Чому ж стався Fork Monero, і що це принесло

передумови

Монери задумана як сама анонімна криптовалюта. Крім цього, розробники постаралися максимально піти від технології Bitcoin, побудувавши свою монету на Cryptonight, щоб виключити можливість створення ASIC-Майнер. Цим вони зробили Майнінг в мережі XMR більш доступним.

Проте, все це приваблює тільки більше уваги зловмисників і виробників обладнання для видобутку криптовалюта. Адже подібні ідеї проекту — це новий виклик для інших користувачів.

Таким чином, Bitmain довели, що немає неможливого. Вся реклама про ізоляцію ASIC була знівельована, коли компанія змогла випустити Antminer X3, який видобуває виключно криптовалюта, засновані на алгоритмі хешування Cryptonight.

Крім того, передові інститути США (Бостонський, Массачусетський, Прінстонський) почали проводити дослідження коду з метою пошуку можливості відстежити справжні монети. Варто нагадати, що в транзакціях монери кожна монета змішується з фейковий, що зменшує шанси дізнатися їх адресата.

Результати показали, що при належному вмінні і бажанні можна виявити до 90% монет. Це сильно підрізувало репутацію криптовалюта. Адже її анонімність була практично стерта такою заявою. Більш того, розробники не стали цього заперечувати, але відразу попередили про прийдешнє оновлення.

рішення

Що стосується анонімності, то рішення досить логічне. Команді варто займатися своїм продуктом і закривати всі дірки, а без оновлень це практично неможливо. Але постає питання, наскільки правильним стало рішення знову зробити ASIC марним?

До появи Antminer X3 Майнінг Monero був доступний практично кожному, оскільки в його основі лежить використання оперативної пам’яті. Більш того, дану криптовалюта можна добувати на центральному процесорі. Власне кажучи, завдяки цьому не виходило сконцентрувати всі потужності в руках декількох компаній.

Асіка досить дорогі, тому далеко не кожен може їх собі дозволити. Саме тому їх поява дуже негативно впливає на спільноту Майнер. Адже більшість з них в такому випадку просто залишають мережу. Тим самим, вона стає більш централізованої, що в свою чергу впливає і на анонімність криптовалюта.

Тому рішення оновити версію Monero таким чином, щоб всі спеціальні пристрої стали марними, було правильним. Саме з міркувань збереження ідеї всього проекту.

Звідки 4 вилки

Кожне оновлення так чи інакше узгоджується з спільнотою криптовалюта. Всі минулі рази користувачі погоджувалися з діями розробників, проте в даному випадку з’явилося багато протиріч.

Всі, хто були проти, пішли по стопах користувачів Ethereum Classic, залишившись вірними попередньої, 11 версії протоколу (сьогодні справжньою є 12). Однак такий розвиток подій не може не позначитися на блокчейне. Оскільки противники оновлення слідували кільком ідеям, з’явилося відразу 4 нових ФОРКОМ.

Monero Classic — частина перша

Як вам те, що з’явилося відразу два класичних Monero? Який з них краще? Кому вірити? Перший проект з’явився завдяки команді з Сінгапуру. Як вони сказали самі: «Ми справжні ентузіасти монери, і зараз настав час діяти».

Відомий журнал Bitcoin Magazine взяв інтерв’ю в одного з представників XMC. Згідно з його словами, уникати ASIC безглуздо. Поява подібного обладнання — це звичайний процес, що відбувається під час еволюції технологій. Їх ізоляція — це обмеження вибору для багатьох користувачів.

Крім того, він заявив, що дії команди XMR обмежили свій же проект в подальшому розвитку, оскільки на нього не впливають провідні світові компанії. Але, подумайте, яка ж це суперечлива інформація. Адже одна з причин поновлення — це якраз поява тих самих Асіка.

Monero Classic — частина друга

Друга команда (або одна особа) не така активна і відкрита. Він працюють під псевдонімом PZ. Сам користувач стверджує, що він один з перших прихильників біткоіни, а також розробник багатьох екосистем, заснованих на блокчейне.

Проте, також, як і попередня команда, він упевнений, що ASIC-Майнер потрібні будь-криптовалюта, включаючи XMR. Крім того, що вони стимулюють поліпшення системи, такі пристрої дозволять захистити мережу від атак ботів. Але чи дійсно блокчейн XMR настільки слабкий, що вимагає такого захисту?

До речі, саме цей варіант XMC компанія Bitmain визнає і підтримує. Так, 6 квітня в своєму твіттері вони повідомили, що всі отримувати стільки ж Monero Classic, скільки у них було XMR на момент поновлення.

Monero 0

Один з найцікавіших проектів. Розробники, напевно, одні з найбільш несерйозних у всьому кріптовалютном співтоваристві. Вони просто заявили, що стали «зацікавленими», а Майнінг — це не більше, ніж хобі. Швидше за все, що і заснований ними проект — це теж хобі, а не бажання внести щось нове.

Головним аргументом цієї команди є те, що ідеологія розробників XMR вже давно стала нестабільною. Всю систему потрібно ще раз оновити, перебудувавши її на протокол від Сатоши Накамото. Всі інші дії команди Monero наражають на небезпеку всю його систему.

Крім карикатурного висловлювання про Майнінг як хобі, на сайті проекту можна знайти твердження, що справжнім Monero є саме Monero 0.

Monero Original

Коли стався хардфорк мережі Bitcoin, багато запропонували називати його Bitcoin Original, а біткоіни Кеш зробити основним блокчейном. Незважаючи на те, що всі користувачі були за відгалуження, ніхто з них не погодився до змін з назвою.

Але в даній мережі все трохи по-іншому. Одночасна поява кількох вилок призвело до того, що потрібно придумати назву свого проекту. При цьому воно повинно будь-яким чином залучати користувачів. Так звання унікальність і новаторство проявилися у розробників XMO, коли вони вирішили назвати свою монету «оригінальної».

Вони виступають за свободу вибору, але в тому ж час закликають користувачів залишитися саме на цьому блокчейне. Одна з відомих платформ, яка підтримала цю монету, стала біржа HitBTC. Але поки що XMO не додано до списку на торгах.

ризики

Будь хардфорк — це поліпшення старої системи, але нові ризики для наступної. Оновлення до 12 версії допомогло позбутися від ASIC і підвищити число кільцевих підписів з 5 до 7, що значно зміцнює анонімність криптовалюта.

Але поява кількох гілок призвело до загрози подвійний витрати монет. Але навіть поки не буде виправлена ​​ця проблема, ви самі можете її уникати. Визначити справжню мережу (XMR) можна завдяки більшій кількості кілець. Ну а взагалі, просто вибирайте той проект, який в першу чергу цінується на ринку.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector