Цифровий токен — що таке digital token

 • Переваги та недоліки інвестування
 • Відео про цифрових токенах
 • Цифровий або Digital token — це особлива одиниця обліку, призначена для подання електронного балансу в тому чи іншому активі. Якщо говорити максимально просто, то маркери відіграють роль замінників цінних паперів в світі цифрових грошей. Сьогодні, навіть не дивлячись на стрімку популяризацію блокчейн-технологій, багато людей плутають такі поняття, як токен і криптовалюта. Деякі взагалі вважають ці слова синонімами. Але це не так! Звичайно, дані активи мають багато спільних рис, однак присутні і вагомі відмінності. У пропонованому огляді ми докладно розберемо, що таке цифровий токен, на які підвиди він ділиться, для чого потрібен і чим відрізняється від криптовалюта. Приступимо!

  Цифровий токен: що це і в чому відмінності від криптовалюта

  Висока стопка монет, що символізує токени

  Отже, токен — це різновид особливої ​​валюти, що має цінність лише в межах тієї чи іншої системи. Він може виступати в ролі замінника цінних паперів (про що ми говорили вище), грошей або своєрідного договору на деякий зобов’язання. Такі жетони враховуються в базі даних, створеної на основі технології блокчейн. Доступ до активів забезпечують спеціалізовані додатки, в яких застосовуються схеми електронного підпису.

  Сьогодні цифрові токени можуть створюватися для вирішення найрізноманітніших завдань:

  • продажу акцій компанії;
  • кредитування;
  • монетизації онлайн-сервісу;
  • залучення інвестицій для розробки нової блокчейн-мережі.

  Як ми говорили вище, недосвідчені люди плутають токени з криптовалюта. Це не дивно, адже вони мають багато спільного. Щоб вам було легше розібратися в даному питанні, ми виписали подібності та відмінності двох цифрових активів в таблицю, представлену нижче:

  Загальні рисиВідмінні риси
  І токени, і криптовалюта створюються на базі блокчейн-мережі.Кожна криптовалюта «ходить» всередині однойменної пиринговой платіжної системи, що функціонує на основі свого унікального блокчейна. Що стосується токенов, то вони створюються на базі вже існуючої блокчейн-мережі (як правило, Ethereum).
  В обох випадках є криптографічний захист від злому.Цінність криптовалюта поширюється на всю мережу, всередині якої вона застосовується. «Сфера впливу» токенов значно вужче. Вони мають вагу лише в рамках якогось локального проекту: онлайн-сервісу, ігри, ICO.
  Для зберігання монет використовуються спеціальні гаманці, захищені приватними ключами.Емісію кріптомонет забезпечують Майнер, які генерують блоки транзакцій, за що отримують винагороду у вигляді нових цифрових активів. Токени само не Майні. Вони випускаються централізовано розробником конкретного проекту шляхом разової або прискореної емісії.
  Токени, як і криптовалюта, можна відсилати іншим користувачам системи.Криптовалюта — це готовий засіб розрахунку. За неї можна купити товар або обміняти по курсу на фіатние гроші. Токени грають роль своєрідних купонів на послугу або акцій (наприклад, чим більше жетонів ви купите, тим більший відсоток від прибутку перспективної компанії отримаєте). Іноді можливе отримання готових товарів, якщо це передбачено ICO-проектом, що роздає жетони.
  Цінність токенов і криптовалюта багато в чому залежить від їх популярності, а також від грамотного дотримання балансу попиту і пропозиції.

  Щоб підсумувати викладене в таблиці, можна сказати, що криптовалюта — це повноцінний засіб розрахунку всередині платіжної системи на базі свого блокчейна. Токени ж є своєрідною надбудовою на вже готовому блокчейне.

  Практичне застосування токенов можна розглянути на простому прикладі:

  1. Засновник стартапа бере готову мережу (наприклад, блокчейн Ефіріума) і на його основі створює свій проект (скажімо, онлайн-гру).
  2. Для залучення інвестицій він випускає цифрові жетони або токени, які купуються за криптовалюта (в нашому випадку за Ефіріум).
  3. Власники жетонів в майбутньому отримують свої привілеї всередині проекту, які будуть залежати від суми придбаних токенов (наприклад, можуть купувати унікальну амуніцію або відкривати ігрові карти). За межами гри токени не матимуть цінності, проте їх можна продавати іншим гравцям за криптовалюта або фіатние гроші.

  Не можна не згадати про те, що деякі електронні активи мають ознаки і токена, і криптовалюта. Наприклад, монети XRP є платіжним засобом всередині мережі Ripple. Вони позиціонуються як криптовалюта, але при цьому їх не можна Майні; емісія була здійснена централізовано один раз в повному обсязі. Більш того, XRP — це лише побічний продукт Ripple. Творці планують інтегрувати свою мережу в банківську сферу, а криптовалюта виступає лише в ролі одного з інструментів для залучення інвестицій.

  Змішані ознаки має і популярний сьогодні Ethereum. Він задумувався як своєрідний «паливо» для здійснення смарт-контрактів, але при цьому дана цифрова одиниця «ходить» всередині власної блокчейн-мережі і видобувається за допомогою Майнінг (принаймні до переходу на алгоритм PoS).

  Види цифрових токенов

  Монети токенов висипаються з банки

  У професійному середовищі цифрові жетони діляться на наступні типи:

  1. Equity tokens — кожен жетон виступає в ролі електронного аналога акції компанії. У більшості випадків даний тип активів використовується в стартап-проекти з первинним розміщенням монет (ICO). У разі успіху проекту Equity tokens можуть приносити власнику пасивний дохід у вигляді відсотків. Також вони можуть дорожчати на ринку, в результаті чого користувач зможе отримати разову прибуток за продаж своїх «акцій». Наприклад, PDP на платформі ескорт-послуг PinkDate. POLY в проекті Polymath.
  2. Utility tokens — жетони, які виступають в ролі внутрішньої валюти локальної системи. Найпростішим прикладом можна вважати внутріігрового «золото». Також до розряду Utility tokens відносяться бали репутації або окуляри за певні дії (наприклад, за розміщення статті на сайті). До Utility tokens відносяться Nexium для ігрового проекту Beyond the Void або STORM для однойменної рекламної платформи.
  3. Asset-backed tokens — унікальний різновид цифрових активів, цінність яких підтримується фізичним товаром або послугою. Наприклад, жетони даної категорії можна обміняти на продукти, одяг в магазині або на квиток в кіно. Наприклад, вартість Stablecoin прив’язана до американського долара, іншим фіатним валют або ресурсів (наприклад, нафти).

  За іншою класифікацією цифрові маркери поділяються на:

  1. Токени додатків. Спеціалізована валюта, призначена для оплати внутрішніх сервісів конкретних проектів. Найчастіше, власники таких токенов витрачаються на отримання додаткових функцій на локальному майданчику.
  2. Кредитні токени. Як правило, дані активи купуються за фіатние гроші. Іноді в якості плати стягується певна кількість криптовалюта. Купуючи токен, користувач інвестує певну суму в якийсь проект, який демонструє високий показник ліквідності. Основна мета вкладень — отримання прибутку за деякий термін. Одним з яскравих прикладів кредитних токенов є монети Steem Dollar (або SD). За умовами сервісу Steemit інвестор буде отримувати 10% річних від загальної суми позики. Комісія нараховується в Steem Dollars, якими інвестор розпоряджається на свій розсуд. Завдяки таким нехитрим умовам, майданчик регулярно отримує грошові вливання для розвитку, а користувачі — стабільний пасивний дохід.
  3. Токени-акції. Це один з найпоширеніших видів цифрових жетонів, який застосовується в багатьох ICO-проектах. Цікаво, але придбання таких активів не завжди гарантує користувачеві місце серед співвласників стартапу. Найчастіше, інвестор купує кілька жетонів і сподівається, що проект стане успішним, в результаті чого курс токенов виросте і їх можна буде вигідно продати. Іноді цифрові жетони все ж мають на увазі отримання частки в перспективному бізнесі. Крім того, великі власники активів можуть брати участь в голосуванні, що стосується шляхів і методів розвитку стартапу.

  Де можна придбати цифрові маркери?

  Рука тягнеться до монетам

  Всього існує 2 основних джерела для покупки жетонів: ICO і кріптовалютние біржі. Обидва варіанти мають свої нюанси, плюси і мінуси. Розглянемо кожен з них окремо.

  Купівля під час ICO

  Стопка доларів і монетка ICO

  Якщо говорити максимально просто, то ICO — це метод залучення інвестицій за рахунок продажу інвесторам фіксованої кількості нових одиниць електронної валюти, отриманої за допомогою разової або прискореної емісії. У переважній більшості випадків в ролі активу, виступають цікавлять нас токени. Вкрай рідко інвесторам пропонується вкласти гроші в нову повноцінну криптовалюта.

  Перед початком участі в ICO необхідно визначитися з проектом, в який ви будете вкладатися. Знайти відповідний для себе стартап можна на спеціалізованих сайтах (наприклад, на icovend.com/ru/). На даному ресурсі можна переглянути перелік відкритих проектів, почитати їх короткий опис, дізнатися, скільки часу залишилося до старту і скільки грошей вже було вкладено. При бажанні на майданчику можна розмістити власний стартап.

  Вкрай важливо виконати кілька попередніх кроків:

  • вивчити ідею проекту і зрозуміти, наскільки він життєздатний;
  • почитати всю наявну інформацію про організатора ICO;
  • ознайомитися з прогнозами експертів (якщо такі є);
  • відвідати сайти, на яких проводиться оцінювання ICO (наприклад, icostats.com).

  Тільки проявивши грамотний підхід, ви зможете вкластися в успішний проект, який в майбутньому принесе вам прибуток або навіть дозволить збагатитися.

  Коли стартап обраний, проробляємо наступні дії:

  1. Заходимо на офіційний сайт проекту і реєструємося на ньому (іноді потрібно просто натиснути на кнопку «Приєднатися до продажу» або на зразок того).
  2. Знайомимося з умовами покупки і подальшого співробітництва (якщо проект має на увазі отримання відсотка від суми токенов).
  3. Вводимо адресу кріптовалютного гаманця, з якого буде проводитися оплата. Найчастіше, токени створюються за стандартом ERC-20 на базі блокчейна Ефіріума, тому в більшості випадків віддавати ви будете саме цю криптовалюта.
  4. Вказуємо адресу, на який нам нарахують жетони. Як правило, сховище для токена можна знайти на сервісі MyEtherWallet, на якому передбачені гаманці для всіх валют на базі ERC-20. Принцип такий же, як і з повноцінними криптовалюта — потрібно скинути публічний адресу.
  5. Переводимо необхідну кількість криптовалюта на адресу одержувача. Якщо за умовами ICO токени купуються за фіатние гроші, переводимо потрібну суму на вказаний розробником рахунок.
  6. Чекаємо проведення транзакції і зарахування монет на баланс.

  У деяких випадках можна отримати цифрові жетони без вкладень. Іноді організатори ICO, з метою популяризації свого проекту, роздають невелика кількість токенов за реєстрацію на сайті їх стартапу, за підписку на новини майданчики, за її просування на форумах. Така кампанія називається bounty.

  Придбання токенов на етапі ICO привабливо тим, що так ви зможете обзавестися монетами за низькою ціною. Однак в даному випадку у вас набагато більше шансів «прогоріти», адже стартап може просто провалитися на ринку.

  Купівля на кріптобіржах

  Сторінки 4-х популярних кріптобірж
  Популярні кріптобіржі, на яких можна придбати цифрові маркери

  Після закінчення ICO найбільш успішні токени додаються в лістинг популярних кріптовалютних бірж. Найчастіше нові проекти можна знайти на наступних ресурсах:

  • bittrex.com;
  • poloniex.com;
  • yobit.net/ru/;
  • livecoin.net;
  • cryptopia.co.nz.

  Щоб придбати Вас токен, потрібно зареєструватися на біржі і поповнити кріптовалютний баланс (або ж завести на рахунок фіатние гроші, якщо такі підтримуються). Головною особливістю кріптобірж є те, що ви можете купити цифровий жетон практично за будь-яку валюту, якщо цікавить вас торгова пара підтримується. Крім того, дані платформи не додають в лістинг відверто слабкі або сумнівні активи, тому у вас набагато більше шансів вкластися в потенційно успішний проект.

  У той же час, після ICO ціна токенов, найчастіше, підвищується, тому вам доведеться вкласти в актив більше коштів. Також, ви не застраховані від раптового обвалу вартості жетона. Це означає, що перед покупкою токена на біржі необхідно провести чимало аналітичної роботи: від вивчення динаміки курсу до прочитання відгуків.

  Переваги та недоліки інвестування в цифрові маркери

  Три стопки монет, які символізують токени

  Закупівля цифрових жетонів (як під час ICO, так і після) має свої плюси і мінуси. З ними ви можете ознайомитися нижче:

  перевагинедоліки
  Можливість отримання великого прибутку в разі успіху проекту і подорожчання жетонів.Є ризики провалу проекту і знецінення токенов.
  Величезний вибір проектів для інвестування.Багато ICO організовуються шахраями, які збирають гроші і пропадають.
  Отримання бонусів при використанні системи на базі технології блокчейн.Токени, як і криптовалюта, можуть вкрасти зловмисники в результаті хакерської атаки.
  Загальнодоступність стартапів, в які може вкластися будь-який бажаючий.Успішність блокчейн-проекту не завжди призводить до значного подорожчання жетонів.
  Можливість отримання пасивного доходу у вигляді відсотків (якщо це передбачено умовами стартапа).Курс токенов залежить не тільки від успіху стартапу, а й від загальної ситуації на кріптовалютном ринку.
  Менше ризиків виникнення інфляції в результаті перевищення попиту над пропозицією. Емісія жетонів строго регулюється розробником. Як правило, вони випускаються відразу в повному обсязі.

  Ну що ж, нами були розглянуті основні питання, що стосуються такого поняття, як цифрового токен; ми зрозуміли, що це таке, для яких цілей може використовуватися, на які види ділиться, де купується і чим відрізняється від повноцінних криптовалюта. Насправді, цифрові жетони мають навіть більше перспектив, ніж повноцінні кріптоактіви. Вони дозволяють отримати разову прибуток в результаті продажу за вигідним курсом, можуть забезпечити держателю стабільний пасивний дохід або дати йому значні переваги при використанні інноваційної системи на основі блокчейн. Звичайно, інвестування в токени супроводжується деякими ризиками, але при грамотному підході ймовірність негативного результату можна звести до мінімуму.

  Відео про те, що таке цифрові маркери і чим вони відрізняються від криптовалюта, представлено нижче:


  Ссылка на основную публикацию
  Adblock
  detector