Лайткоін або Догікоін (Доджкоін) — що краще, чим відрізняються

 • Курсова ціна і капіталізація Догікоіна і Лайткоіна
 • Чим відрізняється Лайткоін від Догікоіна
 • Лайткоін і Догікоін — загальні риси
 • Що краще — Догікоін або Лайткоін
 • У 2011 році з’явився Лайткоін, який заснований на технології блокчейн і має багато спільного з криптовалюта Bitcoin. Протягом наступних років з’являлися нові віртуальні монети, в тому числі Dogecoin (Догікоін), який часто називають Доджкоіном. Нова валюта створювалася, як жарт, але з часом вона привернула інтерес і стала затребуваною серед Майнер. Нижче розглянемо, що краще — Лайткоін або Догікоін, виділимо відмінності цих криптовалюта і загальні моменти.

  Як виник Dogecoin і Лайткоін?

  Монета Догікоіна і Лайткоіна на світлому фоні

  Лайткоін розроблений в жовтні 2011 року Чарльзом Лі (в минулому працівником Гугла). Чарлі поставив за мету створити якийсь аналог біткоіни, який в майбутньому складе йому конкуренцію і при вдалому збігу обставин зможе замінити «старшого брата». Старання не виявилися марними — вже в 2013 році Litecoin підносили, як майбутнє кріптовалютного світу. З впровадженням технології SegWit і поліпшенням пропускної здатності мережі Лайткоін отримав новий поштовх для зростання і зацікавив великих інвесторів. Тільки за 2017 рік його курс виріс з 4,5 до 250 доларів США.

  Доджкоін — віртуальна монета, створена Біллі Маркусом (програмістом). Біллі ставив завданням створення нової криптовалюта, яка стане ближче до народу і не буде пов’язана з біткоіни. Перший блок Dogecoin з’явився в грудні 2013 року, а на сьогоднішній день їх видобуто понад два мільйони. Спочатку віртуальна валюта перебувала в ТОП-10, але в подальшому її витіснили інші криптовалюта. На 29 грудня 2017 року його займає 33 рядок. Сьогодні Доджкоін використовується для благодійності і здійснення покупок в магазинах.

  Цікаво, що Dogecoin замислювався, як жарт. Doge — один з мемів Інтернету. На фото зображений пес породи Сіба-іну з коментарями англійською мовою. Саме цей мем прийнятий за основу Маркусом при створенні криптовалюта. На момент появи Догікоіна в світі було створено сотні віртуальних монет. Незважаючи на це, гроші зацікавили Майнер.

  Особливості Догікоіна і Лайткоіна

  Монета Догікоіна і Лайткоіна на синьому тлі

  Щоб визначити перспективи криптовалюта, варто розібратися з їх характеристиками. При такому підході простіше зробити висновок, що краще — Лайткоін або Доджкоін. Розглянемо нюанси кожної з віртуальних монет докладно.

  Dogecoin

  Золота монета Догікоіна крупним планом

  Догікоін створювався, як аналог Лайткоіна. Головною відмінністю криптовалюта є час створення блоку (1 хвилина), а також особливий підхід до розрахунку винагороди для Майнер. При першому поданні Dogecoin суспільству складність видобутку змінювалася кожні 4 години, а премія Майнер перебувала між нулем і мільйоном монет. Розрахунок винагороди здійснювався за допомогою генератора Марсена Твистера.

  Розмір премії змінювався з урахуванням наступних правил:

  • З 1 по 100 000 блок Майнер отримували від 0 до мільйона монет.
  • ЗІ 100 001 до 200 000 блоку — до 500 тисяч.
  • З 200 001 до 300 000 блоку — до 250 тисяч.
  • З 300 001 до 400 000 блоку — до 125 тисяч.
  • З 400 001 до 500 000 блоку — до 62,5 тисяч.
  • З 500001 до 600 000 блоку — до 31,25 тисяч.

  Варто врахувати, що при обчисленні прибутку за допомогою онлайн-калькулятора брався максимальний розмір винагороди. У 2014 році з’явилася нова версія клієнта для Догікоін. Її особливості — фіксована премія за блок і оновлений алгоритм складності (DigiShield). На грудень 2017 року винагорода складає 10 000 Доджкоінов.

  Творцем було запрограмовано загальне число монет в розмірі 100 мільярдів, але з часом від ідеї фіксованої кількості довелося відмовитися. В алгоритм закладена інфляція — 5% в рік про загального числа випущених Догікоінов. Ось чому на 29 грудня 2017 роки вже емітовано більше 112 мільярдів монет, і цей параметр зростає. Це означає, що Майнер завжди будуть при справі, адже щороку в системі з’являється до п’яти мільярдів нових монет. Такий обсяг грошей має плюси і мінуси. З одного боку, користувачам завжди доступні Dogecoin для покупки і Майнінг, а з іншого — вартість криптовалюта росте вкрай повільно.

  Що стосується сфери застосування Доджкоінов, їх три:

  1. Перерахування грошей користувачам соцстей (Реддіта, Твіттера). Криптовалюта використовується у вигляді чайових за цікаві пости (поради). Якщо у людини відсутній гаманець Догікоін, йому даються рекомендації по отриманню сховища.
  2. Купівля товарів і послуг. В Європі все більше торгових точок приймає криптовалюта (в тому числі Dogecoin).
  3. Обмін на біткоіни, Лайткоін або іншу криптовалюта.

  Адреса Dogecoin складається з 34 чисел і букв. Спочатку завжди стоїть буква D.

  Litecoin

  Емблема Лайткоіна на тлі великого міста

  Віртуальна монета Litecoin по праву є частиною ТОП-5. Вона пропустила вперед лише біткоіни, Ефіріум, Ріппл і біткоіни Кеш. Розглядаючи, чим відрізняється Лайткоін від Доджкоіна, варто почати з кількості монет. У випадку з Litecoin воно обмежене 84 мільйонами. Крім того, премія за видобуток блоку зменшується вдвічі через кожні 840 тисяч блоків. Спочатку винагороду дорівнювало 50 LTC, а сьогодні цей параметр дорівнює 25.

  Також до особливостей криптовалюта варто віднести:

  1. Наявність технології SegWit, що дозволила вирішити головну проблему біткоіни — низьку пропускну здатність. Впровадження алгоритму дозволило збільшити параметр вдвічі.
  2. На створення одного блоку ланцюга йде 2,5 хвилини, а транзакція вважається «закритою» після формування наступних 6-ти блоків.
  3. Зберігання Лайткоінов здійснюється за допомогою онлайн-гаманців, паперових сховищ, а також гаманців на комп’ютері і телефоні. Популярні гаманці для ПК — Litecoin Core, Electrum LTC, а онлайн-гаманці — Кріптонатор, EXMO, Yobit.
  4. В кінці 2017 року вперше проведено атомарні операції за участю Лайткоіна і інших криптовалюта (Bitcoin, Decred, Vertcoin). В процесі транзакцій використовувалася P2-технологія.
  5. Адреса Litecoin складається з 33 символів, які починаються з трійки або букви L.

  Лайткоін або доджкоін — що краще Майні

  Розглядаючи особливості Доджкоіна і Лайткоіна, варто торкнутися теми Майнінг — видобутку криптовалюта.

  Криптовалюта Dogecoin менш популярна у користувачів, має меншу ціну і складність видобутку. Отже, для Майнінг віртуальних монет висуваються менші вимоги до потужності ПК. Алгоритм має наступний вигляд:

  1. Створення гаманця — Dogechain (оффлайн), EXMO (онлайн) та інші.
  2. Вибір пулу для заробітку криптовалюта — dogepool.net, coinminerz.com, hashpower.co.
  3. Створення робочого (Майнера), настройка автопереводов грошей, а також файлу bat.
  4. Отримання монет.

  Крім роботи в пулі, доступні й інші види видобутку Догікоіна — соло-Майнінг і хмарний Майнінг. Перший спосіб майже втратив рентабельність, тому все частіше віддається перевага заробітку в пулах або видобутку за допомогою хмарних сервісів (наприклад, dogemining.info). В останньому випадку потрібно вибрати ресурс, визначитися з тарифним планом, місячної ціною і відповідною потужністю. Після вказується гаманець для зарахування грошей.

  Заробіток на Майнінг Dogecoin залежить від потужності обладнання та обраного варіанту видобутку. Дохід Майнера може становити від 50-70 доларів на місяць і вище. Альтернативою Майнінг є заробіток Догікоінов на кранах (moondoge.co.in, digitask.ru, freedoge.co.in, cryptority.com). Перевага полягає в відсутності витрат, а мінус — низький рівень прибутку (не більше 10-30 доларів на місяць).

  Видобуток криптовалюта Litecoin відбувається за принципом, який схожий на Майнінг біткоіни. Різниця в тому, що для отримання Лайткоіна застосовується алгоритм scrypt, що має більш високі вимоги до обсягу пам’яті. Майнінг криптовалюта відбувається двома основними способами — в пулах (OzCoin, Pool-X, P2Pool) і за допомогою хмарних сервісів (HashFlare, Genesis Mining).
  Загальний принцип настройки і роботи описаний вище. Заробіток добувача криптовалюта залежить від обраного способу і обладнання. Середній дохід при поточному рівні складності (при роботі в пулі) становить від 70 доларів в місяць. Чим більше потужність ПК, тим більше прибуток Майнера.

  Курсова ціна і капіталізація Догікоіна і Лайткоіна

  Курс Догікоіна і Лайткоіна за роки їх існування
  Котирування криптовалюта Догікоін і Лайткоін за час їх існування

  Догікоін і Лайткоін відрізняються ще за двома показниками — курсовою ціною і капіталізації.

  Перші дні появи курсова вартість Dogecoin становила 0,000863 долара, на початку січня 2014 року його опустилася до 0,00029 доларів, а до кінця місяця зросла до 0,0016. Після невеликого зниження 12 лютого 2014 року ціна знову піднялася до рівня 0,0017 долара. Причина зростання — рішення китайської влади ввести заборону інвестування в біткоіни. Подальше крах викликано Майнер, які активізувалися на видобутку криптовалюта за допомогою невеликих потужностей.
  Відразу після появи Догікоіна в 2013 році відбулося ще кілька подій. Так, в кінці грудня Резервний індійський банк попередив власників Доджкоінов про ризики втрати монет, а на наступну добу (25 грудня) було вкрадено більше мільйона монет (постраждала онлайн-платформа Dogecoin). Зловмисник пробрався до файлової системи майданчики, після чого вніс правки в дані про відправку та отримання монет. В результаті всі гроші йшли до нього на адресу. Для захисту людей, які постраждали від крадіжки, було створено спеціальне співтовариство, а вже через місяць кошти були повернуті.

  Починаючи з лютого 2014 року вартість криптовалюта пішла вниз і до середини квітня досягла позначки 0,00045 доларів. Аж до квітня 2017 року ціна не перевищувала позначки 0,0003 $. 2 червня 2017 го Dogecoin почав рости і досяг 0,002 доларів. Далі слід було незначне падіння і знову підвищення курсу вже до 0,0097 $. На 29 грудня 2017 року вартість одного Догікоіна становить 0,0083 $.

  Разом з курсовою ціною коректувалася і ринкова капіталізація. В кінці січня 2014 го вона дорівнювала 56 мільйонам доларів. У період з січня 2014 по квітень 2017 року цей параметр знаходився між 10-30 мільйонами. Шостого червня 2017 го ринкова капіталізація досягла позначки в 396 мільйонів, а 25 грудня — 1,095 мільярда. На 29 грудня 2017 року цей параметр склав 937 мільйона.

  Вартість криптовалюта Litecoin вище, ніж у Dogecoin. Спочатку курс становив 0,037 $ за один LTC. Після виділяється два стрибка вартості — в листопаді 2013 роки (до 40 доларів) і в кінці 2017 го, коли вартість перейшла позначку 320 доларів за 1LTC. У період з 2014 по 2017-го курс залишався в межах 1-4 доларів за Лайткоін. Що стосується ринкової капіталізації, значне зростання стався в 2017-м, в якому з 225 мільйонів цей параметр збільшився до 13 мільярдів доларів, а 19 грудня 2017 го він перевищив позначку в 19 мільярдів.

  Чим відрізняється Лайткоін від Догікоіна?

  Графічне зображення монети Догікоіна, яка відділяється від монети Лайткоіна

  Криптовалюта Dogecoin з’явилася на два роки пізніше, тому виділимо її основні відмінності від попередника:

  1. Один блок генерується протягом 1 хвилини, що на 250% швидше, ніж у Litecoin. В результаті транзакція підтверджується швидше, а на повне підтвердження йде до шести хвилин. Для порівняння, у Лайткоіна цей процес займає 15 хвилин, а біткоіни — 60 хвилин.
  2. Перерахунок складності відбувається з періодичністю раз на чотири години або кожні 240 блоків. З цієї причини Dogecoin чутливий до високої активності Майнер, що може призводити до короткочасного зростання вартості криптовалюта.
  3. Адреса Доджкоіна сформований з 34 символів (використовується нижній і верхній регістр), а спочатку варто буква D.
  4. Кількість монет становить 100 мільярдів, але згодом була закладена 5% щорічну інфляцію, тому на сьогодні вироблено вже 112 мільярдів монет і щороку з’являються нові п’ять мільярдів Догікоінов.
  5. Розмір винагороди Майнер не фіксований.

  Лайткоін і Догікоін — загальні риси

  Малюнок монет Догікоіна і Лайткоіна, які йдуть разом, тримаючись за руки

  Вище розглянуто, чим відрізняється Лайткоін від Догікоіна. Виділимо загальні риси:

  1. Перевагами монет вважається анонімність і децентралізація мережі.
  2. Майнінг має на увазі участь користувачів мережі і застосування обчислювальних потужностей.
  3. В основі мережі лежить технологія блокчейн.
  4. Операції з переказу здійснюються без участі третьої сторони.
  5. За отриманий блок Майнер нараховується премія.

  Що краще — Догікоін або Лайткоін?

  Значки Догікоіна і Лайткоіна на білому тлі

  Віртуальні гроші Dogecoin створювалися як жарт. Незважаючи на початковий ажіотаж, її вартість довгі роки перебувала на низькому рівні, але з ростом ціни Доджкоін привертає все більше число Майнер. Головними мінусом віртуальних монет вважається величезне число грошей і мінімум відмінностей від Лайткоіна.

  Найбільше застосування Догікоін отримав у благодійній діяльності. Так, криптовалюта інвестується в благодійні проекти і спортивні змагання (в тому числі в олімпіаду Сочі). В кінці 2017 го на тлі підвищення попиту на інші криптовалюта збільшується і курс Dogecoin. Але як поведе себе вартість Доджкоіна в майбутньому, складно передбачити. Експерти впевнені, що купувати Dogecoin, розраховуючи на зростання, марно. Що стосується Майнінг, цей напрямок поки цікаво і здатне приносити прибуток.

  Інша справа — Лайткоін, який в квітні 2017 року з впровадженням технології SegWit знайшов «нове дихання». 20 грудня 2017 року відбулася ще одна важлива подія — творець віртуальних монет Чарльз Лі продав наявну на руках криптовалюта, що призвело до незначного зниження ціни з 337 до 200 доларів, після чого курс пішов вгору і сьогодні (29 грудня 207 року) становить 250 доларів за 1 LTC. З позиції інвестування Litecoin виглядає більш перспективним, адже є велика ймовірність, що вартість криптовалюта піде вгору.

  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector