Як відновити гаманець Litecoin і зробити резервну копію?

Відновлюється гаманець для будь-якої криптовалюта тільки з створеної раніше резервної копії, яка зберігається або в паперовому вигляді, або у вигляді спеціального файлу. Якщо вона не збереглася, то ваші монети зникли назавжди. Тому почнемо з того, що зробимо і надійно збережемо резервну копію свого гаманця, а потім дізнаємося, як відновити гаманець Litecoin.

Збереження резервної копії Лайткоін-гаманця

Створення резервної копії Лайткоін-гаманця покроково
Створення резервної копії Лайткоін-гаманця

Вся найважливіша інформація, яка ідентифікує кріптовалютний гаманець Litecoin або Bitcoin, а також відокремлює його від безлічі інших, зберігається в файлі wallet.dat, розташованому в програмній папці Лайткоін-гаманця, якщо мова йде саме про цю монеті.

Повний шлях в папку: C: / users / appdata / roaming / Litecoin.

Переписувати все від руки необов’язково, є більш швидкий спосіб потрапити в цю папку. Для ОС Windows 7 це робиться так:

 • натискаємо «Пуск»;
 • в рядку пошуку пишемо «% appdata%»;
 • в папці «appdata» відкриваємо «roaming»;
 • потім папку з назвою криптовалюта, в нашому випадку Litecoin.

У ній вибираємо wallet.dat і копіюємо файл кудись в надійне місце, наприклад, на зовнішній носій. Таким чином, якщо щось трапиться з комп’ютером або операційною системою, ваші дані не пропадуть. Їх можна буде відновити за допомогою збереженого файлу wallet.dat.

Можна і просто скопіювати Лайткоін-адреса і приватний ключ або тільки приватний ключ в текстовий файл і також зберегти його на окремому носії.

Як відновити Litecoin-гаманець з резервної копії?

Алгоритм відновлення Лайткоін-гаманця з резервної копії
Покрокове відновлення Лайткоін-гаманця з резервної копії

Якщо у вас збережений файл wallet.dat, то відновити гаманець Litecoin зовсім нескладно:

 1. Видаліть старий пошкоджений гаманець, якщо він залишився.
 2. Скачайте останню версію гаманця з офіційного сайту.
 3. Після запуску інсталятора.
 4. Потім зайдіть в ту ж папку, де знаходиться файл wallet.dat.
 5. Замініть його на той, що був збережений у вас раніше.

Коли закінчиться скачування всіх блоків, ви побачите свої кріптомонети на тільки що установленому гаманці. Там же будуть видні всі ваші адреси та транзакції.

Описаний вище спосіб найпростіший, але він підходить тільки в тому випадку, якщо у вас є резервна копія. Тому до її збереженню треба ставитися вкрай серйозно і зберігати на окремому носії. Про всяк випадок завжди майте паперову версію гаманця, тобто Лайткоін-адреса і приватний ключ. Так ви зможете гарантовано відновити гаманець Litecoin, правда, більш складним способом.

Як відновити гаманець Лайткоін з паперового носія?

Паперовий Лайткоін-гаманець

Цей спосіб складніший, оскільки вимагає роботи з консоллю і введення спеціальних команд:

 1. Потрібно запустити інсталяційний файл з новою версією програми гаманця і перейти в командний рядок.
 2. Там вводимо: dumpprivkey (в трикутних дужках замість знака решітки пишемо Лайткоін адреса).
 3. У відповідь, в цій же командному рядку з’явиться приватний ключ, який надає доступ до ваших коштів. Тому його нікому не повідомляємо.

На майбутнє краще роздрукувати приватний ключ на папері і зберігати в такому місці, де до нього не буде доступу ні у кого крім вас. Або хоча б скопіювати ключ в блокнот і зберігайте у файлі текстового формату десь подалі. Це і є фактично резервна копія гаманця, яка завжди дасть можливість відновити доступ до вашої криптовалюта.

 • Читайте матеріал «Паперовий гаманець Litecoin: як створити і використовувати».

Тепер власне відновимо гаманець, якщо у вас є така ось папірець з адресою і приватним ключем:

 1. Як і раніше завантажуємо і встановлюємо нову версію гаманця.
 2. Запускаємо програму.
 3. У командному рядку задаємо таку команду: importprivkey (в трикутних дужках потрібно переписати символи з вашого приватного ключа).
 4. Як тільки вся база блокчейна буде синхронізована, Лайткоіни виявляться у вас в гаманці.

Важливий момент: якщо ви заробляєте Лайткоіни соло-Майнінг, то зберігати приватний ключ потрібно тільки після того, як ви перевели туди все здобуті монети. Якщо цього не зробити, то після відновлення описаним тільки що способом ряд монет може не потрапити в гаманець. Якщо ж до того, як робити резервну копію, ви зібрали в гаманці всі монети, то і після всіх процедур з використанням команди importprivkey ви побачите їх на місці.

Якщо стара версія Лайткоін-гаманця була зашифрована, то перш ніж щось робити, його потрібно розблокувати. Це також робиться введенням тексту в командний рядок. Пишемо walletpassphrase *** (в трикутних дужках замість знаків решітки повинен стояти ваш пароль, а замість зірочок — час в секундах). Наприклад, якщо ви напишете число 600 замість зірочок, то гаманець залишатиметься розблокованим протягом 10 хвилин.

Розблокування гаманця може допомогти і в разі його пошкодження з якоїсь причини. Після зворотного блокування програма починає знову працювати коректно. Якщо є можливість дістатися до командного рядка і у вас є збережений приватний ключ, то відновити гаманець Litecoin ви зможете в будь-якому випадку. Тому не забувайте вчасно зберігати резервну копію, щоб не втратити навіть частb монет.

Відновлення входять і виходять транзакцій LTC за допомогою команди repairwallet

Робиться це за допомогою bat файлу, який створюється в папці гаманця. Файл повинен містити наступний текст:

### … ### -repairwallet (замість знака решітки пишеться назва файлу, що запускає гаманець, з розширенням exe, наприклад, jaxx.exe).

Після запуску створеного bat файлу програма почне перевіряти всі вхідні і вихідні транзакції і систематизує їх за часом завантаження. При такому способі часто відновлюються ті операції, які були втрачені з якихось причин.

Є ще один спосіб відновлення банку транзакцій за допомогою команди repairwallet — через ярлик. Для цього потрібно створити ярлик інсталяційний файл Лайткоін гаманця і зайти за допомогою правої кнопки миші в контекстне меню, де вибрати вкладку «Властивості». У графі «Об’єкт» до існуючої записи додаємо нашу команду -repairwallet, зберігаємо і запускаємо гаманець через цей ярлик. Таким чином, гаманець запуститься через команду repairwallet і систематизує всі транзакції.

Щоб не втратити зароблені Лайткоіни рекомедуем також ознайомитися зі статтею «Де і як найбезпечніше зберігати Лайткоіни?»

ВІДЕОінструкція, як відновити гаманець Litecoin з резервної копії, представлена ​​нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector