Вихідний код криптовалюта — що це, приклади

Вихідний код криптовалюта є текст комп’ютерної програми, на базі якої працює віртуальна монета. Як правило, інформація знаходяться у відкритому доступі з можливістю скачування і внесення змін. Використовуючи існуючі коди криптовалюта, можна вирішувати різні завдання. Одні вносять правки до чинних віртуальні монети і усувають помилки, а інші заробляють шляхом створення і розкручування нових цифрових монет. У другому випадку використовуються вже існуючі відомості.

Вихідний код криптовалюта: що це

Приклад програмного коду

Термін «вихідний код» застосовується серед програмістів, складових ПО на різних мовах програмування. У загальному розумінні це вхідні відомості для транслятора, який відображає код до запуску програми або відразу виконує її з застосуванням інтерпретатора. За інформацією, викладеною у вихідних даних, легко зрозуміти логіку поведінки програми або цифрових монет (для криптовалюта). Для обґрунтування даних застосовуються коментарі або випускається документація з поясненнями.

У загальній практиці вихідний код застосовують програмісти для внесення змін, вивчення або вдосконалення ПО. Його також використовують фахівці в якості інструменту для спілкування. На практиці вихідний код може розбиватися на блоки і використовуватися в різних проектах.

Відповідаючи на питання, що таке код криптовалюта, можна сказати наступне — це найбільш важливий елемент (основа) цифровий монети, що забезпечує її роботу всередині кріптовалютной платформи. Без вихідного коду виправлення або внесення змін в роботу системи стає неможливим.

Вихідний код криптовалюта буває двох видів:

 1. Відкритий. Доступ мають всі користувачі.
 2. Закритий. Можливість редагування мають тільки вузька група розробників.

Організація і вимоги до вихідного коду криптовалюта

Блискавка і бінарний код

Вихідний код в залежності від складності складається з одного або групи файлів. Мова написання може бути різним з можливістю «змішування» різних варіантів. Наприклад, допускається написання основної частини на C ++ з додатковими вставками на Assembler. Відомі випадки складання модулів за допомогою різних мов, після чого складові елементи збираються в єдиний документ.

При розробці великих проектів можуть використовуватися від 2 і більше файлів з вихідними кодами. В цьому випадку творці випускають окремий документ з поясненням принципів роботи кожного елемента і поясненням залежності між ними. До складу файлів можуть входити різні показники для компілятора і програмованої середовища. Залежно від ситуації документи можуть виконуватися в текстовому вигляді або підтримувати інші формати. Розробка і внесення правок в файли здійснюється із застосуванням особливого софта.

Іншими словами, вихідний код (в тому числі криптовалюта) — це набір файлів, в складі яких міститься різна інформація. Для спрощення взаємодії з творцями, як правило, застосовують системи управління.

При оцінці якості вихідного коду криптовалюта не застосовуються терміни поганий або хороший. Тут враховується кілька параметрів:

 1. Зручність вивчення вихідного коду (простота). Важливо наявність коментарів і пояснень до програми.
 2. Легкість вивчення, можливість проведення тестів, перевірки роботи і видалення багів. Великий плюс — доступність впровадження різних модифікацій.
 3. Відсутність сторонніх елементів, що засмічують вихідний код. Поширені помилки новачків — необґрунтоване застосування непотрібних змінних, нездійсненних блоків коду, зайвих пояснень і так далі.
 4. Економічність застосування ресурсів, а саме CPU, ОЗУ, HDD і так далі.
 5. Доступність інтернаціоналізації оболонки.
 6. Можливість виправлення помилок.
 7. Відсутність проблем, які виявляються компілятором.

За цими критеріями можна проаналізувати код і зробити попередні висновки про його якість.

Важливість відкритості вихідного коду криптовалюта

Цифрове зображення відкритого замка

Проекти з відкритим вихідним кодом — розробки, що дозволяють іншим учасникам мережі перевіряти коректність інформації, вносити зміни (за бажанням) або розширювати можливості системи. Відкритість вихідного коду цінується не тільки в криптовалюта, але і в світі програмного забезпечення. Варто зазначити, що більша частина цифрових монет побудована саме на відкритому коді.

Деякі розробники ПЗ і криптовалюта приховують вихідний код. В цьому випадку підтримкою, розробкою і усуненням помилок займається обмежене коло осіб. Наприклад, в криптовалюта NEM, Stellar і ряді інших монет доступ сторонніх до вихідного коду закритий. Це стосується і багатьох програм, наприклад, Facebook або Adobe. Таке ПО носить назву «невільного», з обмеженим доступом. Внесення правок або змін є автором, мають юридично обґрунтоване право.

Відкритість вихідного коду робить його доступним для всіх бажаючих. Будь-яка людина зможе виконувати різні функції з програмою — робити копії, дивитися, вносити правки, відправляти друзям або проходити навчання. Деякі розробники відкривають доступ до ісходнику, але обмежують його застосування. Наприклад, дивитися можна, а ось робити копії і використовувати в інших проектах не можна.

Відкриваючи код для користувачів, творці криптовалюта підвищують рівень децентралізації мережі. До розвитку платформи залучаються досвідчені програмісти і знають користувачі, здатні дати корисні рекомендації, а іноді і самостійно внести правки. Крім того, співтовариство тримає під контролем відкритий код і оперативно виявляє наявні помилки. Все це підвищує надійність мережі і прискорює її розвиток.

Сьогодні найбільші криптовалюта, що торгуються на великих біржах і затребувані на ринку (наприклад, Bitcoin, Ethereum і інші), побудовані на відкритому вихідному коді. При цьому регулюючі організації та уповноважені органи, які намагаються зрозуміти сутність віртуальних грошей, впевнені в розробці таких ПО якоїсь однієї або групою підприємств. Таку думку в відношенні криптовалюта помилково.

І правда, вихідний код багатьох програм розробляється і підтримується спеціальними компаніями. Для відкритого ПЗ працює інший принцип. Тут ключову роль відіграє участь кожної людини в розвитку мережі. У процесі створення вихідного коду криптовалюта беруть участь сотні тисяч людей. Інформація безкоштовно поширюється в Мережі, скачується на комп’ютери і вивчається користувачами. Відомості публічні, тому зауваження щодо роботи коду або його слабких місць з’являються в стислі терміни.

Завдяки такому підходу, вихідний код криптовалюта нікому не належить, на нього немає прав, забороняють застосування іншими людьми. Наприклад, не існує підприємства, яке б володіло Bitcoin або Monero. Така децентралізація несе ряд переваг для системи, її просування і розвитку. У програмному середовищі одним з найбільш успішних прикладів є операційна система Linux, що має відкритий вихідний код і при цьому володіє багато більшою надійністю, ніж Windows.

Переваги відкритого вихідного коду криптовалюта

Вихідний код криптовалюта на моніторі комп'ютера

Відкритість вихідного коду в кріптовалютной сфері і секторі програмного забезпечення несе ряд позитивних моментів:

 1. Наявність мотивації, що дозволяє створити якісний продукт. Кожна людина, що бере участь в створенні або оптимізації вихідного коду ставить завданням особисто використовувати проект і отримувати від цього дивіденди. Такий учасник вільний в своїх діях, він не обмежений контрактними зобов’язаннями і вимогами творця. В результаті виникає якісний продукт з мінімальним набором проблем.
 2. Підтримка життя протягом тривалого часу. Будь-розробник одного разу втомлюється від свого дітища і бажає зайнятися чимось іншим. У такій ситуації йому потрібно знайти послідовника — фахівця, готового продовжити справу. При наявності відкритого вихідного коду завжди знаходяться ентузіасти, які привносять нове бачення проекту, підвищують попит на нього, покращують якість.
 3. Можливість спрощення. Вихідний код криптовалюта — приклад ідеального забезпечення, минулого множинну «огранювання» із залученням кращих програмістів. У середовищі фахівців вважається, що доступність коду сприяє усуненню надмірності і видалення наявних проблем. Згодом вихідний код оптимізується, спрощується, уніфікується і стає більш надійним.
 4. Легкість усунення багів. Відкритість вихідного коду виключає труднощі з тестуванням або налагодженням. При появі проблем завжди знайдеться група ентузіастів, готових усунути наявні труднощі. Багато учасників мережі виявляють і пропонують рішення. Коли вихідний код закритий, на виявлення і усунення слабкого місця може піти багато часу. При відкритості коду такі нюанси виключені.
 5. Повна взаємозв’язок. Завдяки взаємодію учасників, межа між розробниками і звичайними користувачами змащується. Всі дії з програмним забезпеченням ведуться на очах кріптовалютного спільноти і доступні для вивчення.

Головним недоліком, як це не парадоксально, є відкритий код для зловмисників. Вони мають час і необхідну інформацію для пошуку слабкого місця, а в майбутньому його використання проти системи. Навіть якщо суспільство швидко відреагує і видалить пролом, задум зловмисника може бути виконаний.

перевагинедоліки
Висока ймовірність створення якісного продукту.Доступність вихідного коду для зловмисників, які можуть використовувати інформацію для пошуку багів і можливостей злому мережі.
Тісна взаємодія основних розробників та членів спільноти.
Висока швидкість усунення багів і слабких місць.
Спрощення та оптимізація коду, а, отже, підвищення надійності криптовалюта.
Відсутність часових рамок у розвитку проекту.

Аналізуючи, що таке вихідний код криптовалюта з позиції відкритості, можна зробити висновок про користь такого підходу. В результаті роботи сотень тисяч людей з’являється надійний і якісний продукт, який постійно вдосконалюється. Якщо Ви маєте певні багів або проблем в роботі досвідчені програмісти із задоволенням беруться за вирішення проблеми для внесення посильного вкладу в розвиток проекту.

Решта співтовариство, не використовується у внесенні правок, користується якісним продуктом. Безкоштовне ПЗ як би з’являється з повітря і доступно всім бажаючим до моменту, поки група експертів зацікавлена ​​в розвитку проекту.

Законодавство і вихідний код криптовалюта

суддівський молоток

Позиція багатьох країн щодо віртуальних грошей і можливості їх застосування знаходиться під питанням. Одні повністю легалізували криптовалюта (наприклад, Японія, Білорусь), інші дозволили її застосування частково (Китай, Південна Корея, деякі країни ЄС), треті заборонили (Еквадор, Непал та інші).

Що стосується відкритості вихідного коду, тут позиція урядів великих держав в більшій частині однакова. Такий підхід підтримується, адже це стимулює створення досконалішого і надійного програмного забезпечення. Розробка захищена авторським правом, але користувачі можуть використовувати і навіть змінювати код без отримання дозволу або внесення платежів.

У ряді ліцензій прописуються вимоги, що має на увазі випуск відгалужень ПО з урахуванням аналогічних правил. В результаті попит на програми з відкритим кодом збільшується.

Джерело вихідного коду криптовалюта — де скачати

Сайт з вихідним кодом github.com
Головна сторінка сайту github.com

Як зазначалося, яскравим прикладом ПО з відкритим кодом — Linux, а в сфері криптовалюта — біткоіни, Ефір. Сьогодні більшість блокчейн-проектів вибирають відкриту схему розвитку, розуміючи перспективи і можливості таких розробок. В результаті на ринок випускаються мережі, які взаємодіють на базі згоди.

ПЗ, що дозволяє користувачеві підключитися до мережі, носить назву клієнта, а сама програма має відкритий код. При створенні софту бере участь безліч людей, які скачують програму зі спеціальних сайтів і створюють щось нове. Наприклад, у сфері криптовалюта це може бути гаманець, біржова площадка або інший сумісний ПО.

Необхідна інформація міститься на сайті github.com. Ця зручна платформа, в основі якої лежить GLt. Сервіс контролює процес зміни вихідних кодів і зберігає в базі історію внесення змін. Тут же вказується дата внесення правок, людина, яка це зробила, і час внесення правок.

Сховище носить назву репозиторій, а правки в вихідний код робляться за допомогою коммітов. Останні — набір правок в документах, об’єднаних в один перелік (для кожного передбачено індивідуальне обгрунтування). Зміни вносяться після отримання відповідних запитів.

Принцип дії можна розглянути на прикладі:

 1. У 1-й день створена розмітка html (робиться Комміт).
 2. На 2-у добу додаються кольору, змінюються шрифти (для цих правок також пишеться Комміт) і так далі.

В результаті кожен бажаючий може подивитися історію змін. За таким же принципом працює і криптовалюта.

Іншими словами, репозиторій контролює Форк для оригінального (первісного) програмного забезпечення. Після виставлення первинний проект можна вдосконалити, після чого зміни збережуться на сайті. Наприклад, за посиланням github.com/ethereum можна знайти 181 репозиторій для криптовалюта Ефіріум. Кожен з них акцентує увагу на певному аспекті проекту — розумних контрактів, сумісності з мережею і так далі. При цьому код Ефіріума доступний для перегляду та скачування в повному обсязі.

Що стосується Bitcoin Core, тут актуальна посилання github.com/bitcoin/bitcoin. На 6 грудня 2018 року в цій мережі відображено 18,893 тисячі коммітов і 209 релізів. Для отримання доступу до репозиторіїв криптовалюта можна перейти за посиланням github.com/bitcoin/. За аналогічним принципом легко знайти вихідний код майже для будь-якої цікавить криптовалюта. Наприклад, для Zcash передбачено 14 репозиторіїв, а посилання для скачування — github.com/Zcash, для Litecoin — github.com/litecoin-project.

Як вихідний код криптовалюта використовується при створенні нових монет?

Кнопка створення нової криптовалюта

В основі будь-якої віртуальної монети лежить програмний код, де прописані технічні параметри Коін і функціонування мережі. В результаті у творців цифрових грошей є два шляхи:

 1. Використовувати існуючий код криптовалюта і внести цікавлять зміни. Це найбільш простий шлях, адже досить зайти на github.com і знайти цікаві відомості. Надалі доведеться виконати велику роботу — зробити власні бібліотеки, визначитися з мережевими портами і налаштувати їх, встановити параметри генерації коинов, зробити ключі і провести інші заходи.
 2. Створити свій вихідний код криптовалюта. Цей варіант підходить для досвідчених програмістів, готових витратити частину свого життя на реалізацію серйозного проекту.

Для створення криптовалюта можна використовувати навчальні програми або відеоуроки, але без базових навичок програмування працювати важко. Крім того, завжди залишається ризик, що криптовалюта НЕ буде цікава учасникам мережі. Ось чому крім технічної частини важливо приділяти увагу розкручування проекту. Необхідно створити інструмент, який буде затребуваний в торгівлі.

Якщо говорити в загальному, створення криптовалюта проходить в кілька етапів:

 1. Вибір відповідного вихідного коду, використовуваного для створення монети.
 2. Складання списку додаткових опцій і нововведень, які зацікавлять користувачів мережі.
 3. Пошук недоліків в уже існуючому коді, щоб уникнути злому системи.
 4. Створення прогнозу і стратегії розвитку проекту.
 5. Старт рекламної кампанії для інформування спільноти про плюси нової криптовалюта.
 6. Створення та реалізація стратегії на кілька років вперед.

Знаючи, що таке вихідний код криптовалюта, в чому його особливості та переваги, можна сповна використовувати можливості системи і стати повноцінною частиною кріптовалютного спільноти.

Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector