Ферма для Майнінг Лайткоінов на відкритих і Асіка

Ферма для Лайткоіна являє собою набір компонентів, які взаємодіють між собою і підключені до Інтернету для видобутку блоків в кріптовалютной мережі і отримання прибутку. У чому особливості такого заробітку? Як зібрати ферму?

Перші монети Litecoin випущені в 2011 році, і сьогодні вони мають не багато меншу популярність, ніж біткоіни. Більш того, Майнінг цих монет користується великим попитом через особливого алгоритму Scrypt. Як і у випадку з Bitcoin, для видобутку криптовалюта потрібно зібрати ферму, яка може бути двох видів:

 1. На відкритих.
 2. На ASIC-пристроях.

Раніше застосовувалися ферми на процесорах і FPGA-чіпах, але перші втратили популярність через низьку ефективність, а другі — через високу ціну і високого споживання енергії.

Популярність Майнінг Лайткоін обумовлена ​​наступними факторами:

 1. Показник складності Litecoin зростає менш активно, ніж у випадку з Bitcoin.
 2. Зростання курсової вартості Лайткоіна в 2017 році дозволив по-новому заговорити про перспективи цієї криптовалюта.
 3. Творець і група розробників знаходяться на увазі, працюючи над вдосконаленням можливостей віртуальної монети.
 4. Застосування алгоритму Scrypt має на увазі інший підхід до отримання нових блоків. При правильному зборі ферми на відкритих і виборі хорошого пулу майнер може розраховувати на стабільний прибуток.
 5. Останні роки випускаються потужні Асіка, що дозволяють збирати Litecoin-ферми з швидкою окупністю.

Ферма для Майнінг Лайткоінов на відкритих

4 відеокарти для Майнінг лежать на підлозі

Після значного зростання в кінці 2017 року на старті 2018 го курс Лайткоіна пережив невелику корекцію. Так, 18 грудня вартість віртуальної монети досягла позначки в 360 доларів США. На 25 лютого 2018 го цей параметр знаходиться на рівні 210 доларів. Як поведе себе курс Litecoin в майбутньому важко припустити, але поки створюються хороші умови для облаштування власної ферми.

устаткування

Перше, що потрібно для початку роботи — закупити необхідне обладнання:

 1. Відеокарта. Це найбільш важливий і дорогий елемент ферми. Завдання GPU полягає у виконанні розрахунків для подальшого отримання премії і винагороди за здобуті монети. Теоретично можна використовувати будь-яку відеокарту, але чим потужніший і сучасніше модель, тим вище потенційний заробіток. Сьогодні для Майнінг криптовалюта застосовуються GPU двох виробників — AMD і Nvidia. Якщо говорити про видобуток Лайткоіна, можна вибрати будь-який з варіантів. Наприклад, підійде Radeon RX 580 4096 МБ за 540 доларів США. При покупці GPU для Майнінг віртуальної валюти варто приділити увагу наступним аспектам — частоті пам’яті і ядра, можливості розгону обладнання в майбутньому, а також наявності живлять роз’ємів. Крім того, важливо врахувати нюанси системи охолодження. Чим тихіше працює кулер відеокарти, тим більше шансів організувати ферму у себе вдома. Підвищена гучність потребує прийняття додаткових заходів.
 2. Материнська плата. Як запевняють досвідчені Майнер, при зборі ферми для Майнінг Лайткоінов можна використовувати майже будь-яку «материнку» з необхідним числом роз’ємів PCIe. Щоб домогтися успіхів у видобутку криптовалюта їх потрібно не менше 4-х. При цьому занадто древнє обладнання також брати не варто. Як приклад, ASUS Prime Z270-P 1 151 Intel Z270 за ціною 200 доларів.
 3. Живить блок. Не меншу важливість має і блок живлення (БП), який приймає напруга побутової мережі, випрямляє його і знижує до безпечної величини. Щоб не помилитися у виборі, важливо підсумувати споживану потужність всього обладнання ферми, після чого додати 10-15% від отриманого числа для надійності. В середньому 4 відеокарти споживає близько 300-400 Вт. До цієї величини потрібно додати ще близько 150 Вт, які споживають інші елементи ферми. Виходить, що потрібен блок живлення десь на 600-650 Вт. Врахуйте, що БП буде постійно включений і навантажений, тому застосування дешевих моделей загрожує виходом з ладу. Важливий момент — ККД, який повинен бути від 90% і більше. Приклад — Chieftec 700 Вт GPS-700A8 ціною близько 60 доларів.
 4. Оперативна пам’ять. Як і у випадку з материнською платою, чітких вимог до цього устаткування немає. Але рекомендується, щоб обсяг оперативної пам’яті був від 4 Гб і більше. Середня ціна «оперативки» — 50-70 доларів.
 5. Жорсткий диск. Тут перевага віддається дискам SSD від 60-70 Гб і більше. Як варіант, SSD Apacer 64 ГБ Pro II AS510S AP64GAS510SB-1 SATA BOX за 30 доларів.
 6. Процесор. Завдання цього вузла полягає в контролі і роздачі команд інших елементів ферми. Витрачати великі гроші на покупку потужного CPU немає необхідності. Тут підійде середній варіант. Як приклад, Intel Pentium G4560 3.5 ГГц Dual-Core 1151 Box за 73 долари.

Окрему увагу варто приділити додаткового охолодження обладнання. Відомо, що при постійному навантаженні відеокарти перегріваються і своїх вентиляторів може не вистачити. У разі підключення чотирьох GPU потрібно додатково поставити 12 кольорів, що обертаються з частотою до 2,2 тисяч об / хв. Мінус вентиляторів у високій гучності, яка може досягати 45-50 дБ. Альтернатива — покупка спеціальних кольорів для CPU, які мають велику потужність (130-150 кВт), але працюють тихіше.

Якщо збирати ферму для Майнінг Лайткоінов своїми руками, будуть потрібні і інші складові:

 1. Райзер — особливий вид перехідника, що забезпечує з’єднання різних слотів з PCIe x16 на аналогічний слот, але x1. Недолік останнього в тому, що передача даних здійснюється з меншою швидкістю, через що можливе зниження ефективності Майнінг. Таке обладнання розрізняється за типом підключення — через застарілий вигляд шлейфу або USB. Другий варіант кращий. Вартість райзера становить 8-10 доларів. Якщо замовляти прямо з Китаю, можна значно заощадити. В цьому випадку райзер обійдеться в 3-4 долара.
 2. Каркас. Розглянуті елементи ферми необхідно на щось закріпити. Для цих цілей застосовується спеціальний каркас. Його можна зробити самостійно або купити готовий за ціною 18-20 доларів.
 3. Шумоізоляція. Якщо ферма для Майнінг Litecoin буде розміщуватися в домашніх умовах, варто подумати про шумоізоляції. Якщо конструкція має відкритий тип, потрібно виготовити гіпсокартонний каркас, а після обшити його зсередини за допомогою гіпсокартону. Для «закритою» ферми підійде спеціальне покриття, що забезпечує вібро-і шумоізоляцію. При придушенні шуму не варто забувати про ефективне відведення тепла. Якщо герметично закрити обладнання, воно швидко перегріється і вийде з ладу. На покупку шумоїзолірующего матеріалу піде ще 20-30 доларів.

Якщо робити ферму на 4-х відкритих, середні витрати становлять близько 3000 доларів США. При цьому витрати можуть бути вище або нижче залежно від класу і вартості обраного обладнання.

Збірка ферми — алгоритм дій

Як тільки комплектуючі деталі придбані, можна приступати безпосередньо до складання ферми для Майнінг Лайткоінов. Алгоритм дій наступний:

 1. Робимо каркас (або купуємо вже готовий). Розміри залежать від числа застосовуваних GPU. В середньому габарити конструкції складають 50х40х30 см. Розміри можуть змінюватися в бік збільшення або зниження (в міру необхідності). Зібрана стійка грає роль опори.
 2. Збираємо і підключаємо обладнання. Тут принцип той же, що і у випадку зі складанням персональної машини. При установці «заліза» в каркас потрібно залишити місце для монтажу вентиляторів і «материнки». Остання кріпиться десь по центру, ближче до нижньої частини. Як правило, материнська плата знаходиться на відстані від 50 до 100 мм до полиці знизу. Для підйому «материнки» можна використовувати пінопласт.
 3. Кріпимо CPU і вентилятор на щойно встановлену «материнську плату».
 4. Монтуємо БП, що живить обладнання готової ферми для видобутку Лайткоіна. Для кріплення блоку застосовуються шурупи. На цьому етапі важлива якісна фіксація, щоб виключити іскріння або займання.
 5. Монтуємо що включає кнопку і світлодіоди.
 6. Ставимо SSD із застосуванням підставки і з’єднуємо його з «матір’ю» і БП.
 7. Використовуємо Райзер для підключення GPU. Планки відеокарт коммутируются по черзі.

На цьому робота завершена. Залишається живити ферму і під’єднати її до глобальної мережі. Перед включенням ще раз переконайтеся, що загальне навантаження не перевищує можливості наявної проводки. Наприклад, мідний дріт на 2,5 кв. мм розрахований на протікання номінального струму 25 А. Це означає, що гранична потужність обладнання, що підключається повинна бути не більше 5,5 кВт (на всю квартиру). Якщо для проводки використовувався алюміній на 2,5 кв. мм, то допустимий струм разом менше — 16 А. Отже, верхня межа по потужності — 3,5 кВт.

Програмне забезпечення (ПО)

Щоб почати Майнінг віртуальних монет, буде потрібно спеціальний софт. При видобутку Лайткоінов можуть застосовуватися різні варіанти і один з них — CCMiner. Перевага програми — зручний інтерфейс, функціональна «начинка», наявність безкоштовного ПО для скачування. Як варіант, можна використовувати GUI Miner Scrypt. На установку йде не більше хвилини, після чого можна приступати до Майнінг.

Крім розглянутих вище дій, потрібно зробити наступне:

 1. Підібрати пул. Тут в розпорядженні Майнера є широкий вибір — Antpool, Litecoinpool, F2pool, Multipool і інші.
 2. Створити Лайткоін-гаманець (якщо його ще немає). Варіанти Litecoin Core, Electrum LTC та інші.

Перед початком Майнінг варто врахувати окупність обладнання. Цей параметр залежить від багатьох факторів. До найбільш важливим моментам відноситься хешрейт, вартість комплектуючих елементів, курс криптовалюта і витрати на електроенергію. Крім того, багато що залежить від складності мережі, комісії пулу і інших чинників.

У випадку з фермою на відкритих розраховувати на більший прибуток не доводиться. Сумарний хешрейт в разі застосування 4 відеокарт до 100 МХ / сек. Це означає, що середня прибуток на 25 лютого 2018 року становитиме 60-65 доларів з урахуванням споживаної потужності в 700-800 Вт і витрат на електроенергію в розмірі 0,09 доларів.

Вище зазначалося, що на складання ферми йде десь 3000 доларів. Це означає, що витрати на обладнання при поточному курсі криптовалюта окупляться не скоро.

Ферма для Майнінг Лайткоінов на Асіка

Три Асіка для Майнінг Лайткоінов стоять на столі

Зниження ефективності застосування відеокарт змусило Майнер шукати інші варіанти для видобутку криптовалюта. Виходом із ситуації стало застосування ASIC-Майнер, що працюють на алгоритмі Scrypt. Плюси такого обладнання полягають у високому хешрейте і порівняно низькою споживаної потужності. При складанні ферм на Асіка важливо врахувати наступні моменти:

 1. У разі застосування декількох ASIC-Майнер останні встановлюються на спеціальній стійці. Для поліпшення відводу тепла можуть використовуватися додаткові вентилятори (крім тих, що вже встановлені всередині).
 2. Число застосовуваних Асіка може відрізнятися. Все залежить від фінансових можливостей учасника мережі. Як правило, Майнер починають з установки і застосування одного Майнера, а при успішній видобутку купують додаткове обладнання. При наявності фінансових можливостей можна об’єднати до п’яти Асіка, отримавши в п’ять разів більшу продуктивність.
 3. Особливість ASIC-Майнер — високий рівень шуму. Якщо використовувати одночасно кілька Асіка, відповідно, посилюється і шум. Тут у учасник має два шляхи — використовувати спеціальні шумоізоляційні бокси (купити вже готові або зробити самому) або обладнати ферму для Майнінг Лайткоіна. Більш зручним вважається варіант з окремим офісом, але доведеться витрачати гроші на оренду приміщення.
 4. Об’єднання декількох Майнер вимагає вирішення проблеми, пов’язаної з сумарною потужністю обладнання. Наприклад, якщо використовувати для роботи Bitmain Antminer L3 +, потужність одного апарату становить 800 Вт, а якщо їх буде п’ять, то 4 кВт. Якщо в квартирі прокладений мідний дріт на 2,5 кв. мм, на інші прилади в квартирі залишається всього 1,5 кВт. У випадку з алюмінієвої проводкою застосування п’яти Майнер стане і зовсім неможливим.
 5. Створення ферми на Асіка призводить до додаткових витрат на електроенергію. Повернемося до розглянутого вище прикладу. Якщо використовувати відразу п’ять Майнер Bitmain Antminer L3 +, обладнання споживатиме 4 кВт (в годину). Отже, в добу енергоспоживання Асіка становить 96 кВт, а в місяць — 2880 кВт. Якщо вважати за тарифом 0,09 долара за 1 кВт, витрати становлять 259 доларів на місяць. Це солідна сума, яку варто брати до уваги при розрахунку окупності.

Вартість одного Bitmain Antminer L3 + на офіційному сайті 1396 доларів. Дохід апарату за місяць на 25 лютого 2018 року становить 312 доларів (при озвучених вище умовах). Варто пам’ятати, що при створенні ферми для Майнінг Лайткоінов на Асіка потрібно і ПК. При складанні останнього якихось особливих вимог не висувають, але все одно витрати складуть 400-500 доларів. Якщо використовувати 4 Асіка Bitmain Antminer L3 + і ПК, загальні витрати складуть близько 6 000 доларів. Місячний дохід при цьому дорівнює 259х4 = 1 036 доларів. При такому підході можна говорити про повну окупності протягом 6 місяців.

Що краще — ферма для Майнінг Лайткоінов на Асіка або GPU?

Велика ферма з відеокарт в промисловому приміщенні

При розрахунку рентабельності важливо брати до уваги безліч аспектів (про них вже згадувалося вище). Це вартість обладнання, потужність ферми, хешрейт і інші фактори. Крім того, при розрахунку прибутковості важливо врахувати майбутні тенденції і перспективи криптовалюта, ймовірність збільшення її складності.

Практика показує, що при різкому зростанні складності і подорожчання обладнання Майнінг Лайткоіна втрачає актуальність, а час окупність значно зростає. Крім того, поява на ринку нових і більш потужних Асіка може привести до чергового стрибка складності і зниження прибутку старіших апаратів. Чимале значення має і тариф на електроенергію. Чим він вищий, тим довше будуть окупатися витрати на придбане обладнання.

Якщо порівнювати ферми для видобутку Лайткоіна на Асіка і GPU, результати можна звести в невелику таблицю (за умови застосування 4 відеокарт або 4 ASIC-Майнер).

ХарактеристикиФерма на GPUФерма на Асіка
потужність споживання300-400 Вт3-4 кВт
Хешрейтдо 100-150 МХ / секВід 2 000 МХ / сек
ЦінаБлизько 3000 доларівБлизько 6000 доларів
ДохідБлизько 60-70 доларів на місяцьБлизько 1000 доларів на місяць

Як видно з таблиці, на збірку ферми для Майнінг Лайткоін із застосуванням Асіка потрібно в два рази більше грошей, але потужність на виході в 20 разів більше, а саме обладнання окупається швидше. Це означає, що варіант з ASIC-Майнер виглядає більш привабливо з позиції ефективності і майбутніх перспектив. Що стосується ферм на GPU, вони більше підходять для видобутку «молодих» криптовалюта з невисокою складністю мережі.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector