Калькулятор Майнінг Dash — складність мережі, прибутковість

Складність Майнінг Dash — параметр, який характеризує вимоги до обладнання, необхідного для видобутку чергового блоку віртуальної монети. На 4 травня 2018 року Даш знаходиться на 12 позиції серед всіх криптовалюта. Її курс становить 494 долара за монету, а капіталізація 3,98 мільярда доларів. При цьому Dash відноситься до перспективних віртуальним валют, що обумовлено його характеристиками, надійністю і стабільним зростанням вартості.

Онлайн-графік курсу криптовалюта Деш:

Непрямим підтвердженням попиту вважається підвищення складності віртуальної монети. Ще на початку січня 2017 року цей параметр знаходився на позначці 60-65 КХ / с. Різкий стрибок почався з середини вересня 2017 го. Всього за 3 місяці складність Dash підскочила до позначки 95 МХ / с. Згодом цей параметр трохи знизився, і на 4 травня 2018 року він перебуває на рівні 75 МХ / с. Такі скачки свідчать про різке зростання інтересу Майнер до нової криптовалюта.

Чим обумовлений зростання складності мережі Dash?

Графік складності Майнінг Деш за останній рік
Графік складності Майнінг Dash за період з червня 2017 по травень 2018

Даш (Dash) — віртуальні гроші, які з’явилися на початку 2014 року. Криптовалюта була представлена ​​як Xcoin, але згодом вона змінила назву на Darkcoin. Чергова зміна найменування сталася навесні 2015 го, коли коін отримали назву Dash. Творцем вважається Еван Даффилд (саме він займався розробкою коду). Згодом він зрозумів, що самотужки не впорається із завданням, що призвело до розширення команди.

При створенні Даш розробники поставили завданням об’єднати все найкраще, що є в криптовалюта біткоіни, а також додати особисті напрацювання. При цьому Dash позиціонуються не як віртуальні гроші, а як повноцінна платіжна система.

особливості Майнінг

Зростання складності мережі Dash повинні враховувати Майнер, які займаються видобутком віртуальної монети. Варто відзначити, що в основі роботи Даш лежить інший алгоритм під назвою Х11 (в біткоіни застосовується SHA-256). Особливість протоколу в тому, що в ньому об’єднано відразу 11 різних алгоритмів. Перевага Х11 полягає в наявності 2-рівневої структури, що спрощує процес оновлення системи.

Свою порцію бонусів отримують і Майнер. Наприклад, складність Даш знаходиться під контролем системи DarkGravityWave, що забезпечує плавне підвищення згаданого параметра і забезпечення стабільності системи. Що стосується обладнання для видобутку Dash, все рідше застосовуються ферми на відкритих і хмарний Майнінг, а на перший план виходять Асіка.

Відмінності від Bitcoin

Зростання складності Dash обумовлений особливостями та низкою переваг криптовалюта (якщо порівнювати з тим же біткоіни). Виділимо основні відмінності:

 1. У Даш застосовується група алгоритмів шифрування, що забезпечує більшу надійність.
 2. Анонімність криптовалюта вище.
 3. Споживання енергії знаходиться на більш низькому рівні.
 4. Кожен учасник має право ініціювати зміни в проект. Таке можливо шляхом голосування.
 5. Розробники знаходяться на увазі, є публічними особистостями, дають інтерв’ю і першими оголошують про появу нововведень в системі. Все це додає впевненості в позитивному майбутньому Даш.

Розрахунок Майнінг Dash — головні нюанси

Розрахунок складності видобутку Деш

Складність видобутку Dash є параметр, який відображає вимоги кріптовалютной мережі до обладнання, що застосовується для пошуку хеш і видобутку чергових блоків. Щоб отримати новий вузол ланцюга, Майнер застосовують ферми на відкритих або Асіка, що виконують математичні обчислення для пошуку відповідного коду. У ролі винагороди виплачується певне число монет. У випадку з Даш нагорода за блок постійно змінюється і на 4 травня 2018 року вона становить 3,35 коинов. В середньому протягом години видобувається близько 23 нових елементів.

За допомогою параметра складності розробники контролюють емісію віртуальної валюти. Як тільки з’являється обладнання з більш високим хешрейтом, мережа реагує на це підвищенням згаданого показника. Така ситуація сталася в кінці 2017 року, коли через появу Асіка, зростання курсу і популярності віртуальної валюти підскочила і складність Даш. Якщо темпи Майнінг знижуються, зменшується і розглянутий показник. Як результат, система знаходиться в рівновазі.

тонкощі обчислень

Розрахунок складності Майнінг Dash відрізняється від обчислень, які проводяться для криптовалюта біткоіни. Це пов’язано з тим, що алгоритм роботи віртуальної валюти змінився (як зазначалося, в її основі лежить протокол X11). Параметр змінюється в залежності від навантаження на мережу і регулюється DarkGravityWave. Премія за видобутий блок не фіксована і вважається таким чином:

 • До поточної складності додається 2600.
 • Отримане число ділиться на 9, після чого підсумкова цифра множиться на 2.
 • 2222222 ділиться на отримане в результаті розглянутих обчислень число.

В цілому формула має такий вигляд — 2222222 / ((Difficulty + 2600) / 9) * 2).

Цікаво, що перші 48 годин видобутку віртуальної валюти виявилися найбільш перспективними. У цей період вдалося добути 1,9 мільйона коинов, чому послужило наявність помилок в мережі. Згодом пролом була закрита розробниками, але виправити ситуацію вже не вдалося. Максимальне число монет, які можуть бути здобуті — 22 мільйони. При цьому експерти кріптовалютной мережі запевняють, що при поточному положенні отримати більше 18 мільйонів монет навряд чи вийде.

Видобуток віртуальних монет (теоретично) може здійснюватися на CPU, GPU, за допомогою сервісів хмарного Майнінг і на Асіка. Прибутковість Dash в кожному окремому випадку індивідуальна. Щоб зробити розрахунки, застосовуються спеціальні калькулятори, на виборі яких зупинимося нижче. Забігаючи наперед, відзначимо, що найбільш вигідною є видобуток криптовалюта за допомогою ASIC-Майнер.

Тонкощі розрахунку Майнінг Dash і правила вибору калькулятора

Логотип Деш і способи Майнінг

Дивлячись на ситуацію, що склалася на кріптовалютном ринку, а також на зростання складності Майнінг Даш, багато хто приймає правильне рішення — розрахувати прибутковість видобутку криптовалюта за допомогою спеціального калькулятора. Тут важливо знати, як підібрати правильну програму, і яких сервісів віддати перевагу. Розглянемо основні моменти.

Правила вибору

При виборі калькулятора Майнінг Dash варто врахувати наступні аспекти:

 1. Наявність російської мови. З ростом популярності видобутку Даш з’явилося багато сервісів, що дозволяють обчислити прибутковість Майнінг. Більшість сервісів має англомовний інтерфейс, але є і такі, які переведені на російську або зроблені користувачами з країн СНД.
 2. Зручність інтерфейсу. Важливо, щоб застосування калькулятора було зручним для будь-якого користувача, в тому числі новачка.
 3. Точність. Ключовим критерієм вибору вважається точність отриманих результатів. Тут все складно, адже визначити «на око», правильно вважає калькулятор чи ні, неможливо. Єдиний спосіб — вивчити думку Майнер, які раніше проводили розрахунки. З урахуванням практичних результатів вони можуть зробити висновки про правильність обчислень.
 4. Універсальність. Багато сервісів дозволяють вважати прибутковість для різних криптовалюта — біткоіни, монери, Лайткоін, Даш і інших. Чим більше алгоритмів охоплює сервіс, тим краще.
 5. Можливість прогнозування. Такі показники, як складність, курсова вартість і премія є динамічними. Вони змінюються з плином часу. Великий плюс, якщо програма автоматично прогнозує майбутні зміни або дозволяє задавати похибки користувачеві криптовалюта.
 6. Відгуки. Кращий спосіб дізнатися, довіряти калькулятору чи ні — прочитати коментарі інших людей. Якщо людина давно займається Майнінг, і багато разів робив розрахунки за допомогою тієї чи іншої програми, він здатний адекватно оцінити її якість.

Параметри, необхідні при обчисленні

Розрахунок Майнінг Dash відбувається із застосуванням багатьох параметрів, кожен з яких впливає на кінцевий результат. Виділимо основні показники:

 1. Період розрахунку — час, який враховується при обчисленні окупності і прибутковості криптовалюта.
 2. Хешрейт — продуктивність обладнання, що застосовується. Цей показник часто задається автоматично (при виборі певної відеокарти або Асіка) або задається користувачем вручну. Чим вище цей показник, тим на більш високу потенційну прибуток має право розраховувати учасник кріптосеті.
 3. Споживана потужність. В процесі Майнінг застосовується обладнання, яке підключається в побутовій мережі і споживає електрику. Параметр потужності показує, скільки кВт витрачає обладнання на годину. Як результат, можна розрахувати витрати на електроенергію і відняти їх з загального прибутку.
 4. Тариф за електрику. У кожній країні, а іноді і регіоні (як у випадку з РФ) вартість 1 кВтг різниться. Це необхідно врахувати в процесі розрахунку і задати відповідний параметр в спеціальну графу.
 5. Комісії. Самостійний (соло) Майнінг рідко застосовується через зрослу складності видобутку Даш. З цієї причини користувачі підключаються до пулів, які стягують різну комісію — від 0 до 7-10% в залежності від типу виплат винагороди за видобутий блок.
 6. Решту витрат. У цю категорію входять додаткові витрати (за конвертацію, виведення коштів та інші).

Що стосується складності, курсової ціни Dash, премії за блок і інших динамічно змінюваних параметрів, вони проставляються автоматично програмою на момент дати розрахунку. Це зручно і спрощує користувачеві процес обчислень.

Види калькуляторів прибутковості

Програми розрахунку окупності (прибутковості) Майнінг бувають декількох видів (в залежності від обладнання):

 1. На центральному процесорі. Перший два роки Майнер добували криптовалюта за допомогою CPU. Сьогодні цей метод втратив ефективність, але при бажанні можна зробити розрахунок за допомогою Nicehash.
 2. На графічному процесорі. Більш вигідне рішення — видобуток Dash за допомогою сучасних відеокарт, які мають велику продуктивність. З ростом складності учасники мережі стали збирати ферми на GPU, до складу яких входить від 4 і більше сучасних відеокарт. В такому випадку ефективність видобутку криптовалюта значно зростає. Популярні сервіси для розрахунку — bitcoincloudmining.center, in-trend.biz/mayning/dash/ і інші. Крім того, можна використовувати згаданий вище Nicehash. Його перевага в тому, що майнер задає обладнання, а система самостійно виставляє базові параметри.
 3. На Асіка. Більш просунутий варіант — видобуток Даш за допомогою ASIC-Майнер. Популярні сьогодні моделі iBeLink DM22G X11 / Dash Miner, Bitmain Antminer D3 і інші. Перевага таких пристроїв полягає в більш високій продуктивності і низькому споживанні енергії.
 4. На хмарних сервісах. Тут можна застосовувати ті ж калькулятори для розрахунку прибутковості, що і для інших випадків (програми розглянуті нижче). Різниця в тому, що в рядку потужності обладнання і витрат на електрику можна ставити нулі.

Після завершення розрахунків майнер отримує інформацію щодо терміну окупності обладнання (часу, яку піде на покриття початкових витрат), загальної та чистого прибутку. В останньому випадку мова йде про дохід, з якого відняті витрати на електричну енергію.

Кращі калькулятори Майнінг Dash

Інтерфейс калькулятора Nicehash

До популярних сервісів для розрахунку прибутковості видобутку Даш варто віднести:

 1. Bitcoincloudmining.center — багатофункціональна платформа, що дозволяє розрахувати прибутковість багатьох віртуальних монет, в тому числі і Dash. Для проведення обчислень досить вибрати цікавий алгоритм і криптовалюта, після чого вказати відомості для розрахунку (період, хешрейт обладнання, його потужність і тариф на електрику). Також вказується комісія пулу та інші додаткові витрати. Після натискання на кнопку розрахунку система видає прибуток Майнера.
 2. In-trend.biz — простий і зручний в користуванні калькулятор, де потрібно вказати продуктивність застосовуваної техніки, її потужність (у ватах), а також вартість 1 кВтг електроенергії і комісію пулу. Після обчислень система видає прибуток на добу, витрати на електрику, а також чистий дохід (без урахування витрат).
 3. Cryptocompare.com — зручна для розрахунку майданчик, яка має продуманий інтерфейс і відрізняється високою точністю (якщо вірити відгуками користувачів). Для обчислення прибутковості варто вказати продуктивність і потужність обладнання, ціну 1 Втч в регіоні, де ведеться робота, а також відсоток, який стягується пулом. В результаті розрахунків користувач бачить, скільки він заробляє в день, на тиждень, місяць і за рік.
 4. Profit-mine.com — надійний калькулятор, що дозволяє розрахувати прибутковість видобутку віртуальної монети на графічному процесорі (відеокарти) і ASIC-Майнер. Для отримання необхідної інформації потрібно ввести стандартний набір інформації, а саме хешрейт обладнання, розмір комісії, яка споживається енергію, а також число, яке застосовується (наприклад, кількість Асіка). В результаті видається прибутковість для різних криптовалюта, в тому числі і Даш.
 5. Nicehash.com — улюблений калькулятор багатьох користувачів, що обумовлено простотою його застосування і можливістю вибору обладнання з великого переліку варіантів. Від користувача залишається вказати застосовується модель пристрою, валюту і витрати на електрику. Для просунутих користувачів можливий варіант з пропискою додаткових налаштувань.

Крім розглянутих сервісів, існують і інші майданчики для розрахунку, наприклад, whattomine.com, red-miner.com, bitmakler.com. Незалежно від калькулятора, принцип користування і дані, які вводяться користувачем, майже не змінюються. Щоб отримати більшу точність розрахунків, рекомендується використовувати кілька калькуляторів (3-4), а після вивести середній арифметичний показник.

Прибутковість Майнінг Dash

Чоловік вибирає серед фірм виробників Асіка

Дивлячись на графік складності Dash і різке зростання цього параметра, виникає питання щодо актуальності Майнінг. Як зазначалося, видобуток криптовалюта на CPU втратила актуальність. Поступово відходить у минуле і Майнінг на фермах GPU, які все частіше застосовуються для видобутку більш «молодих» криптовалюта, що мають невелику складність видобутку. Наприклад, відеокарта AMD RX Vega 64 видає 12,8 МХ / с. Навіть якщо встановити їх 10 штук в фермі, загальний хешрейт складе 128 МХ / с. При такій продуктивності витрати на електроенергію перевищать заробіток Майнера, не кажучи вже про витрати на покупку дорогих відеокарт.

Краще рішення — покупка ASIC-Майнер. Розглянемо деякі варіанти:

 1. Bitmain Antminer D3 — потужний і порівняно недорогий Асік, який видає 17 ГХ / с, а його потужність дорівнює 970 Вт. На 4 травня 2018 року вартість пристрою на офіційному сайті складає 311 доларів. При цьому місячний прибуток становить близько 93 доларів. Це означає, що витрати на покупку устаткування можна окупити за 4 місяці. При обчисленні використовувався тариф за електроенергію для Москви — 0,09 доларів за 1 кВтг (він враховується і далі).
 2. INNOSILICON A5 + DashMaster обійдеться покупцям в 2360 доларів (на 4 травня 2018 року). При цьому користувач отримує в розпорядженні апарат з хешрейтом в 65 ГХ / с і потужністю в 1,5 кВт. Такий пристрій дозволяє в місяць заробити близько 500 доларів. Це означає, що окупність наступає через п’ять місяців.
 3. ASIC X11 Miner DR-100 PRO обійдеться в 743 долара США. Продуктивність Асіка становить 21 ГХ / с, а потужність 900 Вт. При таких характеристиках майнер може розраховувати на прибуток в розмірі 135 доларів на місяць. Час окупності — півроку.

Що стосується хмарного Майнінг, тут рентабельність трохи нижче, а рівень окупності приблизно дорівнює для всіх сервісів. Для прикладу розглянемо майданчик genesis-mining.ru. Тут 500 МХ / с обійдеться в 2,25 тисячі доларів. При такій продуктивності місячний дохід складе близько 4,6 доларів. Це означає, що розраховувати на окупність при поточному курсі в 494 долара за монету (на 4 травня 2018 року) не доводиться.

Для порівняння можна навести прибутковість Майнінг на ще одному сервісі hashflare.io. Тут 1 МХ / с обійдеться в 3.2 долара. Якщо користувач купує озвучені вище 500 МХ / с, йому доведеться викласти 1600 доларів. Сума значна з урахуванням того, що прибуток на поточний момент близько 4,6 доларів.

З урахуванням сказаного напрошується висновок, що для отримання доходу на Майнінг Даш не обійтися без покупки Асіка. Але навіть в цьому випадку важливо використовувати калькулятори для розрахунку прибутковості, брати до уваги складність кріптовалютной мережі і врахувати потенційне рух курсової ціни Dash. Тільки при комплексному підході і аналізі ринку майнер може розраховувати на результат.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector