Що таке шортити на біржі — як правильно шортити, приклади

 • Запобіжні заходи
 • Як шортити на біржі — приклади
 • Відео
 • Що таке шортити на біржі — питання, часто цікавить початківців трейдерів, які планують заробити на різниці вартості криптовалюта або інших активів. Якщо коротко, шорт — продаж інструменту, якого немає в розпорядженні. Трейдер бере його в борг у брокера або учасника біржі, після чого чекає зниження ціни і продає. Різниця між ціною купівлі та продажу осідає на гаманці трейдера, а інструмент торгівлі повертається брокеру (учаснику майданчика). У чому тонкощі такого заробітку? Про які ризики short угод необхідно пам’ятати? Яка сутність коротких продажів у випадку з криптовалюта? Поговоримо про це в статті.

  Що значить шортити на біржі — загальні положення

  Зображення монет біткоіни і американських гірок

  Торгуючи на біржі, учасник ринку купує активи в надії зростання їх ціни в майбутньому або продає, розраховуючи на падіння вартості. З урахуванням цієї особливості існує два види угод — довгі (лонг) і короткі (шорт).

  У першому випадку трейдер набуває цікавить інструмент в момент зниження його ціни, а після продає при досягненні максимального рівня. У другій ситуації учасник ринку діють по зворотній схемі. Він бере в борг відповідний актив, продає його, а після зниження вартості викуповує назад.

  Йдеться про відкриття коротких угод за рахунок отримання кредиту з різним плечем — від 1: 2 до 1: 100 і більше. В ролі інструменту можуть виступати акції, облігації, звичайна валюта і віртуальні гроші. Вибір трейдера величезний, що дозволяє без праці вибрати відповідний предмет угоди.

  Іншими словами, шортити — грати на пониження або відкривати короткі позиції (на продаж). Слово шорт має англійське походження ( «short»), що в перекладі означає «короткий».

  Загальний алгоритм дій наступний:

  1. Учасник ринку вибирає інструмент, аналізує ринок і чекає ситуації, коли з’являються ознаки майбутнього зниження ціни (причиною можуть бути негативні новини, ситуація навколо об’єкта угоди і так далі).
  2. Трейдер звертається до брокера (біржі) з проханням зайняти певний предмет угоди — акції або інші інструменти фондового ринку. Таку послугу можна порівняти з кредитом, адже брокер отримує винагороду у вигляді комісії.
  3. Інвестор продає отриманий актив, стежить за ринком і контролює ціну обраного об’єкта.
  4. При зниженні вартості до мінімального рівня (на думку трейдера) він купує активи і повертає їх брокеру з комісією. Різниця між вартістю продажу і покупки — заробіток трейдера.

  Щоб успішно «грати в коротку», необхідно продавати дорожче, а купувати дешевше. Незважаючи на видиму легкість, торгівля має багато підводних каменів. Трейдер повинен знати, як шортити на біржі і які ризики чекають в разі зворотного руху вартості (в бік збільшення).

  Як правильно шортити на біржі?

  Малюнок трейдера, який торгує на біржі

  Інвестори знають, що вартість криптовалюта має сильну волатильність. Після тривалого зростання наступають періоди різкого зниження курсу на тлі негативних новин чи інших подій. Такі моменти — можливість заробити. Для цього достатньо знати, як шортити на біржі, що це і які правила повинні бути дотримані.

  умови

  Відкриття коротких позицій з плечем відрізняється високим рівнем складності. Особливо це актуально при роботі з альткоінамі, що відрізняються мінімальною ліквідністю і волатильністю. Для них характерно звуження ринку (сквіз), тому досвідчені трейдери діють на стиск цікавить інструменту, а тих, хто має невеликим досвідом ризикують залишитися без грошей. Ось чому без наявності досвіду шортингов на біржі є небезпечним заняттям.

  Умови угод на продаж:

  1. Наявність тренда або флет.
  2. Висока ліквідність використовуваної криптовалюта.
  3. Аналіз зміни курсової ціни за конкретний часовий проміжок.
  4. Наявність чіткої стратегії з обов’язковим коригуванням з урахуванням ринкових тенденцій.
  5. Розуміння ризику і ймовірності втрати депозиту.

  Щоб уникнути зливу коштів з депозиту рекомендується використовувати демо-рахунок для створення і перевірки власної стратегії.

  Особливості

  Стрілки, що символізують торги шорт і лонг

  Для відкриття коротких позицій необхідно вміти аналізувати ринкову ситуацію, знати нюанси технічного та фундаментального аналізу. На практиці не кожен учасник ринку, що вміє грати в лонг, здатний заробити при падінні вартості криптовалюта.

  Досвідчені інвестори знають особливості ринку і психологію новачків. Вони точно прогнозують, коли трейдери будуть грати в коротку, тому чекають позицію і приступають до процесу стиснення. Йдеться про отримання прибутку від створення тиску на діючі ордера. Щоб захистити депозит, не рекомендується торгувати в період шорт-позицій і продавати в пікових точках ралі. Також не варто починати торги і відкривати short-позиції на початку і кінці сесії торгів. При виборі походять часу варто орієнтуватися на активність користувачів біржі або часовий пояс офісу майданчика.

  Відомо, що для зростання вартості монет потрібно достатній обсяг торгів і активність покупців. В інших випадках ціна коинов найчастіше опускається. Зниження ринку часто зупиняється наявністю продажів, що починаються в будь-який момент і без особливих передумов. Ця особливість небезпечна для учасників, які обирають коротку торгівлю. Якщо трейдери вірять в позитивний тренд (зростання вартості активу), ціна може повестися непередбачувано — пройти через підтримку або, навпаки, продовжити рух в зростання.

  Краще рішення торгувати на імпульсі — в моменти, коли обрана криптовалюта збільшилася або впала в курсі. Для цього використовуються додаткові інструменти і стратегії. При пошуку знижуються в ціні інструментів важливо стежити за параметрами криптовалюта і контролювати процес стиснення. Він відбувається в момент, коли учасники підготувалися до майбутнього зменшення вартості віртуальної монети.

  техніка

  Знаючи, як правильно шортити на біржі криптовалюта, трейдер знижує власні ризики і отримує можливість для заробітку. Перед початком торгів важливо згадати про кількість трейдерів. Їх кількість на падаючому ринку значно нижче, тому ордера на довгі ставки «придушують» прихильників короткої позиції. При «грі в коротку» важливо розуміти, що при зниженні ціни вдвічі легко заробити з урахуванням торгового плеча. Якщо вартість збільшилася, розмір втрат може досягти 100%. Ось чому при шортингов ризики учасника вище.

  Техніка торгів на падаючому ринку має на увазі використання наступних можливостей для гри в шорт (застосування залежить від поточної ринкової ситуації):

  1. Відбір криптовалюта, вартість яких йде до рівня опору.
  2. Робота з активами відносної сили.

  В обох випадках трейдеру простіше знайти віртуальні монети, ціна яких найближчим часом піде вниз. Після вибору криптовалюта інвестор визначає момент входу в коротку позицію, бере кредит і ставить ордер. Від правильності рішення залежить успіх і прибуток учасника.

  Тут потрібно врахувати наступні моменти:

  1. Сигналом до зупинки торгів є поява трикутника або подвійної вершини (патернів технічного аналізу). Суть останнього полягає в періодичному підйомі вартості криптовалюта протягом невеликого тимчасового періоду.
  2. При знижуються показниках на кріптовалютном ринку важливо дивитися на короткострокові параметри вартості монет. Якщо для ринку характерний ведмежий тренд, який не відповідає параметрам знижується ринку, варто вивчити короткострокові параметри ціни.
  3. Гра в коротку приносить максимальний прибуток при значному зменшенні курсу, тому рекомендується точно розрахувати точку входу і виходу з позиції.

  принципи

  Графік біржі на тлі гір

  Учасник ринку, який прийняв рішення шортити на біржі, повинен врахувати наступне:

  1. Ціна активів піднімається «по сходах», а опускається за допомогою «ліфта». Це свідчить про повільне підвищення ціни, але в разі ведмежого тренда ситуація розвивається швидко. Досвідченим інвесторам відома ситуація, коли при грі в лонг можна довго спостерігати за зростаючим ринком, успішно торгувати, а потім все втратити в один момент. Наприклад, підвищення ціни може тривати 2-3 місяці, а падіння займе всього 2-3 дня.
  2. Шортингов, на відміну від торгівлі на довгих позиціях, дозволяє більше заробити. Але довгостроковим інвесторам, які орієнтуються на майбутнє зростання вартості криптовалюта, краще відмовитися від такого способу.
  3. При пошуку слабких активів, що мають передумови до зниження ціни, необхідно проаналізувати ринок і визначити поточні тенденції. Наприклад, чи є передумови для падіння вартості криптовалюта. Трейдера повинна насторожити розпродаж віртуальних монет, а особливо, якщо така тенденція повторюється кілька разів поспіль.

  Запобіжні заходи при торгівлі в шорт

  Людина торгує на біржі за допомогою смартфона

  В процесі гри на пониження важливо захистити активи від втрати і використовувати принципи диверсифікації. Для цього можна задіяти кілька криптовалюта, в тому числі Ефіріум і біткоіни. Можна вибрати і інші віртуальні монети (їх більше 1000), але сумарна кількість повинна бути менше, ніж загальний обсяг ETH і BTC.

  При формуванні портфеля важливо дотримуватися наступного співвідношення (як варіант):

  • 20% Ефіріум.
  • 40% біткоіни.
  • 20% інших (перспективних) криптовалюта.
  • 20% вільних коштів для гри в коротку.

  Важливо пам’ятати, що в криптовалюта параметр ціни може змінюватися швидко, тому багато інвесторів роблять ставки на маловідомі альткоіни.

  Після покупки Bitcoin і Ethereum віртуальні монети відразу переводяться з біржового майданчика на «холодні» гаманці. Перед придбанням альткоінов бажано розбити 20% виділених коштів на двадцять частин і закупити різні монети (в розрахунку на перспективу).

  Вільні 20% можна задіяти для роботи на падінні криптовалюта, що не переживаючи за збереження капіталу. При різкому зниженні ціни інвестор використовує наявні гроші і заробляє на шорти позиції. На отриманий прибуток можна купити нові альткоіни.

  Загальні правила безпечної торгівлі при шортингов:

  1. Вживаємо заходів, необхідних заходів для забезпечення безпеки засобів на рахунку.
  2. Чи не ризикуємо більше, ніж 10% від наявних на рахунку коштів в одній угоді.
  3. Враховуємо ймовірні просадки по депозиту і диверсифікуємо втрати.
  4. Беремо до уваги небезпеку гри в шорт і тримаємо ризики під контролем.

  При проходженні зазначених вимог ймовірність зливу депозиту мінімальна. При цьому баланс користувача буде йти вгору.

  При грі в short трейдеру потрібно пам’ятати про існуючі ризики торгів:

  1. Вартість активу може збільшитися. Кріптовалютний ринок знаходиться в постійній динаміці. На вартість віртуальних монет може впливати безліч факторів, тому спрогнозувати рух ціни — важке завдання. Якщо інвестор розраховував на зниження, а ціна пішла вгору, можна втратити весь депозит.
  2. Не кожен актив можна шортити. Наприклад, з криптовалюта такий варіант може пройти, а ось від коротких торгів із застосуванням нових цінних паперів краще відмовитися.

  При покупці активів через торговий термінал (акцій, облігацій, валюти) обсяг інструменту відбивається у вигляді від’ємної цифри. Як тільки ціна отриманих активів стає рівної розміру коштів на депозиті трейдера, відбувається обнуління рахунки.

  Як шортити на біржі — приклади

  Приклади бірж для шорт торгівлі
  Сайти популярних бірж для шорт торгівлі

  Перед відкриттям коротких позицій на криптовалюта потрібно визначитися з відповідним майданчиком для торгів. Виділимо ряд бірж:

  1. Bitfinex.com — велика платформа, що володіє високою функціональністю і входить в ТОП-5 біржових майданчиків (за обсягом торгів). До особливостей варто віднести велике число учасників, можливість торгівлі з плечем в 3,3 разів, а також доступність багатьох криптовалюта (Ефіріум, біткоіни, монери, Даш і інших). Плюси — легкість реєстрації, наявність російськомовного інтерфейсу і високий рівень безпеки.
  2. Bitmex.com — не менш популярна майданчик, зарекомендувала себе з кращого боку і дозволяє торгувати віртуальними монетами. Сервіс пропонує покупку і продаж контрактів на альткоіни, допускає роботу з високим кредитним плечем (до 1 до 100). На біржі працює автоматичний делевереджінг. Це означає, що дохідні позиції можуть знижуватися, якщо віддалений наказ не може бути виконаний. Перед початком роботи потрібно розібратися, що значить шортити на біржі криптовалюта і почитати розділ питань і відповідей на офіційному сайті. За введення і виведення коштів комісії не стягуються, а ось за кожну операцію доведеться заплатити (детальна інформація тут — bitmex.com/app/fees).
  3. Ledgerx.com — сучасна платформа для трейдингу і клірингу, яка перебуває під контролем регуляторів США. Сервіс пропонує клієнтам непогані умовами, що робить майданчик привабливою для інвесторів. Недоліком є ​​відсутність російськомовного інтерфейсу і навчальної інформації. Крім того, для реєстрації на цьому сервісі приватні особи повинні передати ряд документів — форму IRS (W8 або W9) і копії документів.

  Приклади, як шортити на біржі, краще подивитися на відеоуроку, щоб розібратися в діях трейдера і особливості застосування інструменту. Нижче розглянемо короткий алгоритм дій при шортингов (на прикладі bitfinex.com):

  1. Вивчаємо комісії, умови введення і виведення, розмір кредитного плеча і правила роботи.
  2. Робимо гаманець для криптовалюта (для монет, які будуть торгуватися на біржі). Для зручності краще віддавати перевагу онлайн-гаманців. Надалі після накопичення великої суми краще переводити кошти в десктопних або паперові кріптокошелькі.
  3. Реєструємося на біржовому майданчику і поповнюємо депозит. Тільки після цього трейдер отримує доступ до маржинальних торгів і шорти.
  4. Входимо під своїми даними і вибираємо розділ маржинальної торгівлі.
  5. Беремо необхідний обсяг криптовалюта в борг. Система надає актив самостійно, але можна вибрати один із запропонованих варіантів (умови різняться). Головне — наявність достатнього обсягу коштів для відкриття позиції. На звичайних біржах біржові інструменти займаються у брокерів, а тут в ролі кредиторів виступають інші учасники системи. Ставки за позиками невеликі.
  6. Продаємо актив, для чого вибираємо тип ордера, встановлюємо ціну і тиснемо на відповідну кнопку.
  7. Очікуємо зміни ціни в потрібну сторону і купуємо криптовалюта.
  8. Повертаємо борг і отримуємо різницю на рахунок.

  Важливо пам’ятати, що успіх операції багато в чому залежить від «глибини» депозиту. Для біржі bitfinex.com розмір кредитного плеча дорівнює 3,3х. Наприклад, якщо на рахунку є 100 доларів, можна відкрити позицію на 333 долара.

  Після отримання доходу гроші виводяться на кріптовалютний гаманець, банківську карту або іншим доступним способом. Перший висновок може зайняти кілька тижнів.

  Відкриття коротких позицій з криптовалюта здається простим заняттям, яке обіцяє великий дохід трейдеру. Це уявлення помилкове. Навпаки, грати в коротку рекомендується тільки досвідченим учасникам. Необхідно знати, що значить шортити на біржі, вміти аналізувати ринок, знати правила безпечної торгівлі і володіти навичками технічного аналізу. Робота на новинах і поточної ситуації на кріптовалютном ринку може привести до негативних наслідків і швидкому сливу депозиту. Ось чому краще потренуватися на демо-рахунку, вивчити теорію, а вже після приступати до торгівлі реальними грошима.

  Відео, як шортити криптовалюта:  Як торгувати шорт і лонг на Bitfinex:  Як шортити криптовалюта на OKEX.COM:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector