Криптовалюта Decred: курс DCR, гаманці, Майнінг

Криптовалюта Decred (Декред) — автономна цифрова валюта, яка відрізняється простотою Майнінг і має багато спільного з біткоіни. Головною відмінністю вважається максимальний упор на участь спільноти у розвитку проекту та відкрите управління системою.

У Decred застосовується «змішаний» алгоритм — докази роботи і наявності частки (PoW і PoS), що гарантує стабільність системи. Для внесення змін потрібна участь усіх користувачів. При цьому невелика група учасників не зможе впливати на роботу криптовалюта. У чому особливості віртуальної монети Decred? Як вона працює? Які цілі переслідують творці?

Технічні характеристики криптовалюта і курс Decred

Значок Decred на темно-синьому тлі

Онлайн-графік курсу криптовалюта Decred до долара:

Перед розглядом віртуальної монети виділимо технічні характеристики Декред (на 19 травня 2018 року). Зведемо інформацію в невелику таблицю.

параметрзначення
Рік заснування2016
алгоритммодифікація Blake256
Назва монети на біржовому майданчикуDCR
протоколи захистуPoA (PoW і PoS)
капіталізація811 602 млн. Доларів
курсова ціна104,54 долара
Час генерації блокублизько 273 секунд
Нагорода за блок12,69 DCR
складність мережі8706 ТХ / с
Максимальне число монет21 мільйон Декред (видобуто 7,7 млн.)
Офіційний сайтdecred.org
Керівництво для користувачаdocs.decred.org

Як з’явився Decred?

Значок Decred на тлі атомів

Ідея створення нової криптовалюта з’явилася в 2013 році, але сама робота стартувала з квітня 2014 го. Спочатку створенням віртуальної монети займався тільки один розробник, але з часом кількість людей в команді росло. Зокрема, до проекту долучилися фахівці з BTCsuite. Офіційною датою появи Декред вважається 15 грудня 2015 року, а головною дійовою «особою» в створенні і просуванні проекту є Company 0, помічена раніше в фінансуванні кріптосеті Bitcoin.

Довгий час криптовалюта Decred перебувала в стадії розробки. Творці більше 2-х років тестували віртуальну валюту, вивчали її особливості та перспективи розвитку. Незважаючи на появу системи в наприкінці 2015-го, повноцінна версія ПО вийшла на ринок 20 квітня 2017 року. Мова йде про програмне забезпечення для віртуальної валюти з версією 1.0.

Розробники запевняють, що поява ПО для Decred — важлива подія для всіх користувачів віртуальних монет. Сьогодні Декред активно розвивається, отримує нових Майнер і просто учасників мережі. Криптовалюта додана на багато біржові майданчики (зокрема, на Poloniex, Bittrex і інші). Обсяг торгів віртуальної монети (за 24 години) перевищує позначку в 8 мільйонів доларів, а курсова вартість з квітня 2017 року зросла з 12 до 88,4 доларів. Ці факти свідчать про розвиток криптовалюта і її майбутні перспективи.

Мета створення криптовалюта Decred

Коробочка із позначкою криптовалюта Decred

Розробники віртуальної монети роблять упор на самоврядування, коли правила для цифрової монети розробляє співтовариство користувачів. З 2016 творці Декред працюють над вирішенням головної проблеми, пов’язаної з управлінням blockchain. В основі криптовалюта лежить система спільного голосування, де кожен користувач має право приймати рішення і поступово змінювати правила роботи системи в бік поліпшення.

Цікаво, що кожен учасник кріптовалютной мережі сприяє розвитку проекту, але фінансування Decred лежить повністю на творців проекту. Завдяки такій особливості, Декред вважається стабільною грошовою одиницею, що не залежить від стороннього інвестування. В основі DCR лежить на 100% відкритий код, який можна змінювати із застосуванням нових технологій blockchain.

Криптовалюта Decred відкриває великі можливості для користувачів, в тому числі приватних осіб і компаній. Люди, які беруть участь в житті Декред і працюють над її розвитком, має право розраховувати на премію. Розрахунок зроблений на розширення спільноти, підвищення рівня впливу учасників на систему і поліпшення децентралізації.

Сутність і особливості криптовалюта Декред

Дві бляшки із позначкою криптовалюта Decred

Криптовалюта Decred з’явилася в кінці 2015 року. За такий невеликий період вона заробила потужну репутацію в світі цифрових грошей. Такий успіх пов’язаний із застосуванням розумних технологій, серед яких наявність внутрішньої системи обліку голосів і легкість Майнінг. З’являються розбіжності вирішуються шляхом консенсусу між користувачами, що охоплює конфліктні ситуації.

Головна особливість DCR — досягнення гармонії між учасниками і Майнер. На відміну від інших криптовалюта, де «шахтарі» мають більший вплив на систему, в Декред право голосу мають всі, в тому числі звичайні власники віртуальної монети. Це дозволяє брати участь у житті громади без покупки дорогого обладнання.

В основі проекту лежить гібридний механізм докази, побудований на PoW і PoS, що гарантує досягнення гармонії між Майнер і іншими користувачами, котрі приймають участь у видобутку Decred.

управління

Особливість Декред — вплив стейкхолдерів (користувачів PoS), які беруть участь у розвитку мережі і мають право голосу проти «шахтарів». Якщо 60 відсотків таких користувачів і більш віддають голос проти нового елемента ланцюга, який добули Майнер, блок відторгається системою. При цьому «шахтарі» не отримує премію, що є покаранням за порушення правил мережі. Така дія дозволяє учасникам PoS захищати вкладення в систему і отримувати додатковий прибуток. Це означає, що стейкхолдери вправі впливати на розвиток кріптосеті, в тому числі на створення хардфорка.

операції

На відміну від інших криптовалюта, транзакція в мережі Декред має тимчасове обмеження. Для кожної угоди встановлений ліміт по часу, і після його закінчення переклад не може бути включений в блок. Опція зручна при затримці транзакції, коли операція скасовується в автоматичному режимі. Такою особливістю не можуть похвалитися лідери кріптовалютного сектора — біткоіни і Ефіріум.

Крім того, в мережі доступні атомарні транзакції, що забезпечують конвертацію віртуальної монети без залучення посередницьких майданчиків (обмінних пунктів і біржових сервісів). Така особливість підвищує рівень децентралізації при здійсненні транзакції, що особливо важливо на тлі останніх подій, пов’язаних із забороною кріптовалютних бірж в Китаї. Якщо у всіх країнах перестануть працювати біржові майданчики, Декред продовжити функціонувати, завдяки атомарним транзакціях.

способи взаємодії

На 2018 рік існує три варіанти участі в кріптовалютной мережі Декред:

 1. Створення гаманця, за допомогою якого можна отримувати і передавати гроші, а також брати участь в Майнінг PoS.
 2. Видобуток PoW — застосування спеціального обладнання для перевірки перекладів в кріптосеті і створення нових монет DCR.
 3. Видобуток PoS — застосування накопичень для участі в житті криптовалюта (голосування з важливих питань). У вигляді заохочення учасники отримують винагороду.

Гаманці Decred — види і створення

Малюнок гаманця і емблеми криптовалюта Decred

У кріптовалютной мережі Декред існує три види гаманців. Розглянемо їх докладніше.

Web-гаманець

Веб-гаманець — найбільш зручний варіант сховища віртуальних монет, який підходить учасникам, які не бажають встановлювати ПО на ПК. Він базується на доповненні Copay з Декред, який можна знайти на офіційному сайті (за посиланням wallet.decred.org). Особливість в тому, що гаманець знаходиться в Web-браузері, тому збереження віртуальної монети залежить від його надійності.

Для створення Decred-гаманця потрібно зробити наступні кроки:

 1. Переходимо на сторінку wallet.decred.org. Важливо розуміти, що для отримання доступу до гаманця необхідно зберегти пароль і спеціальні слова. Крім того, операції з Декред мають незворотний характер. Якщо гроші випадково відправлені на неправильну адресу, повернути їх не вийде.
 2. Натискаємо на кнопку створення нового гаманця і отримуємо сховище.
 3. Використовуємо гаманець для накопичення коштів і проведення транзакцій. Перед початком роботи потрібно створити пароль для перерахування грошей і зробити резервну копію кодових слів, які використовувалися при створенні сховища.

Для безпечного користування гаманцем Decred варто врахувати наступне:

 1. Допускається установка декількох гаманців на різних ПК, але в певний момент часу повинен працювати тільки один.
 2. Ми рекомендуємо Вам Wallet seed, записавши фразу в безпечному місці або помістивши в шифрований документ. Wallet seed — це перелік слів, який дає доступ до грошей на гаманці.
 3. Після фіксації фрази необхідно видалити її, натиснувши на кнопку Delete Words, а далі повернутися на головний екран гаманця.

Відправка коштів працює через кнопку Send. Досить ввести адресу одержувача і кількість криптовалюта, після чого перерахувати гроші.

Отримання віртуальних монет працює через розділ Receive. Досить передати відправнику адреса Декред, який починається з символів Ds.

гаманець CLI

Такий варіант гаманця має на увазі управління з командного рядка і підходить для користувачів системи, які добре розбираються в програмуванні. Сховище дозволяє добувати Декред методом PoS і отримувати премію. Для установки гаманця робимо наступне:

 1. Переходимо на сайт github.com/decred/decred-release/releases/tag/v1.1.2 і вибираємо підходящий варіант гаманця.
 2. Завантажуємо файл (з урахуванням розрядності системи).
 3. Запускаємо виконавчий документ dcrinstall.
 4. Проходимо процедуру реєстрації. Як зареєструвати і налаштувати систему, розглянуто в керівництві користувача docs.decred.org.

гаманець Decrediton

Це гаманець зі зручним графічним інтерфейсом. Після входу в додаток відбувається запуск свого варіанту гаманця з командного рядка dcrd і dcrwallet в фоновому режимі.

Для установки гаманця для Decred робимо наступне:

 1. Переходимо по посиланню decred.org/downloads.
 2. Завантажуємо установчу програму для своєї операційної системи.
 3. Кількома по установника і слідуємо підказкам.
 4. Натискаємо на ярлик на робочому столі і використовуємо сховище.

У гаманці є кілька розділів:

 1. Огляд — з інформацією про кількість Декред на рахунку.
 2. Облікові записи. Опція корисна для представників бізнесу, які зберігають окремі облікові записи для податкової служби.
 3. Відправлення. Розділ передбачений для переказу коштів іншим користувачам. Досить вказати номер гаманця і число перераховуються монет DCR. Допускається одночасна відправка віртуальної валюти на кілька адрес.
 4. Отримання. У цій секції можна створити адреси гаманців, щоб віддати їх іншим людям. Для отримання монет досить натиснути на кнопку створення нового адреси, скопіювати його і передати відправнику.
 5. Історія — тут відображаються всі проведені в мережі транзакції.

Також є вкладки «Квитки», «Аккаунт», «Безпека», «Налаштування» і «Допомога». Інтерфейс гаманця зручний, поетом розібратися в ньому зможе навіть початківець користувач.

Як отримати Decred — варіанти

Емблема криптовалюта Decred на моніторі

Існує кілька способів покупки (отримання) криптовалюта Декред:

 1. Обмін на біржі. З моменту запуску криптовалюта з’явилося багато біржових майданчиків, які додали DCR в лістинг. До таких можна віднести Poloniex, Fex, Bleutrade, Bisq і інші.
 2. Миттєвий обмін. Такий варіант дозволяє конвертувати віртуальну монету без реєстрації. Мінус способу полягає в високих комісіях за проведення операції. Операцію можна провести на наступних майданчиках — Godex, Evercoin, HolyTransaction і інші.
 3. Прямий обмін. З ростом популярності Декред з’являються біржі, які пропонують конвертацію з фіатной валюти. Виділимо кілька варіантів — Coinspot (австралійський долар), ezBtcCanada (канадський долар), LiteBit (євро) та інші.
 4. Платіжні агрегатори. Для учасників мережі, які торгують в онлайн-режимі, підійдуть спеціальні сервіси, які інтегруються з більшою частиною платформ для ведення електронної комерції. До таких можна віднести Wirex і Globee.
 5. Майнінг Decred (PoW). Спосіб передбачає застосування обчислювальних потужностей для видобутку криптовалюта. Сутність схожа на Майнінг звичайних віртуальних монет.
 6. Майнінг Decred (PoS). Суть полягає в тому, що певні користувачі блокують деяке число Decred для отримання права голосу і премії за роботу.
 7. Внесок в розвиток Decred. Сьогодні ведеться пошук розробників для розвитку мережі, які будуть отримувати винагороду в DCR.
 8. Отримання Decred у вигляді оплати за товари або послуги.

У чому сутність Майнінг криптовалюта Декред?

Значки Decred і шахтарська кирка

Під терміном «Майнінг» в кріптовалютной мережі Decred розуміється перевірка операцій і забезпечення безпечної роботи системи. Учасники отримують винагороду у вигляді здобутих грошей. У Декред передбачено два види перевірки операцій PoS і PoW. Кожен з варіантів має свої особливості:

 1. У PoW операції, проведені в мережі, групуються в блоки і підлягають перевірці Майнер. Як тільки транзакція перевірена на валідність, вона додається в вузол ланцюга. Щоб добувати криптовалюта, потрібно підключити наявне обладнання для проведення обчислень. Щоб збільшити заробіток, рекомендується підключитися до пулу.
 2. У PoS потрібно мінімум обчислювальних потужностей. Кошти учасників застосовуються для покупки так званих квитків, що дають право голосу. У кожному з елементів ланцюга визначаться п’ять одиниць із загального пулу квитків, що дозволяє підтвердити минулий блок.

Спочатку премія за видобуток блоку становила 31 Decred. На відміну від біткоіни, де зменшення винагороди відбувається на 50% кожні 4 роки, в Декред премія знижується на 1% після чергових 6144 блоків. Зміна відбувається з періодичністю раз в 23 діб. Така особливість дозволяє учасникам швидше адаптуватися до системи. На 17 травня 2018 року розмір премії становить 12,82 монети.

Розподіл DCR відбувається наступним чином:

 1. 60% — премія Майнер PoW.
 2. 30% — премія Майнер PoS.
 3. 10% — кошти на розвиток кріптосеті.

Для Майнінг Decred використовують відеокарти або Асік Innosilicon D9. Що стосується софта, то найбільшою популярністю користується Claymore’s Dual Miner для Ethereum і Decred.

Переваги та недоліки Decred (DCR)

Кулька із позначкою Decred на долоні

Виділимо плюси і мінуси криптовалюта DCR і зведемо інформацію в таблицю.

перевагинедоліки
Покращена децентралізація, яка забезпечується поєднанням двох протоколів перевірки — PoS і PoW.Криптовалюта тільки розвивається і перебуває на 33 місці в ТОП-100 віртуальних монет. За популярністю вона програє багатьом конкурентам.
Доступність Майнінг для всіх бажаючих. Для отримання криптовалюта не потрібно купувати дороге обладнання — можна використовувати звичайні відеокарти.
Участь у розвитку проекту всіх користувачів, завдяки наявності методу PoS. Cистема отримує ті зміни, які цікавлять учасників кріптосеті.Низька курсова вартість відлякує потенційних інвесторів. При цьому динаміка зростання вартості DCR нижче, ніж у біткоіни.
Система продовжує вдосконалюватися. Недоліки в коді швидко усуваються.
Наявність підписів транзакцій за допомогою софта Schnorr, що гарантує конфіденційність перекладу.
Наявність терміну «життя» операції, що гарантує автоматичне відхилення угоди через певний часовий проміжок.Багато учасників кріптовалютного спільноти не сприймають Decred серйозно, вважаючи віртуальну валюту черговий «пустушкою».
Повна сумісність з BTC-платформою.
Наявність атомарних транзакцій, що дозволяє здійснювати обмінні операції без залучення посередників.
Зручні гаманці і можливість вибору сховища з урахуванням рівня знань.

Незважаючи на наявність критиків, криптовалюта Decred має великі перспективи в майбутньому. Неозброєним поглядом помітна перевага віртуальної монети перед конкурентами — зручність користування, легкість Майнінг, найкраща децентралізація, підвищення анонімності і ряд додаткових функцій. Система з легкістю інтегрується з іншими сервісами і підтримує платформу Lightning. У довгостроковій перспективі вона має шанси вийти в ТОП-10 криптовалюта, а згодом потіснити головних гігантів, таких як біткоіни і Ефіріум.

Але це в майбутньому, а поки DCR має низьку капіталізацію, складову 694 мільйони доларів і курс близько 100 доларів, що робить віртуальну монету нестабільною. При бажанні невелика група людей зможе впливати на вартість віртуальної монети. З іншого боку, висока волатильність характерна не тільки для Decred, але і для інших віртуальних валют, в тому числі Bitcoin.

Більше про особливості криптовалюта DCR:Більше про перспективи криптовалюта дивіться у відео нижче:


Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector