Гаманець для криптовалюта — що це і який краще завести

Безпечне зберігання криптовалюта — один з найважливіших питань, яким слід приділяти увагу в першу чергу. Щоб забезпечити високий рівень захисту коштів, важливо не тільки правильно вибрати гаманець для криптовалюта, але і дотримувати правила користування, враховуючи безліч нюансів. Сьогодні ми поговоримо на цю тему більш детально і предметно, з’ясувавши, які гаманці для криптовалюта краще вибирати відповідно до вимог до них і цільовим призначенням.

Гаманець для криптовалюта — що це таке і навіщо потрібно

Криптовалюта — вид цифрових грошей, які створюються і контролюються криптографічним способом. Фізичного вираження вони не мають, тобто всі ці картинки з монетками є просто якимось символічним зображенням. Насправді ніхто не випускає монети біткоіни, Ріппла або Ефіру. Кожен коін є зашифрований набір символів.

Гаманець для криптовалюта — програмне забезпечення для зберігання приватного і публічного ключа, що взаємодіє з різними блокчейнамі. Вони відрізняються за різними параметрами: необхідність скачування всього ланцюжка блоків, місця зберігання приватних ключів, типу і кількості підтримуваних криптовалюта, функціоналу, доступності для різних пристроїв, фізичній висловом.

У них можна не тільки зберігати крипту, а й відправляти / отримувати перекази, відстежувати транзакції (наприклад, в blockchain.com), швидко міняти один актив на інший (мультивалютні сховища, типу Кріптонатора), переводити в фіат (біржові рахунки), отримувати дохід від Майнінг або виводити заробіток з кранів.

Види гаманців для криптовалюта

Логотипи кріптовалютних гаманців

Ми з’ясували, що таке гаманець для криптовалюта, для чого він потрібен. Тепер більш детально розберемося в різновидах сховищ і їх відмінностях. В першу чергу все гаманці діляться на:

 1. Онлайн. Сайти, які зберігають приватні ключі на своїх серверах і надають можливість доступу до засобів з будь-якого пристрою. До таких належить Blockchain, GateHub, Coin.Space.
 2. Біржі. Деякі відносять біржові сховища до попередньої категорії, але ми все ж виділимо їх окремо, оскільки це не одне і теж. Онлайн-сервіси і біржові майданчики мають абсолютно різний цільове призначення. Через те, що приватні ключі теж зберігаються на серверах, біржові кріптосчета теж можна віднести до онлайн-зберігання, але тоді їх варто виділити окремою групою всередині мережевих гаманців. Приклади: EXMO, YoBit, CEX, Binance.
 3. Мобільні гаманці для криптовалюта — це додатки для смартфонів на iOS і Андроїд, які надають користувачеві доступ до управління коштами. До них відносяться GreenAddress, GreenBits, Electrum.
 4. Програмні (десктопні) — клієнти, завантажувані на комп’ютер. Приватний ключі в таких сховищах знаходяться у користувача, тому вони вважаються більш безпечними. Найпопулярніші з них: Bitcoin Core, Litecoin Core, Ethereum Wallet, Toast.
 5. Паперові — гаманці для криптовалюта, які генеруються на спеціальних сайтах і роздруковуються на папері. Доступ до приватного ключу має тільки користувач. Сайти-генератори паперових сховищ: ripplepaperwallet.com, bitaddress.org, walletgenerator.net.
 6. Апаратні — фізичні пристрої зі спеціальним ПО, призначені для зберігання криптовалюта (Ledger Nano S, Trezor).
 7. Браузерні — гаманці, представлені у вигляді розширень для Гугл Хрому. Серед них: Jaxx Blockchain Wallet, Metamask.

Крім того, за типом зберігання приватних ключів і рівню безпеки, гаманці діляться на:

 1. Гарячі — кріптокошелькі, що мають постійні доступ до Мережі. До таких відносяться онлайн-сервіси, біржі, деякі мобільні клієнти.
 2. Холодні гаманці для криптовалюта — це програми для зберігання приватних ключів в офлайні. Вони безпечніші, але менш зручні у використанні. Холодними називають паперові, апаратні і десктопні сховища.

Окремою групою з усіх гаманців виділимо мультивалютні — вони можуть бути будь-якого виду. Їх головна відмінність, як можна зрозуміти з назви — підтримка відразу декількох криптовалюта:

 • Онлайн — Blockchain.
 • Паперові — walletgenerator.net.
 • Мобільні — Кріптонатор.
 • Браузерні — JAXX.
 • Апаратні — Ledger Nano S.
 • Десктопні — Exodus.

Отже, основні різновиди сховищ ми розглянули. Давайте тепер приділимо увагу кожному з видів, наведемо приклади для різних активів і з’ясуємо який гаманець краще завести для криптовалюта.

Десктопні (програмні) кріптокошелькі

Electron Cash
Головна сторінка Electron Cash

Ви часто могли зустрічати терміни «товсті» і «тонкі» гаманці. Це підвиди саме десктопних версій. «Товсті» гаманці вимагають скачування всього блокчейна системи. Це вимагає досить великого обсягу пам’яті, який постійно розширюється. Наприклад, блокчейн біткоіни на момент написання статті важить 221.63 Гб, а Ефіріума — 667,1 Гб.

«Тонкі» гаманці функціонують без цього, зберігаючи тільки останні блоки з ланцюжка. Відповідно, вони займають менше місця на комп’ютері. Однак, щоб встановити таке сховище, в більшості випадків потрібно спочатку завантажити «товстий» кріптокошелек і тільки після цього «урізати» версію.

Розглянемо найпопулярніші десктопні гаманці для основних криптовалюта:

BitcoinBitcoin Core, GreenAddress
LitecoinLitecoin Core
EthereumEthereum Wallet, Mist
Bitcoin CashElectron Cash
XRPToast

Програмні гаманці в основному використовуються для довгострокового зберігання криптовалюта. Однак, вони зручні і для проведення великих розрахунків. Такі гаманці можна назвати оптимальним співвідношенням з безпеки і зручності використання.

Приватний ключі зберігаються у користувача — це суттєвий плюс, але є і мінуси у таких гаманців. Наприклад, прив’язка до одного пристрою, а також втрата коштів при поломці чи крадіжки (якщо не було резервної копії на виносному носії).

Що стосується особливостей використання програмних сховищ, то виділимо наступні:

 1. Гаманці для криптовалюта необхідно качати тільки з офіційних джерел і своєчасно оновлювати до нових версій. Не варто нехтувати оновленнями, навіть якщо стара версія вам подобається більше. Часто розробники усувають недоробки і уразливості, тому для забезпечення максимальної безпеки важливо вчасно завантажувати актуальні версії.
 2. Хоча програмні гаманці і вважаються самими захищеними, користувачеві теж важливо стежити за безпекою свого комп’ютера. В першу чергу, варто подбати про якісне і надійному антивірус.
 3. Не варто завантажувати клієнт або зберігати резервну копію на пристроях, до яких має доступ ще хтось. Це стосується не тільки робочих комп’ютерів, але і тих девайсів, до яких мають доступ інші члени сім’ї.
 4. Після скачування сховища і поповнення балансу, важливо зробити резервну копію, щоб в разі поломки комп’ютера або інших непередбачуваних ситуаціях відновити доступ до засобів. Резервні копії необхідно робити кожен раз після нових транзакцій.

Онлайн-гаманці для криптовалюта

BTC.com
Головна сторінка BTC.com

Онлайн-сервіси для зберігання криптовалюта є менш безпечними, тому зазвичай їх використовують для невеликих сум і частих розрахунків. Крім того, доступ до свого облікового запису користувач може отримати з будь-якого пристрою і будь-якої точки світу, де є інтернет. Більшість з онлайн-гаманців мультивалютні.

Bitcoinblockchain.com, wallet.btc.com
Litecoinlitevault.net, ru.cryptonator.com
Ethereummyetherwallet.com
Bitcoin Cashwallet.btc.com, coin.space, guarda.co
XRPgatehub.net

Багато з представлених онлайн-гаманців мають мобільні і навіть десктопні версії, а також є мультивалютними. Наприклад, веб-сховище Guarda Wallet знаходиться за адресою guarda.co. Там же можна скачати версію для смартфона і навіть десктопний клієнт. При цьому сам гаманець підтримує не тільки Bitcoin Cash, але і Ethereum, Bitcoin, Zcash, Bitcoin Gold, Ethereum Classic, Decent, Komodo.

Те ж стосується Кріптонатора. Гаманець підтримує більшість популярних альткоінов і навіть деякі фіатние валюти, в тому числі рубль і гривню. Доступ до засобів забезпечується не тільки через сайт, але і через спеціальний мобільний клієнт. А ось популярний і найкращий гаманець для криптовалюта з онлайн-майданчиків — blockchain.com десктопних і мобільних версій не має, фіатние валюти не підтримує, зате на ньому можна зберігати BTC, BCH і ETH.

Щоб безпечно зберігати кошти в веб-гаманцях, врахуйте наступні рекомендації:

 1. Паролі та сид-фрази для відновлення зберігайте в надійному місці, в запаролений папці або десь в блокноті.
 2. Підключіть всі можливі способи захисту облікового запису: двухфакторную аутентифікацію, блокування по IP. Прив’яжіть до гаманця номер телефону та адресу електронної пошти.
 3. Уважно дивіться на домен сайту, якщо входите з нового пристрою. Нерідко користувачі вводять логіни і паролі на фішингових сайтах з ідентичним дизайном.
 4. Не входьте в свій онлайн-гаманець з тих пристроїв, до яких мають доступ і інші люди — інтернет-кафе і т. П. В іншому випадку ваш пароль зможуть вкрасти.
 5. Вибирайте такі веб-сховища, у яких є програми для смартфонів. Так для розрахунків вам не доведеться входити з чужих пристроїв, під рукою буде мобільний клієнт.

Ну і головна порада для тих, хто планує завести онлайн гаманець для криптовалюта — не зберігайте на таких майданчиках великі суми. Краще використовуйте для цього більш надійні сховища: десктопні, паперові або апаратні.

біржові кріптокошелькі

біржа EXMO
Інтерфейс біржі EXMO

Сховища на біржах відрізняються від онлайн-сервісів тим, що в першу чергу використовуються для торгівлі активами, швидкого обміну на фіат і виведення коштів. Багато онлайн-сервіси (той же Блокчейн) не підтримують фіатние валюти, а на тих, які підтримують (наприклад, Кріптонатор) часто курс занадто завищений. На більшості бірж з цим проблем немає. Купити / продати будь-який актив можна по ринку і ліміту, а виведення коштів доступний на різні ЕРС і банківські картки. До того ж, на біржах торгуються дуже багато криптовалюта, навіть найновіші, тоді як онлайн-сервіси підтримують не більше декількох штук (в окремих випадках пару десятків найпопулярніших).

Тут ми не будемо робити традиційний поділ на кріптоактіви, оскільки найвідоміші коін є в лістингу практично всіх бірж. Ми вже розглядали ТОП-5 офіційних майданчиків. Для російськомовних користувачів більш переважно використовувати exmo.me або bitflip.cc. У них російська локалізація і зрозумілий інтерфейс. Також популярністю користуються yobit.net, poloniex.com, kraken.com.

Мобільні гаманці криптовалюта

Інтерфейс мобільного гаманця JAXX

Ці сховища представлені у вигляді додатків для смартфонів. Вони зручні у використанні, але в безпеці поступаються десктопних клієнтам. Це пов’язано з кількома факторами: ризик крадіжки або втрати смартфона, зараження вірусами. Багато мобільні додатки для зберігання криптовалюта є всього лише версіями програмних або онлайн гаманців. Наприклад, гаманці Cashpay і Mobi для BCH мають веб-версії — cashpay.solutions і web.mobi.me.

BitcoinBitcoin Wallet, BTC.com, Coin.Space, Edge
LitecoinLoafWallet, Litecoin Wallet
EthereumEnjin, WallETH Ethereum Wallet, Trust, Ethereum Wallet by Freewallet, BRD
Bitcoin CashBitPay CoPay, Coinomi, Bitcoin Cash Wallet, Cashpay, Mobi
XRPToast Wallet, Dice Wallet

Цільове призначення мобільних гаманців для криптовалюта — зберігання невеликих сум для частих розрахунків. Вони зручні у використанні і дозволяють проводити транзакції в будь-якому місці, де є доступ в Інтернет, однак не варто забувати про їх уразливості. Щоб забезпечити надійний захист засобів, дотримуйтеся наступних правил:

 1. Завантажуйте програми лише з офіційних джерел, вивчаючи паралельно відгуки, щоб мати уявлення про те, наскільки клієнт функціональний, чи відповідає служба підтримки і вдосконалять чи його розробники.
 2. Використовуйте хороший антивірус для захисту смартфона від мережевих атак хакерів.
 3. Активуйте всі доступні способи захисту: встановіть пін-код, графічний пароль, підтвердження відбитком пальця.

Всі ці поради захистять ваші гроші від зломщиків і злодіїв, але врахуйте ще одне головне правило: менше роїться комусь про те, що в мобільному гаманці у вас є гроші, навіть близьким людям. Крім того, приберіть іконку програми з робочого столу. Не ставайте легкою наживою для злочинців і шахраїв.

Гаманці для криптовалюта у вигляді браузерних розширень

Сайт сервісу JAXX

Гаманці у вигляді розширень для браузера останнім часом користуються особливим попитом. Вони більш захищені в порівнянні з веб-версіями і більш зручні, якщо порівнювати з програмними. В основному всі розширення розроблені під Google Chrome — найпопулярніший браузер. Розглянемо найцікавіші рішення для різних криптовалюта:

BitcoinArcBit Bitcoin Wallet, Bitcoin Wallet
LitecoinJaxx Blockchain Wallet
EthereumMetaMask
Bitcoin CashGuarda

Отже, який гаманець краще завести для криптовалюта з браузерних версій? Ми рекомендуємо Jaxx Blockchain Wallet. По-перше, крім розширення, є мобільні додатки для смартфонів Jaxx Liberty, програмні клієнти для Mac OS X, Windows і Linux. По-друге, гаманець постійно вдосконалюється і встиг отримати репутацію надійного сховища. По-третє, Jaxx Wallet підтримує 8 криптовалюта — BTC, ETH, DASH, ETC, REP, LTC, ZEC і RSK.

Апаратні гаманці для криптовалюта

Ledger Nano S в руках

Ми вже розглядали Ledger Nano S. Це найкращий гаманець для криптовалюта не тільки серед апаратних, але і в цілому серед доступних на сьогоднішній день. Таке сховище можна використовувати як для великих сум на довгострокову перспективу, так і для невеликої кількості монет. Крім того, апаратний гаманець підходить для частих розрахунків і підтримує кілька десятків криптовалюта. З популярних гаманців такого типу виділимо TREZOR KeepKey і Ledger Blue.

При покупці і використанні апаратного сховища варто враховувати наступні рекомендації:

 1. Не купуйте пристрій з рук або у несертифікованих продавців. Це можуть бути шахраї, які впровадили шкідливий код в девайс і вкрадуть ваші кошти, як тільки ви поповните баланс. З цієї ж причини не встановлюйте ПЗ зі сторонніх ресурсів.
 2. Забезпечте безпечне зберігання відновної сид-фрази. Саме з її допомогою ви зможете отримати доступ до засобів, якщо ваш девайс загубиться, пошкодиться або його вкрадуть.

Паперові гаманці для криптовалюта

Walletgenerator
Генератор паперового гаманця walletgenerator.net

Сховища такого типу являють собою аркуш паперу, на якому надрукований приватний ключ і публічний адресу. Це кращий гаманець з позиції захисту коштів від мережевих зломів, однак він не особливо зручний у використанні. Це обумовлено не тільки тим, що потрібно імпортувати ключ на якомусь сервісі, але і тим, що після кожного проведення транзакції і «засвічування» ключа потрібно переводити залишок коштів на нову адресу, інакше старий уже не забезпечить належного захисту.

Bitcoinbitaddress.org
Litecoinliteaddress.org
Ethereummyetherwallet.com
Bitcoin Cashcashaddress.org
XRPripplepaperwallet.com

Крім представлених сервісів, є ще walletgenerator.net, на якому можна вибрати потрібну криптовалюта і згенерувати для неї паперовий гаманець.

Кращий гаманець для криптовалюта 2018 — висновки

З позиції безпеки кращим гаманцем можна назвати паперовий і апаратний. Вони забезпечують «холодне зберігання» і більше підходять для великих сум. Якщо в першу чергу враховувати зручність використання, то тут віддавати перевагу варто мобільних додатків і веб-гаманців. Вони менш захищені, але якщо зберігати в них тільки невеликі суми для проведення транзакцій, то їх застосування буде максимально приємним.

Якщо ви торгуєте на біржі або для вас важливо постійно мати можливість обмінювати криптовалюта між собою, то розгляньте одну із запропонованих біржових майданчиків. Що стосується десктопних і браузерних версій, вони максимально функціональні, хоч і прив’язують до одного пристрою.

Відео про ТОП-10 кріптокошельков:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector