускну здатність.

У приватному для підтвердження працюють довірені вузли. Як правило, вони вибираються компанією і працюють досить швидко. Більш того, вони мають у своєму розпорядженні великий базою інформації, що дозволяє виключити безліч пунктів під час перевірки.

Оскільки підтвердження проводиться довіреними і високопродуктивними вузлами, яких не так багато, все це вимагає набагато менше коштів. Відповідно і комісії в приватних блокчейнах практично відсутні.

Крім того, такі ланцюга легше справляються з масштабністю, оскільки можна задати набагато більший показник транзакцій в секунду. Єдине, чим буде обмежена така мережа — це пропускна здатність самого слабкого вузла. Але навіть він буде високопродуктивним, тому кількість транзакцій буде високим.

Ще одна перевага — контроль над системою від центрального сервера (у випадку з криптовалюта — компанії-засновника блокчейна). Це дозволяє швидко оновлювати функціонал, змінювати і переглядати бази даних, виправляти помилки. Такі можливості привертають безліч організацій, які зав’язані на роботі з урахуванням. Чому? Тому що такий блокчейн є керованою і зрозумілою середовищем.

Така ланцюг не потребує доказі роботи. Знову-таки, все пов’язано з довіреними вузлами. Мережі відомо їх точну кількість. Крім того, мережа (як автоматизована система) знає, що кожен з точно володіє парою асиметричних ключів. Відповідно, атака від вузла неможлива. А атака ззовні розпізнається миттєво, оскільки має відмінні риси.

Сутність блокчейна Ріппл

Однією з цілей заснування платформи було створення «кращого біткоіни». Таким чином, команда Ripple не хотіла повторити успіх попередників: навпаки, вони бажали створити щось абсолютно нове. Саме такі речі по-справжньому цінуються на кріптовалютном ринку.

Тому вони далеко відійшли від концепції класичного блокчейна. В основу платформи закладені не самі блоки, а шлюзи і шляхи. З якогось боку це схоже на принцип роботи оригінального варіанту, але все ж є деякі відмінності і переваги.

Шлюз — це частина ланцюга, яка дає можливість вкладати і виводити кошти. Це схоже на те, як банк поміщає гроші на рахунок, або ж Paypal додає їх в свою мережу. Користувач кладе 100 доларів на рахунок, а шлюз поміщає їх в саму мережу. Таким чином довірені вузли дізнаються, що на конкретному акаунті з’явилися гроші.

Шляхи — це свого роду з’єднання, завдяки яким здійснюються транзакції в мережі Ripple. Вони також схожі на зв’язок між фінансовими установами або цифровими платіжними системами. Але, знову-таки мають свої переваги.

Головна відмінність полягає в тому, що шлях, наприклад, між двома банками вимагає проведення безлічі операцій по перевірці та підтвердженню. Так, спочатку відправник надає інформацію, потім одержувач її перевіряє, відправляє підтвердження про результати і згоду на проведення платежу.

Але шлях в Ripple простіше. Оскільки довірені вузли мають контроль над усіма шлюзами, вони знають про наявність коштів на конкретному рахунку, як тільки вони надійшли. Таким чином, коли користувач буде переводити гроші іншому, вузли вже будуть розташовувати достовірною інформацією. Перевірка буде формальною і займе кілька секунд. Переклад буде проведено автоматично без додаткових підтверджень, як це потрібно в банку.

Особливості

Більшість з них, за своєю суттю, випливає з переваг приватного блокчейна. Так, сюди можна включити наступне:

  • висока швидкість (не більше 10 секунд на транзакцію);
  • низькі комісії (0.00001 XRP за транзакцію);
  • високий рівень довіри вузлів;
  • масштабованість (Ripple здатний обробити 1500 транзакцій в секунду);
  • XRP не можна Майні, оскільки підтвердження забезпечується довіреними вузлами.

Можливо, ключовий родзинкою блокчейна Ріппл є спосіб визначення популярності. Якщо в публічних ланцюгах це залежить від кількості Майнер і, відповідно, хешрейта, то тут все пов’язано з кількістю установ, які інтегрують собі таку систему.

Повертаючись до питання анонімності слід сказати, що Ripple ні краплі не поступається децентралізованим блокчейнам, а в деяких випадках навіть перевершує їх. Так, учасники транзакції в даному випадку будуть знати один одного. Але ось третій стороні, включаючи будь-кого з команди платформи або будь-який довірений вузол, вже невідома персона відправника і одержувача.

Знову анонімність пов’язана з довіреними вузлами. Оскільки тільки вони можуть легально підтверджувати транзакції, то будь-яка спроба злому і крадіжки інформації буде помічена. Проте, мережа Ripple піддається контролю, що можна назвати перевагою, оскільки через неї вже не так просто проводити платежі за незаконну діяльність.

Токени XRP не піддаються інфляції. 100 мільярдів монет випущено одразу, а більше вже не буде. Завдяки цьому забезпечується можливість конвертації в будь-яку валюту, а також в дорогоцінні метали, оскільки курс відносно стабільний. При цьому комісія залишається колишньою.

На десерт — можливість скасування або коригування транзакції в разі введення помилкових даних. Класичні мережі на таке не здатні. Але ж помилку може допустити будь-який користувач. Крім того, ніхто не застрахований від збоїв системи.

Небажаний проект чи майбутнє?

Що цікаво, Ripple Labs розробили децентралізований блокчейн, який, з одного боку суперечить основній мережі, а з іншого — може стати кращим відкриттям для більшості організацій.

Багато в чому він схожий на стандартний блокчейн Ріппл. Ті ж показники швидкості і вартості, така ж пропускна здатність. Блокчейн також побудований на роботі довірених вузлів, ніж Майнер. Але ключова відмінність — відсутність центрального сервера, яким в оригінальному блокчейне є Ripple Labs.

Крім іншого, основою даної ланцюга також є токени XRP. В іншому, по-іншому бути й не могло, оскільки це проект від Ріппл. На додаток до всього, Ledger не вимагає задіяти велику кількість ресурсів для проведення транзакції. Більш того, він споживає ще менше енергії, ніж основний блокчейн Ripple.

І вже зараз ви ставите питанням: в чому ж різниця? По-перше — децентралізація. Її відмінність від централізованих проектів вже описано вище, та й назви говорять за себе. Цей проект працює без центрального сервера, що забезпечує більше приватності кожному користувачеві.

По-друге, його можна використовувати для проведення ICO. Таким чином, одним з основних покликань XRP Ledger є надання можливості новим проектам починати роботу і давати клієнту комфортні умови використання.

Хоча в Ripple Labs стверджують, що вони не зацікавлені в проведенні ICO на XRP Ledger, таку можливість вони все ж забезпечили. Значить, що все-таки їх інтерес в цьому є. І хоча даний консенсус поступається Ethereum, EOS і Cardano, деякі все-одно визнають його кращим.

Однією з таких стала фінансова організація з Бразилії Allvor. Їх засновники заявили, що XRP Ledger безумовно найефективніший блокчейн серед інших. Нехай він поступається в швидкості, але надає переваги, яких немає навіть у оригінального блокчейна Ripple.

Ledger забезпечує не тільки швидкі і дешеві операції, але і дозволяє задіяти клієнтську базу даних, маркетингове програмне забезпечення і навіть логістику продавців. Іншими словами, на даному блокчейне можна повністю побудувати всю роботу компанії від дрібних деталей до ключових особливостей.

Чи не блокчейн

Існує помилкова думка, що Ripple і XRP Ledger зовсім не є блокчейном, оскільки працює через шлюзи і шляхи. Однак функціонал все одно заснований на принципах блокчейна. Є транзакції, які вимагають підтвердження, а також вузли, які цим займаються.

Розробники побачили багато недоліків в класичному блокчейне, тому просто створили кращу версію. Як ви розумієте, при створенні кращого варіанту чогось, буде безліч відмінностей від оригіналу. Але це не означає, що Ripple не є блокчейном.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector