Dash гаманець: як створити і де краще зберігати криптовалюта

На сьогоднішній день Dash є однією з найпопулярніших криптовалюта. Це обумовлено декількома причинами: привабливою ціною (за станом на 19.03.2018 року одна монета коштує 392,56 долара), дворівневої архітектурою, що робить транзакції повністю анонімними, унікальним протоколом Майнінг X11, надійно захищає систему від обвалів і зломів, стовідсоткової децентралізацією, миттєвим підтвердженням перекладів. Однак перед покупкою монет на біржі або початком їх видобутку потрібно обзавестися сховищем, в яке будуть надходити зароблені кошти. Тому поговоримо про те, як створити гаманець для криптовалюта Dash. Розглянемо найпопулярніші варіанти, їх плюси і мінуси.

Гаманець для криптовалюта Даш: існуючі різновиди

Гаманець для зберігання Dash на смартфоні

Сьогодні для зберігання Даша можна використовувати такі типи сховищ:

 1. Програмні або десктопні. Це спеціальні програми, які встановлюються на комп’ютер або ноутбук. Такі клієнти оптимізовані під найпопулярніші операційні системи (Windows, Linux і Mac OS). Програмні гаманці можуть забезпечити надійну безпеку монет, однак для їх установки на комп’ютері треба залишати досить багато вільного місця. Сьогодні найбільшою популярністю серед таких сховищ користуються Dash Core, а також Dash Electrum.
 2. Онлайнові. Ці гаманці представляють собою спеціальні сайти, на яких можна зберігати різну криптовалюта, включаючи і Dash. Вони максимально прості у використанні, для них не треба відводити місце на жорсткому диску ноутбука або ПК. Єдине, що може викликати нарікання, це безпека, так як кошти зберігаються не у вас, а на сторонньому сервері. З онлайн-сервісів, які підходять для зберігання Даш, можна виділити майданчик rahakott.io. Також, до мережевих ресурсів відносяться біржі (наприклад, Exmo.com). На них можна не тільки зберігати різні цифрові монети, але і торгувати ними.
 3. Мобільні. Один з найбільш зручних типів гаманців. Такі сховища дуже схожі на програмні. Різниця лише в тому, що додатки встановлюються на смартфон або планшет. Завдяки цим гаманцям, людина має доступ до своїх монетам в будь-якій точці, де є інтернет. Однак мобільним програмам також необхідно відводити окреме місце на телефоні для синхронізації з блокчейном Dash. З спеціалізованих сховищ виділимо додаток Dash Wallet. Крім того, можна користуватися універсальними оптимізованими сервісами (Jaxx, Coinomi, Кріптонатор).
 4. Апаратні. Є компактними USB-накопичувачі, на яких зберігається приватний ключ. Управління апаратними гаманцями здійснюється через комп’ютер або ноутбук. Вони забезпечують так зване «холодне» зберігання монет (тобто сам гаманець не фігурує в мережі і його не можна зламати дистанційно). Більш того, навіть у разі крадіжки або втрати апарату можна відновити доступ до грошей. Такі гаманці ідеально підходять для накопичення великих сум. Сьогодні найбільшою популярністю серед людей користуються такі апаратні сховища, як Ledger Nano S і Trezor Wallet.
 5. Паперові. Найцікавіший тип кріптовалютного сховища. Цей Dash гаманець представляє собою аркуш паперу з надрукованим приватним ключем, а також публічним адресою, на який будуть приходити монети. Ваші гроші, по суті, зберігаються не в електронному вигляді. Приватний ключ не фігурує в мережі, він не перебуває на сторонніх серверах. В якомусь плані паперові гаманці навіть перевершують апаратні аналоги в плані безпеки. Однак до них варто ставитися вкрай дбайливо. Якщо у вас не буде окремо записаний приватний ключ, а ви випадково пошкодити ту область гаманця, на якій він протягнутий в пресі, доступ до монетам буде втрачено. Генерується даний тип гаманця на спеціальному сайті walletgenerator.net. Цей ресурс є універсальним. На ньому можна створювати паперові гаманці для величезної кількості криптовалюта.

Отже, ми розглянули види гаманців, які можна застосовувати для зберігання Даш. Тепер давайте дізнаємося, за яким принципом вони створюються.

Програмний Dash гаманець: як створити

Кнопка для початку скачування офіційного гаманця Dash Core
Сторінка для скачування програмного гаманця Dash Core

Цей процес ми розглянемо на прикладі додатка Dash Core. Щоб завести сховище для Даш знадобиться зробити наступне:

 1. Зайти на офіційний сайт цікавить нас валюти (www.dash.org).
 2. У меню вибрати російську мову, якщо сайт автоматично відобразиться з іншим інтерфейсом.
 3. Натиснути на кнопочку «Отримати Dash» (вона знаходиться прямо на головній сторінці, так що довго шукати не доведеться).
 4. У меню натиснути на кнопку «Dash Core xxx Installer» (на місці зірочок буде стояти версія програми, яка може відрізнятися).
 5. Вибрати адресу скачування і завантажити програму на комп’ютер.
 6. Запустити інсталяційний файл і пройти процес інсталяції (він стандартний).
 7. Запустити гаманець.
 8. У вікні вибрати місце для зберігання блокчейна. Після цього натиснути на кнопку «OK». Розпочнеться скачування всього ланцюжка транзакцій мережі Даш. Її вага вимірюється гігабайтами, а тому цей процес може зайняти кілька діб.
 9. Після завершення синхронізації натиснути на вкладку «Settings» (вона знаходиться вгорі над головним меню гаманця).
 10. У випадаючому меню вибрати пункт «Encrypt Wallet» (тобто зашифрувати гаманець).
 11. Придумати пароль і вписати його два рази в відповідних полях. Пам’ятайте, чим складніше пароль, тим важче зламати ваш гаманець.
 12. Далі необхідно вибрати вкладку «File», а потім пункт «Backup Wallet». Так ви створите резервну копію гаманця. Цього «клона» краще перенести на інший носій (наприклад, на флешку). З його допомогою ви зможете відновити гаманець в разі поломки ПК або переустановлення операційної системи.
 13. Перейти в розділ «Receive» і згенерувати публічний адресу свого сховища. Саме його ви будете відправляти тим людям, які повинні скинути вам монети Даш. Для переказу коштів на інший гаманець потрібно буде заходити вже у вкладку «Send».

Десктопний гаманець Dash Core, як і інші програмні сховища, має такі плюси і мінуси:

перевагинедоліки
Високий ступінь безпеки монет.Займає багато місця на ПК.
Простота використання.Якщо у Вас немає можна втратити доступ до грошей (наприклад, якщо зламається жорсткий диск).
Можливість генерування кількох публічних адрес.Користувач прив’язаний тільки до одного комп’ютера або ноутбука.

Dash-гаманець онлайн: покрокова інструкція по створенню

Інтерфейс майданчики rahakott.io
Головна сторінка сервісу rahakott.io, на якому можна завести Dash-гаманець

Щоб обзавестися онлайн-гаманцем, необхідно виконати куди менше дій. Найкоротший шлях — створення сховища на майданчику Rahakott. Його ми розглянемо в першу чергу. Ось що потрібно зробити:

 1. Перейти за адресою rahakott.io. У правому верхньому куті можна відразу вибрати російську мову, щоб на сайті працювалося легше.
 2. Натиснути на кнопку «Зареєструватися».
 3. У верхньому меню вибрати мову Russian, а в нижньому полі ввести код з картинки.
 4. Натиснути на кнопку «Зареєструватися», розташовану внизу екрану. Перед вами вискочить вікно з мнемонічною фразою, яку треба скопіювати і зберегти в окремому файлі. Це ваш головний ідентифікатор, за яким можливий вхід в особистий кабінет. Після збереження фрази можна натиснути на емблему сервісу (знаходиться вгорі ліворуч), щоб перейти на головну сторінку.
 5. Перейти в розділ «Гаманці», вибрати валюту DASH і придумати ім’я для нового сховища. Можете вибрати будь-яку назву довжиною до 16 символів. Після цього натиснути на кнопку «Додати».
 6. У списку гаманців вибрати недавно створений (для монет Даш). У нього відразу буде згенеровано публічний адресу. При бажанні можна створити додаткові адреси вручну і навіть вибрати термін їх «життя». Для цього необхідно лише натиснути на кнопочку «Згенерувати адреси» (розташована під публічним ідентифікатором зліва). Для пересилання монет треба натиснути на кнопку «Відправити засоби» (вона має іконку у вигляді паперового літачка). При відправці вам треба буде лише ввести публічний адресу одержувача.

Реєстрація на біржах займає трохи більше часу. Зокрема, при створенні профілю на Exmo.com треба ввести електронну пошту і придумати пароль, після чого перейти по посиланню, висланої на вказаний ящик. Подальші дії будуть вам знайомі: переходимо в розділ гаманці, знаходимо Dash, вибираємо пункт «Поповнити» і генеруємо публічний адресу. Для пересилання монет натискаємо на кнопку «Відправити» і вводимо адресу одержувача.

Онлайнові гаманці мають наступні плюси і мінуси:

перевагинедоліки
Швидка реєстрація і створення гаманця.Майданчики можуть стати жертвами хакерів, які вкрадуть ваші накопичення.
Не потрібно виділяти на комп’ютері місце для зберігання блокчейна.Якщо сайт раптово закриється (з яких-небудь причин), ви втратите свої гроші безповоротно.
Можна створювати відразу кілька гаманців для різних валют (як фіатних, так і електронних).
Користувач стає мобільним (в особистий кабінет можна заходити з будь-якого комп’ютера або смартфона).

Як створити гаманець для криптовалюта Dash на смартфоні?

Сторінка для скачування мобільного гаманця Dash Wallet
Кнопка для початку установки Dash Wallet на смартфон

Тут ми розглянемо алгоритм установки мобільного додатка Dash Wallet на смартфон або планшет:

 1. Зайти в App Store або Play Market.
 2. Ввести в рядку пошуку Dash Wallet, вибрати його і натиснути на кнопку «Встановити». Цей процес займе буквально пару хвилин.
 3. Запустити програму.

Управління гаманцем гранично просте. Пункт «Запросити» дозволить вам згенерувати свій публічний ідентифікатор. Натиснувши на кнопочку «Підписатися» ви перейдете в меню для пересилання монет іншому користувачеві. У гаманця є меню, що випадає, в якому можна налаштувати безпеку, подивитися поточний обмінний курс або створити свою адресну книгу. Є ще одна цікава функція — забрати з паперового. Вона дозволить відсканувати QR-код паперового сховища і розпорядитися коштами, що зберігаються на ньому.

У плані переваг і недоліків мобільний гаманець є чимось середнім між програмним і онлайновим сховищем. На смартфон не скачується весь блокчейн, але для установки програми все-таки потрібно відводити небагато місця. Ви стаєте мобільним і можете пересилати монети Даш, перебуваючи в будь-якій точці з виходом в інтернет. У той же час, такі гаманці схильні до зломів не менше за своїх онлайнових «побратимів».

Створення апаратного гаманця Даш і управління ним

Апаратний гаманець Ledger Nano S крупним планом

Апаратні гаманці вважаються одними з найбезпечніших місць для зберігання криптовалюта. Як приклад ми розглянемо послідовність дій при використанні пристрою Ledger Nano S. Отже:

 1. Підключаємо апарат до комп’ютера або ноутбука через шнур USB. Після цього загориться дисплей девайса.
 2. Натискаємо одночасно на дві кнопки (розташовані на верхній панелі апарату).
 3. Пристрій запропонує вам налаштувати гаманець як новий або відновити старий. Вибираємо перший пункт (для цього треба натиснути правою кнопкою). При відновленні треба спочатку натиснути на ліву кнопку, щоб на екрані висвітився другий пункт, а тільки потім на праву.
 4. Натискаємо одночасно дві кнопки, щоб висвітилося меню для настройки пін-коду.
 5. Налаштовуємо код доступу. Ліва кнопка буде міняти цифри за спаданням, а права — по зростанню. Для установки конкретного числа натискаємо дві кнопочки відразу. Ваш пароль повинен складатися з 4-8 символів.
 6. Натискаємо дві кнопочки відразу і ще раз вводимо пін-код для підтвердження (аналогічним способом). Повторюємо подвійне натискання.
 7. На екрані пристрою з’явиться напис, що повідомляє про те, що девайс згенерує 24 слова, за якими він буде ідентифікувати свого законного користувача. Натискаємо 2 кнопки одночасно. На дисплеї висвітиться перше слово (воно буде підписано Word # 1).
 8. Записуємо кодові слова на листку паперу. Обов’язково нумеруем кожне слово. Для перемикання між ними використовуємо праву або ліву кнопку окремо. Не натискайте дві клавіші одночасно, інакше пристрій вирішить, що ви все записали, і перекине вас до наступного кроку. Там вам буде потрібно пройти невеликий тест, а без всіх слів це неможливо.
 9. Після переписування всіх фраз натискаємо дві кнопочки. Пристрій повідомить про те, що зараз воно перевірить правильність записаних слів.
 10. Робимо подвійне натискання і проходимо тест. Відразу скажемо, що апарат буде видавати випадковий порядок слів. Наприклад, він може попросити вибрати 6-е слово, потім 16-е. Саме тому настільки важлива нумерація.
 11. Після правильного проходження перевірки висвітиться повідомлення про те, що пристрій готовий до роботи. Вам відразу буде доступний тільки гаманець для біткоіни і Ефіріума. Для роботи з Даш знадобиться зробити кілька додаткових дій.
 12. Заходимо на сайт ledgerwallet.com і вибираємо пункт Companion apps. Вас перенесе нижче до кнопочки, що дозволяє завантажити Ledger Manager.
 13. Завантажуємо і встановлюємо додаток.
 14. Запускаємо менеджер. При запуску пристрій попросить ввести пін-код, встановлений раніше.
 15. У запропонованому списку вибираємо валюту Dash. На самому пристрої знадобиться натиснути на праву кнопочку, що підтверджує дію. Після закінчення 5-10 секунд на дисплеї апарата висвітиться значок Даш. Після цього закриваємо Ledger Manager.
 16. Щоб почати використовувати сам гаманець, необхідно на сайті ledgerwallet.com завантажити додаток Ledger Wallet Bitcoin і встановити його.
 17. На комп’ютері запускаємо гаманець, а на самому апараті вибираємо валюту Dash (вже знайомим подвійним натисканням). Таким чином, висвітиться гаманець для цікавлять нас монет. Управління гаманцем гранично просте: вкладка «Отримати» потрібна для генерації публічної адреси, вкладка «Надіслати» використовується для пересилання монет іншій людині.

Пам’ятайте, що на апаратному гаманці зберігається тільки приватний ключ. В іншому такий метод накопичення монет схожий на використання звичайного програмного гаманця.

У той же час, за співвідношенням плюсів і мінусів розглянутий тип сховища виглядає куди краще:

перевагинедоліки
Надійний захист монет від крадіжки або злому.Досить висока ціна (близько 100 доларів).
Девайс можна підключати до будь-якого комп’ютера.
Доступ до грошей можна відновити навіть в разі втрати апарата.

В принципі, до мінусів можна було б віднести довгу налаштування гаджета. Але незважаючи на велику кількість пунктів в інструкції, цей процес не віднімає багато часу. Крім цього, така «пунктуальність» апарату зайвий раз підтверджує його надійність.

Створюємо паперовий Dash гаманець

Сервіс для створення паперового гаманця Dash
Процес створення паперового гаманця Даш

По надійності даний тип зберігання Даша майже не поступається попередньому, при цьому від людини потрібно мінімум дій:

 1. Заходимо на сайт walletgenerator.net.
 2. Відразу натискаємо на кнопочку «Skip», так як сервіс за замовчуванням генерує гаманець для біткоіни.
 3. Навпроти напису «Виберіть валюту» вибираємо цікавить нас Dash. Після цього відразу згенерує публічний ідентифікатор (прописаний зліва) і приватний ключ (прописаний праворуч).
 4. Натискаємо на кнопку «Print» і роздруковуємо гаманець.

Рекомендуємо відразу переписати обидва ключа. Публічний ідентифікатор ви будете скидати іншим користувачам для пересилання монет. Приватний ключ дозволить відновити доступ до грошей, якщо паперовий гаманець загубиться або зноситься.

Такий спосіб зберігання має такі плюси і мінуси:

перевагинедоліки
Повний захист від дистанційного злому.Папір легко пошкоджується, тому обов’язково наявність копій ключів.
Паперовий гаманець з грошима на балансі можна дарувати близькій людині.Такий гаманець може зноситися з часом.
Виключається ймовірність несанкціонованого використання ваших коштів тими, хто має доступ до комп’ютера або смартфону.Для пересилання коштів з паперового сховища потрібна синхронізація з десктопних або мобільним клієнтом.

Ну що ж, ми дізналися, як створити гаманець криптовалюта Даш. Кожен описаний метод має свої сильні і слабкі сторони. Вам залишається тільки вибрати найбільш підходящий для себе спосіб, і можна приступати до накопичення цих популярних монет.

Наочно подивитися установку Dash гаманця, можна в наступному відео:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector