Форк Litecoin: що це, які існують

Форк Litecoin — нова віртуальна монета, побудована на базі вихідного коду Лайткоіна і копіює його в багатьох аспектах. У Форк криптовалюта застосовується технологія blockchain, передбачений захист від копіювання і злому. Варто відзначити, що сам Лайткоін — відгалуження Bitcoin (його форк), який з перших днів став незалежною криптовалюта, має свою курсову ціну і відмінності.

Що таке форк Лайткоін?

Догікоін і Лайткоін

Форк — термін, під яким мається на увазі «відгалуження» криптовалюта. На базі відкритого вихідного коду створюється новий проект, який має схожі принципи роботи, але зі своїми особливостями. Після появи біткоіни його першим Форком став Неймкоін, а наступним — Лайткоін. Згодом нова криптовалюта обігнала попередника по курсу і капіталізації. На початок 2018 року Litecoin входить в ТОП-10 криптовалюта.

«Відгалуження» буває двох видів:

  1. Жорстким (хардфорк). В системі з’являються нові правила, які різко суперечать чинним принципам роботи. В результаті нові і старі вузли не здатні взаємодіяти, а мережа ділиться на дві частини. Приклади хардфорка в мережі біткоіни — Bitcoin Cash, а в мережі Litecoin — Догікоін.
  2. М’яким (софтфорк). Правила змінюються, але незначно, що дозволяє вузлам взаємодіяти один з одним. Якщо деякі вузли не приймають оновлені принципи, кріптовалютная мережу все одно продовжує працювати.

Форк Лайткоіна — проект, створений на базі існуючої розробки і застосовує аналогічні правила. Головні відмінності полягають в швидкості емісії, кількості монет і принципах Майнінг. Форк є індивідуальною криптовалюта зі своїм курсом, капіталізацією і нюансами видобутку монет.

Які Форк Litecoin існують?

монета Догікоін

Чинним хардфорком Лайткоіна технічно вважається Dogecoin — криптовалюта, створена в 2013 році і багато в чому копіює згадану віртуальну монету. Головні відмінності:

  • Відсутність жорсткого ліміту. Спочатку розробники обмежили емісію 100 млрд монет, але з часом відмовилися від цього принципу. Тепер щороку додається 5% Догікоінов. На 7 січня 2018 року їхня більше 112 мільярдів.
  • Новий блок створюється в ланцюзі за 1 хвилину.
  • Винагорода Майнер фіксоване і становить 250 тисяч монет.

7 січня 2018 року творець Лайткоіна Чарльз Лі анонсував появу софтфорка криптовалюта. Головна мета внесення змін — підвищити привабливість монети з позиції видобутку. Чарлі пропонує зробити форк Litecoin, завдяки якому Майнер зможуть встановлювати свої комісії в заголовках блоків. При цьому системі не буде потрібно визначати мінімальні комісії — вони будуть встановлюватися ринком. На думку розробника, такий підхід є оптимальним, і дозволяє утримувати високий попит на криптовалюта.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector